Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Pielęgnuj ogród w niespotykanie prosty sposób z narzędziami akumulatorowymi STIGA!

Narzędzia ogrodowe STIGA!

Jesteś już coraz bliżej decyzji o tym, jak będzie wyglądał Twój wymarzony dom, a przy nim cudowny ogród. Doskonale przystrzyżony trawnik, ulubione krzewy i kwiaty, zielone przestrzenie, które prezentują się inaczej o każdej porze roku. Ogród Twoich marzeń powinien stanowić enklawę, bezpieczne miejsce do relaksu dla Ciebie i najbliższych nie tylko latem, ale tak naprawdę przez cały rok.

Kiedy zapraszamy gości, chcemy być dumni z każdego, nawet najmniejszego detalu, o którym chętnie opowiemy. Wiadomo jednak, że zadbanie o to, aby nasz ogród prezentował się okazale i był powodem do dumy oraz radości, wymaga czasu, cierpliwości, a także odpowiedniego sprzętu.

Myśląc o naszym przyszłym ogrodzie warto już wcześniej pomyśleć o tym, jakich narzędzi do pielęgnacji będziemy potrzebować. A STIGA ma naprawdę mnóstwo ciekawych rozwiązań w postaci narzędzi ogrodowych, które pozwolą Ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Pielęgnowanie ogrodu z roku na rok staje się prostsze, jeśli zaufasz narzędziom o wysokiej jakości, wspartych najnowszymi technologiami. Inteligentne roboty koszące, traktory, tradycyjne kosiarki, a także kosy, podcinarki, pilarki, sekatory i dmuchawy.

Wszystko to znajdziesz w portfolio firmy STIGA, a dodatkową zaletą rozwiązań producenta jest system ePower, w ramach którego możesz wymieniać ogniwa pomiędzy różnymi urządzeniami w danej serii. Jeśli w pielęgnowaniu ogrodu liczy się dla Ciebie też komfort, cisza i dobra zabawa, przyjrzyj się właśnie rozwiązaniom zaproponowanym przez STIGA.

Akumulatory ePower firmy STIGA mogą być wykorzystywane w różnych urządzeniach z tej samej serii produktów. Jest to możliwe dzięki temu, że akumulatory te są specjalnie zaprojektowane do pracy z różnymi narzędziami ogrodowymi takimi jak kosiarki, podkaszarki, nożyce do żywopłotów i wiele innych. Dzięki temu użytkownicy nie muszą kupować oddzielnych akumulatorów dla każdego urządzenia, co oszczędza czas i pieniądze.

Akumulatory ePower są wysokiej jakości, trwałe i wydajne, co zapewnia długą żywotność urządzeń STIGA - żywotność ogniw jest znacznie większa w porównaniu do standardów branżowych. Do tego uwalniamy się dzięki temu kompletnie od przewodów czy nieprzyjemnych spalin i nadmiernego hałasu, co docenią nie tylko domownicy, ale i sąsiedzi.

Dla każdego coś… odpowiedniego!

Urządzenia akumulatorowe ePower firmy STIGA podzielone są na trzy główne serie: Essential, Experience i Expert. Seria Essential przeznaczona jest dla osób początkujących oraz tych, którzy chcą szybko i łatwo pielęgnować ogród, z lekkimi urządzeniami, łatwą regulacją i obsługą, intuicyjnymi funkcjami oraz precyzyjnymi rezultatami. Seria Experience jest przeznaczona dla tych, którzy mają większe wymagania - a także ogrody - i chcą jeszcze lepszych rezultatów w ogrodzie dzięki większej wydajności.

Seria Expert oferuje najmocniejsze i najbardziej funkcjonalne urządzenia do intensywnej pracy. Charakteryzuje się wysoką trwałością, mocą wyjściową, możliwością wysokiej konfiguracji i są przeznaczone do bardziej skomplikowanych i większych ogrodów. System akumulatorów ePower umożliwia współdzielenie akumulatorów pomiędzy wszystkimi narzędziami ePower w danej serii, zapewniając wygodę i brak konieczności dokupowania ogniw do każdego nowego urządzenia.

przedstawienie robotów STIGA

Kosiarki akumulatorowe

Koszenie trawy powinno kojarzyć się nie z przykrym obowiązkiem, ale z relaksem, którego efektem jestem idealnie przystrzyżony trawnik. Akumulatorowe rozwiązania w klasycznych kosiarkach to wygoda, komfort i oszczędności. Jeśli nie wierzysz, przyjrzyj się choćby modelowi Collector 548e S. Kosiarka zasilana dwoma akumulatorami 48V 4Ah pozwala na skoszenie do około 550 m² na jednym ładowaniu.

To nie jest jednak zwykła kosiarka, bo oprócz zasilania elektrycznego wyposażona jest również w rewolucjonizującą koszenie trawnika kierownicę Fulcrum. Kierownica ta została zaprojektowana specjalnie do kosiarek STIGA - innowacyjna konstrukcja pozwala na odchylenie kierownicy od mechanizmu tnącego nawet o 25 stopni. Co to oznacza w praktyce?

Od teraz dużo łatwiej skosisz trawnik wzdłuż ścian czy pod rozłożystymi krzewami - mięśnie i plecy podziękują Ci wieczorem, a przy okazji nie będziesz irytować się na podarte czy pobrudzone ubrania! Kierownica Fulcrum dodatkowo dzięki wygodnej regulacji pozwala dopasować się do każdego użytkownika, a po złożeniu wraz z kosiarką nie zajmie dużo miejsca, co stanowi o kolejnym atucie takiego rozwiązania.

Gdy natomiast dzień koszenia dobiegnie końca, możesz w łatwy i szybki sposób wyciągnąć akumulatory, naładować je, a następnie użyć w innych urządzeniach do pielęgnacji ogrodu z tej samej serii. Wszystko to w ramach jednego ekosystemu ePower autorstwa firmy STIGA.

Najważniejsze funkcje kosiarki STIGA Collector 548e S:

 • Bezszczotkowy silnik zapewnia doskonałą wydajność i długotrwałość
 • Zintegrowany grzebień przeciw skalpowaniu trawnika
 • Hybrydowy kosz na trawę o pojemności 60 litrów, plastikową górą i materiałowym kloszem
 • Nowa kosiarka z napędem poradzi sobie z koszeniem nawet w trudnym terenie
 • Stalowy agregat tnący o szerokości 48 cm z 6 wysokościami koszenia do wyboru operatora
 • Dwa akumulatory 48V 2x 4Ah działają synchronicznie uzyskując większą moc i dłuższe sesje koszenia

Inteligentne roboty koszące

Koszenie trawnika może być żmudnym i czasochłonnym zadaniem, ale dzięki autonomicznym robotom koszącym firmy STIGA, możesz uczynić to zadanie bezproblemowym. Te roboty koszące są wyposażone w najnowsze technologie, w tym GPS, które pozwalają im nawigować i tworzyć mapy Twojego trawnika.

Po stworzeniu mapy, robot może skutecznie kosić Twój trawnik bez żadnego nadzoru. Robot posiada również czujniki, które wykrywają przeszkody, takie jak drzewa i skały, dzięki czemu może poruszać się wokół nich bez uszkodzenia trawnika lub kosiarki. Dodatkowo wie dokładnie, kiedy uciec przed deszczem. I zrobi to samodzielnie!

dwa roboty ogrodowe kosiarki automatyczne

Jedną z głównych zalet autonomicznego robota koszącego STIGA jest oszczędność czasu i wysiłku. Nie musisz już spędzać weekendu na koszeniu trawnika, ponieważ robot może to zrobić za Ciebie. Dodatkowo, robot jest przyjazny dla środowiska, ponieważ korzysta z wydajnych akumulatorów ePower i nie wytwarza żadnych szkodliwych emisji do środowiska.

Robot działa również cicho, więc możesz cieszyć się swoim ogrodem bez żadnych zakłóceń, a docenią to też Twoi sąsiedzi. Pracę robota w bardzo łatwy sposób zaprogramujesz poprzez aplikację w smartfonie.

Najważniejsze funkcje STIGA A1500:

 • Bez przewodów. Instalację wykonuje się wirtualnie i prosto za pośrednictwem aplikacji STIGA.GO
 • Opatentowana technologia STIGA Active Guidance System przewidująca dostępność sygnału GPS i na tej podstawie umożliwiająca efektywne koszenie
 • Idealne wyważenie na każdym terenie o nachyleniu do 45% (24º) (model A5000 do 50% i 27º)
 • Połączenie 4G i STIGA Cloud do stałej łączności
 • Wydajność dzięki zorganizowanemu koszeniu
 • Pełna kontrola przez aplikację STIGA.GO. Integracja z funkcją Alexa

Traktory do większych powierzchni

Utrzymanie dużego ogrodu lub zielonych terenów może być zniechęcającym zadaniem, ale z traktorami akumulatorowymi STIGA możesz to zrobić z łatwością. Traktory akumulatorowe STIGA zostały zaprojektowane jako mocne i wydajne, dzięki czemu mogą poradzić sobie z każdym zadaniem, zwłaszcza ze wsparciem najnowszych technologii i firmowych patentów. Traktory są wyposażone w mocne silniki i wydajne, przyjazne środowisku akumulatory, pozwalająca na pracę przez wiele godzin bez przerwy.

Jedną z zalet traktorów akumulatorowych STIGA jest ich wszechstronność. Traktory są również łatwe w obsłudze, dzięki intuicyjnym elementom sterującym i wygodnym fotelom. Świetnym przykładem przemyślanego projektu takiego traktora jest STIGA Gyro 900e - jest gwarancją wygodnego użytkowania oraz sterowania za pomocą inteligentnego dżojstika. Dodatkowo, traktory są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują spalin i są zasilane energią elektryczną.

koszenie 360 stopni kosiarką Stiga

Najważniejsze funkcje STIGA Gyro 900e:

 • Technologia Direct Drive opatentowana przez STIGA
 • Do 13 000 metrów kwadratowych na jednym ładowaniu
 • Szerokość robocza 125 cm (z trzema swobodnie obracającymi się ostrzami)
 • Prędkość maksymalna do 13 km/h
 • Inteligentny tryb koszenia i jazdy STIGA
 • Zintegrowany akumulator STIGA ePower

Pilarki i sekatory

Utrzymanie ogrodu często wymaga przycinania krzewów i gałęzi, a dzięki akumulatorowym pilarkom STIGA możesz to zrobić z łatwością. Zostały one zaprojektowane tak, aby były mocne i wydajne, z akumulatorem, który pozwala na aktywną pracę do nawet kilkudziesięciu minut. Są również lekkie i łatwe w manewrowaniu, dzięki czemu przycinanie gałęzi czy nawet drzew stanie się o wiele prostsze.

Jedną z kolejnych zalet akumulatorowych pilarek STIGA jest ich bezpieczeństwo. Są one wyposażone w funkcje zwiększające bezpieczeństwo, takie jak automatyczne smarowanie łańcucha i hamulec łańcucha, które zapobiegają wypadkom i urazom. Dodatkowo są łatwe w obsłudze, posiadają intuicyjne sterowanie i wygodny uchwyt. Są także dużo cichsze od standardowych rozwiązań.

Do zadań wymagających mniej mocy, ale więcej precyzji, STIGA zaprojektowała wiele ciekawych rozwiązań w dziedzinie sekatorów akumulatorowych. W ich produkcji STIGA wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, stawiając zawsze na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i wygodę użytkownika. Z kolei ergonomiczne kształty nie tylko zapewniają wygodę, ale również ułatwiają dostęp do najtrudniejszych miejsc i na przykład gałęzi znajdujących się wcześniej poza Twoim zasięgiem.

Wszystko bez zmęczenia, ale i z dużą satysfakcją w kilka chwil, nadając krzewom ozdobnym idealny kształt. Docenisz także obracany uchwyt sekatora, zapewniający idealny kąt cięcia bez dodatkowego i męczącego manewrowania urządzeniem.

Najważniejsze funkcje sekatora STIGA SHT 500 AE:

 • Zasilany akumulatorowo sekator dla wygodnej, bezemisyjnej pracy
 • Bezpieczne przełączniki zapewniają bezpieczną pracę
 • Ergonomiczny, miękki, obracany o 180° uchwyt
 • Ochrona końcówki ostrzy i otwór do zawieszenia dla bezpiecznego przechowywania
 • Sugerowana baterii: STIGA ePower E 420 (2Ah) - do nabycia osobno

Dmuchawo-odkurzacze

Utrzymanie ogrodu często wiąże się z usuwaniem liści, pozostałości po przycinaniu czy nieoczekiwanych śmieci, a dzięki dmuchawom akumulatorowym STIGA możesz to robić z łatwością. Jeżeli z kolei dmuchawa nie jest do Twoich zastosowań wystarczająca, warto rozważyć modele łączące funkcje odkurzacza, jak choćby VS 100e.

Model ten posiada również funkcję rozdrabniacza - powstałą w ten sposób ściółkę można później wykorzystać na wiele sposobów, w zależności od tego, czego dokładnie potrzebujesz w swoim ogrodzie. To uniwersalne narzędzie, którego główną funkcję zmieniasz jednym szybkim ruchem dźwigni. Jest dodatkowo poręczny i lekki, a więc masz gwarancję, że nie zmęczysz się z nim zbyt szybko.

Najważniejsze funkcje STIGA VS 100e:

 • Bezszczotkowy silnik i dwa akumulatory STIGA ePower 20 V umożliwiają długotrwałą pracę
 • Kompaktowa lekka konstrukcja z ergonomicznym, miękko wyściełanym uchwytem
 • Kosz o pojemności 45 l łatwo otworzyć i odpiąć w celu wyczyszczenia
 • W komplecie dwa akumulatory STIGA ePower 20 V 4 Ah i ładowarka

Dlaczego warto zaufać narzędziom STIGA?

Jedną z głównych zalet narzędzi akumulatorowych STIGA jest ich wygoda. Są one łatwe w obsłudze, posiadają intuicyjne sterowanie i zaprojektowane są z myślą o ergonomii i wygodzie użytkowania - niezależnie od tego, czy dane narzędzie trzymasz w dłoniach, czy jeździsz na nim, jak w przypadku ogrodowych traktorów.

Dodatkowo narzędzia są przyjazne dla środowiska, a ich akumulatory zachowują pełną moc nawet po kilkuset cyklach ładowania oraz są wymienne między sobą w ramach urządzeń z tej samej serii - nie musisz więc dokupować zbyt wielu ogniw. Narzędzia STIGA są również ciche, dzięki czemu można cieszyć się pracą w ogrodzie bez większych zakłóceń - dodatkowo skorzystają dzięki temu sąsiedzi, a także zwierzęta żyjące w bezpośredniej okolicy.

Narzędzia akumulatorowe STIGA są doskonałym wyborem dla każdego, kto chce pielęgnować swój ogród z łatwością i wysoką wydajnością. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kosiarki, piły, dmuchawy czy sekatora, STIGA ma coś zawsze do zaoferowania. Technologia ePower pozwala na łatwą wymianę baterii pomiędzy różnymi urządzeniami, dzięki czemu praca w ogrodzie jest bardziej płynna.

Wszystkie urządzenia są przy tym przyjazne dla środowiska, co czyni je doskonałym wyborem dla każdego, kto przy okazji chce mieć do czynienia z fascynującymi nowymi technologiami.

Artykuł sponsorowany.

Autor artykułu

Nowości w tej kategorii

Sponsorowane
bateria kuchenna podgrzewająca wodę
20.06.2024 r. Artykuł partnerski

Jaką baterię kuchenną wybrać, aby podgrzewała wodę?

Ciepła woda w kuchni jest niezbędna nie tylko na co dzień, podczas korzystania w warunkach domowych. Przy standardowo proj...

Sponsorowane
industrialne panele winylowe
19.06.2024 r. Artykuł partnerski

Amaron Forma – industrialne panele winylowe

Amaron Forma to nowa kolekcja paneli winylowych od europejskiej marki Arbiton. To prawdziwy przełom w designie oraz techno...

Sponsorowane
falownik hybrydowy solis columbus na tle instalacji fotowoltaicznej
17.06.2024 r. Artykuł partnerski

Falownik sieciowy vs. hybrydowy. Różnice i wybór optymalnego rozwiązania dla Twojego domu

Panele to nie jedyne elementy instalacji fotowoltaicznej, nad których wyborem...

Sponsorowane
nowoczesny dom jednorodzinny willa w stylu amerykańskim
11.06.2024 r. Artykuł partnerski

Jak oszczędzać, budując dom? Zobacz, co robić w 2024 roku

Budowa domu to spełnienie marzeń, a jednocześnie również ogromna inwestycja — często nawet kilku milionów złotych. W związ...

Sponsorowane
bateria kuchenna podgrzewająca wodę
20.06.2024 r. Artykuł partnerski

Jaką baterię kuchenną wybrać, aby podgrzewała wodę?

Ciepła woda w kuchni jest niezbędna nie tylko na co dzień, podczas korzystania w warunkach domowych. Przy standardowo proj...

Sponsorowane
industrialne panele winylowe
19.06.2024 r. Artykuł partnerski

Amaron Forma – industrialne panele winylowe

Amaron Forma to nowa kolekcja paneli winylowych od europejskiej marki Arbiton. To prawdziwy przełom w designie oraz techno...

Sponsorowane
falownik hybrydowy solis columbus na tle instalacji fotowoltaicznej
17.06.2024 r. Artykuł partnerski

Falownik sieciowy vs. hybrydowy. Różnice i wybór optymalnego rozwiązania dla Twojego domu

Panele to nie jedyne elementy instalacji fotowoltaicznej, nad których wyborem...

Sponsorowane
nowoczesny dom jednorodzinny willa w stylu amerykańskim
11.06.2024 r. Artykuł partnerski

Jak oszczędzać, budując dom? Zobacz, co robić w 2024 roku

Budowa domu to spełnienie marzeń, a jednocześnie również ogromna inwestycja — często nawet kilku milionów złotych. W związ...

REKLAMA
Zamknij