Grill w prezencie  🔥

Koniec oferty za:

0dni

00godz.

00min.

00sek.

Sprawdź

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Zamek do drzwi – jak dobrać odpowiedni zamek do rodzaju drzwi?

Zamek do drzwi – jak dobrać odpowiedni zamek do rodzaju drzwi?

W każdych drzwiach wejściowych, a także tych od kuchni czy kotłowni, powinien znaleźć się zamek. Ma on chronić mieszkanie czy dom przed wtargnięciem do niego nieuprawnionych osób. Zwróćmy uwagę, jakie rozwiązanie zastosować w domu prywatnym w drzwiach wejściowych, a jaki będzie odpowiedni w drzwiach do łazienki, sypialni czy gabinetu.

Projekt domu zawsze uwzględnia stolarkę okienną i drzwiową. Do podstawowych elementów drzwi zaliczają się zaś nie tylko klamka czy wizjer, lecz także, a może nawet przede wszystkim, zamek. Na rynku dostępne są takie rozwiązania, które różnią się zasadą działania czy poziomem zabezpieczenia antywłamaniowego. Sprawdź zatem z nami, jak poprawnie dobrać zamek do rodzaju drzwi.

Zamek do drzwi – co to jest i do czego służy?

Zamek stanowi zabezpieczenie i ochronę przed potencjalnymi włamywaczami, a co za tym idzie, zwiększa poczucie bezpieczeństwa domowników. Już po wstawieniu drzwi, przy zamykaniu stanu surowego, warto jest kupić odpowiedni zamek. Budowa to proces, w którym dom narażony jest na włamania i wykradzenie np. materiałów budowlanych i wykończeniowych. Dlatego warto kupić solidny zamek do drzwi, by zabezpieczyć swój dobytek. Górny i dolny taki zamek stanowią dla włamywaczy solidną przeszkodę.

Jak zbudowany jest zamek do drzwi? To zależy od jego typu. Najprostsze montowane są poniżej klamki. Mają zasuwę, która zwalniana jest po przekręceniu kluczyka. Poza tym na przykład w drzwiach zewnętrznych antywłamaniowych zamek nie jest wymienny, tylko montowany bezpośrednio przez producenta takich drzwi.

Rodzaje zamków do drzwi – właściwości i zasada działania

Możesz nie tylko kupić antywłamaniowe drzwi z zamkiem, przy czym jest on w nich montowany fabrycznie, ale też dopasować go do tych, które posiadasz. Wybór jest obecnie bardzo szeroki. Zamki mogą być przeznaczone do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, w tym przesuwnych czy wykonanych ze szkła.

Najprostszy podział zamków do drzwi wyróżnia:

  • zamek wpuszczany do drzwi,
  • zamek wielopunktowy do drzwi,
  • zamek do drzwi nawierzchniowy (wierzchni).

Zamek wpuszczany może mieć charakter wewnętrzny lub podklamkowy. Wewnętrzne zamki wpuszczane montuje się wewnątrz drzwi, po włożeniu w otwór specjalnej wkładki. Dzięki temu są one idealnie zintegrowane ze stolarką drzwiową. Istnieją również wpuszczane zamki podklamkowe, montowane, jak sama nazwa wskazuje, poniżej klamki. Mogą być one zamkami:

  • bębenkowymi,
  • zasuwkowymi,
  • zapadkowymi,
  • bezkluczykowymi,
  • hakowymi.

Wpuszczany zamek rolkowy stosuje się w drzwiach, które wyposażone są po obu stronach w pochwyty. Ma on rolkę z regulacją wysuwu, co pozwala na jej precyzyjne ustawienie, tak by drzwi otwierały się bezproblemowo, ale tylko wtedy, gdy tego chcesz. Bezkluczykowy zamek zatrzaskowy ułatwia zamykanie skrzydła.

Zamek wielopunktowy

Zamki wielopunktowe nazywane są również skrzynkowymi i wyróżnia je budowa – mają kilka rygli umieszczonych w drzwiach zarówno w pionie, jak i poziomie oraz ryglowanie dodatkowe w progu. Stosowane są najczęściej w drzwiach zewnętrznych, wejściowych. Drzwi z zamkiem skrzynkowym (wielopunktowym) są trudniejsze do wyłamania. Centralny zamek ryglowy do drzwi powinien mieć rygle, które wysuwają się w kilku różnych kierunkach. Aby spełniały swoje antywłamaniowe zadanie, musi być ich co najmniej 7–8.

Poza tym w parze z takimi rozwiązaniami są też montowane zamki pomocnicze, przeznaczone do zainstalowania w skrzydle lub w jego wnętrzu. Jeśli rygle są umieszczone na jednej listwie konstrukcyjnej, masz do czynienia z wielopunktowym zamkiem listwowym do drzwi.

Zewnętrzne, nawierzchniowe zamki są montowane na skrzydle od wejściowej strony drzwi. Otwiera się je kluczem wchodząc do domu, a od strony mieszkania z wykorzystaniem zasuwy lub gałki. To rozwiązanie dla cienkich skrzydeł drzwiowych, w których technicznie nie zamontujesz zamku wpuszczanego. Dobrze sprawdzają się też przy montażu w drzwiach wewnętrznych lub jako zamek dodatkowy do drzwi wejściowych.

Ze względu na sposób kodowania informacji przez zamek wyróżnić można dwa rodzaje tego rodzaju zabezpieczeń:

  • zamki mechaniczne,
  • zamki elektromechaniczne.

Najprostsze są mechaniczne, ponieważ ich zamknięcie wymaga tylko przesunięcia rygla, co następuje po przekręceniu kluczyka. Są tanie, solidne i trwałe. Natomiast bardziej zaawansowany jest elektryczny zamek do drzwi, który ma, jak nazwa wskazuje, elektroniczne sterowanie. W tym przypadku nie ma klucza, który służyłby przesuwaniu rygla. Może mieć on postać zamka na kartę z zakodowaną w niej informacją. Należy podkreślić przy tym, że takie nowoczesne rozwiązania wymagają zasilania – z sieci lub bateryjnego.

Ze względu na sposób otwierania również można wyróżnić kilka rodzajów zamków do drzwi. Mogą to być:

  • zamek na klucz;
  • zamek patentowy do drzwi – na wkładkę patentową, która mocowana jest z wykorzystaniem śruby;
  • zamek z blokadą łazienkową – z pokrętłem w szyldzie;
  • zamek oszczędnościowy, inaczej bezkluczykowy, zamykany wyłącznie na klamkę.

Na rynku dostępne są coraz bardziej zaawansowane, nowoczesne zamki do drzwi, które z pozoru w ogóle nie przypominają tego, do czego mogłeś się przyzwyczaić. To rozwiązania magnetyczne, cyfrowe, a nawet biometryczne.

Zamek magnetyczny do drzwi i elektromagnetyczny opierają swoje działanie na zwykłych magnesach. Odpowiadają one za stabilizację skrzydła drzwiowego w pozycji zamkniętej. Charakterystyczne dla tego rodzaju zamków jest to, że nie mają one zapadki, jaka jest obecna w tradycyjnych rozwiązaniach tego typu. Rysunek techniczny takiego produktu rzeczywiście wskazuje, że takiej zapadki po prostu nie ma w jego konstrukcji.

Aby otworzyć zamek cyfrowy do drzwi, nie potrzeba klucza, wystarczy po prostu wpisać na panelu dotykowym lub manualnym określony, przypisany do niego kod. Coraz częściej takie zamki spotyka się np. w blokach wielorodzinnych, choć i w domach można je zastosować. To rodzaj zamku szyfrowego do drzwi.

Wśród urządzeń zaawansowanych technicznie wyróżnić można zamek biometryczny, na przykład na odcisk palca. Rozpoznaje on układ linii papilarnych właściciela czy właścicieli danego budynku.

Zamek do drzwi – cena

Wiesz już, że masz naprawdę szeroki wybór. Pytanie tylko, ile kosztuje zamek do drzwi, który będzie odpowiedni właśnie dla ciebie. Orientacyjne ceny zgromadziliśmy w poniższej tabeli:

Rodzaj zamka

Cena

Zamek wpuszczany

18,99 zł

Zamek górny do drzwi wpuszczany

35,99 zł

Zamek wierzchni

21,99 zł

Zamek nawierzchniowy

53,99 zł

Zamek wpuszczany zastawkowy

22,99 zł

Zamek nawierzchniowy Gerda Tytan

198 zł

Wkładka zamka

299 zł

Zamek wpuszczany elektryczny

1849 zł

Zamek szyfrowy

350 zł

Rozpiętość cenowa jest bardzo szeroka. Prosty zamek wpuszczany kupisz za mniej niż 20 zł, ale za elektroniczne trzeba zapłacić znacznie więcej.

Zamek w drzwiach

Zamek do drzwi – jak wybrać odpowiedni rodzaj zamka?

Bogaty asortyment sprawia, że możesz mieć trudności z podjęciem decyzji, jaki zamek wybrać, by najlepiej spełniał swoje zadanie. Musi być dobrze dobrany do drzwi, w których ma być zamontowany. Powinieneś wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

  • Wymiar otworu przeznaczonego do wpuszczenia zamka, jeśli taki otwór istnieje w twoich drzwiach.
  • Grubość skrzydła drzwiowego – nie zawsze jest możliwość zamontowania na przykład zamka wpuszczonego, ponieważ śruby, które są potrzebne do jego zamocowania, nie powinny wystawać na zewnątrz. Do tej grubości należy dopasować nie tylko zamek, ale i jego wkładkę, która nie może być ani za długa, ani za krótka.
  • Kierunek otwierania drzwi – skrzydło może otwierać się na lewą lub prawą stronę. Do tego dobiera się lewe lub prawe zamki, choć w użytku są też zamki uniwersalne, które będą pasowały zarówno do drzwi lewych, jak i prawych.
  • Waga, materiał i konstrukcja drzwi – powinieneś wybrać zamek, który nie będzie za ciężki, aby drzwi nie uległy deformacjom.

Jaki zamek do drzwi przesuwnych?

Rozwiązania przesuwne montowane są przede wszystkim tam, gdzie ważne jest zachowanie jak największej wolnej przestrzeni. Zwykłe drzwi rozwierane, aby dały się wygodnie otworzyć i zamknąć, muszą mieć odpowiednio dużo miejsca, a przesuwne potrzebują go znacznie mniej. W parze z nimi możesz wykorzystać odpowiednie zamki do zamykania skrzydła. Nie może być to zwyczajny produkt, lepiej wykorzystać tak zwane zamki meblowe, które nie wpływają na poprawne działanie mechanizmu otwierania i zamykania.

W przypadku drzwi przesuwnych do wyboru masz takie rozwiązania jak:

  • zamek żaluzjowy,
  • zamek wciskany,
  • zamek ruchomy wyposażony w listwę z blokadą,
  • zamek z cylindrem.

Zamek wciskany i żaluzjowy nadaje się do zastosowania w przypadku drzwi przesuwnych, które wykonane są np. z płyty MDF czy z drewna. Pierwszy z wymienianych uniemożliwia skrzydłom drzwi mijanie się, co nie pozwala na ich otwarcie. Do prawidłowego działania zamka wciskanego konieczne jest wciśnięcie w niego specjalnego cylindra, który zwalnia zaczepy ryglujące – dzięki temu drzwi można otworzyć. Wystarczy przekręcić kluczyk, by to zrobić.

Natomiast zamek żaluzjowy na ogół montowany jest w drzwiach przesuwnych, drzwiach harmonijkowych lub zwykłych. Bazuje on na zaczepach w kształcie liczby 1, które podczas zamykania drzwi odskakują w bok wykonany z blachy ryglującej i w ten sposób blokują się.

Zamek ten określany jest również zamkiem hakowym do drzwi przesuwnych. Niejednokrotnie ma on jednak nie jeden, ale dwa haki, które wraz z zamykającym mechanizmem blokują obydwa lub jeden po przekręceniu kluczyka. W przypadku drzwi przesuwnych najchętniej stosowany jest zamek hakowy na wkładkę bębenkową.

Sprawdź także: Drewniane drzwi - co warto wiedzieć przed ich wyborem?

Jaki zamek do drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne pomiędzy pomieszczeniami w domu lub w biurze także mogą być zamykane, i to nie tylko na klamkę. Możesz wybierać spośród wielu rozwiązań. Zamek do drzwi pokojowych czy łazienkowych może być:

  • na klucz,
  • na wkładkę patentową,
  • z blokadą łazienkową,
  • oszczędnościowym.

Zamek do drzwi pokojowych na klucz jest standardowym rozwiązaniem, które może być stosowany właściwie wszędzie. W przypadku produktu na wkładkę patentową trzeba dokupić do niego odpowiednią wkładkę, którą mocuje się do zamka z użyciem jednej śruby.

Zamek do drzwi wewnętrznych

Zamek do drzwi łazienkowych z blokadą to rozwiązanie odpowiednie do łazienek i toalet. Otwieranie i zamykanie odbywa się przy użyciu pokrętła, które znajduje się w szyldzie. Zamek oszczędnościowy ma postać otworu pod klamkę i stosowany jest tam, gdzie nie ma potrzeby zamykania na klucz.

Jaki zamek do drzwi zewnętrznych?

Zabezpieczenie drzwi wejściowych to właściwie konieczność – nie można pozostawić ich niezamkniętych z uwagi na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa domownikom i dobytkowi. Zabezpieczeniem przed dostępem osób niepowołanych jest zamek do drzwi antywłamaniowych, który zwykle montowany jest bezpośrednio przez ich producenta. Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniego zamka do drzwi wejściowych, zwróć uwagę na kilka ważnych czynników:

  • liczbę bolców obrotowego bębenka we wkładce cylindrycznej – im jest ich więcej, tym większy poziom bezpieczeństwa zapewni twój zamek;
  • obecność zabezpieczeń antywłamaniowych – zapobiegających złamaniu wkładki na pół albo chroniących zamek przed otwarciem wytrychem;
  • obecność zabezpieczeń przed przewierceniem zamka – we wnętrzu rozwiązania jest montowana wytrzymała blaszka czy też specjalny element rotacyjny, dzięki któremu wiertło wykorzystane przez włamywacza nie sięga do bębenka wkładki.

Nie wystarczy tylko jeden zamek w drzwiach wejściowych. Powinien on być wspierany rozwiązaniem pomocniczym. Pojedyncza ochrona może być zastosowana właściwie wyłącznie w przypadku skrzydeł antywłamaniowych. Elektroniczny zamek do drzwi na kod musi być podłączony do baterii lub źródła zasilania. To nowoczesny sposób na kontrolę dostępu do wnętrza domów i biur.

Zamek do drzwi chińskich

W tanich drzwiach chińskich najczęściej montowane są zamki, które mają już swoje wkładki. Te, które są nieco droższe, mają rozwiązania z wymienną wkładką. Możesz więc wyposażyć zamek górny do drzwi chińskich we wkładkę europejską.

Zamek do chińskich drzwi antywłamaniowych ma zwykle niestandardowe, jak na normy europejskie, wymiary. Dlatego aby go wymienić, musisz poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie wkładki lub producenta takich zamków.

Zamek do drzwi szklanych

Szkło jest materiałem kruchym, który stosunkowo łatwo może ulec uszkodzeniu i całkowitemu zniszczeniu. Dlatego szklane drzwi wymagają wykorzystania nieco innego zamka niż drewniane lub płytowe. Dostępne są zamki do drzwi szklanych mocowane przy użyciu śrub, ale też nakładane na te drzwi, dzięki czemu nie trzeba wiercić. Masz do wyboru przy tym zamki:

  • Wpuszczane – które jednak technicznie trudno samodzielnie zamontować, a proces ten wymaga wykorzystania specjalnego sprzętu. Mogą to być zamki cylindryczne, zamykane na klucz, zatrzaskowe czy składające się z korpusu wyposażonego w mechanizm cylindryczny i odpowiednika przeznaczonego do umieszczenia śruby na specjalnym sworzniu, w orientacji poziomej wewnątrz płytki uderzeniowej.
  • Napowietrzne – montowane bez wiercenia w szkle, przeznaczone do zamocowania poprzez zaciśnięcie szkła pomiędzy dwoma powierzchniami montażowymi.
  • Mechaniczne – modele falowe i z zatrzaskami rolkowymi, cylindryczne i listwowe czy łączące w sobie zatrzask falowy i blokadę cylindra.
  • Elektromechaniczne – stosowane w drzwiach wahadłowych, z napędem elektrycznym, który uruchamia rygiel blokujący.
  • Elektroniczne – otwierają się po wprowadzeniu kodu cyfrowego i nie wymagają użycia klucza do ich otwarcia.
  • Elektromagnetyczne – z magnesem, instalowane poziomo lub pionowo, wykorzystujące do zamykania i otwierania silne pole magnetyczne.

Zamek do drzwi garażowych i balkonowych

Garaż jest miejscem, w którym możesz przechowywać bezpiecznie swój samochód, a także inne pojazdy lub rzeczy. Chronisz je w ten sposób nie tylko przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, ale również przed kradzieżą czy aktami wandalizmu. Zadbaj o wyposażenie drzwi garażowych w odpowiednie zabezpieczenia.

Drzwi garażowe powinny być zamykane na zamek, a ten trzeba dopasować do typu bramy garażowej. Inny będzie odpowiedni do drzwi garażowych dwuskrzydłowych, a inny do jednoskrzydłowych. Najprostszym rozwiązaniem jest zamek antywłamaniowy mechaniczny, z kluczem, który mocuje się do drzwi właściwie w dowolnym miejscu skrzydła. Dzięki temu można zamontować nawet 2–3 zamki na jednym takim skrzydle.

Zamek do bramy garażowej

Nowoczesne bramy mają elektroniczne zamki na karty czy piloty zdalnego sterowania, które ułatwiają codzienne otwieranie i zamykanie bramy garażowej. Najlepiej wybierać zawsze zamki z kilkoma ryglami.

Ponadto możesz zamontować też zamek do drzwi balkonowych, co jest w szczególności polecane na niskich kondygnacjach budynku, gdzie istnieje ryzyko włamania właśnie przez balkon, a także na najwyższych, gdzie drzwi balkonowe mogą zostać otwarte przez dzieci. Możesz zamontować w drzwiach balkonowych klamkę z zamkiem uniemożliwiającym wychodzenie i wchodzenie przez balkon osobom, które nie powinny tego robić.

Zamek do drzwi balkonowych plastikowych musi być dopasowany do montażu w tworzywie PCV. Zamki mechaniczne i elektroniczne, ze skrzynką, ryglami i mechanizmem zwalniającym rygle przy użyciu kluczyka, montuje się inwazyjnie, ale same zamki są bardzo skuteczne.

Jak zamontować zamek do drzwi?

Zanim zmienisz zamek w drzwiach powinieneś wymierzyć otwór na to rozwiązanie. Jak sprawdzić rozmiar zamka do drzwi? Należy dokładnie zmierzyć, jaki jest jego rozstaw, czyli ile wynosi odległość między środkiem bolca obrotowego w klamce a środkiem otworu na klucz, trzpień blokady lub wkładkę bębenkową. Musisz też zmierzyć, jaka jest odległość pomiędzy czołem zamka a osią obrotu klamki.

Kiedy już kupiłeś odpowiedni zamek do swoich drzwi, pozostaje ci jego zamontowanie. Jak zamontować zamek nawierzchniowy do drzwi, a jak zamek wpuszczany? Właściwie podstawowe zasady montażu, którymi powinieneś się kierować, są podobne.

Zamek wpuszczany najpierw wymierzysz, następnie zaś wyznaczysz w skrzydle miejsce montażu klamki. Na krawędzi drzwi wyznaczasz miejsce montażu zamka, a później zdejmujesz drzwi z zawiasów i wykonujesz niezbędne otwory – jeden przy drugim, na głębokość zamka. Zaznaczasz, gdzie będzie miejsce na klucz i gniazdo klamki. Później wiercisz otwory i wkładasz zamek do gniazda. Aby go przykręcić, musisz użyć śrub i zewnętrznego okucia zamka.

Nieco inaczej montuje się zamki wierzchniowe (nawierzchniowe). Przydatny może okazać się szablon z oznaczeniem kluczowych miejsc takiego zamka. Zaznaczysz za jego pomocą miejsca przeznaczone na śruby oraz wkładkę cylindryczną. Wywiercasz otwory w skrzydle i przykręcasz płytę zamka.

Na koniec mocujesz też wkładkę cylindryczną. Wyznaczasz miejsce na montaż zaczepu rygli i sprawdzasz, czy drzwi bez trudu się zamykają. Musisz też wywiercić otwory i przykręcić zaczep rygli, a także założyć obudowę zamka i pokrętło.

Zobacz: Daszek nad drzwi - jakie zadaszenie nad drzwi wejściowe wybrać?

Zamek do drzwi – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeden zamek do drzwi wejściowych może nie zapewnić tobie i domownikom bezpieczeństwa. Przyda się też dodatkowy. Wybierając go, zwróć uwagę na klasę odporności na włamanie – kupuj zamki oznaczone literą C. Według posiadanych atestów i klasyfikacji są w stanie oprzeć się próbom wyłamania przez 6 minut. To powinno skutecznie zniechęcić potencjalnego włamywacza do dalszych prób dostania się do środka.

Zamek do drzwi

Jeśli decydujesz się na ręczne wykonanie zamka do drzwi, powinieneś mieć świadomość, że najprawdopodobniej nie będzie on dawał takiej ochrony jak zamek atestowany, najlepiej antywłamaniowy. Jak zrobić zamek do drzwi? Najłatwiej wykorzystać zapadkę i klucz, który będzie ją zwalniał. Taka nakładka pozwoli go zabezpieczyć przed wyłamaniem, jeśli wkładka wystaje poza obręb drzwi.

Jak naprawić zamek do drzwi?

Zepsuty zamek jest poważnym problemem, zwłaszcza jeśli znajduje się w drzwiach wejściowych i nie pozwala dostać się do domu. Urządzenie, które ma popsute różne elementy, na przykład w wyniku włamania do domu czy mieszkania, raczej nie podlega naprawie. Najlepiej wymienić wkładkę w zamku lub cały zamek.

Natomiast jeśli zamek się zacina i masz trudności w obróceniu klucza, możesz naprawić urządzenie poprzez czyszczenie. Na rynku możesz znaleźć specjalistyczne preparaty chemiczne, które sprzedawane są w sprayu. Mają one w swoim składzie substancję czynną, która po wstrzyknięciu do wkładki usuwa wodę oraz brud, a przy tym odpowiednio konserwuje powierzchnie w zamku.

Zacinanie się zamka może wynikać z tego, że jest on za słabo dokręcony lub z biegiem czasu uległ obluzowaniu. Warto wtedy wybrać odpowiednie śruby montażowe, by bez trudu używać tego rozwiązania i domykać drzwi.

Jak naprawić zamek wpuszczany do drzwi? Możliwe, że w takim przypadku pomoże wymiana wkładki czy sprężyny. Jeśli tak się nie stanie, możesz wezwać pomoc ślusarską.

Sprawdź inne spojrzenie na projektowanie z Porta! Inspiracje z różnych dziedzin sztuki

Autor artykułu

Nowości w tej kategorii

Drzwi i bramy
Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?
30.11.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe powinny być barierą dla potencjalnych włamywaczy oraz nie dopuszczać do ucieczki ciepła czy przenikania ch...

Drzwi i bramy
Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?
18.08.2022 r. Jan Susmaga

Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

Nawet najstaranniej dopasowane skrzydło drzwiowe nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowane. To war...

Drzwi i bramy
Brama garażowa rolowana
28.12.2021 r. Diana Sulyma

Brama garażowa rolowana – rodzaje, ceny i wymiary bram rolowanych

Szukasz odpowiedniej bramy garażowej, która sprosta Twoim oczekiwaniom i jedn...

Drzwi i bramy
Zamek szyfrowy
15.11.2021 r. Jan Susmaga

Zamek szyfrowy – czym jest i dlaczego warto go zamontować w swoim domu?

Zamek szyfrowy do drzwi wejściowych czy tylnych w Twoim domu może zagwarantow...

Drzwi i bramy
Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?
30.11.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe powinny być barierą dla potencjalnych włamywaczy oraz nie dopuszczać do ucieczki ciepła czy przenikania ch...

Drzwi i bramy
Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?
18.08.2022 r. Jan Susmaga

Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

Nawet najstaranniej dopasowane skrzydło drzwiowe nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowane. To war...

Drzwi i bramy
Brama garażowa rolowana
28.12.2021 r. Diana Sulyma

Brama garażowa rolowana – rodzaje, ceny i wymiary bram rolowanych

Szukasz odpowiedniej bramy garażowej, która sprosta Twoim oczekiwaniom i jedn...

Drzwi i bramy
Zamek szyfrowy
15.11.2021 r. Jan Susmaga

Zamek szyfrowy – czym jest i dlaczego warto go zamontować w swoim domu?

Zamek szyfrowy do drzwi wejściowych czy tylnych w Twoim domu może zagwarantow...

REKLAMA
Zamknij