Projekt domu Śnieżka BSB1055

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
129,49 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
8,98 m
Pow. zabudowy
127,33 m²
Kubatura
752 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
231 m²
EUco
73 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Śnieżka to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Śnieżka to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Śnieżka zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Śnieżka - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,03 m²
2 garderoba
1,33 m²
3 hall
4,17 m²
4 kuchnia
8,58 m²
5 jadalnia
7 m²
6 pokój dzienny
27,31 m²
7 pokój
9,06 m²
8 łazienka
1,92 m²
9 schody
4,32 m²
10 pom. gospodarcze
5,83 m²
11 garaż jednostan.
19,71 m²
razem
91,26 m²

Rzut kondygnacji projektu Śnieżka - Rzut poddasza

1 hall
6,42 m²
2 pokój
12,16 m² (16,72 m²)
3 pokój
14,21 m² (19,04 m²)
4 pokój
18,27 m² (23,75 m²)
5 łazienka
2,07 m² (5,29 m²)
6 garderoba
3,23 m² (3,81 m²)
7 garderoba
3,43 m² (7,98 m²)
8 łazienka
3,98 m² (9,59 m²)
9 balkon
2,85 m²
10 balkon
2,85 m²
razem
63,77 m² (92,6 m²)

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Śnieżka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Śnieżka

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

220 300 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: ściany zewnętrzne tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian frezowany). Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach: czterospadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Śnieżka

Zdjęcie profilowe BSowka
BSowka

Projekt domu Śnieżka BSB1055 wybraliśmy, ponieważ podobał nam się układ pomieszczeń- jest bardzo sprawiedliwy. Mamy dwie córki, obecnie studiują i dlatego trzy sypialnie (pokoje) na górze (a każda z balkonem) były dobrym rozwiązaniem. Poza tym, nie szukaliśmy jakiegoś ogromnego domu - prawie 140m2 wystarczy. Ważne też dla nas było, aby w projekcie był uwzględniony dodatkowy pokój-gabinet na parterze.

Istotne było dla nas, aby każdy pokój na górze miał normalne okna, a nie dachowe. Jednej z córek podobał się dach kopertowy, nie chciała dachu dwuspadowego, dlatego też pod tym względem robiliśmy selekcję projektów. Plus projektu domu to także równomierny układ pokoi na górze i to, że są dość duże, a taka właśnie liczba pokoi była nam potrzebna. Poza tym nie chciałam kuchni połączonej z salonem w całość - podobały nam się podobne do Śnieżki projekty domów Arkadia i Ambrozja, ale ze względu na otwartą na salon kuchnię zrezygnowaliśmy z nich. Mnie interesowała natomiast kuchnia, która będzie półzamknięta i blisko salonu. Poszerzając wejście do kuchni z salonu kosztem ścianki działowej, uzyskaliśmy ciekawy efekt, jak gdyby na środku parteru była wyspa - co więcej, uważam, że jest to bardzo funkcjonalne i praktyczne, bez przeszkód możemy przemieszczać się między kuchnią i salonem.

Zdecydowaliśmy się na całkowite podpiwniczenie domu - między innymi ze względu na to, że wiedzieliśmy, iż będziemy mieć piec na węgiel. Kotłownia znajduje się w piwnicy, co jest o wiele czystszym rozwiązaniem, niż by to było, gdyby została na parterze. Koszt ogrzewania jest całkiem ekonomiczny. Przez rok spaliliśmy tylko 2,5 tony węgla i trochę drewna, a ogrzewamy także wodę.

Wszyscy goście bardzo chwalą układ pomieszczeń w naszym domu i nam też bardzo odpowiada. Poza tym, z zewnątrz dom nie wydaje się duży, ale po wejściu do środka jest bardzo przestronny i bardzo wygodny. Także bez problemu możemy organizować rodzinne spotkania. Nawet 15 osób spokojnie i komfortowo może spędzić wspólnie czas. Co więcej, w domu jest bardzo jasno, na czym szczególnie mi zależało. Salon i kuchnia usytuowane są od strony południowej, ponadto układ okien w salonie sprawia, że całymi dniami cieszymy się światłem słonecznym. Dom dla czteroosobowej rodziny sprawdza się świetnie. Cały dom naprawdę mi się podoba i po roku, odkąd już mieszkamy w domu, nie zmieniłabym w nim nic. Pamiętam, że po tym jak się do niego przeprowadziliśmy z mieszkania w bloku, uderzyła mnie jego przestrzeń - musiało minąć trochę czasu zanim w pełni się w nim odnalazłam. Najprostszy przykład to taki, że w bloku wszystko było pod ręką, a tutaj każdy przedmiot może być w innym pomieszczeniu i zaczynają się poszukiwania.

Do projektu domu Śnieżka BSB1055, oprócz całkowitego podpiwniczenia, wprowadziliśmy jeszcze kilka innych zmian. W projektowej kotłowni mamy spiżarnie, która została pomniejszona, aby w łazience można było wstawić okno. I tak, zamiast jednego dużego okna w spiżarni mamy jedno mniejsze, jedno także w łazience. Także w kuchni dołożyliśmy jedno okno na południowej ścianie i teraz jest ona bardzo jasna - dokładnie tak, jak lubię. Był problem później z zaprojektowaniem i rozmieszczeniem mebli, ale udało się i to. Przejście z kuchni do salonu również jest szersze. Zdecydowaliśmy się też na likwidację łazienki przy sypialni i stworzyliśmy tam dużą garderobę. I to uważam także za dobry pomysł, dwie łazienki wystarczają, a duża garderoba jest naprawdę przydatna i funkcjonalna. Jeśli chodzi o zmiany jakie bym wprowadziła po roku mieszkania, to mój mąż ciągle zwraca uwagę na to, że w przypadku robienia podpiwniczenia i wejścia do piwnicy (u nas znajduje się ono pomiędzy schodami a gabinetem), to gabinet mógłby być troszkę krótszy, a ściana, na której są drzwi, odrobinę szersza. Przez co zmieściłyby się tam szersze i wygodniejsze drzwi do piwnicy.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Śnieżka BSB1055 to był naprawdę dobry wybór, którego nie żałujemy. Co więcej, wygraliśmy przy okazji zakupu projektu domu w extradom.pl projekt ogrodu, który dopiero zaczynamy realizować. Mam nadzieję, że wszystko razem będzie wyglądało po prostu pięknie. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Molka84
Molka84

Projekt domu Śnieżka BSB1055 spełnił nasze oczekiwania. Wybraliśmy go ze względu na bardzo praktyczny rozkład pomieszczeń i efektowną bryłę domu, która przykuwa uwagę okolicznych mieszkańców.

Naszym zdaniem, największe udogodnienie to fakt, że w naszej sypialni jest dodatkowa łazienka i garderoba. Dzięki temu podczas wizyt rodziny czy znajomych możemy zachować pełną prywatność. Pierwsze nasze wrażenie wchodząc do świeżo wybudowanego domu to poczucie przestronności salonu, który zapewnia rodzinne spędzanie czasu. Wcześniej mieszkaliśmy w dwupokojowym mieszkaniu, więc różnica jest wielka. Po pewnym czasie stwierdziliśmy jednak, że salon mógłby być powiększony kosztem gabinetu znajdującego się również na parterze. W trakcie realizacji dodaliśmy kilka poprawek - przede wszystkim poszerzyliśmy drzwi wejściowe i powiększyliśmy okna w wykuszu, żeby wpuścić do domu więcej światła. Zmiany dotyczyły również konstrukcji dachu.

Na chwilę obecną jest nas trójka - ja, mąż i nasza córka. Dom Śnieżka BSB1055 jest domem parterowym z poddaszem użytkowym i świetnie nadaje się do zamieszkania przez trzyosobową rodzinę. Pokój córki jest blisko naszej sypialni, więc przy nocnych pobudkach szybko możemy zareagować.

Koszty eksploatacji i ogrzewania tego domu są w sam raz na naszą kieszeń. Termoizolacja spełnia swoje zadanie, a dzięki powiększeniu niektórych okien łapiemy więcej ciepła słonecznego.

Silną zaletą projektu domu Śnieżka BSB1055 jest to, że można go dopasować do indywidualnych potrzeb, dlatego każda osoba - również ta wymagająca i kreatywna - będzie usatysfakcjonowana możliwością wprowadzania drobnych zmian, np. powiększenie wc na dole, poszerzenie schodów czy znalezienie nowego miejsca na kominek.

Zdjęcie profilowe izunia1204
izunia1204

Wybraliśmy projekt domu Śnieżka BSB1055, ponieważ najbardziej nam odpowiadał. Był bardzo ładny z zewnątrz oraz miał funkcjonalny układ pomieszczeń. To, na czym najbardziej mi zależało, to łazienka przy sypialni.

Budowa przebiegła bez problemów, na szczęście wykonawcy nie skarżyli się na projekt domu Śnieżka BSB1055, co bardzo nas cieszyło. Zmiany, jakie wprowadziliśmy, to zamknięcie wejścia do kuchni od hollu, a otwarcie jej trochę bardziej na salon. Sądzę, że układ pomieszczeń jest funkcjonalny, jednak z perspektywy czasu widzę, że przy piecu na węgiel, kotłownia jest trochę za mała. Dobrze, że obok kotłowni jest garaż, więc można też z niego korzystać.

Moja rodzina jak na razie liczy trzy osoby i dom jest wystarczająco duży. Aby dom był wykorzystany w 100% to musiałaby w nim zamieszkać 4-5 osobowa rodzina. Dom jest dość duży, pomieszczenia są jasne i przestronne, więc problemu z przyjęciem gości nie będzie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru i wydał się dla nas trafiony. Polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Śnieżka BSB1055. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Śnieżka

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Anula-Kołobrzeg-Śnieżka buduje ten dom  25.10.2016 10:39: Witam wszystkich zainteresowanych budową „Śnieżki”. Od ponad roku mieszkamy w tym pięknym, przestronnym domu. Zdecydowaliśmy się na niego, ponieważ po przejrzeniu setek projektów ten wydał nam się najbardziej trafiony i zgodny z naszymi oczekiwaniami. Spodobała nam się jego klasyczna i piękna bryła oraz bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Marzyłam o przestronnym salonie i otwartej kuchni i tak jest w Śnieżce. Obecnie mieszkamy w nim w trójkę (ja, mąż i 19-letni syn) ale uważam, że dom jest idealny dla rodziny typu 2 + 2. Wprowadziliśmy sporo swoich zmian, m.in. dom pod całą częścią mieszkalną jest podpiwniczony, głównie dlatego, że planowaliśmy kotłownię na opał stały. W pomieszczeniu gospodarczym na parterze nie byłoby to raczej możliwe. W piwnicy mamy też spiżarnię i dwa jeszcze niezagospodarowane pomieszczenia (w tym jedno bardzo duże pod częścią salonową). Na parterze zlikwidowaliśmy przejście do kuchni bezpośrednio z holu (powiesiłam tam duże lustro), natomiast bardziej otworzyliśmy ją na salon. Na razie nie mamy kominka. Dodaliśmy też dodatkowe okno w kuchni od strony południowej, dzięki czemu w części dziennej domu mamy mnóstwo światła. Powiększyliśmy nieco taras, bo ten w projekcie jest stanowczo za mały. Reszta pozostała bez zmian i całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Muszę przyznać, że dom naprawdę robi wrażenie i nasi goście są nim zachwyceni. Mieszkamy już 1,5 roku i wciąż nie mogę się nim nacieszyć. Koszty eksploatacyjne są na naszą kieszeń, a ogrzewanie domu zimą nas nie rujnuje (głównie opalamy drewnem). Niestety dużym minusem tego projektu jest w mojej ocenie bardzo drogi dach kopertowy, którego całkowity koszt bardzo nas niemile zaskoczył. Projekt z dachem dwuspadowym byłby z pewnością sporo tańszy w budowie. Osoby, które mają bardzo ograniczone środki na budowę domu powinny to wziąć pod uwagę. Ale w sumie szczerze polecam ten projekt. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim trafnych wyborów przy realizacji marzeń o własnym domu.

Projekt domu Śnieżka należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Śnieżka

Projekt domu Śnieżka N 2G -350

Śnieżka N 2G

139,21 m²

Projekt domu Śnieżka K -320

Śnieżka K

129,49 m²

Projekt domu Śnieżka K 2G -350

Śnieżka K 2G

139,21 m²

Projekt domu Śnieżka N -320

Śnieżka N

129,49 m²

Projekty podobne do Śnieżka BSB1055

Projekt domu Rumcajs N -320

Rumcajs N

128,83 m²

Projekt domu Sindbad N -320

Sindbad N

123,85 m²

Projekt domu Staś z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Amfora

Amfora

131,6 m²

Projekt domu Galaktyka I

Galaktyka I

135,1 m²

Projekt domu APS 168

APS 168

139,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych