Projekt domu TK49 WAK1018

Cena projektu: 2 850 zł 2 290 zł Oszczędzasz 560 złOferta ważna do 30 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
81,06 m²
Min. szer. działki
16,35 m
Wysokość budynku
6,07 m
Pow. zabudowy
104,79 m²
Kubatura
374 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu TK49 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt TK49 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono jedną komfortową łazienkę. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu TK49 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,17 m²
2 korytarz
4,65 m²
3 kuchnia
8,45 m²
4 pokój dzienny
25,13 m²
5 pokój
9,92 m²
6 pokój
11,51 m²
7 pokój
12,88 m²
8 łazienka
4,35 m²
9 pom. gospodarcze
3,33 m²
razem
84,39 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu TK49 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
44 022 zł

stan surowy otwarty
101 292 zł

stan surowy zamknięty
22 494 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

167 808 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Elewacje: tynk strukturalny plus okładzina ceglana. Strop: drewniany - wiązary dachowe. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + ocieplenie styropian. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHITEKA

Opinie mieszkańców domu TK49

Zdjęcie profilowe artur.dziocha
artur.dziocha
Zdecydowałem się na realizację projektu domu parterowego TK49 WAK1018. Zaplanowany w nim układ pomieszczeń odpowiadał moim oczekiwaniom, a dodatkowo od początku zależało mi na wykonaniu stropu w drewnianej konstrukcji, gdyż takie rozwiązanie ogranicza całościowe koszty inwestycji.

Nasz nowy dom postanowiliśmy wybudować systemem gospodarczym. W wolnym czasie przyjeżdżaliśmy na plac budowy i samodzielnie wykonywaliśmy poszczególne prace. Na szczęście nie mieliśmy z tym większych problemów i wszystko udało się wykonać w stosunkowo szybkim czasie, gdyż cała realizacja łącznie z wykończeniami zajęła nam 2,5 roku. Dokumentacja techniczna była w porządku i nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń.

Budynek został wymurowany przy użyciu bloczków Suporex, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę Finnera marki Ruukki. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem, zaś izolacje stropu tworzy wełna mineralna Ursa DF35 o grubość 2 x 15 cm. Wszędzie wstawiliśmy energooszczędne okna Vetrex V70 Optimal Black. Dom ogrzewamy za pomocą dwufunkcyjnego piecyka gazowego, a obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania. Ostatni rachunek za gaz wyniósł nas 550 zł za dwa miesiące, przy czym korzystamy z niego również do gotowania oraz ogrzewania bieżącej wody użytkowej.

Nie potrzebowałem prowadzać wielu zmian do projektu TK49 WAK1018. Jedynymi modyfikacjami była rezygnacja z jednego okna w kuchni oraz zamiana dwóch małych przeszkleń w salonie na jedno większe. Gdybym budował się jeszcze raz, obecnie zrezygnowałbym z wykonania kominów wentylacyjnych, ponieważ zdecydowałem się na zainstalowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Myślę również, że teraz zastanowiłbym się także nad wygospodarowaniem pralni, której nieco nam brakuje.

Zakupiłem wersję lustrzaną projektu. Budynek usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się po stronie południowej, zaś sypialnie mamy od wschodu. Ilość okien jest w zupełności wystarczająca i wszystkie pomieszczenia są odpowiednio oświetlone.

Jestem zadowolony z wyboru projektu TK49 WAK1018. Wewnętrzny układ został dobrze przemyślany i spełnia nasze oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem jest w nim widoczny podział na strefę dzienną oraz nocną, dzięki czemu domownicy przebywający w salonie, nie przeszkadzają tym odpoczywającym w sypialni. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu TK49

  – 0 głosów

Projekt domu TK49 należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych