Projekt domu Szmaragd WAH1115

Cena projektu: 3 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,87 m²
Min. szer. działki
18,93 m
Wysokość budynku
9,1 m
Pow. zabudowy
141,12 m²
Kubatura
683 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
201,89 m²
EUco
58,2 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Szmaragd jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Szmaragd to dom piętrowy, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Dzięki zamkniętej kuchni, unikniemy ciekawskich spojrzeń gości, co szczególnie sprawdzi się podczas przyjęć, w trakcie których nie zawsze mamy w niej idealny porządek. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Projekt przewiduje jedną toaletę na parterze oraz jedną komfortową łazienkę na piętrze. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. willi.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Szmaragd - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
8,65 m²
3 wc
1,74 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
37,27 m²
5 kuchnia
10,89 m²
6 pom. gospodarcze
7,58 m²
7 garaż dwustan.
33,54 m²
razem
103,87 m²

Rzut kondygnacji projektu Szmaragd - Rzut piętra

1 hall
7,29 m²
2 pokój
14,46 m²
3 pokój
15,41 m²
4 garderoba
7 m²
5 pokój
14,87 m²
6 garderoba
2,6 m²
7 łazienka
9,5 m²
razem
71,13 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Szmaragd na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

178 319 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe wylewane. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe porotherm 25 + 18 styropian (lub wełna mineralna). Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy. Pokrycie dachu: blachodachówka lub dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Szmaragd

Zdjęcie profilowe Wojciech1115
Wojciech1115
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Szmaragd WAH1115, ponieważ spodobał nam się jego dość nowoczesny design. Dodatkowo od początku zależało nam na tym, aby budynek posiadał jak najbardziej płaski dach. Duże znaczenie przy naszym wyborze miał również duży, dwustanowiskowy garaż.

Podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów, aczkolwiek pamiętam, iż w trakcie pojawiła się jedna trudniejsza sytuacja. Na szczęście współpracujący z nami kierownik ma doświadczenie w swoim fachu i potrafił sobie z tym poradzić. Cały budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego Suporex. Następnie ociepliliśmy bryłę 15 cm warstwą styropianu. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe i moim zdaniem, koszty takiego rozwiązania są umiarkowane.

W oryginalnym projekcie balkon z tyłu domu posiada zbrojone ścianki boczne. Co prawda, wygląda to bardzo ciekawie, jednak jest mało praktyczne. Woda deszczowa może podchodzić pod te elementy oraz strop, co po kilku latach użytkowania może spowodować ryzyko przeciekania. Aby tego uniknąć, zrobiliśmy w tym miejscu tradycyjną balustradę i teraz woda może swobodnie ściekać.

Postanowiliśmy nieco zmodyfikować układ piętra zaproponowany w projekcie domu Szmaragd WAH1115. Szczerze mówiąc był to bardzo dobry pomysł z mojej strony, ponieważ przy zastosowaniu niewielkich zmian, pomieszczenia są teraz bardziej ustawne. Łazienka została w naszym przypadku powiększona o kwadratowy fragment hallu oraz powierzchnię małej garderoby, która pierwotnie miała znajdować się w sypialni. Dzięki temu, łazienka stała się naprawdę duża i bardzo komfortowa. Z racji tego mogłem wstawić do niej prysznic oraz sporą wannę na samym środku. Kosztem części korytarza powiększyłem również jeden z pokoi. Wejście do niego nie jest teraz po skosie, a znajduje się w tej samej linii co drzwi do łazienki, które wstawiłem w nowo powstałej ściance. Obecnie hall na poddaszu ma więc kształt kwadratu. Dodatkowo w sypialni zrobiliśmy osobne wejście do dużej garderoby.

Na parterze wprowadziliśmy tylko kosmetyczne poprawki. Zrezygnowaliśmy ze ścianek tworzących w kuchni wnękę na szafę, a w tym miejscu murarze postawili słup podtrzymujący. Wyjście na taras przewidziane przez projektanta ciekawie się prezentuje, jednak koszt takich przesuwnych drzwi to wydatek w granicach 6-8 tys. złotych. Poza tym, mimo iż są one bardzo szerokie, to przesuwa się tylko ich połowa i wniesienie przez nie mebli może być kłopotliwe. Postanowiliśmy więc zmniejszyć otwór po 25cm z każdej strony i wstawić standardowe drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem. Otwierają się na szerokość 180 cm, a dodatkowo zapłaciliśmy za nie praktycznie połowie mniej bo ok. 3 tysięcy złotych. Podobna sprawa dotyczy dużego przeszklenia w salonie. W każdej firmie jest to niestandardowe zamówienie i koszt takiej szyby jest dość duży. Szerokość witryny zostawiliśmy taką samą, jednak obecnie nie jest ona do samej ziemi, a zaczyna się ok. 50 cm od podłogi. To było z naszej strony dobre posunięcie ponieważ oprócz kwestii ekonomicznych, mogliśmy wstawić pod tym oknem kaloryfer i parapet do siedzenia.

Oprócz powyższych zmian, innym inwestorom tego projektu mogę zaproponować jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, którego ja akurat nie miałem potrzeby wprowadzać. Jeśli ktoś chciałby budować się dwuetapowo (na początku użytkować tylko parter, a piętro wykończyć w innym czasie) prostym ruchem można zmodyfikować małą ubikację na w pełni funkcjonalną łazienkę. W tym celu wystarczy przyłączyć do niej powierzchnię wnęki znajdującej się w garażu. Wtedy bez problemu zmieści się tam duża kabina prysznicowa.

W naszym nowym domu bardzo podoba mi się układ parteru. Mamy porównanie, ponieważ sąsiedzi zrealizowali bardzo podobny projekt, którego powierzchnia jest o 50 m2 większa od naszego, a kuchnia jest w nim nieproporcjonalnie mała do pozostałych pomieszczeń. W naszym przypadku dolna kondygnacja dzieli się na trzy równe strefy: kuchenną, jadalnianą i wypoczynkową, które zarazem tworzą jedną, otwartą część dzienną. Dobrym rozwiązaniem jest również kuchnia, która nie jest zamknięta, ale znajduje się w znacznej odległości od salonu i tym samym nie dochodzą do niego zapachy gotowanych potraw.

Jestem zadowolony, iż zdecydowaliśmy się na wybór projektu domu piętrowego Szmaragd WAH1115. Parter jest bardzo funkcjonalny, a wprowadzone przeze mnie zmiany na pietrze uczyniły go jeszcze bardziej komfortowym. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Szmaragd

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Dom kendra 02.02.2018 00:51

Projekt domu Szmaragd należy do kategorii

Projekty podobne do Szmaragd WAH1115

Projekt domu Willa diamentowa 3D iDesigner

Willa diamentowa

134,49 m²

Projekt domu Szmaragd 6 3D

Szmaragd 6

134,43 m²

Projekt domu Szmaragd 4

Szmaragd 4

143,94 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych