Projekt domu Szafran WOF1033

Cena projektu: 2 690 zł 2 390 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
120 m²
Min. szer. działki
20,22 m
Wysokość budynku
7,02 m
Pow. zabudowy
162,67 m²
Kubatura
703 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
240 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Szafran to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada bryłę w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Szafran to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono komfortową łazienkę oraz osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Szafran - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,68 m²
2 korytarz
7,77 m²
3 pokój dzienny
26,76 m²
4 kuchnia
9,93 m²
5 spiżarnia
2,08 m²
6 wc
1,89 m²
7 łazienka
5,32 m²
8 korytarz
4,29 m²
9 pokój
14,16 m²
10 pokój
15,5 m²
11 garderoba
2,23 m²
12 pom. gospodarcze
12,11 m²
13 pokój
14,25 m²
razem
119,97 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Szafran na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

174 353 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe, ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych, strop gęstożebrowy, konstrukcja dachu drewniana, dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Szafran

Zdjęcie profilowe Justyna1033
Justyna1033
Przy wyborze odpowiedniego projektu szczególnie istotną kwestią był dla mnie uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Spośród wielu propozycji, które oglądałam najbardziej do gustu przypadł mi projekt Szafran WOF1033, gdyż przewidziane w nim wnętrze w 100% odpowiadało moim pierwotnym założeniom. Rozwiązaniem, które miało dla mnie bardzo istotne znaczenie jest widoczny podział części mieszkalnej na strefy. Salon z kuchnią oraz pomieszczenia gospodarcze znajdują się w znacznej odległości od pokoi domowników, co jest naprawdę funkcjonalne. Dodatkowo, strefa sypialniana oddzielona jest drzwiami, więc jest poza zasięgiem wzroku odwiedzających gości, co pozwala na zachowanie prywatności.

Realizacja naszego nowego domu przebiegła bez żadnych trudności. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji, ze wszystkim poradzili sobie sprawnie i bez problemów. Projekt nabyliśmy pod koniec 2013 r. i niedługo po tym rozpoczęliśmy pierwsze prace budowlane. Obecnie (lipiec 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie kilku ostatnich wykończeń. Ściany nośne wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków z Hadykówki, zaś do postawienia działowych użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Moim zdaniem kosztorys odnośnie stanu surowego zamkniętego został nieco przeszacowany i myślę, że ten projekt bez problemów można zrealizować mniejszymi kosztami - przynajmniej tak właśnie było w naszym przypadku.

Zdecydowaliśmy się na projekt Szafran WOF1033 w wersji lustrzanego odbicia. Budynek usytuowany jest na działce w ten sposób, iż przeszklony wykusz w jadalni wychodzi na stronę południową, zaś po najmniej słonecznej północy mamy tylko jedno okno w kotłowni, co uważam jest bardzo dobrym ułożeniem. We wszystkich pomieszczeniach mamy wystarczająco jasno i myślę, że przy takim układzie nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych okien. Duże przeszklenie od południa sprawia, iż część dzienna jest bardzo słoneczna i ciepła.

Wybór projektu domu parterowego Szafran WOF1033 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ w całości spełniał nasze oczekiwania od samego początku, dlatego też nie czuliśmy potrzeby aby cokolwiek zmieniać. Układ pomieszczeń zasługuje na duży plus i w dalszym ciągu nie widzę w naszym domu nic co chciałabym zmienić - wszystko jest dokładnie tak jak chciałam. Uważam, że dom jest idealny dla małżeństwa z dwójką dzieci - przy takim układzie każde z pociech będzie miało swoją własną sypialnię. Pokoje są jednak na tyle duże, że nawet 5-osobowa rodzina będzie czuć się na takim metrażu z pełnym komfortem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe szafranszafran8u38
szafranszafran8u38
Gdy zaczynaliśmy szukać projektu naszego przyszłego domu, mieliśmy tylko jedno wymaganie, które musiałby spełniać. Mianowicie zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród propozycji budynków parterowych, mojej żonie najbardziej do gustu przypadł projekt domu Szafran WOF1033, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się na jego zakup.

Na szczęście cała realizacja odbyła się bez żadnych komplikacji. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie domu łącznie z wykonaniem wszelkich prac wykończeniowych zajęło nam zaledwie 1,5 roku. Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej przez architekta technologii budowy i wszystkie użyte przez nas materiały są zgodne z sugestiami projektanta. Dzięki temu bez problemu udało nam się zmieścić w oszacowanych kosztach i mogę śmiało stwierdzić, że kosztorys został dobrze wyliczony i można się nim sugerować.

Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a za nami pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania. Łącznie roczne rachunki za zużycie gazu (wraz z ogrzewaniem wody użytkowej) wyniosły ok. 5 tys. zł. Jeśli przyszli Inwestorzy projektu domu Szafran WOF1033 również chcieliby zainstalować w kotłowni kocioł gazowy, radziłbym rozważyć jej zmniejszenie. Pomieszczenie gospodarcze jest dosyć duże, więc w takim przypadku część jego powierzchni śmiało można przyłączyć do znajdującego się obok pokoju.

Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż front znajduje się na południu, zaś taras wychodzi na stronę północną. Mimo to, oprócz korytarza, w którym nie ma okna, we wszystkich pozostałych pomieszczeniach mamy wystarczająco jasno. Do oryginalnego projektu domu parterowego Szafran WOF1033 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Wszystko zrobiliśmy zgodnie z jego pierwotną wersją i jestem naprawdę zadowolony z funkcjonalności wnętrza. Układ pomieszczeń w naszym domu w całości spełnia nasze oczekiwania, a jego metraż jest w pełni komfortowy dla naszej 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Gosia i Tomek Z
Gosia i Tomek Z
Na początku poszukiwań byliśmy zainteresowani budynkiem z poddaszem użytkowym, aczkolwiek po pewnym czasie doszliśmy do wniosku, że dom parterowy będzie dla nas lepszym rozwiązaniem. Chcieliśmy, aby przewidziany w nim układ pomieszczeń uwzględniał trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Jednokondygnacyjnych budynków spełniających te kryteria było wiele, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt domu z tarasem Szafran WOF1033, który spełniał nasze oczekiwania również pod innymi względami. Na nasz wybór wpłynęły przede wszystkim duże rozmiary pomieszczenia gospodarczego oraz znajdująca się w pobliżu kuchni spiżarka.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Pierwsze prace związane z wylaniem fundamentów miały miejsce w czerwcu 2015 r. a już po ponad roku mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Wtedy do ostatecznego zakończenia inwestycji zostało nam jedynie wykończenie elewacji. Fundamenty postawiliśmy z betonowych bloczków fundamentowych, zaś nośne ściany budynku wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Max. Strop zrobiliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Myślę, że oszacowany przez architekta kosztorys został dobrze wyliczony. Uważam nawet, że projekt domu Szafran WOF1033 można zrealizować jeszcze mniejszym kosztem. Nam udało się to bez problemów, ponieważ budowaliśmy systemem gospodarczym, a dodatkowo w naszym rejonie (Podkarpacie) ceny materiałów są całkiem korzystne.

Projekt domu Szafran WOF1033 przewiduje kuchnię otwartą. My postanowiliśmy zamknąć ją na salon, aczkolwiek nie wstawialiśmy drzwi między tymi pomieszczeniami. Dodatkowo, zrezygnowaliśmy z drzwi oddzielających strefę sypialnianą od hallu. Doskonałym pomysłem było przyłączenie wnęki na pralkę, przewidzianej w dużej łazience do powierzchni małej toalety. Dzięki temu udało nam się zmieścić w niej 50 cm kabinę prysznicową, co jest naprawdę praktyczne. Ponadto, wejścia do obu łazienek znajdują się w naszym przypadku na tej samej ścianie. Kolejna zmiana polegała na podniesieniu ścianki kolankowej o wysokość trzech pustaków, co spowodowało iż przestrzeń na poddaszu stała się naprawdę przestronna. Co prawda, póki co nie planujemy jej zaaranżować, aczkolwiek mamy taką możliwość, gdy w przyszłości zajdzie potrzeba. Myślę więc, że warto rozważyć to rozwiązanie. Jestem zadowolony z wprowadzonych modyfikacji i sądzę, że na chwilę obecną nic więcej nie poprawiałbym w kwestii układu pomieszczeń. Jedyne nad czym bym się teraz zastanowił to zrobienie miejsca na szafę wnękową w hallu przy wiatrołapie, gdyż oryginalnie znajduje się tam szafa wolnostojąca.

Wraz z żoną mamy jedno dziecko, a drugie jest już w drodze. Przy czwórce domowników metraż naszego domu będzie idealny, tym bardziej że w dzisiejszych czasach każde dziecko chce mieć swój własny pokój. Myślę jednak, że jeśli rodzeństwo jest w podobnym wieku i dwójka z nich może mieszkać w jednym pokoju, 5-osobowa rodzina również będzie czuła się komfortowo przy takiej ilości miejsca. Wybór projektu domu parterowego Szafran WOF1033 był dla nas trafioną decyzją. Wnętrze domu jest funkcjonalne, a duże wymiary pomieszczenia gospodarczego doskonale się sprawdzają. Na początku obawialiśmy się nieco, że salon może być trochę za mały, jednak okazało się, że jego przestrzeń jest dla nas całkowicie wystarczająca. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Szafran

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

nika0008 11.06.2017 13:49: witam czy ktos buduje szafran w woj mazowieckim lub warmińsku-mazurskim?

Projekt domu Szafran należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Szafran

Projekt domu Szafran 2 -300

Szafran 2

120 m²

Projekt domu Szafran G1 -300

Szafran G1

120 m²

Projekt domu Szafran G2 -300

Szafran G2

120 m²

Projekt domu Szafran PS (paliwo stałe) -300

Projekty podobne do Szafran WOF1033

Projekt domu Wiktoria -500

Wiktoria

125,15 m²

Projekt domu Harold -480

Harold

114,37 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych