Projekt domu Tuluza V LMB31d WRB1306

Cena projektu: 2 490 zł

Projekt wymaga aktualizacji, termin realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Zadzwoń w celu ustalenia szczegółów.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
77,65 m²
Min. szer. działki
20,1 m
Wysokość budynku
7,15 m
Pow. zabudowy
127,09 m²
Kubatura
644 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
39,14 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Tuluza V LMB31d został stworzony na wzór znanego projektu Tuluza LMB31. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Tuluza V LMB31d to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Tuluza V LMB31d to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu przewidziano zarówno komfortową łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Dwa komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tuluza V LMB31d - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,83 m²
2 pom. gospodarcze
3,08 m²
3 hall
2,79 m²
4 kuchnia
7,87 m²
5 pokój dzienny
22,97 m² (23,57 m²)
6 korytarz
4,95 m²
7 łazienka
4,35 m²
8 pokój
13,26 m²
9 pokój
13,45 m²
10 wc
2,1 m²
11 kotłownia
5,78 m²
12 garaż jednostan.
15,38 m²
13 podest
4,8 m²
14 taras
8,84 m²
15 podest
1,5 m²
razem
98,81 m² (99,41 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tuluza V LMB31d na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tuluza V LMB31d

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

181 400 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa murowana z bloczków z betonu komórkowego grubości 46,5cm (36,5cm bloczki + 10cm styropianu), o wsp. Uo = 0,149 W/m²K. Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Gęstożebrowy typu Teriva. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) lub z zastosowaniem kotła na paliwo stałe Logano S181 (Buderus) Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: Tradycyjne, murowane z cegły pełnej. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Ze względu na dostosowanie projektu do aktualnych norm wymiary budynku mogą ulec zmianie.

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Tuluza V LMB31d

Zdjęcie profilowe ola i paweł
ola i paweł

Projekt domu Tuluza V (LMB31d) WRB1306 od razu wpadł nam w oko. Przedstawia bardzo fajny i przytulny dom. Poza tym, zależało nam na dwuspadowym dachu bez żadnych facjatek, czy czegoś podobnego. Jedna i tak jest nad wejściem, ale dodaje tylko domowi uroku.

Budowa przebiegała bez większych problemów od momentu, gdy murarze już zakończyli swoje prace - oni trochę krwi nam napsuli. Jednak kolejne ekipy spisały się już bez zastrzeżeń. Również projekt był bezbłędny i opatrzyliśmy go tylko jedną zmianą. Zrezygnowaliśmy z WC na dole i tam przenieśliśmy schody. W salonie raczej nie było na nie miejsca, a poza tym były zdecydowanie zbyt strome. Na górze również stworzyliśmy przestrzeń mieszkalną, choć wciąż czekamy z jej wykończeniem. Są tam dwa pokoje, łazienka i korytarz.

W domu mieszkamy już dwa lata i raczej nie narzekamy na koszty ogrzewania. Dom powstał z suporexu 24cm i dodatkowo jest obłożony 12cm styropianu. Nie mamy dużych strat ciepła, więc sądzę, że udało nam się stworzyć całkiem ekonomiczny budynek.

Zdecydowanie odpowiada nam układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Tuluza V (LMB31d) WRB1306. Jest nas trójka - ja, żona i małe dziecko. Więc bez problemu mieścimy się na parterze - na razie więcej nam nie trzeba. Jest to dla nas o tyle ważne, że adaptację poddasza możemy trochę odłożyć w czasie, np. do momentu gdy mały podrośnie. W domu jest też bardzo jasno. Cieszymy się, że nie sugerowaliśmy się podpowiedziami murarzy i nie zmniejszaliśmy okien. Ich duże rozmiary to zdecydowanie plus tego domu. Każde pomieszczenie jest świetnie doświetlone, a wielkie okno tarasowe robi niesamowite wrażenie. Co więcej, wiele osób doradzało nam podniesienie ścianki kolankowej i pustak czy dwa. Na szczęście tego nie zrobiliśmy. Projektant wiedział, co robi i dom wygląda dobrze jedynie bez tej zmiany. Widzieliśmy wiele domów, w których właściciele decydowali się na taki zabieg i naprawdę rzadko udawało się nie zepsuć wyglądu budynku. Uważamy, że pomieszczenia na górze są odpowiednich wielkości i nie potrzeba nam, aby były większe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem Tuluza V (LMB31d) WRB1306. Drugi raz wybór byłby zdecydowanie taki sam. Mieszka nam się super. Pozdrawiamy.

Zdjęcie profilowe jędrek1234
jędrek1234
Wybór zrealizowanego przez nas projektu domu był bardzo szybką decyzją. Z pewnych przyczyn na jego znalezienie mieliśmy naprawdę mało czasu i musieliśmy zdać się na pierwsze pozytywne wrażenie. Przypadkiem natrafiliśmy na projekt domu Tuluza V LMB31d WRB1306 i nie zastanawiając się długo, postanowiliśmy go zakupić. Aby dopasować go do naszych oczekiwań, na etapie adaptacji wprowadziliśmy kilka zmian. Wynikały one jedynie z naszych indywidualnych upodobań. Do dokumentacji technicznej nie mam zastrzeżeń, a cała budowa odbyła się bez problemów.

Inwestycja przebiegła sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Pierwsze prace zaczęliśmy w marcu 2014 r. i do końca roku dom stanął w stanie surowym zamkniętym. Na tym etapie wstrzymaliśmy chwilowo działania budowlane, tak aby budynek przez zimę dobrze osiadł. Wiosną ruszyliśmy z wykończeniami i już w listopadzie 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Cała realizacja trwało więc nieco ponad 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Suporex. Zmieniliśmy zalecaną w projekcie strukturę stropu i zrobiliśmy go w tradycyjnej żelbetowej konstrukcji, która jest łatwiejsza w wykonaniu i tańsza od zaproponowanego przez architekta systemu Teriva. Dach w całości odeskowaliśmy, pokryliśmy papą, a następnie zastosowaliśmy na nim modułową blachodachówkę. Budowaliśmy metodą gospodarczą, co pozwoliło nam znacząco obniżyć koszty oszacowane w kosztorysie. Realizacja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 70 tys. zł.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu o bardzo korzystnym współczynniku przenikalności cieplnej. Do ogrzewania domu służy nam piec na paliwo stałe, aczkolwiek na tę chwilę trudno dokładnie i obiektywnie ocenić faktyczne zapotrzebowanie opału. Obecnie jesteśmy w trakcie drugiego sezonu grzewczego, a w zeszłym zużyliśmy ok. 2 ton ekogroszku. Z tego co się jednak dowiedziałem od współpracujących z nami hydraulików, dopiero 3-4 zima jest w tej kwestii w pełni miarodajna, gdyż dopiero po tym okresie budynek jest właściwie wysuszony i ogrzany.

Przestrzeń poddasza wydała nam się być nieco za niska, dlatego też postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową o wysokość 2 pustaków. Aby wejście na górę było w pełni wygodne, w miejscu pomieszczenia gospodarczego przy wiatrołapie wykonaliśmy schody. Inną zmianą, jaką wprowadziliśmy do projektu domu Tuluza V LMB31d WRB1306 było przeniesienie garażu wraz z kotłownią na drugą stronę bryły, aczkolwiek muszę przyznać że nie był to dobry pomysł. Pracujący piec słyszalny jest w sypialni, dlatego obecnie wykonałbym garaż w pierwotnie przewidzianym miejscu. Myślę jednak, że dobrym rozwiązaniem, które szczerze polecam innym Inwestorom jest jego poszerzenie o ok. 1 m. Oprócz tego, warto rozważyć zrobienie do niego wejścia bezpośrednio z części mieszkalnej. Poczwórną witrynę w salonie zamieniliśmy na podwójne okno, a dodatkowe przeszklenie w strefie wypoczynkowej wstawiliśmy w ścianie szczytowej.

W domu zrealizowanym według projektu domu Tuluza V LMB31d WRB1306 mieszkamy już od roku. Jego wnętrze jest wygodne w użytkowaniu i nie wprowadziłbym zmian w układzie pomieszczeń. Jedyna nasza obiekcja w tej kwestii to nieduże wymiary wiatrołapu, w którym nie ma miejsca na szafę wnękową, ale poza tym nie mam innych uwag. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tuluza V LMB31d

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

koleś 254 buduje ten dom  10.02.2017 19:42

Projekt domu Tuluza V LMB31d należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tuluza V LMB31d

Projekt domu Tuluza VII LMB31f

Tuluza VII LMB31f

76,07 m²

Projekt domu Tuluza VI LMB31e

Tuluza VI LMB31e

76,52 m²

Projekt domu Tuluza III LMB31b

Tuluza III LMB31b

78,21 m²

Projekt domu Tuluza LMB31

Tuluza LMB31

77,94 m²

Projekty podobne do Tuluza V LMB31d WRB1306

Projekt domu Murator M141 Szum morza -200

Projekt domu Sofia IV LMB41c

Sofia IV LMB41c

83,22 m²

Projekt domu Ricardo Lift II -200

Projekt domu Eliasz PS

Eliasz PS

85,31 m²

Projekt domu Sofia V LMB41d

Sofia V LMB41d

83,02 m²

Projekt domu Irys G1 -300

Irys G1

78,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych