Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności

Szukasz wymarzonego projektu domu?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Armatura podtynkowa – funkcjonalne rozwiązanie do każdej łazienki

Armatura podtynkowa – funkcjonalne rozwiązanie do każdej łazienki

Z łazienki korzystamy wielokrotnie w ciągu dnia, stąd wybór dobrej jakości armatury jest niezwykle ważną kwestią. Baterie podtynkowe mają świetne walory praktyczne, a przy tym są bardzo estetyczne i łatwe w pielęgnacji. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup takiej baterii?

Estetycznie w ukryciu

Niewątpliwie największą zaletą rozwiązań podtynkowych jest to, że elementy wewnętrzne armatury można z łatwością schować w ścianie. W ten sposób dodajemy wnętrzu lekkości, optycznie je powiększamy oraz porządkujemy. Rozwiązania podtynkowe świetnie współgrają też z modnymi płytkami wielkoformatowymi – pozwalają uzyskać w łazience efekt jednolitego wykończenia, w którym elementy praktyczne, takie jak baterie, stanowią subtelny akcent dekoracyjny.

armatura podtynkowa

Źródło: KLUDI

Decyzję o wyborze systemów podtynkowych warto podjąć już na początkowym etapie projektowania łazienki, aby odpowiednio wcześnie przygotować właściwą instalację. Ciekawe rozwiązanie proponowane przez KLUDI to moduł podtynkowy FLEXX.BOXX. Zapewnia on ogromną swobodę w wyborze elementów wyposażenia łazienki, gdyż jest kompatybilny z niemal wszystkimi bateriami natynkowymi KLUDI. Możemy więc zamontować element podtynkowy, zamykając tym samym instalację w łazience, a element natynkowy wybrać w późniejszym terminie. To również doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy zapragniemy zamienić tradycyjną baterię na termostat. Armatury podtynkowe mają dodatkowo walory praktyczne - zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości.

armatura podtynkowa

Źródło: KLUDI

Trwałość i bezpieczeństwo

FLEXX.BOXX cechuje się wyjątkową trwałością (20-letnia gwarancja na produkt), nie musimy więc bać się o skuwanie płytek w razie awarii urządzenia. Firma KLUDI wyposażyła swój moduł podtynkowy w specjalną, mosiężną płytę, której precyzyjnie wykonana powierzchnia gwarantuje szczelność. Oprócz tego zadbano o ochronę akustyczną, gdyż wszystkie elementy przewodzące wodę znajdują się wewnątrz elastomerowej obudowy.

Liczą się szczegóły

Dobierając armaturę natynkową, warto rozważyć kolejne udogonienia. Dla osób ceniących komfort i bezpieczeństwo idealnym rozwiązaniem będzie np. bateria termostatyczna KLUDI. Armatura z termostatem utrzymuje wodę w stałej, ustawionej na początku temperaturze. Wchodząc pod prysznic lub do wanny nie musimy już nic ustawiać, ani bać o to, że się oparzymy, szczególnie gdy z łazienki korzystają dzieci.

Innym rozwiązaniem jest sprytny, nowatorski na rynku przycisk KLUDI PUSH&SWITCH, który zastępuje klasyczny przełącznik w bateriach wannowo-natryskowych. Dzięki niemu nie trzeba już nic przestawiać, odciągać czy przekręcać – aby zmienić źródło wody, wystarczy wcisnąć przycisk. Przycisk wygrywa z tradycyjnym przełącznikiem także w aspekcie wizualnym. Jest idealnie zlicowany z linią baterii, co dodatkowo dopełnia jej elegancki wygląd. Nie ma tu żadnych wystających elementów, co też znacznie ułatwia czyszczenie.