Projekt domu Zośka 2 BSA1292

Cena projektu: 3 100 zł 2 750 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
114,68 m²
Min. szer. działki
24,91 m
Wysokość budynku
6,82 m
Pow. zabudowy
182,83 m²
Kubatura
692,45 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
268 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Zośka 2 został stworzony na wzór popularnego projektu Zośka. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Zośka 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy cofnięty. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Zośka 2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Zośka 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
1,78 m²
2 hall
11,03 m²
3 wc
1,79 m²
4 spiżarnia
1,95 m²
5 kuchnia + jadalnia
20,14 m²
6 pokój dzienny
32,8 m²
7 garderoba
3,97 m²
8 pokój
10,7 m²
9 pokój
13,98 m²
10 łazienka
5,85 m²
11 pokój
10,9 m²
12 garaż jednostan.
24,02 m²
razem
138,91 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Zośka 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Zośka 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

252 119 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka ceramiczna, kąt nachylenia 25°. Stropy: gęstożebrowe TERIVA. Ściany: 2-warstwowe - POROTHERM 38 cm + styropian. Ogrzewanie: gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Zośka 2

Zdjęcie profilowe A44W
A44W

Wraz z żoną wybraliśmy projekt domu Zośka 2 BSA1292, ponieważ wygląd zewnętrzny oraz układ pomieszczeń przypadły mi do gustu. Zależało nam, na dużym salonie i stosunkowo dużych sypialniach.

Budowa przebiegła sprawnie i fachowcy nie mieli kłopotów z odczytem projektu domu Zośka 2 BSA1292. Chcieliśmy dostosować projekt jak najbardziej do swoich potrzeb, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzaliśmy kilka zmian. Przede wszystkim powiększyliśmy powierzchnię garażu o 15m2. Powierzchnia ta jest oddzielona od garażu ścianą działową i została przeznaczona na kotłownię. Decyzja powiększenia garażu o 15 m2m została podyktowana potrzebą zainstalowania pieca na pelet. Zakupiony projekt w pierwotnej wersji przewidywał ogrzewanie budynku piecem gazowym usytuowanym w łazience budynku, a w miejscowości w której wybudowaliśmy dom nie ma niestety magistrali gazowej. Decydując się na dobudowanie kotłowni należy pamiętać o wybudowaniu odpowiedniego komina wystającego minimum 1.5 mb ponad dach kotłowni/garażu. Jest to bardzo istotne ze względu na zachowanie właściwej cyrkulacji spalin. Musimy przyznać, że komin ten nie szpeci domu. Osobom zdecydowanym na wprowadzenie podobnego rozwiązania radzimy wybudowanie kotłowni o powierzchni 22 m2, a to z uwagi na potrzebę magazynowania worków z peletami. Rocznie zużywamy sześć ton pelet Olimp. Są to najlepsze, sprzedawane w Polsce pelety, produkowane na licencji niemieckiej.

Ponadto zrezygnowaliśmy z garderoby wewnątrz domu. Dzięki temu uzyskaliśmy duży holl, w którym wybudowaliśmy schody prowadzące na poddasze. Poddasze adoptowaliśmy na jedno duże pomieszczenie mieszkalne, standardowo nie odbiegające od pomieszczeń parteru budynku. Na poddaszu mamy sypialnię dla gości, a także pracownię, gdzie w ciszy i spokoju można oddać się swojemu ulubionemu zajęciu. Garderobę, małą ale zupełnie nam wystarczającą, zrobiliśmy w miejscu gdzie była zaprojektowana toaleta. Aby bardziej doświetlić salon dołożyliśmy okno w jego bocznej ścianie. Podwyższyliśmy parter o 30 cm w wyniku czego pomieszczenia od podłogi do sufitu mają wysokość 295 cm. Resztę budynku wykonaliśmy zgodnie z projektem. Dom jest wybudowany z porotermu, ściany są i ocieplone 15 cm styropianem, fundamenty 10 cm styrodurem, podłogi 10 cm styropianem a dach 30 cm wełną mineralną. Dom został zaliczony do grupy energooszczędnych, jednakże w dolnej skali energooszczędności. Tak jak napisaliśmy na wstępie zarówno sylwetka domu jak i pomieszczenia bardzo nam się podobają. W domu na stałe mieszkamy we dwoje. Zajmujemy jedną sypialnie a resztę pokoi przeznaczyliśmy dla gości, którzy często nas odwiedzają. Pomieszczenia domu są jasne. Jest to spowodowane odpowiednim umieszczeniem domu na działce. Front domu skierowany jest na południe a salon na zachód.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru domu parterowego Zośka 2 BSA1292. Czujemy się w nim bardzo dobrze.Podoba nam się również projekt domu Zośka 4. Ma duże, ładne tarasy i jest bardzo elegancki. Polecamy ten dom i pozdrawiamy.

Recenzje projektu Zośka 2

  – 0 głosów

Projekt domu Zośka 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Zośka 2

Projekt domu Zośka 4 -350

Zośka 4

147,48 m²

Projekt domu Zośka -350

Zośka

114,8 m²

Projekt domu Zośka 3 -350

Zośka 3

121,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych