Projekt domu Toledo LMB27 WRB1151

Cena projektu: 2 690 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
92,52 m²
Min. szer. działki
18,6 m
Wysokość budynku
6,93 m
Pow. zabudowy
118,66 m²
Kubatura
620 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
53,78 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Toledo LMB27 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Toledo LMB27 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono jedną komfortową łazienkę. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Toledo LMB27 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Toledo LMB27 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,41 m²
2 kotłownia
3,29 m²
3 hall
10,35 m²
4 łazienka
5,4 m²
5 pokój
10,8 m²
6 pokój
15,3 m²
7 pokój
11,25 m²
8 pokój dzienny
24,02 m²
9 kuchnia
7,7 m²
10 podest
6 m²
11 taras
6 m²
razem
92,52 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Toledo LMB27 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Toledo LMB27
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

120 300 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa murowana z bloczków z betonu komórkowego grubości 46,5cm (36,5cm bloczki + 10cm styropianu), o wsp. Uo = 0,149 W/m²K. Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Drewniany z sufitem podwieszanym z płyt gipsowo - kartonowych. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską alternatywnie Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEK Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Toledo LMB27

Zdjęcie profilowe jarek251
jarek251
Parę lat temu zajmowałem się budowaniem domów (do stanu surowego) zawodowo, stąd miałem całkiem niezłe wyobrażenie, jakiego domu sam potrzebuję. Wiedziałem, że nie musi być to jakiś wielki i niezwykle skomplikowany dom. Dlatego projekt domu parterowego Toledo (LMB27) WRB1151 wydawał się odpowiednim wyborem - nie za duży i prosty dom z dachem dwuspadowym idealnie się nadawał. Ze względu na prostotę bryły i niewielkie koszty, budowa trwała tylko rok i to równy - wprowadziliśmy się dokładnie rok po rozpoczęciu budowy. Dlatego projekt domu Toledo (LMB27) WRB1151 jest słusznym wyborem dla osób, które chcą zbudować dom szybko i ekonomicznie. Ja zdecydowałem się założyć w domu ogrzewanie mieszane - na większości domu jest podłogówka, a dodatkowo wszędzie jeszcze mam grzejniki. Wiadomo, że przy zimach podobnych do ostatniej lepiej sprawdzą się grzejniki, bo szybciej oddadzą ciepło, a w sezonach kiedy ciągłe grzanie będzie koniecznością - podłogówka lepiej będzie spełniać to zadanie. Grzać w domu zacząłem od stycznia, ponieważ wtedy już zaczęły się prace wykończeniowe w środku. Do teraz spaliłem niecałe półtorej tony węgla (nie był przez cały ten czas ocieplony), więc myślę, że koszty eksploatacji domu będą w porządku. Nie jestem z grupy ludzi, którzy mają jakieś wielkie wymagania do układu pomieszczeń czy ich przeznaczenia. Ja, kiedy wracam do domu po pracy, chcę się tylko położyć i odpocząć. Poza tym, ten układ jest naprawdę w porządku - przesunąłbym może jedynie drzwi od łazienki bardziej do boku, aby wstawić tam kabinę prysznicową 90cm, a nie 80cm. Dom jest świetnie doświetlony - w układzie okien nie zmieniłem nic, a w domu jest bardzo jasno. Dodałem jedynie okno szczytowe na ścianie od strony kuchni i salonu, bo po podniesieniu ścianki kolankowej udało się zaadaptować poddasze. Z zewnątrz dom naprawdę nie wydaje się duży czy przestronny, jednak, kiedy ktoś wejdzie do środka, od razu mówi, że pierwsze wrażenie było całkiem mylne. Projekt domu Toledo (LMB27) WRB1151 to ciekawy wybór, a przy kilku dobrych pomysłach można go świetnie zrealizować. Ja przeprowadziłem się do niego z ponad 300-metrowego domu; teraz cieszę się niskimi kosztami eksploatacji. Polecam ten dom osobom ekonomicznym. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe KICOL
KICOL
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Toledo (LMB27) WRB1151, ponieważ szukaliśmy niedużego domu z drewnianym stropem. Zależało nam też na odpowiednim dla nas układzie pomieszczeń i w tym projekcie właśnie go znaleźliśmy. Chcieliśmy mieć dom parterowy, gdyż schodów mamy już dosyć po poprzednim miejscu zamieszkania. Wydał nam się na tyle idealny, że nic nie musieliśmy zmieniać. Głównie sam wykonywałem projekt domu Toledo (LMB27) WRB1151, mam w tym doświadczenie, więc mogłem sporo na tym zaoszczędzić. Pomoc miałem tylko przy budowie dachu. Projekt jest naprawdę dobrze wykonany, np. kązdy rodzaj mebli kuchennych z katalogu pasował, nie musiałem zamawiać na wymiar. Do tego był bardzo czytelny i przejrzysty. Jedyne, co mi przeszkadza, to kotłownia. Była przygotowana na gaz, a ja chciałem piec na ekogroszek, który się nie zmieścił i teraz mam piec na miał. Za późno się zorientowaliśmy, więc trzeba o tym pamiętać. Dom wykonałem zgodnie z założeniami, jest bardzo ciepły, więc koszty związane z ogrzewaniem są naprawdę niewielkie. Polecam wprowadzenie jeszcze jednej zmiany. Chciałem mieć prosty sufit, a w projekcie są dwa rzuty wieńca i jest niższa ściana środkowa. Jeśli zrobiłbym zgodnie z projektem, to byłaby widoczna belka w środku. Front domu mamy na zachód, a druga lukarna jest na wschodzie. Zależało nam na takim ułożeniu, aby rano budziło nas słońce, a gdy wracamy z pracy w pomieszczenia, w których spędzamy czas, było dobre oświetlenie. Nasz zamysł był trafny i we wszystkich pomieszczeniach jest jasno . Jesteśmy czteroosobową rodziną, ilość pokoi jest odpowiednia. Mamy wystarczająco dużo miejsca na przyjmowanie gości- możemy zaprosić nawet 12 osób. Największym sukcesem z pewnością jest fakt, że dom był prosty w budowie i większość prac mogłem wykonać samodzielnie. Projekt domu parterowego Toledo (LMB27) WRB1151 był naprawdę trafnym wyborem. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Toledo LMB27

  – 0 głosów

Projekt domu Toledo LMB27 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Toledo LMB27

Projekt domu Toledo II LMB27a

Toledo II LMB27a

92,34 m²

Projekt domu Toledo IV LMB27c

Toledo IV LMB27c

92,34 m²

Projekty podobne do Toledo LMB27 WRB1151

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Mokka -300 3D iDesigner

Mokka

98,84 m²

Projekt domu Tracja 2 -200 3D iDesigner

Tracja 2

99,38 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 14 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Bukowej 38 -700

Projekt domu Tracja 2 Teriva -200

Tracja 2 Teriva

99,38 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych