Projekt domu Tuluza LMB31 WRB1152

Cena projektu: 2 490 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
77,94 m²
Min. szer. działki
18,9 m
Wysokość budynku
7,15 m
Pow. zabudowy
101,37 m²
Kubatura
560 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
44,37 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu Tuluza LMB31 jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Tuluza LMB31 to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocną tworzą dwie sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tuluza LMB31 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,83 m²
2 kotłownia
3,41 m²
3 hall
2,79 m²
4 kuchnia
7,87 m²
5 pokój dzienny
23,42 m²
6 korytarz
4,95 m²
7 łazienka
4,35 m²
8 pokój
13,26 m²
9 pokój
13,45 m²
10 wc
1,61 m²
11 taras
8,84 m²
12 podest
4,8 m²
razem
77,94 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tuluza LMB31 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tuluza LMB31
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

154 100 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa murowana z bloczków z betonu komórkowego grubości 46,5cm (36,5cm bloczki + 10cm styropianu), o wsp. Uo = 0,149 W/m²K. Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Gęstożebrowy typu Teriva. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską alternatywnie Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEK Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Tuluza LMB31

Zdjęcie profilowe kobra28
kobra28
Chcieliśmy mieć mały i funkcjonalny dom, który nie będzie drogi w realizacji czy później w eksploatacji. Projekt domu Tuluza (LMB31) WRB1152 przedstawiał właśnie taki budynek. Co więcej, odpowiadała nam ilość pokoi i możliwość adaptacji poddasza ze względu na fakt, iż jest nas czwórka. Idealnie wpisywał się także w wymagania planu zagospodarowania przestrzennego i właściwości naszej działki. Mieszkamy na pomorzu i w czasie budowy przeszedł przez naszą miejscowość huragan Ksawery, wyburzając nam ścianę szczytową z jednej strony domu. Prawdopodobnie w projekcie brakowało odpowiednich umocnień i dlatego cała sytuacja miała miejsce. Na szczęście szybko to nadrobiliśmy i dalej szło już całkiem sprawnie. Projekt był poza tym całkiem jasny i łatwy do odczytania. W domu mieszkamy już od dwóch miesięcy. Po tym czasie bardzo dobrze oceniam układ pomieszczeń. Świetny jest podział na strefę dzienną i nocną na parterze. Całość jest też bardzo dobrze doświetlona. Słońce wpada do nas i rozjaśnia wnętrze przez cały dzień. W projekcie domu parterowego Tuluza (LMB31) WRB1152 dokonaliśmy jednak kilku zmian. Zamurowaliśmy drzwi do kotłowni w wiatrołapie i wstawiliśmy w tym miejscu schody na poddasze. Zostało ono zaadaptowane na dwa pokoje (25m2 i ponad 30m2) oraz łazienkę (5m2). Schody zdecydowaliśmy się przenieść, ponieważ nie chcieliśmy tracić miejsca w salonie, który z resztą został połączony z kuchnią w celu uzyskania jak największej przestrzeni. Teraz wszystko naprawdę nam się podoba, chociaż jeszcze poszukałabym innego miejsca na schody. Dla czterech osób jest to bardzo wygodny dom, a jeszcze mamy do dyspozycji pokój dla gości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wybranego projektu domu. Tuluza (LMB31) WRB1152 w naszym przypadku sprawdza się bez zastrzeżeń. Polecam i pozdrawiam
Zdjęcie profilowe Krzysztof292
Krzysztof292
Posiadam dosyć niedużą działkę, dlatego przy wyborze projektu największą uwagę musiałem zwrócić na powierzchnię zabudowy budynku. Spośród propozycji małych domów jakie oglądałem, ostatecznie zdecydowałem się na realizację projektu Tuluza LMB31 WRB1152. Jego wymiary idealnie pasowały do działki, a przewidziany układ pomieszczeń wydał mi się najbardziej dopasowany do moich oczekiwań.

Budowa przebiegła zgodnie z planem. Wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Cała inwestycja - od rozpoczęcia, do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu zajęła zaledwie jeden rok. Do wymurowania ścian użyłem ceramicznych pustaków Porotherm. Strop został wykonany poprzez ułożenie gotowych bloczków Teriva, które następnie wypełniono betonem. Na dachu zastosowałem dachówkę marki Braas. Myślę, że decydując się na realizację projektu domu Tuluza LMB31 WRB1152 bezpieczniej będzie założyć nieco większe koszty w stosunku do podanego na stronie kosztorysu oszacowanego przez architekta. Myślę, że został on stworzony kilka lat temu i obecnie (2017 r.) ceny materiałów wzrosły, dlatego na etapie stanu surowego zamkniętego warto liczyć się z wydatkiem ponad 100 tys. zł.

Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewam za pomocą pieca gazowego. W sezonie zimowym, podczas miesięcy gdzie temperatury na zewnątrz wynosiły poniżej 0 °C, rachunki za gaz opiewały na kwotę ok. 800 zł. Muszę jednak wspomnieć, że korzystam z dość kosztownego dostawcy gazu.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Tuluza LMB31 WRB1152 od początku bardzo przypadł mi do gustu, dlatego też postanowiłem wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Zrezygnowałem jedynie z jednej, krótkiej ścianki między salonem i kuchnią, która teraz jest więc całkowicie otwarta. Dzięki temu uzyskałem bardzo przestronną przestrzeń strefy dziennej. Wnętrze mojego domu jest funkcjonalne i dostrzegam w nim same plusy. Projekt domu Tuluza LMB31 WRB1152 w całości spełnił moje oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tuluza LMB31

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Krzysztof292 buduje ten dom  15.05.2017 09:44

Projekt domu Tuluza LMB31 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tuluza LMB31

Projekt domu Tuluza VII LMB31f

Tuluza VII LMB31f

76,07 m²

Projekt domu Tuluza VI LMB31e

Tuluza VI LMB31e

76,52 m²

Projekt domu Tuluza V LMB31d

Tuluza V LMB31d

77,65 m²

Projekt domu Tuluza III LMB31b

Tuluza III LMB31b

78,21 m²

Projekty podobne do Tuluza LMB31 WRB1152

Projekt domu Corte IV LMB62c

Corte IV LMB62c

71,76 m²

Projekt domu N17-BG

N17-BG

81,06 m²

Projekt domu Ricardo Lift III

Ricardo Lift III

75,45 m²

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 2 bis

Projekt domu Zosia 4 -618

Zosia 4

70,72 m²

Projekt domu Aurora Midi III

Aurora Midi III

84,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych