Grill w prezencie  🔥

Koniec oferty za:

00godz.

00min.

00sek.

Sprawdź

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Projekty domów w stylu rezydencji. Czym się charakteryzują?

Projekty domów w stylu rezydencji. Czym się charakteryzują?

Projekty domów w stylu rezydencji to najbardziej luksusowe propozycje zamieszkania. Duże powierzchnie, nowoczesne technologie, wysokiej klasy materiały oraz możliwość zrealizowania najbardziej nietypowych wymagań – to właśnie cechy nieoczywistych projektów dla najbardziej wymagających. Czy warto jednak inwestować wysokie kwoty w nowoczesne domy na obrzeżach miasta? Rozwiewamy wątpliwości!

Cechy charakterystyczne rezydencji - co wyróżnia tego typu domy?

Luksusowe rezydencje to projekty, które wyróżniają się na tle pozostałych nieruchomości stawianych w Polsce. Ze względu na wysokie ceny nie są to projekty dla wszystkich inwestorów. Wymagają odpowiednich nakładów zarówno na etapie budowy, jak i na późniejszym etapie utrzymania domu. Co odróżnia rezydencje? Projekty takie to:

  • wolnostojące domy jednorodzinne,
  • ulokowane na terenie dużego ogrodu,
  • zlokalizowane pod miastem lub w rejonie miejskim,
  • wykonane przez architektów zgodnie z aktualnymi trendami,
  • z wysokiej jakości materiałów oraz z nowoczesnymi rozwiązaniami,
  • uwzględniające wszelkie wymagania inwestora.

Rezydencje cechuje bardzo duża powierzchnia użytkowa. Zwykle mieści się ona w przedziale od 200 do 500 metrów kwadratowych. O jej wyjątkowości świadczą jednak głównie dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców. Może być to całodobowa ochrona, prywatny park, kory tenisowe, baseny oraz jeszcze inaczej zagospodarowane tereny rekreacyjne w otoczeniu domu.

Projekty w domu w stylu rezydencji

Czy obecnie domy rezydencje cieszą się w Polsce dużą popularnością?

Rezydencje w Polsce to widok stosunkowo rzadko spotykany. Nie decydują się na nie nie tylko osoby, których nie stać na taką inwestycję, ale nawet milionerzy. Dlaczego rezydencje nie są atrakcyjnymi ofertami dla inwestorów?

Aspektem, który zniechęca do budowy ekskluzywnej rezydencji, jest z pewnością niekorzystny system podatkowy. Domy powyżej 300 metrów kwadratowych nie są objęte ośmioprocentową stawką VAT, co oznacza, że inwestor musi zapłacić podatek za nadmiarowe metry w wysokości dwudziestu trzech procent. Koszty postawienia rezydencji, a także jej utrzymania również nie przekonują do wkładania pieniędzy w taką nieruchomość.

Jest jednak jeszcze jeden powód, dla którego rezydencji w Polsce powstaje coraz mniej. To styl życia, który zachęca do mieszkania w mieście, a nie na jego obrzeżach. Uciążliwe dojazdy, brak dostępu do miejskich rozrywek oraz utrudnione kontakty biznesowe powodują, że dobrze zarabiające osoby wolą mieszkać w centrum miast niż nawet w najwygodniejszych domach z dala od miejskiego życia.

Czym się różni się rezydencja od willi?

Nowoczesna rezydencja zdecydowanie różni się od willi, jednak różnice te trudno zdefiniować. Nie ma bowiem jednoznacznego określenia, czym właściwie jest willa. Na polskim rynku nieruchomości słowo to używane jest do sprzedaży zarówno wolnostojącego, wielorodzinnego budownictwa, w którym dostępnych będzie nawet osiem mieszkań, jak i do promocji jednorodzinnych domków o średniej wielkości, położonych w skrajnych częściach miast.

Czy więc wille i rezydencje to to samo? Zdecydowanie nie. Najbliższa rezydencji jest z pewnością willa jednorodzinna, jednak jej projekt zwykle zakłada dużo mniejszy metraż, mniej kosztochłonne rozwiązania, korzystanie z bardziej ekonomicznych materiałów oraz zwrócenie uwagi głównie na funkcjonalność budynku. Rezydencje budowane są głównie w celu zaspokojenia wszelkich pomysłów inwestorów, bez przykładania znaczącej uwagi do poszczególnych wydatków. Wille nie mają też tak dużej ilości udogodnień w otoczeniu domu. Zwykle ogród jest mniejszy, a nie zawsze znajdzie się w nim basen.

Na co zwrócić uwagę przeglądając projekty domów w stylu rezydencji?

Jeśli chcesz zbudować dom w stylu rezydencji, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów:

  • metraż nieruchomości,
  • ilość pomieszczeń,
  • ilość miejsc garażowych,
  • wymagana wielkość działki,
  • dodatkowe udogodnienia, takie jak basen,
  • koszty postawienia nieruchomości,
  • koszt zakupu projektu,
  • parametry energooszczędności,
  • nowoczesne rozwiązania architektoniczne.

W nowoczesnej rezydencji powinieneś nie tylko czuć się komfortowo, ale przede wszystkim mieć dostępne rozwiązania, które ułatwią Ci codzienne życie. Dlatego też w projektach wilii znajdziesz wbudowane systemu zdalnego zarządzania budynkiem, ogrzewanie podłogowe, instalacje alarmowe, klimatyzację oraz systemy dbającego o energooszczędność nieruchomości. Dzisiejsze rezydencje mają nie tylko prezentować się luksusowo, ale również być bezproblemowe w utrzymaniu. Żeby było to możliwe, popularne jest korzystanie z funkcji tak zwanego inteligentnego domu.

Przeglądając projekty domów w stylu rezydencji, zwróć szczególną uwagę nie tylko na to, jak dom się prezentuje, ale również na jego układ oraz możliwość zagospodarowania przestrzeni pod Twoje potrzeby.

Projekty domów w stylu rezydencji

Jaki jest koszt budowy rezydencji?

Budowa rezydencji potrafi pochłonąć znaczne ilości środków. Właśnie między innymi dlatego domy te są wybierane wyłącznie przez najbogatszych. Średnia cena domu w stylu rezydencji wynosi między 1,5 a 6 milionów złotych. W cenie tej zawarty jest jednak tylko koszt działki oraz budowy do stanu deweloperskiego. Urządzenie wnętrza domu może pochłaniać nawet 50 – 57 mln złotych. Kupując dom na rynku wtórnym, niekiedy zapłacimy jeszcze więcej.

Czy warto zdecydować się na projekt domu w stylu rezydencji?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, jednak wybudowanie rezydencji jest szczególnie znaczącą inwestycją. Warto więc dobrze przemyśleć wszelki za i przeciw takiego rozwiązania, gdyż zmniejszony pobyt na podobne domy, może utrudnić sprzedaż nieruchomości w przyszłości.

Zalety

Wady

  • duża powierzchnia
  • wysoki komfort użytkowania
  • możliwość dostosowania do wysokich wymagań inwestora
  • możliwość zrealizowania nietypowych pomysłów w zakresie zagospodarowania nieruchomości
  • wykorzystanie najwyższej jakości materiałów
  • poczucie luksusu i bezpieczeństwa
  • wysokie koszty budowy
  • wysokie koszty utrzymania
  • trudności z odsprzedażą budynku
  • położenie z dala od miasta

Widzisz już, jakie wady i zalety mają rezydencje. Projekty możesz jednak dostosowywać do swoich potrzeb, możliwości finansowych oraz lokalizacyjnych.

Zobacz przykłady projektów domów w stylu rezydencji

Projekty rezydencji luksusowanych z pewnością nie należą do najtańszych, jednak robią ogromne wrażanie na samych inwestorach, gościach, a nawet przechodniach. Jeśli jesteś gotowy zainwestować w nieruchomość wysokiej klasy, w naszej bazie znajdziesz wyjątkowe projekty rezydencji, wśród których na pewno znajdzie się ta odpowiednia dla Ciebie.

Naszych architektów inspirują najpiękniejsze rezydencje świata, dlatego możesz spodziewać się wyjątkowych propozycji. Gotowe do zakupienia projekty pozwolą Ci przyspieszyć budowę wymarzonego domu. Na które szczególnie warto zwrócić uwagę?

Rezydencja Floryda to oferta inspirowana amerykańskim stylem, która reprezentuje projekty dużych rezydencji. Nieruchomość ma aż 857,09 metrów kwadratowych. W projekcie przygotowano trzy miejsca garażowe, trzynaście pokoi, sześć łazienek oraz funkcjonalne tarasy. Koszt budowy rezydencji to 1 100 760 złotych.

Rezydencja Floryda

Rezydencja z widokiem to nowoczesny projekt z dużą ilością przeszkleń. Powierzchnia użytkowa wynosi 523,34 metra kwadratowego. Do dyspozycji jest salon, osiem pokoi, siedem łazienek oraz dwa miejsca garażowe. Atrakcyjna jest także cena budowy domu, która wynosi 663 362 złote.

Rezydencja z widokiem

Rezydencja parkowa to dobry wybór dla miłośników bardziej tradycyjnych rozwiązań architektonicznych. Inspirowana jest staropolskimi dworkami. Jej powierzchnia jest mniejsza, dzięki czemu łatwiej wpasować ją na podmiejskiej działce. Do dyspozycji będziesz mieć 215,15 metrów kwadratowych, a na nich salon, dwie łazienki oraz cztery pokoje. Przewidziano również dwa miejsca garażowe. Koszt budowy to tylko 284 049 złotych.

Rezydencja Parkowa

Autor artykułu

Podobne artykuły

Działka
działka rekreacyjna z domkiem letniskowym i rabatami kwiatowymi
Sponsorowane
widok z góry na podłogę z paneli Arbiton
Działka
działka rekreacyjna z domkiem letniskowym i rabatami kwiatowymi
Sponsorowane
widok z góry na podłogę z paneli Arbiton

Nowości w tej kategorii

Projekt domu
drewniany domek letniskowy w lesie
10.04.2024 r. Daria Sicińska

Jak urządzić domek letniskowy? Praktyczne i ponadczasowe wskazówki

Domki letniskowe coraz częściej służą nie tylko do sezonowych odpoczynków poz...

Projekt domu
Rodzina bawi się przed domem na trawie
15.03.2024 r. Wojciech Rynkowski

Najchętniej wybierane projekty domów w 2023 roku – co musi mieć idealny projekt domu?

Jak kształtowały się Wasze preferencje dotyczące domów jednorodzinnych w 2023...

Projekt domu
5 projektów domów wybieranych na Black Friday 2023
05.03.2024 r. Wojciech Rynkowski

TRENDY: Jakie projekty domów były najpopularniejsze w ostatni Black Friday?

Black Friday jest synonimem zakupowego szaleństwa i wyjątkowych promocji. Jed...

Projekt domu
komputer z wyświetloną stroną darmowych projektów domów w gunb
28.02.2024 r. Wojciech Rynkowski

Różnorodność pilnie poszukiwana. Analizujemy darmowe projekty domów

W 2021 roku potencjalnych inwestorów zelektryzowała zapowiedź możliwości budo...

Projekt domu
drewniany domek letniskowy w lesie
10.04.2024 r. Daria Sicińska

Jak urządzić domek letniskowy? Praktyczne i ponadczasowe wskazówki

Domki letniskowe coraz częściej służą nie tylko do sezonowych odpoczynków poz...

Projekt domu
Rodzina bawi się przed domem na trawie
15.03.2024 r. Wojciech Rynkowski

Najchętniej wybierane projekty domów w 2023 roku – co musi mieć idealny projekt domu?

Jak kształtowały się Wasze preferencje dotyczące domów jednorodzinnych w 2023...

Projekt domu
5 projektów domów wybieranych na Black Friday 2023
05.03.2024 r. Wojciech Rynkowski

TRENDY: Jakie projekty domów były najpopularniejsze w ostatni Black Friday?

Black Friday jest synonimem zakupowego szaleństwa i wyjątkowych promocji. Jed...

Projekt domu
komputer z wyświetloną stroną darmowych projektów domów w gunb
28.02.2024 r. Wojciech Rynkowski

Różnorodność pilnie poszukiwana. Analizujemy darmowe projekty domów

W 2021 roku potencjalnych inwestorów zelektryzowała zapowiedź możliwości budo...

REKLAMA
Zamknij