Projekt domu Szmaragd 4 WAH1584

Cena projektu: 3 390 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
143,94 m²
Min. szer. działki
21,56 m
Wysokość budynku
9,1 m
Pow. zabudowy
148,43 m²
Kubatura
711 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
215,04 m²
EUco
65,83 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Szmaragd 4 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Szmaragd. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Szmaragd 4 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Szmaragd 4 to dom piętrowy, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt przewiduje jedną toaletę na parterze oraz jedną komfortową łazienkę na piętrze. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. willi.

Rzut kondygnacji projektu Szmaragd 4 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
4,68 m²
3 kuchnia
13,59 m²
4 jadalnia
16,2 m²
5 pokój dzienny
31,19 m²
6 wc
2,84 m²
7 pom. gospodarcze
5,32 m²
8 kotłownia
9,5 m²
9 garaż dwustan.
32,32 m²
razem
119,94 m²

Rzut kondygnacji projektu Szmaragd 4 - Rzut piętra

1 hall
7,29 m²
2 pokój
14,87 m²
3 garderoba
2,6 m²
4 pokój
7 m²
5 pokój
15,41 m²
6 pokój
14,46 m²
7 łazienka
9,5 m²
razem
71,13 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Szmaragd 4 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Szmaragd 4
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 191 532 zł.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop - teriva. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna. Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Szmaragd 4

Zdjęcie profilowe mekamir
mekamir
Od początku zależało mi na budynku dwukondygnacyjnym, a jednocześnie chciałem aby górne pomieszczenie nie posiadały skosów i były w pełni przestronne. Z tego względu podczas poszukiwań idealnego projektu skupiłem się na budynkach z pełnym piętrem. Oprócz tego, interesował mnie duży, dwustanowiskowy garaż uwzględniony w bryle. Spośród propozycji spełniających te kryteria, najbardziej spodobał mi się projekt Szmaragd 4 WAH1584. Istotny wpływ na decyzję o jego realizacji miał również układ parteru. Przewidziana na tym poziomie otwarta i bardzo przestronna strefa dzienna bardzo przypadła nam do gustu.

Cała budowa przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Projektowa dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, a wszystkie prace postępowały zgodnie z planem. Realizację udało nam się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Od rozpoczęcia inwestycji, do zakończenia wszelkich wykończeń minęło w naszym przypadku ok. 13 miesięcy. Budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego. Zmieniliśmy sugerowaną w projekcie Szmaragd 4 WAH1584 metodę wykonania stropu z systemu Teriva na tradycyjną, wylewaną betonem konstrukcję monolityczną. Nie oszczędzaliśmy również na pozostałych materiałach. Zastosowana przez nas dachówka cechuje się świetną jakością, a w całym domu wstawiliśmy wysokiej klasy energooszczędne okna. Przyznam jednak, że koszty naszej realizacji przewyższyły wydatki przewidziane w kosztorysie.

Projekt domu piętrowego Szmaragd 4 WAH1584 został funkcjonalnie przemyślany, a w celu dopasowania go do wszystkich naszych preferencji, wprowadziliśmy w nim niewielkie zmiany. Małą garderobę przy łazience przeznaczyliśmy na zrobienie pralni z wejściem od strony hallu. Był to doskonały pomysł, tym bardziej iż w pobliżu znajduje się druga garderoba o naprawdę sporych rozmiarach. Dodatkowo, postanowiliśmy nie wstawiać w niej okna, dzięki czemu znacznie zyskała na ustawności. Oprócz tego, jedną z sypialni nieco powiększyłem kosztem drugiej, a wejście do niej wykonałem „po skosie” (symetrycznie do pokoju po drugiej stronie). Uznaliśmy, że kabina prysznicowa przewidziana w dolnej łazience byłaby zbyt mała i finalnie zrezygnowaliśmy z przewidzianej na nią wnęki - obecnie w tym miejscu mamy samą toaletę z umywalką. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, a przyszli Inwestorzy projektu Szmaragd 4 WAH1584 mogą ewentualnie zastanowić się nad rezygnacją ze ścianki między salonem a jadalnią. Moja żona obecnie zmieniłaby ten element, aczkolwiek wiele osób może jednocześnie docenić urok takiego rozwiązania.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem dwustanowiskowym Szmaragd 4 WAH1584. Decyzja o jego realizacji była dobrze przemyślana, a nowy dom w dalszym ciągu spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Układ wnętrza jest funkcjonalny i dostrzegamy w nim same plusy. W szczególności satysfakcjonuje nas salon - jest ustawny i bardzo przestronny, a uwzględniony w nim kominek doskonale się sprawdza. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Agnieszka7411
Agnieszka7411
Właśnie ukończyliśmy budowę wymarzonego domu. Wybór padł na projekt w nowoczesnym stylu Szmaragd 4 WAH1584 z oczywistych dla nas względów: brak skosów na poddaszu, spore  i  ustawne pokoje, wnętrza przestronne jasne i słoneczne, dwustanowiskowy garaż częściowo wbudowany w bryłę domu (parkujemy auto małe i duże). Dom budowaliśmy z YTONGA, na dachu zastosowaliśmy pełne deskowanie i matową dachówkę ceramiczną CREATON TITANIA, zdecydowaliśmy się na okna z pakietem trzyszybowym i rolety na parterze i piętrze. Koszt SSZ to koszt podany przez projektanta plus VAT. Potem kosztorys z oczywistych względów „rozjechał się”. Budowa przebiegała bez jakichkolwiek problemów.

    Oto zmiany, które wprowadziliśmy
-  zmniejszyliśmy kąt nachylenia dachu,
- zrezygnowaliśmy ze ścianki dzielącej salon i jadalnię,
- powiększyliśmy do podłogi okno w jadalni,
- zrezygnowaliśmy z bocznego okna w kuchni,
- „wyprostowaliśmy” i  nieco powiększyliśmy prysznic na parterze – mały samochód w garażu nadal się mieści,
- z najmniejszego pokoju na piętrze zrobiliśmy garderobę z wejściem z pokoju z małym balkonem,
- z pomieszczenia opatrzonego w projekcie mianem „garderoba” zrobiliśmy pralnię i schowek z wejściem z łazienki,
- zrezygnowaliśmy z prysznica w łazience na piętrze,
- zrezygnowaliśmy z małych okienek we wszystkich pokojach na piętrze,
- zadaszyliśmy połowę tarasu – część z jadalni – dachem kopertowym z bocznymi poszerzonymi słupami (identycznie jak na projekcie CARMEN).

Bryła jest z zewnątrz wizualnie ogromna, bardzo nowoczesna i okazało się, że wzbudza spore zainteresowanie i pozytywne emocje. Całość utrzymaliśmy w białej tonacji, wkomponowaliśmy czarny kamień i tylko wjazd do garażu pomalowaliśmy na szaro. Podbitka jest otynkowana i utrzymana w białym kolorze. Dom prezentuje się minimalistycznie i bardzo elegancko.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru, tym bardziej, że spełnia on nasze oczekiwania. Szczególnie cieszą naprawdę przestronne i ustawne pokoje na piętrze, ogromna łazienka, spory strych, kuchnia z wyspą, jadalnia ze stołem na 12 osób i niczym nieograniczona przestrzeń na parterze. Szczerze polecamy ten  projekt.

Recenzje projektu Szmaragd 4

  4,5 – 2 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

mekamir buduje ten dom  05.01.2018 10:45

Kamila127 buduje ten dom  30.11.2016 15:15

Projekt domu Szmaragd 4 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Szmaragd 4

Projekt domu Szmaragd

Szmaragd

133,87 m²

Projekt domu Szmaragd 5

Szmaragd 5

162,08 m²

Projekt domu Szmaragd 6

Szmaragd 6

134,43 m²

Projekt domu Szmaragd 3

Szmaragd 3

148,86 m²

Projekt domu Szmaragd 2

Szmaragd 2

133,87 m²

Projekty podobne do Szmaragd 4 WAH1584

Projekt domu Willa diamentowa -339

Willa diamentowa

134,49 m²

Projekt domu Poliklet 2

Poliklet 2

140,91 m²