Projekt domu Terezjasz WRW1018

Cena projektu: 2 650 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
121,72 m²
Min. szer. działki
21,4 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
128,34 m²
Kubatura
526 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
260 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Terezjasz jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Terezjasz to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Terezjasz - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,82 m²
2 hall
8,93 m²
3 kuchnia
9,57 m²
4 spiżarnia
0,88 m²
5 jadalnia
9,56 m²
6 pokój dzienny
26,5 m²
7 wc
1,52 m²
8 pom. gospodarcze
7,85 m²
9 garaż jednostan.
22,39 m²
razem
91,02 m²

Rzut kondygnacji projektu Terezjasz - Rzut poddasza

1 hall
6,87 m² (7 m²)
2 łazienka
8,44 m² (12,39 m²)
3 pokój
15,35 m² (19,5 m²)
4 pokój
11,88 m² (16,04 m²)
5 pokój
11,88 m² (16,03 m²)
6 garderoba
6,52 m²
7 strych
11,87 m² (22,08 m²)
razem
72,81 m² (99,56 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Terezjasz na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Terezjasz
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

235 589 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Terezjasz

Zdjęcie profilowe ter4
ter4

W projekcie domu Terezjasz WRW1018 spodobał nam się duży salon, który jeszcze w łatwy sposób można było powiększyć. Odpowiadał nam również układ pomieszczeń na poddaszu i to, że wszystkie pomieszczenia w domu są takie przestronne.

Realizacja projektu przebiegała raczej sprawnie, chociaż wykonawcy często mówili, że dom jest przezbrojony. Ale nic nie zmieniając zrobiliśmy wszystko zgodnie z zaleceniami projektanta. W gotowym domu zamieszkaliśmy już dwa lata temu i póki co mamy piec węglowy, cały czas jednak czekamy na rozwój rynku pelletowego, bo niedługo chcielibyśmy przejść na tego rodzaju opał. Dom ociepliliśmy 12cm styropianu i 18cm wełny między krokwiami oraz dodatkowo 5cm warstwa wełny poszła na zlikwidowanie mostków ciepła. Muszę przyznać, że dom okazał się całkiem ekonomiczny w eksploatacji i nie trudno przy małych kosztach utrzymać wewnątrz temperaturę 22 stopni Celsjusza.

Układ pomieszczeń w domu Terezjasz WRW1018 z pewnością nam odpowiada. Nie dokonaliśmy w sumie większych przeróbek i można powiedzieć, że był on dostosowany idealnie pod nas. Dla czterech osób jest to naprawdę optymalne rozwiązanie. A nad garażem mamy jeszcze dodatkowe pomieszczenie często wykorzystywane jako suszarnia, ale także przez dzieci jako ich mały warsztacik czy graciarnia. W domu jest naprawdę bardzo jasno i nawet usuwając okna dachowe z tyłu domu pomieszczenia pozostały bardzo widne. Cieszę się również z ustawienia domu względem kierunków świata - szczyt z kuchnią i salonem ustawiony jest od południa, więc ta otwarta przestrzeń jest pięknie doświetlona od rana do wieczora.

Zmiany, jakich dokonaliśmy w projekcie nie były znaczące, ale zawsze. Przenieśliśmy kotłownię za garaż, a na jej miejscu powiększyła się łazienka powstało przejście do garażu i większa garderoba. Na poddaszu zrezygnowaliśmy z osobnej garderoby i “wciągnęliśmy” jej przestrzeń do naszej sypialni. Dzieciaki mają dwa równe pokoje, a my większą sypialnię. Ścianka kolankowa poszła o jeden pustak w górę, a lane schody zastąpiliśmy drewnianymi, co nadało wnętrzu lekkości.

Zdecydowanie jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Terazjasz WRW1018. Póki co, jeszcze czekamy na zmianę przepisów budowlanych, aby powiększyć i zadaszyć taras. Będzie cudnie. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe krystof2
krystof2

Wybierając projekt zależało nam na pewnych aspektach: funkcjonalność, kubatura, układ pomieszczeń oraz oczywiście wygląd zewnętrzny. Na te cechy głównie zwracaliśmy uwagę, dlatego spośród wielu wybraliśmy projekt domu Terezjasz WRW1018.

Budowa przebiegła sprawnie, kłopoty napotkaliśmy tylko na etapie murarzy. Przy pracy hydraulików i elektryków nasze problemy się skończyły. Mieliśmy na tyle szczęścia, że tylko przy murach mieliśmy małe zawirowania i potem to już się skończyło. Projekt domu Terezjasz WRW1018 był czytelny i nikt nie miał zastrzeżeń. Piec mamy miałowy, choć docelowo będzie dorobiony do niego jeszcze podajnik. Na temat kosztów nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, gdyż dopiero pierwsza zima przed nami.

Dokonaliśmy także pewnych modyfikacji. Przenieśliśmy kotłownię za garaż. Natomiast w miejscu kotłowni powstała pralnia i jeszcze trochę powiększyliśmy toaletę. Zlikwidowaliśmy jedno okno połaciowe i pozostał sam balkon. Jednak teraz w tym pomieszczeniu jest zbyt ciemno i pewnie w przyszłości to zmienimy. Zamknęliśmy także kuchnię, wejście jest teraz z hallu. Jeśli chodzi o piętro to zmieniliśmy chyba cały jego układ, ponieważ zrezygnowaliśmy z garderoby i dzięki temu powiększyliśmy oba pokoje. Ostatnia zmiana to zaadaptowanie strychu na sypialnie i zrobienie tam garderoby.

Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, zwłaszcza po naszych zmianach. Dom bardziej jest dostosowany do naszych potrzeb. Moja rodzina liczy pięć osób, więc dom jest wykorzystany w 100%. Zależało nam na tym, aby żadne z pomieszczeń nie stało niepotrzebnie puste. Salon mamy połączony z jadalnią, więc jest dużo miejsca na przyjmowanie gości. Pomieszczenia dzienne są także bardzo jasne, to z pewnością zawdzięczamy usytuowaniu domu na działce. Wejście mamy na wschód, jadalnie na zachód, kuchnia jest od południa, a garaż od północy.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Terezjasz WRW1018. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe kagru@wp.pl
kagru@wp.pl

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Terezjasz WRW1018 ze względu na wygląd zewnętrzny, wymiary oraz układ pomieszczeń. Mamy lustrzane odbicie, więc wejście domu jest od północy, a taras od południa. Gdy dom jest umieszczony w ten sposób na działce, to w pomieszczeniach jest zawsze jasno.

Cała budowa przebiegła bez większych opóźnień. Plan, który sobie założyliśmy został zrealizowany idealnie po naszej myśli. Projekt domu Terezjasz WRW1018 był czytelny i wykonawcy nie zgłaszali mi żadnych uwag. Wybraliśmy kocioł gazowy, jest bardzo dobry w użytkowaniu. W pierwszym roku wszyscy nas straszyli, że rachunki będą ogromne, gdy jeszcze wszystko schnie, ale nie było tak źle (za całą zimę zapłaciliśmy około 1500zł),. Teraz może być tylko lepiej.

Wprowadziliśmy kilka zmian: była to likwidacja ścianki przy schodach (powstały tam schody drewniane), również drzwi balkonowe zostały zamurowane i wyjście jest teraz tylko przez drzwi tarasowe. Układ pomieszczeń jest tak funkcjonalny, że jesteśmy zachwyceni. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc miejsca jest dosyć. Myślę, że nawet jeszcze jedna osoba spokojnie by się odnalazła i nie byłoby tłoku w domu.

Moim największym sukcesem jest to, że realizacja dobiegła końca i już cieszymy się naszym wymarzonym domem. Święta są właściwie zawsze u nas w domu, gdyż salon jest przestronny i wszyscy dobrze się tu czują. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Terezjasz WRW1018 był trafiony w 10. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Terezjasz

  – 0 głosów

Projekt domu Terezjasz należy do kategorii

Projekty podobne do Terezjasz WRW1018

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Atlanta BIS -100

Atlanta BIS

115,08 m²

Projekt domu Atreusz Mały

Atreusz Mały

126,5 m²

Projekt domu Trypolis 3 3D iDesigner

Trypolis 3

119,17 m²

Projekt domu Iwo

Iwo

132,66 m²

Projekt domu APS 261

APS 261

126,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych