Projekt domu Swetoniusz WRW1041

Cena projektu: 3 050 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
140,45 m²
Min. szer. działki
18,78 m
Wysokość budynku
8,55 m
Pow. zabudowy
138,56 m²
Kubatura
507,75 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
240 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Swetoniusz to projekt parterowego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem wysuniętym przed fasadę. Średnie gabaryty budynku pozwalają wybudować go nawet na wąskiej działce. Program użytkowy zaplanowano dla 4-5-cio osobowej rodziny. Tradycyjna bryła została rozrzeźbiona o podcień na tyłach (pod nim zlokalizowano taras), sąsiadujący z nim wykusz oraz wysunięty z naroża garaż. Całość przekryto dachem kopertowym, w którego trzech połaciach pojawiły się lukarny z balkonami. Budynek jest nieco rozciągnięty wgłąb działki, naturalny zatem okazał się podział parteru na dwie części: bliżej ulicy i w głębi posesji. W tej drugiej zaplanowano otwartą strefę dzienną, której najbardziej oddalonym i nieco odseparowanym obszarem jest pokój dzienny. Wyposażono go w zabudowany kominek. Narożny podcień z tarasem wyznacza granicę ze strefą związaną z przygotowywaniem i spożywaniem posiłków. Powiększono ją o przeszklony wykusz, a w linii tarasu zlokalizowano otwartą kuchnię. Przez środek domu biegnie pas komunikacji, który w strefie dziennej łączy się z kuchnią. Po jego przeciwnej stronie znajdują się otwarte schody dwubiegowe, pod którymi zaprojektowano drobną spiżarnię. Od strony ulicy zebrano pomieszczenia “brudne” i dodatkowy pokój, który może służyć jako biblioteka lub gabinet. Nieco z boku znalazł się jednostanowiskowy garaż, z którego dostępne jest spore pomieszczenie gospodarcze. W łączącym się z garażem i hallem wiatrołapie spokojnie zmieszczą się szafy i wieszaki. Niedużą łazienkę, obsługującą całe przyziemie, zlokalizowano na początku hallu, zatem jest ukryta przed wzrokiem osób przebywających w salonie. Strefa nocna zajmuje obszerne poddasze. Największy pokój przylega do tylnej ściany budynku i powiększony jest o obszerną garderobę. Pozostałe dwa spore pokoje znajdują się wzdłuż bocznej elewacji. Wszystkie trzy mają dostęp do prywatnych balkonów, a obsługuje je duża narożna łazienka. Kształt i wymiary domu Swetoniusz pozwalają nie tylko wybudować go na dość wąskiej działce, ale i lepiej wykorzystać teren. Dzięki podziałowi pomieszczeń w przyziemiu możliwe było maksymalne otwarcie części dziennej na ogród. Rozmieszczenie pozostałych pomieszczeń bliżej ulicy podniosło komfort i wygodę użytkowania. Wygodne schody ze spocznikiem doświetlone są przez okno połaciowe, a powierzchnię pod nimi wykorzystano na przydatną spiżarnię. Budynek posiada wszystko co niezbędne dla czterech-pięciu mieszkańców. Dzięki wygodnym, jasnym i zaopatrzonym w prywatne balkony pokojom, każdy członek rodziny będzie mógł czuć się swobodnie.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Swetoniusz - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,9 m²
2 hall
8,04 m²
3 pokój
10,03 m²
4 kuchnia
9,89 m²
5 jadalnia
11,54 m²
6 pokój dzienny
25,79 m²
7 spiżarnia
2,39 m²
8 łazienka
2,64 m²
9 pom. gospodarcze
6,37 m²
10 garaż jednostan.
21,29 m²
razem
103,88 m²

Rzut kondygnacji projektu Swetoniusz - Rzut poddasza

1 hall
5,1 m² (5,27 m²)
2 łazienka
8,2 m² (14,28 m²)
3 pokój
15,49 m² (21,2 m²)
4 pokój
12,34 m² (14,49 m²)
5 garderoba
5,37 m² (10,22 m²)
6 pokój
17,73 m² (24,09 m²)
razem
64,23 m² (89,55 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Swetoniusz na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Swetoniusz
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

270 321 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne płytowo-spocznikowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Swetoniusz

Zdjęcie profilowe Davidov81
Davidov81

Szukając projektu domu musiałem brać pod uwagę kształt mojej działki, która jest dość wąska. Zależało mi na tym, aby w części bryły domu był uwzględniony garaż, którego nie mogłem wybudować oddzielnie właśnie ze względu na powierzchnię naszej ziemi. Projekt domu Swetoniusz WRW1041 nie tylko idealnie wpasował się w naszą działkę, ale także przypadł mi do gustu pod względem układu pomieszczeń.

Dom wybudowaliśmy przy użyciu 24 cm bloczków gazobetonowych marki Termalica w odmianie 600. Projekt przewiduje 6cm warstwę izolacji poziomej termicznej na wylewkach, jednak ja zastosowałem warstwę 10cm. Do ocieplenia ścian użyłem styropianu grafitowego. Za radą kierownika budowy i projektanta adaptującego postanowiłem nie robić kartonowo-gipsowych ścianek działowych, a tradycyjnie wymurować je 12 centymetrowymi bloczkami. Z racji tego musieliśmy je nieco przesunąć, aby pokrywały się one ze słupami podtrzymującymi dach. Nie trzeba byłoby tego robić przy płytach g-k, jednak nie można powiązać drewna z bloczkiem. Niestety jeden słup stojący w sypialni z garderobą odstaje 40 cm od ściany. Nie przerabialiśmy tego, aczkolwiek kierownik budowy twierdził, że można skonstruować dach tak, aby ten filar bardziej przylegał do ściany. Myślę, że warto nad tym pomyśleć, gdyż wtedy będzie wyglądać to estetyczniej.

Mała nieścisłość, którą znalazłem w projekcie, była związana z rysunkami układu kanalizacji sanitarnej. Na przekroju aksonometrycznym wpusty kanalizacyjne są zaznaczone w garażu i kotłowni, jednak w rzucie z góry nie było na ten temat informacji. Na szczęście od razu to zauważyłem i powiedziałem ekipie budowlanej, jak mają to wykonać. Zrobili to prawidłowo za pierwszym razem i nie trzeba było nic przerabiać.

Podoba mi się to, iż projektant uwzględnił wiele wzmocnień i uzbrojeń budynku. Co prawda, według kierownika budowy jest to nieco przesadzone, jednak dzięki temu bryła jest teraz bardzo solidna i nie ma żadnych złych objawów jak np. osuwanie się domu.

W kotłowni zastosowaliśmy piec na paliwo stałe. Mieszkamy niedaleko Górnego Śląska, więc mamy łatwy dostęp do węgla, a jego ceny są tu konkurencyjne. W domu zastosowaliśmy nieco większe gabarytowo grzejniki, gdyż w przyszłości chcielibyśmy mieć możliwość przejścia na ogrzewanie gazem ziemnym. Wykonaliśmy kanał dymny w salonie, jednak postanowiliśmy zrezygnować z budowy kominka. Jeśli ktoś zdecyduje się go zrobić, to warto zwrócić uwagę, aby nie wykonywać pod nim ocieplenia w wylewce. Nie jest to zaznaczone w projekcie, jednak producenci kominków zalecają tego nie robić, ze względu na ich duża wagę

Układ pomieszczeń w projekcie domu Swetoniusz WRW1041 odpowiadał mi na tyle, że nie musiałem nic w nim zmieniać. Dodałem jedynie drzwi zewnętrzne w kotłowni i przesunąłem okno balkonowe o ok. 2cm. W projekcie przylega ono bezpośrednio do ściany i przy warstwie tynku klamka mogłaby o nią uderzać. Nie jest to jakiś znaczący problem, gdyż właściwie nie widać, że to okno nie jest w idealnej linii z drzwiami frontowymi. Gdybyśmy jednak zorientowali się wcześniej, to przesunęlibyśmy ściankę działową, ale na to było już za późno.

Rozmieszczenie pokoi w projekcie domu parterowym z poddaszem użytkowym Swetoniusz WRW1041 jest naprawdę funkcjonalne. Świetnym rozwiązaniem jest lokalizacja kotłowni, która nie ma bezpośredniego połączenia z domem, a przy ogrzewaniu węglem ma to spore znaczenie. Jestem zadowolony ze swojego wyboru. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe jacdud
jacdud

Wybierając projekt domu zwracaliśmy uwagę na całokształt. Szukaliśmy czegoś, co będzie odpowiadać nam pod kątem funkcjonalności układu pomieszczeń, a także chcieliśmy, aby budynek atrakcyjnie prezentował się z zewnątrz. Projekt domu Swetoniusz WRW1041 nie tylko spełniał te wszystkie kryteria, ale również idealnie pasował do ułożenia naszej działki pod względem stron świata.

Co do samego projektu nie mam żadnych większych zastrzeżeń. Pojawiły się w nim natomiast drobne niedogodności, które musiałem delikatnie zmodyfikować. Poprawiłem umiejscowienie szpalet, gdyż na rysunkach wchodziły na okna. Cofnąłem też nieco ścianki działowe tak, aby nie obijały klamek i żeby nie były zrównane z zawiasami. Dobrym rozwiązaniem było zrobienie na poddaszu szalunków w miejscu na ścianki działowe. Chodziło o to, aby nie robić wylewek, gdy ścianki już stoją, ponieważ parująca woda mogłaby zniszczyć regips. Niezbyt dobrym pomysłem byłoby też wkręcanie ścian na wylewce, gdyż jest ona wylewana na styropian i może pracować. Zrobienie szalunku daje możliwość kręcenia ścianek bezpośrednio do stropu. Mało osób stosuje taki zabieg, ponieważ wykonawcy z reguły chcą wszystko zrobić jak najszybciej i jak najłatwiej. Mimo wszystko bardzo polecam to rozwiązanie, gdyż jest funkcjonalne i wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Warto także podnieść ściankę kolankową. My dołożyliśmy do niej 2 dodatkowe pustaki i teraz na poddaszu jest o wiele więcej miejsca. Skosy w niczym nie przeszkadzają, a cała powierzchnia na górze wygląda korzystniej.

W domu mamy zainstalowany piecyk gazowy. Na całym parterze i w łazience na poddaszu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. W sypialniach mamy natomiast grzejniki.

W układzie pomieszczeń projektu domu Swetoniusz WRW1041 wprowadziliśmy tylko jedną małą zmianę. Zmniejszyliśmy nieco spiżarnię, aby powiększyć łazienkę, która była dosyć mała.

Z tego co wiem większość osób chce, aby ich salon znajdował się na południe. My jednak jesteśmy trochę innego zdania i celowym zabiegiem było takie rozmieszczenie domu na działce, żeby taras znajdował się po północno-zachodniej stronie. Jest on teraz odpowiednio zacieniony i w okresie letnim będzie tam przyjemnie chłodno.

Wszystko w naszym nowym domu wyszło tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Uważam, że nie było potrzeby wprowadzania do projektu jakichś znaczących zmian. Budynek jest przestrzenny, a zarazem przytulny. Jesteśmy zadowoleni z układu pomieszczeń i podoba nam się połączona, duża część dzienna. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Swetoniusz WRW1041 mogę śmiało polecić innym. Pozdrawiam

Recenzje projektu Swetoniusz

  – 0 głosów

Projekt domu Swetoniusz należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Swetoniusz

Projekt domu Swetoniusz 2

Swetoniusz 2

145,6 m²

Projekty podobne do Swetoniusz WRW1041

Projekt domu Dom na parkowej 7 B -690

Dom na parkowej 7 B

151,65 m²

Projekt domu Zuzia -618

Zuzia

146,33 m²

Projekt domu Gloria - murowana – beton komórkowy 3D

Projekt domu Apis

Apis

139,82 m²

Projekt domu Kamea

Kamea

136,5 m²

Projekt domu Flawia

Flawia

132,23 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych