Projekt domu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy KRD1687

Cena projektu: 3 200 zł 2 950 zł Oszczędzasz 250 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
147,7 m²
Min. szer. działki
22,2 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
127,1 m²
Kubatura
975 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
236,5 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy jest opcją popularnego projektu Zoja - murowana – beton komórkowy. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Pięć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy - Rzut parteru

1 pokój dzienny
30 m²
2 pokój
14 m²
3 kuchnia
8,7 m²
4 łazienka
6,8 m²
5 hall
3,4 m²
6 wiatrołap
3,2 m²
7 spiżarnia
1,8 m²
8 garaż jednostan.
18,9 m²
9 kotłownia
6,6 m²
10 schody
3,1 m²
11 pom. gospodarcze
2,8 m²
12 korytarz
2,4 m²
razem
101,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy - Rzut poddasza

1 pokój
18,7 m² (19,5 m²)
2 pokój
14,8 m² (19,5 m²)
3 pokój
13,6 m² (18,1 m²)
4 pokój
12 m² (14,5 m²)
5 łazienka
5,8 m² (6,7 m²)
6 łazienka
9,4 m² (11 m²)
7 korytarz
5,5 m²
8 schody
3,1 m²
razem
82,9 m² (97,9 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

248 650 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – beton komórkowy. Ściany zewnętrzne: z bloczków z betonu komórkowego YTONG gr. 24 cm, ocieplone styropianem gr. 15 cm. Ściany wewnętrzne: bloki SILKA E gr. 24 cm i 12cm. Strop: żelbetowy. Konstrukcja dachu: drewniana jętkowa. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Aneks na paliwo stałe: dostępny (zapytaj o cenę). Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Elewacja: tynk cementowo-wapienny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy

Zdjęcie profilowe Joanna3330
Joanna3330
Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy KRD1687. Przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał nam zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i usytuowania względem drogi oraz kierunków świata. Oprócz tego od początku zależało nam, aby na parterze oprócz salonu znajdował się jeszcze jeden dodatkowy pokój.

Wszystkie prace przebiegły sprawnie i po naszej myśli. Projekt domu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy KRD1687 nabyliśmy w sierpniu 2014 r., a do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w lipcu 2016 r. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków marki Wienerberger, a dach pokryliśmy tradycyjną dachówka ceramiczną. Uważam, że wyliczony przez architekta kosztorys został dobrze oszacowany i można się nim sugerować. Nam udało zmieścić się w podanej kwocie, jednak do zrealizowania całej inwestycji nie zatrudnialiśmy jednej firmy generalnej, a współpracowaliśmy z kilkoma osobnymi ekipami fachowców, którzy wykonywali nam poszczególne etapy.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu grafitowego o bardzo korzystnym współczynniku przenikalności ciepła, a w całym domu wstawiliśmy trzyszybowe okna. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego i jesteśmy zadowoleni z kosztów takiego rozwiązania. Na cały sezon grzewczy zużywamy ok. 1000 m² gazu. Muszę jednak przyznać, że w kwestii rachunków nie do końca trafionym rozwiązaniem jest lokalizacja kotłowni. Znajduje się ona w znacznej odległości od kuchni i łazienki, więc odkręcając wodę musimy trochę poczekać na jej ogrzanie. Dobrym pomysłem byłoby w tym przypadku zainstalowanie przy piecu zbiornika na wodę, aczkolwiek w naszym przypadku mijałoby się to z celem. Taki zbiornik jest nieustannie podgrzewany, co również kosztuje, a z racji tego że w domu mieszkamy tylko we dwójkę nie zużywamy tak dużo wody, tym bardziej że w kuchni mamy zmywarkę. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc przy większej rodzinie.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy KRD1687 od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany, dlatego postanowiliśmy wykonać go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy natomiast lekko powiększyć garaż i tym samym sypialnię nad nim.W projekcie znajduje się w niej łazienka, jednak my przeznaczyliśmy ją na zrobienie garderoby. Oprócz tego zamurowaliśmy przejście z salonu do kuchni. Pierwotnie różnica poziomów między garażem, a częścią mieszkalną wynosiła trzy stopnie jednak my zmieniliśmy tą wysokość do jednego stopnia. Ta modyfikacja spowodowała jednak zmianę układu schodów na bardziej stromy i obecnie uważam, że świetnym pomysłem byłoby wydłużenie całego domu do równych 10 m2. Powiększenie bryły spowodowałoby również lekkie powiększenie się pozostałych pomieszczeń, co w szczególności przydałoby się w przypadku pokoju na parterze, kuchni i wiatrołapu, dlatego warto pomyśleć o tym już na etapie adaptacji. Innym Inwestorom polecam również podniesienie ścianki kolankowej o wysokość jednego bloczka, co spowoduje zwiększenie się przestronności poddasza.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy KRD1687. Rozkład pomieszczeń jest praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Mieszka nam się w pełni komfortowo, a duże rozmiary łazienek bardzo nas satysfakcjonują. Nowy dom podoba się nie tylko nam, ale również wszystkim odwiedzającym nas gościom. Przy pierwszych odwiedzinach są oni bardzo zaskoczeni, ponieważ z zewnątrz budynek nie wygląda na duży, jednak po wejściu do środka okazuje się że dom jest bardzo przestronny i mamy w nim wiele miejsca. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Joanna3330 buduje ten dom  04.05.2017 13:10

Projekt domu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Zoja Luxor G2 - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Lux Duo - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Rex Duet - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Lux Grota - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Lux G2 - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Polo - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Lux Solis - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Hera - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Lux - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Luxor - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Rex - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Ultra - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Solis - murowana – ceramika -250

Projekt domu Zoja Karo - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Neo - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Lux Eko - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Zoja Lux Energo - murowana – beton komórkowy -250

Projekty podobne do Zoja plus Lux - murowana – beton komórkowy KRD1687

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 100 -700

Projekt domu Oberon -200

Oberon

143,58 m²

Projekt domu Tymon A

Tymon A

147,5 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 101 -700

Projekt domu Domena 203 A2

Domena 203 A2

143,14 m²

Projekt domu Domena 203 A1

Domena 203 A1

139,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych