Projekt domu Tuluza V LMB31d WRB1306

Cena projektu: 2 390 zł

Projekt wymaga aktualizacji, termin realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Zadzwoń w celu ustalenia szczegółów.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
77,65 m²
Min. szer. działki
20,1 m
Wysokość budynku
7,15 m
Pow. zabudowy
127,09 m²
Kubatura
644 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
39,14 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Tuluza V LMB31d został stworzony na wzór znanego projektu Tuluza LMB31. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Tuluza V LMB31d to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Tuluza V LMB31d to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu przewidziano zarówno komfortową łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Dwa komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tuluza V LMB31d - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,83 m²
2 pom. gospodarcze
3,08 m²
3 hall
2,79 m²
4 kuchnia
7,87 m²
5 pokój dzienny
22,97 m² (23,57 m²)
6 korytarz
4,95 m²
7 łazienka
4,35 m²
8 pokój
13,26 m²
9 pokój
13,45 m²
10 wc
2,1 m²
11 kotłownia
5,78 m²
12 garaż jednostan.
15,38 m²
13 podest
4,8 m²
14 taras
8,84 m²
15 podest
1,5 m²
razem
98,81 m² (99,41 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tuluza V LMB31d na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tuluza V LMB31d

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

127 019 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

181 400 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
41 685 zł

stan surowy otwarty
70 486 zł

stan surowy zamknięty
14 848 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa murowana z bloczków z betonu komórkowego grubości 46,5cm (36,5cm bloczki + 10cm styropianu), o wsp. Uo = 0,149 W/m²K. Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Gęstożebrowy typu Teriva. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) lub z zastosowaniem kotła na paliwo stałe Logano S181 (Buderus) Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: Tradycyjne, murowane z cegły pełnej. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC Schüco Corona SI 82 o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5. Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62. Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K. Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Ze względu na dostosowanie projektu do aktualnych norm wymiary budynku mogą ulec zmianie.

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Tuluza V LMB31d

Zdjęcie profilowe ola i paweł
ola i paweł

Projekt domu Tuluza V (LMB31d) WRB1306 od razu wpadł nam w oko. Przedstawia bardzo fajny i przytulny dom. Poza tym, zależało nam na dwuspadowym dachu bez żadnych facjatek, czy czegoś podobnego. Jedna i tak jest nad wejściem, ale dodaje tylko domowi uroku.

Budowa przebiegała bez większych problemów od momentu, gdy murarze już zakończyli swoje prace - oni trochę krwi nam napsuli. Jednak kolejne ekipy spisały się już bez zastrzeżeń. Również projekt był bezbłędny i opatrzyliśmy go tylko jedną zmianą. Zrezygnowaliśmy z WC na dole i tam przenieśliśmy schody. W salonie raczej nie było na nie miejsca, a poza tym były zdecydowanie zbyt strome. Na górze również stworzyliśmy przestrzeń mieszkalną, choć wciąż czekamy z jej wykończeniem. Są tam dwa pokoje, łazienka i korytarz.

W domu mieszkamy już dwa lata i raczej nie narzekamy na koszty ogrzewania. Dom powstał z suporexu 24cm i dodatkowo jest obłożony 12cm styropianu. Nie mamy dużych strat ciepła, więc sądzę, że udało nam się stworzyć całkiem ekonomiczny budynek.

Zdecydowanie odpowiada nam układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Tuluza V (LMB31d) WRB1306. Jest nas trójka - ja, żona i małe dziecko. Więc bez problemu mieścimy się na parterze - na razie więcej nam nie trzeba. Jest to dla nas o tyle ważne, że adaptację poddasza możemy trochę odłożyć w czasie, np. do momentu gdy mały podrośnie. W domu jest też bardzo jasno. Cieszymy się, że nie sugerowaliśmy się podpowiedziami murarzy i nie zmniejszaliśmy okien. Ich duże rozmiary to zdecydowanie plus tego domu. Każde pomieszczenie jest świetnie doświetlone, a wielkie okno tarasowe robi niesamowite wrażenie. Co więcej, wiele osób doradzało nam podniesienie ścianki kolankowej i pustak czy dwa. Na szczęście tego nie zrobiliśmy. Projektant wiedział, co robi i dom wygląda dobrze jedynie bez tej zmiany. Widzieliśmy wiele domów, w których właściciele decydowali się na taki zabieg i naprawdę rzadko udawało się nie zepsuć wyglądu budynku. Uważamy, że pomieszczenia na górze są odpowiednich wielkości i nie potrzeba nam, aby były większe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem Tuluza V (LMB31d) WRB1306. Drugi raz wybór byłby zdecydowanie taki sam. Mieszka nam się super. Pozdrawiamy.

Zdjęcie profilowe jędrek1234
jędrek1234
Wybór zrealizowanego przez nas projektu domu był bardzo szybką decyzją. Z pewnych przyczyn na jego znalezienie mieliśmy naprawdę mało czasu i musieliśmy zdać się na pierwsze pozytywne wrażenie. Przypadkiem natrafiliśmy na projekt domu Tuluza V LMB31d WRB1306 i nie zastanawiając się długo, postanowiliśmy go zakupić. Aby dopasować go do naszych oczekiwań, na etapie adaptacji wprowadziliśmy kilka zmian. Wynikały one jedynie z naszych indywidualnych upodobań. Do dokumentacji technicznej nie mam zastrzeżeń, a cała budowa odbyła się bez problemów.

Inwestycja przebiegła sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Pierwsze prace zaczęliśmy w marcu 2014 r. i do końca roku dom stanął w stanie surowym zamkniętym. Na tym etapie wstrzymaliśmy chwilowo działania budowlane, tak aby budynek przez zimę dobrze osiadł. Wiosną ruszyliśmy z wykończeniami i już w listopadzie 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Cała realizacja trwało więc nieco ponad 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Suporex. Zmieniliśmy zalecaną w projekcie strukturę stropu i zrobiliśmy go w tradycyjnej żelbetowej konstrukcji, która jest łatwiejsza w wykonaniu i tańsza od zaproponowanego przez architekta systemu Teriva. Dach w całości odeskowaliśmy, pokryliśmy papą, a następnie zastosowaliśmy na nim modułową blachodachówkę. Budowaliśmy metodą gospodarczą, co pozwoliło nam znacząco obniżyć koszty oszacowane w kosztorysie. Realizacja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 70 tys. zł.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu o bardzo korzystnym współczynniku przenikalności cieplnej. Do ogrzewania domu służy nam piec na paliwo stałe, aczkolwiek na tę chwilę trudno dokładnie i obiektywnie ocenić faktyczne zapotrzebowanie opału. Obecnie jesteśmy w trakcie drugiego sezonu grzewczego, a w zeszłym zużyliśmy ok. 2 ton ekogroszku. Z tego co się jednak dowiedziałem od współpracujących z nami hydraulików, dopiero 3-4 zima jest w tej kwestii w pełni miarodajna, gdyż dopiero po tym okresie budynek jest właściwie wysuszony i ogrzany.

Przestrzeń poddasza wydała nam się być nieco za niska, dlatego też postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową o wysokość 2 pustaków. Aby wejście na górę było w pełni wygodne, w miejscu pomieszczenia gospodarczego przy wiatrołapie wykonaliśmy schody. Inną zmianą, jaką wprowadziliśmy do projektu domu Tuluza V LMB31d WRB1306 było przeniesienie garażu wraz z kotłownią na drugą stronę bryły, aczkolwiek muszę przyznać że nie był to dobry pomysł. Pracujący piec słyszalny jest w sypialni, dlatego obecnie wykonałbym garaż w pierwotnie przewidzianym miejscu. Myślę jednak, że dobrym rozwiązaniem, które szczerze polecam innym Inwestorom jest jego poszerzenie o ok. 1 m. Oprócz tego, warto rozważyć zrobienie do niego wejścia bezpośrednio z części mieszkalnej. Poczwórną witrynę w salonie zamieniliśmy na podwójne okno, a dodatkowe przeszklenie w strefie wypoczynkowej wstawiliśmy w ścianie szczytowej.

W domu zrealizowanym według projektu domu Tuluza V LMB31d WRB1306 mieszkamy już od roku. Jego wnętrze jest wygodne w użytkowaniu i nie wprowadziłbym zmian w układzie pomieszczeń. Jedyna nasza obiekcja w tej kwestii to nieduże wymiary wiatrołapu, w którym nie ma miejsca na szafę wnękową, ale poza tym nie mam innych uwag. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tuluza V LMB31d

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

koleś 254 buduje ten dom  10.02.2017 19:42

Projekt domu Tuluza V LMB31d należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tuluza V LMB31d

Projekt domu Tuluza VII LMB31f

Tuluza VII LMB31f

76,07 m²

Projekt domu Tuluza LMB31

Tuluza LMB31

77,94 m²

Projekt domu Tuluza VI LMB31e

Tuluza VI LMB31e

76,52 m²

Projekt domu Tuluza III LMB31b

Tuluza III LMB31b

78,21 m²

Projekty podobne do Tuluza V LMB31d WRB1306

Projekt domu Murator M141 Szum morza

Projekt domu Sofia IV LMB41c

Sofia IV LMB41c

83,22 m²

Projekt domu Eliasz PS

Eliasz PS

85,31 m²

Projekt domu Irys G1 -300

Irys G1

78,4 m²

Projekt domu Ricardo Lift II -250

Projekt domu Sofia V LMB41d

Sofia V LMB41d

83,02 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych