Projekt domu Tuluza V LMB31d WRB1306

Cena projektu: 2 890 zł 2 390 zł Oszczędzasz 500 złOferta ważna do 31 października 2016 r.

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja: starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
77,65 m²
Min. szer. działki
20,1 m
Wysokość budynku
7,15 m
Pow. zabudowy
127,09 m²
Kubatura
644 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
39,14 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Ten funkcjonalny, tani w budowie domek, to idealne miejsce do mieszkania dla kogoś, kto nie potrzebuje zbędnej powierzchni i dużej przestrzeni, za to ceni sobie wygodę dostępności wszystkich pomieszczeń. Jeden pokój to wygodna sypialnia z pojemną szafą, a drugi nadaje się na miejsce do pracy, ewentualnie czasem wykorzystywany, jako pokój dla gości. Salonik jest kameralny i przytulny, a dzięki kominkowi także ciepły. Natomiast duże wyjście na zadaszony taras powoduje, że latem ten pokój będzie się wydawał większy. W domu przewidzieliśmy także osobną pralnię, a także kotłownię za garażem.

Rzut kondygnacji projektu Tuluza V LMB31d - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,83 m²
2 pom. gospodarcze
3,08 m²
3 hall
2,79 m²
4 kuchnia
7,87 m²
5 pokój dzienny
22,97 m² (23,57 m²)
6 korytarz
4,95 m²
7 łazienka
4,35 m²
8 pokój
13,26 m²
9 pokój
13,45 m²
10 wc
2,1 m²
11 kotłownia
5,78 m²
12 garaż jednostan.
15,38 m²
13 podest
(4,8 m²)
14 taras
(8,84 m²)
15 podest
(1,5 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tuluza V LMB31d na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tuluza V LMB31d
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
41 685 zł

stan surowy otwarty
70 486 zł

stan surowy zamknięty
14 848 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 121 600 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa murowana z bloczków z betonu komórkowego grubości 46,5 cm (36,5 cm bloczki + 10 cm styropianu), o wsp. Uo = 0,149 W/m²K. Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20 cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi. Strop: Gęstożebrowy typu Teriva. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską. Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) lub ceramiczna „Koramic” (Wienerberger). Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: kocioł na paliwo stałe typu „eko-groszek” instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Rockwool” lub ze styropianu „Termo Organika”. Kominy: Tradycyjne, murowane z cegły pełnej. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC Schüco Corona SI 82 o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5. Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62. Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K. Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Tuluza V LMB31d

Zdjęcie profilowe ola i paweł
ola i paweł

Projekt domu Tuluza V (LMB31d) WRB1306 od razu wpadł nam w oko. Przedstawia bardzo fajny i przytulny dom. Poza tym, zależało nam na dwuspadowym dachu bez żadnych facjatek, czy czegoś podobnego. Jedna i tak jest nad wejściem, ale dodaje tylko domowi uroku.

Budowa przebiegała bez większych problemów od momentu, gdy murarze już zakończyli swoje prace - oni trochę krwi nam napsuli. Jednak kolejne ekipy spisały się już bez zastrzeżeń. Również projekt był bezbłędny i opatrzyliśmy go tylko jedną zmianą. Zrezygnowaliśmy z WC na dole i tam przenieśliśmy schody. W salonie raczej nie było na nie miejsca, a poza tym były zdecydowanie zbyt strome. Na górze również stworzyliśmy przestrzeń mieszkalną, choć wciąż czekamy z jej wykończeniem. Są tam dwa pokoje, łazienka i korytarz.

W domu mieszkamy już dwa lata i raczej nie narzekamy na koszty ogrzewania. Dom powstał z suporexu 24cm i dodatkowo jest obłożony 12cm styropianu. Nie mamy dużych strat ciepła, więc sądzę, że udało nam się stworzyć całkiem ekonomiczny budynek.

Zdecydowanie odpowiada nam układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Tuluza V (LMB31d) WRB1306. Jest nas trójka - ja, żona i małe dziecko. Więc bez problemu mieścimy się na parterze - na razie więcej nam nie trzeba. Jest to dla nas o tyle ważne, że adaptację poddasza możemy trochę odłożyć w czasie, np. do momentu gdy mały podrośnie. W domu jest też bardzo jasno. Cieszymy się, że nie sugerowaliśmy się podpowiedziami murarzy i nie zmniejszaliśmy okien. Ich duże rozmiary to zdecydowanie plus tego domu. Każde pomieszczenie jest świetnie doświetlone, a wielkie okno tarasowe robi niesamowite wrażenie. Co więcej, wiele osób doradzało nam podniesienie ścianki kolankowej i pustak czy dwa. Na szczęście tego nie zrobiliśmy. Projektant wiedział, co robi i dom wygląda dobrze jedynie bez tej zmiany. Widzieliśmy wiele domów, w których właściciele decydowali się na taki zabieg i naprawdę rzadko udawało się nie zepsuć wyglądu budynku. Uważamy, że pomieszczenia na górze są odpowiednich wielkości i nie potrzeba nam, aby były większe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem Tuluza V (LMB31d) WRB1306. Drugi raz wybór byłby zdecydowanie taki sam. Mieszka nam się super. Pozdrawiamy.

Recenzje projektu Tuluza V LMB31d

  – 0 głosów

Projekt domu Tuluza V LMB31d należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tuluza V LMB31d

Projekt domu Tuluza VI LMB31e

Tuluza VI LMB31e

76,52 m²

Projekt domu Tuluza LMB31

Tuluza LMB31

77,94 m²

Projekt domu Tuluza III LMB31b

Tuluza III LMB31b

78,21 m²

Projekt domu Tuluza II w.drewniana sLMB31a

Projekty podobne do Tuluza V LMB31d WRB1306

Projekt domu Murator M141 Szum morza

Projekt domu Irys G1

Irys G1

78,4 m²

Projekt domu Murator C310b Rumiankowy - wariant II

Projekt domu Murator M141/TK Szum morza

Projekt domu Barwnikowo DM-6565

Barwnikowo DM-6565

80,12 m²

Projekt domu Eliasz PS

Eliasz PS

85,31 m²