Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
293 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na I kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
70 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
180 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
43 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
120 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
189,03 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
388 m³
Powierzchnia dachu
297 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,02 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,75 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,85 m
Energooszczędność
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
69,64 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
73,25 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
37,53 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
690 zł
490 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
690 zł
490 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Ogrzewanie podłogowe
790 zł
590 zł
Cena przy zakupie z projektem
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
990 zł
790 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Dom Szafran G1 został stworzony na wzór popularnego projektu Szafran. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma garaż. Projekt domu Szafran G1 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada bryłę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych.
Projekt Szafran G1 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono komfortową łazienkę oraz osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Szafran G1 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Szafran G1
Dodał: JAREKPOLAK
Dodał: JAREKPOLAK
Buduję mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Szafran G1
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Szafran G1
rafcio215
Gdy wraz z żoną zaczęliśmy poszukiwania idealnego projektu domu, priorytetem było, aby wszystkie uwzględnione w nim pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród propozycji budynków parterowych naszą uwagę przykuł projekt domu Szafran G1 WOF1048, który pod względem wizualnym wyjątkowo przypadł nam do gustu. Dokonując analizy układu pomieszczeń doszliśmy do wniosku, że wnętrze jest w pełni funkcjonalne i spełnia nasze oczekiwania, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się na jego zakup.Budowa przebiegła naprawdę sprawnie i po naszej myśli. Dokumentacja techniczna została odpowiednio sporządzona, jednak uważam że warto bliżej przyjrzeć się konstrukcji więźby dachowej. Wykonanie dachu znajdującego się nad wykuszem nie zostało jasno sprecyzowane na rysunkach projektowych, dlatego też musieliśmy nieco pomyśleć jak to dobrze wykonać. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wymiary belek tworzących więźbę, gdyż oryginalnie murłaty posiadają wym. 14x14 cm, zaś płatwie 10x20 cm. Nie jest to do końca trafione, gdyż drewno łączy się w odpowiedni sposób w momencie gdy belki posiadają te same wielkości. Na szczęście sam posiadam doświadczenie w tej dziedzinie i z pomocą fachowców ze wszystkim świetnie sobie poradziliśmy.Cała inwestycja trwała stosunkowo krótko, gdyż od uzyskania pozwolenia na budowę, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło zaledwie 1,5 roku. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, zaś strop wykonaliśmy systemem Teriva. Póki co dach w całości odeskowaliśmy i pokryliśmy papą - pokryciem właściwym zamierzamy zająć się w późniejszym czasie. Oszacowany przez architekta kosztorys został moim zdaniem bardzo dobrze wyliczony i uważam, że zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne.Duży wpływ na wybór projektu domu Szafran G1 WOF1048 miał dla nas przewidziany w nim wewnętrzny układ, który od samego początku dopasowany był do naszych potrzeb. Z tego względu jedyne zmiany, które wprowadziliśmy dotyczyły stolarki otworowej oraz wyrównania ścianki działowej między łazienkami. Wyjście z garażu bezpośrednio na zewnątrz wydało mi się zbędne, dlatego też postanowiłem z niego zrezygnować. Uzyskaną w ten sposób wolną przestrzeń na ścianie przeznaczyłem na zawieszenie regałów, co było bardzo praktycznym rozwiązaniem. Oprócz tego, znajdujące się w nim okno przeniosłem na drugą ścianę, które teraz dodatkowo doświetla kotłownię, gdyż między tymi pomieszczeniami wstawiłem szklane drzwi. Dobrym pomysłem była także rezygnacja z wyjścia na taras z sypialni, dzięki czemu pokój stał się bardziej ustawny. Zewnętrzne słupy w całości wymurowałem z cegły, gdyż uważam że jest to lepsze rozwiązanie zarówno pod względem trwałości jak i wizualnie.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Szafran G1 WOF1048. To naprawdę funkcjonalnie przemyślany projekt i tym samym nowy dom w całości nas satysfakcjonuje. Wnętrze jest wygodne w codziennym użytkowaniu i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same zalety. Szczególnie praktycznym rozwiązaniem jest jego wyraźny podział na strefę dzienną, w której spędzamy większość czasu oraz część nocną z sypialniami domowników. Jesteśmy 3-osobową rodziną, a metraż domu jest dla nas w pełni komfortowy. Uważam, że przy czwórce osób będzie mieszkać się równie wygodnie, a nawet podejrzewam, że gdyby dwójka dzieci mogła użytkować jeden pokój, taka powierzchnia zadowoli 5-osobową rodzinę. Pozdrawiam.
rafcio215
Gdy wraz z żoną zaczęliśmy poszukiwania idealnego projektu domu, priorytetem było, aby wszystkie uwzględnione w nim pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród propozycji budynków parterowych naszą uwagę przykuł projekt domu Szafran G1 WOF1048, który pod względem wizualnym wyjątkowo przypadł nam do gustu. Dokonując analizy układu pomieszczeń doszliśmy do wniosku, że wnętrze jest w pełni funkcjonalne i spełnia nasze oczekiwania, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się na jego zakup.Budowa przebiegła naprawdę sprawnie i po naszej myśli. Dokumentacja techniczna została odpowiednio sporządzona, jednak uważam że warto bliżej przyjrzeć się konstrukcji więźby dachowej. Wykonanie dachu znajdującego się nad wykuszem nie zostało jasno sprecyzowane na rysunkach projektowych, dlatego też musieliśmy nieco pomyśleć jak to dobrze wykonać. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wymiary belek tworzących więźbę, gdyż oryginalnie murłaty posiadają wym. 14x14 cm, zaś płatwie 10x20 cm. Nie jest to do końca trafione, gdyż drewno łączy się w odpowiedni sposób w momencie gdy belki posiadają te same wielkości. Na szczęście sam posiadam doświadczenie w tej dziedzinie i z pomocą fachowców ze wszystkim świetnie sobie poradziliśmy.Cała inwestycja trwała stosunkowo krótko, gdyż od uzyskania pozwolenia na budowę, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło zaledwie 1,5 roku. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, zaś strop wykonaliśmy systemem Teriva. Póki co dach w całości odeskowaliśmy i pokryliśmy papą - pokryciem właściwym zamierzamy zająć się w późniejszym czasie. Oszacowany przez architekta kosztorys został moim zdaniem bardzo dobrze wyliczony i uważam, że zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne.Duży wpływ na wybór projektu domu Szafran G1 WOF1048 miał dla nas przewidziany w nim wewnętrzny układ, który od samego początku dopasowany był do naszych potrzeb. Z tego względu jedyne zmiany, które wprowadziliśmy dotyczyły stolarki otworowej oraz wyrównania ścianki działowej między łazienkami. Wyjście z garażu bezpośrednio na zewnątrz wydało mi się zbędne, dlatego też postanowiłem z niego zrezygnować. Uzyskaną w ten sposób wolną przestrzeń na ścianie przeznaczyłem na zawieszenie regałów, co było bardzo praktycznym rozwiązaniem. Oprócz tego, znajdujące się w nim okno przeniosłem na drugą ścianę, które teraz dodatkowo doświetla kotłownię, gdyż między tymi pomieszczeniami wstawiłem szklane drzwi. Dobrym pomysłem była także rezygnacja z wyjścia na taras z sypialni, dzięki czemu pokój stał się bardziej ustawny. Zewnętrzne słupy w całości wymurowałem z cegły, gdyż uważam że jest to lepsze rozwiązanie zarówno pod względem trwałości jak i wizualnie.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Szafran G1 WOF1048. To naprawdę funkcjonalnie przemyślany projekt i tym samym nowy dom w całości nas satysfakcjonuje. Wnętrze jest wygodne w codziennym użytkowaniu i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same zalety. Szczególnie praktycznym rozwiązaniem jest jego wyraźny podział na strefę dzienną, w której spędzamy większość czasu oraz część nocną z sypialniami domowników. Jesteśmy 3-osobową rodziną, a metraż domu jest dla nas w pełni komfortowy. Uważam, że przy czwórce osób będzie mieszkać się równie wygodnie, a nawet podejrzewam, że gdyby dwójka dzieci mogła użytkować jeden pokój, taka powierzchnia zadowoli 5-osobową rodzinę. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki