Projekt domu Swetoniusz 2 WRW1173

Cena projektu: 2 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
145,6 m²
Min. szer. działki
21,28 m
Wysokość budynku
8,55 m
Pow. zabudowy
154,79 m²
Kubatura
588,61 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
265,73 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Swetoniusz 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Swetoniusz. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Swetoniusz 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt Swetoniusz 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Swetoniusz 2 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Swetoniusz 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,9 m²
2 hall
8,04 m²
3 kuchnia
9,9 m²
4 spiżarnia
1,48 m²
5 jadalnia
11,54 m²
6 pokój dzienny
25,87 m²
7 pokój
10,03 m²
8 łazienka
2,64 m²
9 pom. gospodarcze
5,77 m²
10 garaż dwustan.
37,54 m²
razem
118,71 m²

Rzut kondygnacji projektu Swetoniusz 2 - Rzut poddasza

1 hall
5,1 m² (5,27 m²)
2 pokój
17,75 m² (24,37 m²)
3 garderoba
5,56 m² (10,22 m²)
4 pokój
12,34 m² (14,49 m²)
5 pokój
15,49 m² (21,2 m²)
6 łazienka
14,15 m² (24,25 m²)
razem
70,39 m² (99,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Swetoniusz 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Swetoniusz 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

188 660 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

269 600 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
45 712 zł

stan surowy otwarty
119 312 zł

stan surowy zamknięty
23 636 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 16 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źróło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Swetoniusz 2

Zdjęcie profilowe swetoniusz9
swetoniusz9
Szukając odpowiedniego projektu, przede wszystkim zależało mi na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle budynku. Oprócz tego, przy wyborze musiałem zwracać uwagę na pasujące do mojej dzialki gabaryty domu. Spośród propozycji budynków o odpowiednich rozmiarach i dużym garażu finalnie zdecydowałem się na projekt domu Swetoniusz 2 WRW1173. Ukazany na rysunkach dom w całości przypadł mi do gustu, szczególnie iż bryły w tej konstrukcji od zawsze bardzo mi się podobały.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie, a do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się już po roku i trzech miesiącach od momentu rozpoczęcia pierwszych prac. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona. Zastosowaliśmy się do uwzględnionych w niej zaleceń i tym samym do budowy wykorzystaliśmy przewidziane w projekcie materiały. Ściany wymurowaliśmy więc z bloczków z betonu komórkowego Ytong, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego i uważam, że jak najbardziej można sugerować się podaną w nim kwotą. Zgodnie z wytycznymi, bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu. Ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a łączne rachunki za jego zużycie wynoszą ok. 4,5-5 tys. zł na cały rok, łącznie z C.W.U w sezonie letnim.

Przewidziany w projekcie domu Swetoniusz 2 WRW1173 układ wnętrza od początku wydał mi się funkcjonalnie przemyślany, dlatego też rozmieszczenie ścianek działowych pozostało w naszym przypadku takie samo jak w oryginale. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z wykuszu jadalnianego. Na chwilę obecną myślę również, że dobrym pomysłem byłoby lekkie podniesienie ścianki kolankowej o wysokość jednego pustaka. Koszty takiego rozwiązania są naprawdę niewielkie, a dzięki niemu pomieszczenia na poddaszu staną się ustawniejsze i bardziej przestronne. Uważam więc, że jest to naprawde godne polecenia dla innych Inwestorów.

Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Właściwie miejsca mamy aż nadto, dlatego uważam, że projekt domu Swetoniusz 2 WRW1173 to idealna propozycja również dla większej liczby domowników. Uwzględniony w nim rozkład pomieszczeń jest bardzo praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Wybór projektu domu Swetoniusz 2 WRW1173 okazał się dla nas naprawde trafną decyzją. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Darek90
Darek90
Początkowo myśleliśmy z żoną nad budową parterówki, jednak zakupiona przez nas działka jest dosyć mała i nie pozwalała na postawienie rozległego budynku. Jednocześnie zależało nam na w pełni komfortowym metrażu, dlatego finalnie skupiliśmy się na znalezienie domu z poddaszem użytkowym. Spośród propozycji o idealnych wymiarach, najbardziej do gustu przypadł nam projekt Swetoniusz 2 WRW1173. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ w całości spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam bowiem na otwartej i przestronnej części dziennej, dodatkowym pokoju na parterze oraz trzech sypialniach na górnej kondygnacji.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona pod względem konstrukcyjnym, a współpracujący z nami budowlańcy doskonale się spisali. Wszystkie prace udało się wykonać jak najbardziej sprawnie i w naprawdę korzystnym czasie. Budynek został postawiony w pierwszym roku od rozpoczęcia prac, zaś w drugim zajęliśmy się wykończeniami. Nasza realizacja projektu domu z garażem dwustanowiskowym Swetoniusz 2 WRW1173 trwała więc niecałe dwa lata.

Zdecydowaliśmy się na wymurowanie domu systemem Porotherm Dryfix, czyli przy użyciu ceramicznych pustaków łączonych zaprawą w piance. Strop wykonaliśmy z gotowych bloczków Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Przy użyciu powyższych materiałów koszty naszej budowy na etapie stanu surowego zamkniętego były sporo niższe niż oszacowane przez architekta. Myślę więc, że inni Inwestorzy tego projektu również mogą liczyć się z mniejszymi wydatkami niż podane w kosztorysie.

Zewnętrzną izolację ścian tworzy biały styropian o grubości 10 cm i w tym przypadku jest to całkowicie wystarczająca warstwa ocieplenia. Na zdecydowanej większości parteru zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, co również jest świetnym rozwiązania. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, w trakcie którego mury musiały wyschnąć i dobrze się nagrzać. Z tego względu na chwilę obecną trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty czy spalanie opału, aczkolwiek mogę z pewnością stwierdzić, że dom jest ekonomiczny. Bardzo szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę. Czasem w zimie było w nim tak ciepło, że musieliśmy zakręcać ogrzewanie.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Swetoniusz 2 WRW1173 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Od początku w całości bardzo nam się podobał i do tej pory uważamy go za idealny. Jedyną kosmetyczną zmianą jaką wprowadziliśmy było skrócenie ścianki przy schodach tak, aby otworzyć je na część dzienna. Wszystkie pozostałe rozwiązania są funkcjonalne i jak najbardziej nam odpowiadają. Wewnętrzne rozmieszczenie domu zostało dobrze przemyślane, a duży dwustanowiskowy garaż świetnie się sprawdza. Istotną zaletą jest również kotłownia. Wejście do niej znajduje się w garażu, w znacznej odległości od strefy mieszkalnej, co w przypadku ogrzewania paliwem stałym jest niezmiernie praktyczne. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Swetoniusz 2

  5 – 5 głosów

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Aleksandra2380 buduje ten dom  12.11.2019 23:50: Jesteśmy na etapie dachówki. Wybraliśmy z mężem rok temu projekt ze względu pasujących parametrów do naszych warunków zabudowy oraz ogólnych naszych oczekiwań. Na początku nie byłam przekonana do tego projekt ze względu mało nowoczesnego wyglądu, ale po małych zmianach nasz domek narabrał innego charakteru niż ten na projekcję. Jesteśmy zadowoleni a domek przyciąga uwagę po przez dach i dużo ilość dużych okien które właśnie z modyfikowaliśmy.

emikacpi buduje ten dom  04.05.2018 17:10: Jesteśmy na etapie stolarki okiennej . Domek wyglada pięknie. Dach przykuwa uwagę. Zmieniliśmy kształt okien u góry na prosty i wykusz będzie przeszkolony . Domek będzie bardzo funkcjonalny, podzielony na część dzienna otwarta przestrzeń i część nocna sypialnie z łazienką gdzie będziemy mogli wyciszyć się i odpocząć 😊 nasze marzenia powoli się spełniają i bardzo to cieszy i daje dużo pozytywnej energii. Polecamy ten projekt:)

emikacpi buduje ten dom  02.07.2019 06:29

Darek90 buduje ten dom  03.07.2017 10:12

swetoniusz9 buduje ten dom  13.03.2017 11:28

Projekt domu Swetoniusz 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Swetoniusz 2

Projekt domu Swetoniusz

Swetoniusz

140,45 m²

Projekty podobne do Swetoniusz 2 WRW1173

Projekt domu Apis 3

Apis 3

137,9 m²

Projekt domu Kamea 2

Kamea 2

142,03 m²

Projekt domu Flawia 2

Flawia 2

138,23 m²

Projekt domu Muza 2 -200

Muza 2

154,3 m²

Projekt domu Hermes - murowana – beton komórkowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych