71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb 10-18

Promocja top tygodnia

Projekty domów szachulec / mur pruski

mur pruski / szachulec  

Projekt domu EX 15 energo plus

EX 15 energo plus

152,43 m²

Projekt domu Perkoz - murowana – beton komórkowy -1455

Projekt domu Miłomłyn - murowana – ceramika -1355

Projekt domu D174 - Adam

D174 - Adam

100,7 m²

Projekt domu Syriusz dr-T

Syriusz dr-T

145 m²

Projekt domu Perkoz - szkielet drewniany lekki -1455

Projekt domu Jesion wersja A

Jesion wersja A

202,2 m²

Projekt domu AH 065

AH 065

150,9 m²

Projekt domu Arkady

Arkady

117,2 m²

Projekt domu Teo 3 NF40

Teo 3 NF40

86,7 m²

Projekt domu Teo 3

Teo 3

86,7 m²

Projekt domu EX 15 soft

EX 15 soft

151,27 m²

Projekt domu Ziemowit bez garażu [B] -210

Projekt domu Paprotka

Paprotka

106,82 m²

Projekt domu WB-3386

WB-3386

86,1 m²

Projekt domu D199 - Paula wersja drewniana

Projekt domu HG-D4

HG-D4

92,3 m²

Projekt domu RS-9

RS-9

168 m²

Projekt domu WM B05 Cyranka

WM B05 Cyranka

59,4 m²

Oferta gotowych projektów domów szachulec / mur pruski

Z myślą o osobach zainteresowanych niespotykanym na co dzień stylem zabudowy stworzyliśmy kolekcję projektów domów szachulcowych (mur pruski). Domy ryglowe są bez wątpienia wyraziste i nie sposób ich przeoczyć. Ich charakterystycznym elementem jest kompozycja elewacji. Otynkowane zwykle na jasny kolor zewnętrzne ściany pokryte są drewnianymi belkami ułożonymi w kratownicę z ukośnymi zastrzałami. Powyższe zdobienie nadaje bryle sielskiego wyglądu, co sprawia że idealnie wpisują się one w podmiejski krajobraz. Dawniej mur szachulcowy tworzyła konstrukcja szkieletowa wypełniona gliną, sieczką i trocinami, jednakże współcześnie mamy dostęp do bardziej nowoczesnych rozwiązań. Idąc z postępem, obecnie Inwestorzy często decydują się na imitację muru pruskiego, co pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego wyglądu domu, przy jednocześnie łatwej i solidnej realizacji. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w naszej ofercie posiadamy więc zarówno projekty domów nawiązujące do dawniej stosowanej technologii (konstrukcje słupowo-ryglowe czy sumikowo-łętkowe), jak i te wykorzystujące nowoczesne rozwiązania (pustaki ceramiczne, gazobeton oraz bloczki silikatowe). W części dostępnych projektów domów uwzględniono również garaż. Domy z muru pruskiego oraz budynki szachulcowe to konstrukcje charakterystyczne dla budownictwa alpejskiego oraz zachodniej części Europy. W Polsce są one najbardziej popularne w takich regionach jak Warmia, Mazury, Kaszuby, Dolny Śląsk i Pomorze. Kiedyś na tych obszarach stanowiły one jeden z głównych nurtów architektonicznych i dzisiaj coraz częściej powraca się do tej technologii.

Chcesz wiedzieć o promocjach na interesujące Cię projekty?

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej zwanym „RODO”, informuję, iż:

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 27-29, 50-123 Wrocław, tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl. […]
 1. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 2. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl Sp. z o. o. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych).
 3. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.
 4. Jeśli wyraziliście Państwo zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną i ustawą – Prawo telekomunikacyjne, zgoda ta może być wycofana w każdym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na legalność przetwarzania Państwa danych osobowych w czasie obowiązywania zgody.
 5. Z prawa do wycofania zgody mogą Państwo skorzystać wysyłając maila na adres iod@extradom.pl.
 6. Dostęp do Państwa danych osobowych mają odbiorcy, którzy pomagają nam utrzymać system teleinformatyczny, w którym prowadzone są konta użytkowników.
 7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do dnia ustania celu, dla którego zostały zebrane, czyli np. usunięcia konta lub zaprzestania działalności serwisu.
 8. Mają Państwo prawo do:
  1. dostępu do swoich danych osobowych (czyli sprawdzenia, jakie dane są przez nas przetwarzane),
  2. sprostowania danych osobowych (w sytuacji, gdyby okazało się, że są nieprawidłowe),
  3. uzupełnienia danych osobowych (w sytuacji, gdyby okazało się, że są niekompletne),
  4. przenoszenia danych osobowych (czyli przekazania Państwa danych osobowych w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego np. txt., pdf., odt., doc., rtf., jpeg., XML, JSON, CSV),
  5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych (będziemy wówczas mogli jedynie przechowywać Państwa dane osobowe),
  6. usunięcia danych osobowych.
 9. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest obecnie Generalny Inspektor Danych Osobowych* (https://giodo.gov.pl/pl/493).
 10. W oparciu o dane osobowe nie będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.

*Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych po wejściu w życie ustawy o ochronie danych osobowych.