Projekt domu Tori III G1 WRC1969

Cena projektu: 2 400 zł 1 920 zł Oszczędzasz 480 złOferta ważna do 24 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
68,12 m²
Min. szer. działki
20,3 m
Wysokość budynku
6,9 m
Pow. zabudowy
120,94 m²
Kubatura
305,09 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
206 m²
EUco
30 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Tori III G1 został stworzony na wzór znanego projektu Tori G1. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Tori III G1 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Tori III G1 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Znajdujące się w kuchni okno wychodzące na ogród pozwala obserwować bawiące się dzieci, przy jednoczesnym przyrządzaniu posiłków. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z dwóch pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tori III G1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,36 m²
2 hall
6,36 m²
3 kuchnia
6,3 m²
4 spiżarnia
1,99 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
22,25 m²
6 wc
1,22 m²
7 korytarz
2,28 m²
8 pokój
10,89 m²
9 pokój
9,77 m²
10 łazienka
4,7 m²
11 kotłownia
7,55 m²
12 garaż jednostan.
18,17 m²
razem
93,84 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tori III G1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tori III G1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

149 357 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka cementowa IBF. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny i okładzina kamienna. Stolarka: drewniana lub PCV, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Tori III G1

Zdjęcie profilowe Tori Łowinek
Tori Łowinek

Gdy szukaliśmy odpowiedniego projektu, głównym kryterium którym się kierowaliśmy było to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Nie jesteśmy dużą rodziną, dlatego też nie potrzebowaliśmy budynku o ogromnej powierzchni użytkowej. Metraż projektu Tori III G1 WRC1969 całkowicie spełniał nasze potrzeby, a ze względu na łagodny kąt nachylenia dachu spodobał mi się również pod względem wizualnym.

W naszym przypadku realizacja odbyła się bez żadnych trudności. Ściany wybudowaliśmy z bloczków Suporex, a z zewnątrz ociepliliśmy je 20 cm warstwą styropianu. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie geotermalne i do kotłowni wstawliśmy pompę ciepła. Przed nami dopiero pierwszy sezon grzewczy w nowym domu, jednak instalację uruchomiliśmy już podczas etapu prac wykończeniowych. Rachunki za to rozwiązanie wyniosły wtedy ok. 400 zł na dwa miesiące, więc podejrzewam że będzie to maksymalna kwota.

Postanowiliśmy nieco zmodyfikować projekt Tori III G1 WRC1969 i zwiększyć powierzchnię części dziennej. W tym celu zrezygnowaliśmy z wnęki na taras między salonem a garażem i ścianę nośną przy jadalni pociągnęliśmy do jednego z tylnych filarów. Oprócz tego oddzieliliśmy strefę wypoczynkową od korytarza, a kuchnię w połowie zamknęliśmy ścianką działową. Dobrym pomysłem było również powiększenie łazienki kosztem małej ubikacji. Myślę, że w domu o takim metrażu dwa pomieszczenia sanitarne nie są konieczne i lepszym rozwiązaniem jest jedno większe. W celu rozjaśnienia strychu wstawiliśmy dwa dodatkowe okna na ścianach szczytowych. Zmieniliśmy również lokalizację komina i teraz znajduje się on między spiżarką a garażem.

W projekcie warto zwrócić uwagę na różnice poziomów, gdyż garaż znajduje się o 10 cm niżej niż część mieszkalna. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Niestety, nikt z nas wcześniej tego nie zauważył i myślę, że dobrze byłoby poprawić to na etapie adaptacji.

Oprócz tej jednej rzeczy w naszym nowym domu nic nam nie przeszkadza i mieszka nam się wygodnie. Korytarze są przestronne, więc mogliśmy wstawić w jednym z nich dużą szafę typu komandor. Cieszę się, że wszystko jest na jednej kondygnacji, a duży taras niesamowicie mi się podoba. Uważam, że wybór projektu domu parterowego Tori III G1 WRC1969 był dla nas trafną decyzją.

Recenzje projektu Tori III G1

  – 0 głosów

Projekt domu Tori III G1 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tori III G1

Projekt domu Tori III G1 (wersja A) economic -480

Projekt domu Tori III (wersja A) economic -460

Projekt domu Tori III G1 economic (wersja B) -480

Projekt domu Tori III -460

Tori III

70,4 m²

Projekt domu Tori II -460

Tori II

67,35 m²

Projekt domu Tori III (wersja B) economic -460

Projekt domu Tori G1 -480

Tori G1

67,35 m²

Projekty podobne do Tori III G1 WRC1969

Projekt domu D49 - Maurycy z garażem

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych