Projekt domu Śnieżka BSB1055

Cena projektu: 2 200 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja: starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
129,49 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
8,98 m
Pow. zabudowy
127,33 m²
Kubatura
752 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
231 m²
EUco
73 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt Śnieżka to dom o klasycznej, zwartej bryle, którego ozdobą są trzy lukarny oraz wykusz. Dom jest parterowy przeznaczony dla większej rodziny. Strefę dzienną tego projektu tworzy kuchnia, jadalnia - usytuowana w wykuszu, salon oraz dodatkowe pomieszczenie, które może służyć jako sypialnia dla gości lub gabinet. Pomieszczenie gospodarcze nie znajduje się jak w większości projektów na tyłach garażu, ale po lewej stronie wejścia. Przez pomieszczenie techniczne można przejść z garażu do domu. Dla większego komfortu łazienkę zaprojektowano zaraz obok kotłowni. Ażurowe schody prowadzą na poddasze, które jest dwupoziomowe. Niżej znajduje się łazienka i garderoba, a wyżej trzy sypialnie. Sypialnia rodziców jest połączona z osobną łazienką i garderobą. Dom 'Śnieżka' jest bardzo funkcjonalny niewątpliwie ze względu na zredukowaną przestrzeń komunikacyjną.

Rzut kondygnacji projektu Śnieżka - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,03 m²
2 garderoba
1,33 m²
3 hall
4,17 m²
4 kuchnia
8,58 m²
5 jadalnia
7 m²
6 pokój dzienny
27,31 m²
7 pokój
9,06 m²
8 łazienka
1,92 m²
9 schody
4,32 m²
10 pom. gospodarcze
5,83 m²
11 garaż jednostan.
19,71 m²

Rzut kondygnacji projektu Śnieżka - Rzut poddasza

1 hall
6,42 m²
2 pokój
12,16 m² (16,72 m²)
3 pokój
14,21 m² (19,04 m²)
4 pokój
18,27 m² (23,75 m²)
5 łazienka
2,07 m² (5,29 m²)
6 garderoba
3,23 m² (3,81 m²)
7 garderoba
3,43 m² (7,98 m²)
8 łazienka
3,98 m² (9,59 m²)
9 balkon
(2,85 m²)
10 balkon
(2,85 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Śnieżka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Śnieżka
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
41 260 zł

stan surowy otwarty
107 333 zł

stan surowy zamknięty
22 674 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 220 300 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: ściany zewnętrzne tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian frezowany). Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach: czterospadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Śnieżka

Zdjęcie profilowe BSowka
BSowka

Projekt domu Śnieżka BSB1055 wybraliśmy, ponieważ podobał nam się układ pomieszczeń- jest bardzo sprawiedliwy. Mamy dwie córki, obecnie studiują i dlatego trzy sypialnie (pokoje) na górze (a każda z balkonem) były dobrym rozwiązaniem. Poza tym, nie szukaliśmy jakiegoś ogromnego domu - prawie 140m2 wystarczy. Ważne też dla nas było, aby w projekcie był uwzględniony dodatkowy pokój-gabinet na parterze.

Istotne było dla nas, aby każdy pokój na górze miał normalne okna, a nie dachowe. Jednej z córek podobał się dach kopertowy, nie chciała dachu dwuspadowego, dlatego też pod tym względem robiliśmy selekcję projektów. Plus projektu domu to także równomierny układ pokoi na górze i to, że są dość duże, a taka właśnie liczba pokoi była nam potrzebna. Poza tym nie chciałam kuchni połączonej z salonem w całość - podobały nam się podobne do Śnieżki projekty domów Arkadia i Ambrozja, ale ze względu na otwartą na salon kuchnię zrezygnowaliśmy z nich. Mnie interesowała natomiast kuchnia, która będzie półzamknięta i blisko salonu. Poszerzając wejście do kuchni z salonu kosztem ścianki działowej, uzyskaliśmy ciekawy efekt, jak gdyby na środku parteru była wyspa - co więcej, uważam, że jest to bardzo funkcjonalne i praktyczne, bez przeszkód możemy przemieszczać się między kuchnią i salonem.

Zdecydowaliśmy się na całkowite podpiwniczenie domu - między innymi ze względu na to, że wiedzieliśmy, iż będziemy mieć piec na węgiel. Kotłownia znajduje się w piwnicy, co jest o wiele czystszym rozwiązaniem, niż by to było, gdyby została na parterze. Koszt ogrzewania jest całkiem ekonomiczny. Przez rok spaliliśmy tylko 2,5 tony węgla i trochę drewna, a ogrzewamy także wodę.

Wszyscy goście bardzo chwalą układ pomieszczeń w naszym domu i nam też bardzo odpowiada. Poza tym, z zewnątrz dom nie wydaje się duży, ale po wejściu do środka jest bardzo przestronny i bardzo wygodny. Także bez problemu możemy organizować rodzinne spotkania. Nawet 15 osób spokojnie i komfortowo może spędzić wspólnie czas. Co więcej, w domu jest bardzo jasno, na czym szczególnie mi zależało. Salon i kuchnia usytuowane są od strony południowej, ponadto układ okien w salonie sprawia, że całymi dniami cieszymy się światłem słonecznym. Dom dla czteroosobowej rodziny sprawdza się świetnie. Cały dom naprawdę mi się podoba i po roku, odkąd już mieszkamy w domu, nie zmieniłabym w nim nic. Pamiętam, że po tym jak się do niego przeprowadziliśmy z mieszkania w bloku, uderzyła mnie jego przestrzeń - musiało minąć trochę czasu zanim w pełni się w nim odnalazłam. Najprostszy przykład to taki, że w bloku wszystko było pod ręką, a tutaj każdy przedmiot może być w innym pomieszczeniu i zaczynają się poszukiwania.

Do projektu domu Śnieżka BSB1055, oprócz całkowitego podpiwniczenia, wprowadziliśmy jeszcze kilka innych zmian. W projektowej kotłowni mamy spiżarnie, która została pomniejszona, aby w łazience można było wstawić okno. I tak, zamiast jednego dużego okna w spiżarni mamy jedno mniejsze, jedno także w łazience. Także w kuchni dołożyliśmy jedno okno na południowej ścianie i teraz jest ona bardzo jasna - dokładnie tak, jak lubię. Był problem później z zaprojektowaniem i rozmieszczeniem mebli, ale udało się i to. Przejście z kuchni do salonu również jest szersze. Zdecydowaliśmy się też na likwidację łazienki przy sypialni i stworzyliśmy tam dużą garderobę. I to uważam także za dobry pomysł, dwie łazienki wystarczają, a duża garderoba jest naprawdę przydatna i funkcjonalna. Jeśli chodzi o zmiany jakie bym wprowadziła po roku mieszkania, to mój mąż ciągle zwraca uwagę na to, że w przypadku robienia podpiwniczenia i wejścia do piwnicy (u nas znajduje się ono pomiędzy schodami a gabinetem), to gabinet mógłby być troszkę krótszy, a ściana, na której są drzwi, odrobinę szersza. Przez co zmieściłyby się tam szersze i wygodniejsze drzwi do piwnicy.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Śnieżka BSB1055 to był naprawdę dobry wybór, którego nie żałujemy. Co więcej, wygraliśmy przy okazji zakupu projektu domu w extradom.pl projekt ogrodu, który dopiero zaczynamy realizować. Mam nadzieję, że wszystko razem będzie wyglądało po prostu pięknie. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Molka84
Molka84

Projekt domu Śnieżka BSB1055 spełnił nasze oczekiwania. Wybraliśmy go ze względu na bardzo praktyczny rozkład pomieszczeń i efektowną bryłę domu, która przykuwa uwagę okolicznych mieszkańców.

Naszym zdaniem, największe udogodnienie to fakt, że w naszej sypialni jest dodatkowa łazienka i garderoba. Dzięki temu podczas wizyt rodziny czy znajomych możemy zachować pełną prywatność. Pierwsze nasze wrażenie wchodząc do świeżo wybudowanego domu to poczucie przestronności salonu, który zapewnia rodzinne spędzanie czasu. Wcześniej mieszkaliśmy w dwupokojowym mieszkaniu, więc różnica jest wielka. Po pewnym czasie stwierdziliśmy jednak, że salon mógłby być powiększony kosztem gabinetu znajdującego się również na parterze. W trakcie realizacji dodaliśmy kilka poprawek - przede wszystkim poszerzyliśmy drzwi wejściowe i powiększyliśmy okna w wykuszu, żeby wpuścić do domu więcej światła. Zmiany dotyczyły również konstrukcji dachu.

Na chwilę obecną jest nas trójka - ja, mąż i nasza córka. Dom Śnieżka BSB1055 jest domem parterowym z poddaszem użytkowym i świetnie nadaje się do zamieszkania przez trzyosobową rodzinę. Pokój córki jest blisko naszej sypialni, więc przy nocnych pobudkach szybko możemy zareagować.

Koszty eksploatacji i ogrzewania tego domu są w sam raz na naszą kieszeń. Termoizolacja spełnia swoje zadanie, a dzięki powiększeniu niektórych okien łapiemy więcej ciepła słonecznego.

Silną zaletą projektu domu Śnieżka BSB1055 jest to, że można go dopasować do indywidualnych potrzeb, dlatego każda osoba - również ta wymagająca i kreatywna - będzie usatysfakcjonowana możliwością wprowadzania drobnych zmian, np. powiększenie wc na dole, poszerzenie schodów czy znalezienie nowego miejsca na kominek.

Zdjęcie profilowe izunia1204
izunia1204

Wybraliśmy projekt domu Śnieżka BSB1055, ponieważ najbardziej nam odpowiadał. Był bardzo ładny z zewnątrz oraz miał funkcjonalny układ pomieszczeń. To, na czym najbardziej mi zależało, to łazienka przy sypialni.

Budowa przebiegła bez problemów, na szczęście wykonawcy nie skarżyli się na projekt domu Śnieżka BSB1055, co bardzo nas cieszyło. Zmiany, jakie wprowadziliśmy, to zamknięcie wejścia do kuchni od hollu, a otwarcie jej trochę bardziej na salon. Sądzę, że układ pomieszczeń jest funkcjonalny, jednak z perspektywy czasu widzę, że przy piecu na węgiel, kotłownia jest trochę za mała. Dobrze, że obok kotłowni jest garaż, więc można też z niego korzystać.

Moja rodzina jak na razie liczy trzy osoby i dom jest wystarczająco duży. Aby dom był wykorzystany w 100% to musiałaby w nim zamieszkać 4-5 osobowa rodzina. Dom jest dość duży, pomieszczenia są jasne i przestronne, więc problemu z przyjęciem gości nie będzie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru i wydał się dla nas trafiony. Polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Śnieżka BSB1055. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Śnieżka

  – 0 głosów

Projekt domu Śnieżka należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Śnieżka

Projekt domu Śnieżka N 2G

Śnieżka N 2G

139,21 m²

Projekt domu Śnieżka N

Śnieżka N

129,49 m²

Projekt domu Śnieżka 2G

Śnieżka 2G

139,21 m²

Projekty podobne do Śnieżka BSB1055

Projekt domu APS 168

APS 168

139,4 m²

Projekt domu Dom przy Agrestowej

Projekt domu Lara z garażem 1-st. [A1]

Projekt domu Orchidea wersja A paliwo stałe

Projekt domu Orchidea wersja A

Orchidea wersja A

125,1 m²

Projekt domu GL-421 Kryształ

GL-421 Kryształ

127,2 m²