Projekt domu Tesla WOE1038

Cena projektu: 2 550 zł 2 350 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 31 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
88,39 m²
Min. szer. działki
19,54 m
Wysokość budynku
7,37 m
Pow. zabudowy
112,11 m²
Kubatura
594,76 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
184,38 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Tesla zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Tesla to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tesla - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,93 m²
2 korytarz
6,73 m²
3 pom. gospodarcze
5,34 m²
4 kuchnia + pokój dzienny + jadalnia
33,02 m²
5 pokój
9,44 m²
6 pokój
11,95 m²
7 pokój
11,14 m²
8 łazienka
6,84 m²
razem
88,39 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tesla na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tesla
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
47 196 zł

stan surowy otwarty
110 952 zł

stan surowy zamknięty
21 804 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

179 952 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop żelbetowy. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Tesla

Zdjęcie profilowe staszko65
staszko65

Wybór projektu Tesla WOE1038 jest w zasadzie zasługą mojej żony. Właściwie, cały budynek przypadł jej do gustu. Układ komunikacyjny w Tesli został naprawdę dobrze przemyślany, ponieważ halle i korytarze zajmują bardzo mało miejsca w porównaniu do innych projektów, które oglądaliśmy. Poza tym, od początku zależało nam na stosunkowo niedużym domu. Realizacja odbyła się bez żadnych większych problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń ani do projektu, ani do wprowadzonych przez nas zmian i ze wszystkim sprawnie sobie poradzili. Prace na poddaszu, które adaptowaliśmy na użytkowe wykonałem sam. Trwały one trochę długo, ale na szczęście nie stanowiły dla mnie trudności. Myślę, że ze względu na prostą konstrukcję, taki dom należy do stosunkowo niedrogich inwestycji. Bardzo dużo w tej kwestii zależy jednak od ekipy wykonawczej. Uważam, że warto poświęcić nieco czasu na jej odpowiedni dobór, ponieważ w dzisiejszych czasach fachowcy za bardzo się cenią. O tym, że budynek da się postawić taniej, przekonałem się jednak później. Stan surowy zamknięty wyniósł nas ok. 120 tys zł., aczkolwiek myślę że można to zrobić nawet w kwocie mniejszej niż 100 tys. zł.

Projekt zalecał zrobienie tradycyjnego, lanego betonem stropu, jednak my wykonaliśmy go systemem Teriva. Uważam, że warto rozważyć to rozwiązanie ponieważ jest tańsze i o wiele szybsze w realizacji, a żelbetowa konstrukcja znacznie podnosi koszty całego budynku. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę, a poddasze ociepliliśmy wełną mineralną. Ściany zewnętrze tworzą 25 cm pustaki Porotherm oraz 15 cm styropianu, działowe zaś wykonaliśmy z Porothermu o grubości 15 cm. Wnętrze domu oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, a w ciągu całego roku zużywamy ok. 3 ton tego opału.

Do układu parteru przewidzianego w projekcie Tesla WOE1038 nie wprowadzaliśmy zmian, aczkolwiek ze względu na adaptację poddasza, na korytarzu wykonaliśmy praktyczne schody, które pierwotnie były wysuwane. Aby doświetlić górne pomieszczenia wstawiłem w nich dodatkowe okna. Na piętrze zdołałem zrobić: spiżarnię, garderobę, korytarz oraz jeden ogromny pokój, który funkcjonuje jako drugi (dużo większy niż na dole) salon.

Inną modyfikacją było wykonanie okrągłych, zamiast kwadratowych filarów przed frontem. Więcej zmian nie wprowadzałem, jednak gdybym budował się jeszcze raz, na pewno zastanowiłbym się nad zrobieniem bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz, gdyż obecnie opał musimy wnosić przez wiatrołap. Myślę, że dodatkowe poprawki w projekcie domu parterowego Tesla WOE1038 nie są potrzebne. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Przemek689
Przemek689
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu o niewielkim metrażu. Jednocześnie zależało nam, aby oprócz podstawowych pomieszczeń jak salon, kuchnia, łazienka czy kotłownia uwzględniał także trzy sypialnie. Wybrany przez nas projekt domu Tesla WOE1038 spełnia to kryterium mimo naprawdę niedużej powierzchni 88 m², więc trzeba przyznać, że architekt bardzo praktycznie to zaplanował. Budynek posiada prostą, nieskomplikowana bryłę, toteż jego postawienie było całkiem łatwe, a cały proces inwestycji przebiegł sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Projekt nabyliśmy wiosną 2014 r. i niedługo po tym rozpoczęliśmy pierwsze prace, a już w grudniu 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego domu.

Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Belix 24 cm. Postanowiliśmy zmienić zalecaną konstrukcję stropu i wykonaliśmy go systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że podany na stronie kosztorys został dobrze opracowany i spokojnie można zmieścić się w uwzględnionej w nim kwocie. W naszym przypadku koszty na etapie stanu surowego zamkniętego były nawet dużo niższe, ponieważ miałem dostęp do materiałów w atrakcyjnych cenach, a dodatkowo współpracowałem ze znajomymi fachowcami.

Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Tesla WOE1038 od samego początku odpowiadał naszym potrzebom, dlatego też właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Jedyną kosmetyczną zmianą było lekkie przesunięcie ścianki tworzącej kotłownię (o ok. 20-30 cm) na rzecz delikatnego powiększenia kuchni. Oprócz tego zmieniłem lokalizację otworu przewidzianego na zrobienie w przyszłości schodów i przeniosłem go do jednego z pokoi. Na chwilę obecną nieco żałuję tej decyzji i teraz z pewnością zastosowałbym się do zaleceń architekta. Początkowo myślałem, że strop Teriva będzie lepszy od płyty żelbetowej ze względu na niższe koszty, jednak teraz wolałbym wydać nieco więcej na tą konstrukcję i móc wykonać schody w hallu. Przyszłym Inwestorom radzę więc wdrożyć rozwiązanie polecane przez autora projektu, tym bardziej iż zalecany w nim strop monolityczny jest cieńszy niż Teriva co sprawia, że poddasze jest bardziej przestronne.

Wybór projektu domu Tesla WOE1038 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Autor na niewielkim metrażu przewidział układ, który jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Rozkład pokoi jest prosty i tym samym wyjątkowo funkcjonalny. Obecnie mieszkam z żoną i naszym małym dzieckiem i żyje nam się bardzo wygodnie, co więcej jestem przekonany, że taka powierzchnia usatysfakcjonowałaby także czwórkę domowników. W przypadku większej rodziny zawsze można jeszcze zaadaptować poddasze. Nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Tesla

  – 0 głosów

Projekt domu Tesla należy do kategorii

Projekty podobne do Tesla WOE1038

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 38 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 14 3D iDesigner

Projekt domu Tamina mała PS -200

Tamina mała PS

93,07 m²

Projekt domu Tracja 4 -200

Tracja 4

94,68 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 25 -700

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych