Projekt domu Zofia - murowana – beton komórkowy KRD2043

Cena projektu: 3 200 zł 2 850 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,9 m²
Min. szer. działki
21 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
119,1 m²
Kubatura
812 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
218,7 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Zofia - murowana – beton komórkowy to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Zofia - murowana – beton komórkowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Pięć komfortowych pokoi zaspokoi potrzeby 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Zofia - murowana – beton komórkowy zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Zofia - murowana – beton komórkowy - Rzut parteru

1 pokój dzienny
26,1 m²
2 garaż jednostan.
18,9 m²
3 pokój
11,7 m²
4 kuchnia
7,4 m²
5 kotłownia
7 m²
6 łazienka
5 m²
7 hall
4,8 m²
8 schody
3,1 m²
9 wiatrołap
3,1 m²
10 pom. gospodarcze
2,2 m²
11 korytarz
2 m²
12 garderoba
1,4 m²
razem
92,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Zofia - murowana – beton komórkowy - Rzut poddasza

1 pokój
18,8 m² (19,5 m²)
2 pokój
13 m² (17,1 m²)
3 łazienka
10,6 m² (12 m²)
4 pokój
10,5 m² (14 m²)
5 pokój
10,6 m² (12,7 m²)
6 łazienka
5,9 m² (6,6 m²)
7 korytarz
4 m²
8 schody
3,1 m²
razem
76,5 m² (89 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Zofia - murowana – beton komórkowy na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Zofia - murowana – beton komórkowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

244 758 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – beton komórkowy. Ściany zewnętrzne: beton komórkowy YTONG gr. 36,5 cm + docieplenie płyty FASROCK MAX gr. 10 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki silikatowe SILKA gr. 24cm. Strop: żelbetowy. Konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Aneks na paliwo stałe: dostępny (zapytaj o cenę). Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Elewacja: tynki silikonowe, silikatowe, mineralne.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Zofia - murowana – beton komórkowy

Zdjęcie profilowe taady
taady
Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na projekt Zofia - murowana – beton komórkowy KRD2043, który odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Forma bryły i zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadły nam do gustu, a przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń spełniał nasze oczekiwania. Rozwiązaniem, które szczególnie się nam spodobało jest uwzględnienie sporej ilości pokoi przy stosunkowo niedużej kubaturze - trzeba przyznać, że architekt świetnie to zaplanował.

Nasza realizacja przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów. Oczywiście, jak chyba na każdej tego typu inwestycji pojawiły się drobne trudności, jednak nie było to nic znaczącego. Postawienie budynku w stanie surowym odbyło się w błyskawicznym tempie - ten etap trwał zaledwie 2 miesiące. Prace wykończeniowe już nieco dłużej, a cała budowa zajęła ok. 2 lat.

Zamiast rekomendowanych w projekcie bloczków z betonu komórkowego Ytong, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Thermopor marki Leier. Pozostałe zastosowane przez nas materiały były już zgodne z zaleceniami architekta. Strop wykonaliśmy w konstrukcji żelbetowej, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, iż decydując się na taką inwestycję, należy liczyć się jednak z wyższymi kosztami niż oszacowane. Podczas budowy prawie zawsze pojawiają się sytuacje, które wiążą się z nieoczekiwanymi wydatkami. Myślę, że na początku lepiej jest przewidywać kwotę o ok. 15-20 % wyższą od sugerowanej, gdyż niektórych okoliczności po prostu nie da się przewidzieć.

Do układu ścianek działowych zaproponowanych w projekcie Zofia - murowana – beton komórkowy KRD2043 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian, gdyż od początku ich rozmieszczenie bardzo nam odpowiadało. Co prawda, w trakcie budowy gdy mieliśmy jeszcze „gołe” ściany myśleliśmy o pewnych poprawkach, jednak gdy pomieszczenia zostały już w pełni zaaranżowane, okazało się że ewentualne modyfikacje byłyby zbędne. Zmieniliśmy natomiast przeznaczenie jednego z pokoi i zaadaptowaliśmy go na praktyczną garderobę z suszarnią i miejscem do prasowania. Mamy z żoną jedno dziecko, więc brak tej sypialni nie jest dla nas odczuwalny. Myślę więc, że jeśli ktoś również może sobie pozwolić na mniejszą ilość pokoi, naprawdę warto rozważyć to rozwiązanie.

Front naszego domu wychodzi na południowy-wschód, wykusz znajduje się po stronie południowej, zaś wyjście tarasowe - po zachodniej. Takie usytuowanie sprawia, iż w większości pomieszczeń, a szczególnie w strefie dziennej, mamy bardzo jasno. Najmniej słoneczny jest pokój na półpiętrze, co sprawia że jest w nim nieco chłodniej w stosunku do pozostałych. Na chwilę obecną pewnie zdecydowałbym się więc na wstawienie w nim okna połaciowego.

Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne i spełnia nasze oczekiwania. Jedynym małym minusem są wymiary dolnej łazienki - naszym zdaniem mogłaby być nieco większa. Dodatkowo, znajdujące się w niej okno usytuowane jest na środku ściany, co uniemożliwiło wstawienie prysznica - zamiast niego mamy wannę. Jeśli przyszłym Inwestorom zależy jednak na prysznicu na dole, polecam przesunięcie przeszklenia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Zofia - murowana – beton komórkowy KRD2043. Uwzględnione w nim rozwiązania zostały świetnie przemyślane, a układ pomieszczeń jest dla nas idealny. Powierzchnia komunikacyjna hallu i korytarzy jest dosyć niewielka, dzięki czemu pokoi jest dużo, a dodatkowo mają one spore rozmiary. Myślę, że taki metraż będzie w pełni komfortowy nawet dla 7-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Zofia - murowana – beton komórkowy

  – 0 głosów

Projekt domu Zofia - murowana – beton komórkowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Zofia - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Zofia Mini - murowana – beton komórkowy -350 3D

Projekt domu Zofia Rex - murowana – beton komórkowy -350 3D

Projekt domu Zofia G2 - murowana – ceramika -350

Projekt domu Zofia Bobo - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Zofia Portyk G2 - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Zofia Prima G2 - murowana – ceramika -350

Projekt domu Zofia Polo - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Zofia Ultra - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Zofia Portyk - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Zofia Prima - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Zofia Mini Eko - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Zofia Neo - murowana – beton komórkowy -350

Projekty podobne do Zofia - murowana – beton komórkowy KRD2043

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Projekt domu Oberon -200

Oberon

143,58 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 45 -400

Projekt domu Murator M206 Ukryty w ciszy

Projekt domu Domena 203 A1

Domena 203 A1

139,4 m²

Projekt domu Mateo - murowana – ceramika -350 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych