Projekt domu Tytan WAH1586

Cena projektu: 3 990 zł 3 192 zł Oszczędzasz 798 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,26 m²
Min. szer. działki
16,7 m
Wysokość budynku
8,65 m
Pow. zabudowy
104,82 m²
Kubatura
850 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
153,13 m²
EUco
38,1 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Tytan to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadłą do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Tytan to dom piętrowy, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. Okno kuchenne wychodzące na ogród uzupełnia wygląd wymarzonej kuchni, dodając jej wyjątkowego uroku. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono jedną toaletę na parterze oraz dwie łazienki na piętrze. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. willi.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tytan - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,28 m²
2 hall
7,58 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
32,36 m²
4 kuchnia
9,4 m²
5 spiżarnia
2,7 m²
6 wc
1,84 m²
7 kotłownia
5,53 m²
8 garaż jednostan.
18,78 m²
razem
81,47 m²

Rzut kondygnacji projektu Tytan - Rzut piętra

1 korytarz
5,94 m²
2 pokój
16,82 m²
3 pokój
8,14 m²
4 pokój
11,78 m²
5 pokój
12,41 m²
6 łazienka
6,26 m²
7 garderoba
10,37 m²
8 łazienka
5,39 m²
razem
77,11 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie
Kreator 3D Oglądaj projekt Tytan w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tytan na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

134 960 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Tytan

Zdjęcie profilowe Krzysztof783
Krzysztof783
Duże znaczenie przy wyborze miał dla nas także metraż, który nie byłby zbyt duży, a jednocześnie optymalny dla naszej rodziny.

, aczkolwiek zależało mi na tym, aby góra była w całości przestronna i tym samym nie posiadała skosów. Z tego względu odpowiedniego projektu szukałem spośród budynków z pełnym piętrem
, a ostatecznie zdecydowałem się na realizację projektu domu Tytan WAH1586, który wyjątkowo przypadł mi do gustu. Ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń spełniał wszystkie moje oczekiwania. Chciałem, aby przy kuchni znajdowała się praktyczna spiżarka, a część małżeńska na piętrze składała się z dużej sypialni, garderoby oraz łazienki. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z przebiegu całej budowy. Realizacja przebiegła niespotykanie sprawnie, a fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Nasi znajomi byli niezwykle zdziwieni, że dom w tej konstrukcji udało nam się postawić w tak łatwy sposób, więc nam pozostaje jedynie cieszyć się, iż obyło się bez żadnych niespodzianek. Inwestycja trwała naprawdę krótko, gdyż do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się zaledwie po roku od rozpoczęcia pierwszych prac.

Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej w projekcie technologii i wszystkie zastosowane przez nas materiały były zgodnie ze wskazaniami architekta. Do wymurowania ścian użyliśmy więc ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Autor projektu domu Tytan WAH1586 bardzo dobrze opracował kosztorys i moim zdaniem śmiało można sugerować się podaną w nim kwotą. Koszty naszej budowy były do niej bardzo zbliżone i na etapie stanu surowego zamkniętego zmieściliśmy się w 140 tys. zł., mimo iż całą realizację zleciłem profesjonalnym firmom. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu o bardzo korzystnym współczynniku przewodzenia ciepła - 0,031λ. Projekt domu Tytan WAH1586 przewiduje ogrzewanie gazowe, a z racji tego iż szczęśliwie mieliśmy możliwość podłączenia takiej instalacji do naszej działki, postanowiliśmy nie zmieniać sugerowanego źródła ciepła. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na instalację systemu rekuperacji. Do domu wprowadziliśmy się w październiku zeszłego roku, więc mamy za sobą już pierwszy pełny sezon grzewczy. Przy utrzymaniu wewnątrz temperatury bliskiej 21,5 °C i łącznie z grzaniem wody użytkowej, miesięczne rachunki za gaz wynoszą ok. 350 zł.

Jesteśmy 4-osobową rodziną, a ilość pomieszczeń i metraż w nowym domu są dla nas w pełni komfortowe. Część małżeńska z garderobą i prywatną łazienką to doskonałe rozwiązanie, a każde z dwójki naszych dzieci ma swój własny pokój. Jeden z nich pozostał wolny, więc zaadaptowaliśmy go na gabinet, ale równie dobrze sprawdziłby się jako sypialnia w przypadku piątki domowników. Powierzchnia domu jest idealna i z pewnością nie chciałbym mieć większego. Utrzymanie porządku w nowym domu nie zajmuje wiele czasu, a jednocześnie miejsca mamy naprawdę sporo. Odwiedzający nas goście są zachwycieni przestronnością domu i są niezwykle zaskoczeni, gdy dowiadują się że ma on jedynie nieco ponad 130 m².

Rozmieszczenie wnętrza przewidziane w projekcie domu piętrowego Tytan WAH1586 zostało świetnie przemyślane i od początku spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Z tego względu wprowadziliśmy w nim tylko jedną drobną zmianę, polegającą na rezygnacji ze ścianki działowej między kuchnią a salonem. Wszystkie pozostałe rozwiązania wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją i jesteśmy z tego w pełni zadowoleni. Obecnie zastanowiłbym się jedynie nad powiększeniem garażu, aczkolwiek jeśli ktoś posiada dwa samochody, polecam zakup nowej wersji projektu Tytan z dwustanowiskowym garażem - https://www.extradom.pl/projekt-domu-tytan-4-WAH1681

Nowy dom jest dokładnie taki o jakim zawsze marzyłem. Jego wnętrze jest funkcjonalne, a budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Damian2443
Damian2443
Szukając odpowiedniego projektu największą uwagę zwracałem na funkcjonalny układ pomieszczeń oraz dopasowane do mojej działki wymiary budynku. Spośród oglądanych propozycji finalnie zdecydowałem się realizację projektu domu Tytan WAH1586. Jego gabaryty idealnie pasowały na moją parcelę, a w kwestii układu bardzo spodobała mi się mała ilość wewnętrznych ścian nośnych. Takie rozwiązanie daje możliwość dowolnego ułożenia ścianek działowych bez wpływu na konstrukcję, więc wiedziałem, że z łatwością będę mógł dopasować dom do wszystkich moich oczekiwań.

Budowa przebiegła sprawnie, aczkolwiek w dokumentacji technicznej warto zwrócić uwagę na pewne niedociągnięcia, jakie zauważyli fachowcy. Mianowicie, długość belek tworzących więźbę nie była poprawnie wyliczona, a suma powierzchni wszystkich pomieszczeń nie zgadzała się z podanym metrażem domu. Na szczęście nie miało to znacznego wpływu na przebieg inwestycji, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Realizację zakończyliśmy w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło zaledwie jeden rok. Ściany budynku zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy systemem Teriva korzystając z belek i bloczków firmy Betard. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Creaton, a w całym domu wstawiłem energooszczędne okna wysokiej klasy. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego. Zastosowane przeze mnie materiały cechują się wysoką jakością i są nieco droższe od standardowych, dlatego też w moim przypadku kwota ta została przekroczona. Myślę natomiast, że decydując się na bardziej ekonomiczne materiały można zmieścić się w sugerowanych kosztach. Projekt domu Tytan WAH1586 przewiduje garaż w bryle, jednak od początku wiedziałem, że nie będzie mi on służył do trzymania auta. Z tego względu jego gabaryty nie były dla mnie aż tak istotne i kosztem jego części postanowiłem powiększyć znajdującą się za nim toaletę robiąc z niej tym samym w pełni funkcjonalną łazienkę. Oprócz tego zrezygnowałem z prywatnej łazienki w sypialni, a tą z dostępem od korytarza powiększyłem poprzez przyłączenie do niej powierzchni garderoby. Obecnie z pewnością rozważyłbym również wygospodarowanie w tym miejscu osobnego pomieszczenie na zrobienie pralni i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Tytan WAH1586 jest jak najbardziej w porządku, aczkolwiek teraz myślę, że na dole przydałby mi się jeszcze jeden dodatkowy pokój, który mógłbym przeznaczyć jako gabinet do pracy. Mimmo to, moim zdaniem taki metraż i ilość sypialni zadowoli nawet 6-osobową rodzinę. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Ewelina Walczak
Ewelina Walczak
Przy wyborze projektu domu duże znaczenie miały wymiary zakupionej działki. Jest ona dosyć wąska, dlatego priorytetem był budynek mieszczący się na niej przy zachowaniu wymaganych odstępów od granicy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Tytan WAH1586. Jego gabaryty dopasowane są do wielkości naszej działki, a uwzględniony wewnątrz układ przypadł nam do gustu. Został funkcjonalnie przemyślany i przewiduje rozwiązania na jakich od początku nam zależało: otwartą na salon kuchnię oraz sypialnie o podobnych powierzchniach. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu naszej inwestycji. Wszystkie prace budowlane postępowały sprawnie i zgodnie z planem, a zatrudnieni fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Całą realizację udało nam się zakończyć w korzystnym czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu gotowego do zamieszkania, zajęło nam łącznie dwa lata. Postanowiliśmy ściśle zastosować się do zaleceń zawartych w projekcie domu piętrowego Tytan WAH1586 i tym samym wszystkie użyte przez nas materiały były zgodne z wytycznymi. Ściany wymurowaliśmy więc z ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że koszty inwestycji nieco przekroczyły kwotę oszacowaną przez architekta. Myślę więc, że decydując się na projekt Tytan WAH1586 bezpieczniej będzie założyć trochę wyższe wydatki niż sugerowane w kosztorysie. Rozkład pomieszczeń w oryginalnym projekcie od początku spełniał nasze oczekiwania. Nie czuliśmy więc potrzeby wprowadzania w nim żadnych zmian i właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z prywatnej łazienki i przyłączyć ją do powierzchni sypialni małżeńskiej. Inne modyfikacje uznaliśmy za zbędne, jednak obecnie pomyślałabym nad zrobieniem dodatkowego balkonu z wejściem z tego pokoju, tak aby balkon znajdował się bezpośrednio nad frontowym tarasem. Zdaniem mojego męża można by również pomyśleć nad lekkim wydłużeniem części garażowej.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Tytan WAH1586. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i dostrzegamy w nim same plusy. Metraż jest komfortowy w użytkowaniu, a naszej 4-osobowej rodzinie mieszka się doskonale. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tytan

  4,7 – 3 głosy

5
67%
4
33%
3
0%
2
0%
1
0%

inka_12 buduje ten dom  15.07.2017 23:35

Ewelina Walczak buduje ten dom  01.08.2017 12:23

Dariusz5666 buduje ten dom  08.03.2017 21:52

Projekt domu Tytan należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych