Projekt domu Żabka 2 WAH1559

Cena projektu: 3 290 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
110,81 m²
Min. szer. działki
18,29 m
Wysokość budynku
6,4 m
Pow. zabudowy
125,15 m²
Kubatura
429 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
163,5 m²
EUco
58,8 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (2 + 2 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Żabka 2 jest modyfikacją cieszącego się popularnością projektu Żabka. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Żabka 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Żabka 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Żabka 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,72 m²
2 hall
9,5 m²
3 kuchnia
8,46 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
25,74 m²
5 łazienka
7,24 m²
6 pokój
12,47 m²
7 pokój
12,47 m²
8 kotłownia
3,94 m²
razem
83,54 m²

Rzut kondygnacji projektu Żabka 2 - Rzut poddasza

1 hall
3,62 m²
2 pokój
10,99 m² (20,43 m²)
3 pom. gospodarcze
3,57 m²
4 pokój
15,04 m² (28,63 m²)
5 pom. gospodarcze
3,79 m²
6 wc
1,61 m²
razem
38,62 m² (61,65 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Żabka 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

137 932 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: drewniany belkowy. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Żabka 2

Zdjęcie profilowe jazwinek
jazwinek
Wraz z żoną mieszkamy we dwójkę, dlatego przy wyborze odpowiedniego projektu domu istotny był dla nas nie za duży metraż. Zależało nam także na tym, aby większość pomieszczeń użytkowych znajdowała się na dolnej kondygnacji, tak abyśmy nie musieli od razu wykańczać całościowo góry. Spośród propozycji, które pod powyższymi względami w pełni nam odpowiadały, najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Żabka 2 WAH1559.

Nasza budowa odbyła się sprawnie i bez żadnych komplikacji. Fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili i nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Wszystko przebiegło naprawdę szybko, gdyż już po 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam jedynie zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku, a także wykończenie poddasza. Nie jest to jednak żaden kłopot - metraż parteru jest dla nas w zupełności wystarczający, a górę aranżujemy w wolnym czasie. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Poroton, strop zgodnie z projektem wykonaliśmy w drewnianej belkowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Röben. Kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego, który oszacował architekt jest moim zdaniem dobrze wyliczony i śmiało można się nim sugerować.

Postanowiliśmy zastosować dwa alternatywne systemy grzewcze. W sypialniach zamontowaliśmy grzejniki, natomiast na pozostałej powierzchni domu mamy ogrzewanie podłogowe - obie instalacje są zintegrowane ze zlokalizowanym w kotłowni piecem gazowym. Zamiast kominka, w salonie postawiliśmy tradycyjny piec kaflowy, gdyż do tego rozwiązania jesteśmy z żoną bardziej przyzwyczajeni i wiemy, że sprawdza się ono naprawdę dobrze. Piec kaflowy usytuowany jest w ten sposób, iż bez problemu jest w stanie ogrzać nie tylko cały parter, ale także pomieszczenia na poddaszu, gdyż ciepło rozchodzi się ku górze. Z tego względu, podczas pierwszej zimy to właśnie z niego głownie korzystaliśmy, aby ogrzać pomieszczenia. Koszty związane z zakupem drewna to ok. 1000 zł w sezonie grzewczym.

Do projektu domu Żabka 2 WAH1559 wprowadziliśmy jedynie niewielkie zmiany. Jedną z sypialni na dole nieco powiększyliśmy kosztem części znajdującego się obok pokoju. Oprócz tego, na poddaszu wykonaliśmy w pełni funkcjonalną łazienkę, gdyż oryginalnie na tej kondygnacji znajdowała się jedynie nieduża toaleta. Pierwotne zadaszenie tarasu jest naprawdę niewielkie, co właściwie mijało się z celem. Postanowiliśmy więc trochę je wydłużyć, aczkolwiek na chwilę obecną zdecydowałbym się na jeszcze większe wyciągnięcie tej połaci. Myślę również, że warto pomyśleć nad podobnym rozwiązaniem w kwestii daszku nad frontowym wejściem.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Żabka 2 WAH1559. Przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń jest komfortowy w codziennym użytkowaniu, a w nowym domu dostrzegam same plusy. Komunikacja jest wygodna, a zaproponowane w projekcie rozwiązania w całości spełniają nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Żabka 2

  – 0 głosów

Projekt domu Żabka 2 należy do kategorii

Projekty podobne do Żabka 2 WAH1559

Projekt domu Azalia A

Azalia A

107,7 m²

Projekt domu Drozd bez garażu [B]

Projekt domu Mania A -300

Mania A

105 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych