Projekt domu Śnieżka N BSB1088

Cena projektu: 3 200 zł 2 880 zł Oszczędzasz 320 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
129,49 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
8,98 m
Pow. zabudowy
127,33 m²
Kubatura
752 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
231 m²
EUco
27 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Śnieżka N został stworzony na wzór popularnego projektu Śnieżka. Projekt domu Śnieżka N odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Śnieżka N to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Śnieżka N - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,03 m²
2 garderoba
1,33 m²
3 hall
4,17 m²
4 kuchnia
8,58 m²
5 pokój dzienny
27,31 m²
6 jadalnia
7 m²
7 pokój
9,06 m²
8 schody
4,32 m²
9 pom. gospodarcze
5,83 m²
10 łazienka
1,92 m²
11 garaż jednostan.
19,71 m²
razem
91,26 m²

Rzut kondygnacji projektu Śnieżka N - Rzut poddasza

1 hall
6,42 m²
2 pokój
18,27 m² (23,75 m²)
3 łazienka
2,07 m² (5,29 m²)
4 garderoba
3,23 m² (3,81 m²)
5 garderoba
3,43 m² (7,98 m²)
6 łazienka
3,98 m² (9,59 m²)
7 pokój
12,16 m² (16,72 m²)
8 pokój
14,21 m² (19,04 m²)
razem
63,77 m² (92,6 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Śnieżka N na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Śnieżka N
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

220 300 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian), na fragmentach szalówka drewniana lub tynk imitujący drewno. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Śnieżka N

Zdjęcie profilowe gambrynus
gambrynus
Decyzję o wyborze idealnego projektu domu w całości pozostawiłem mojej żonie - ufam jej i zależy mi na jej szczęściu. Nie ingerowałem w to za bardzo, aczkolwiek wiem że dla małżonki priorytetem był budynek o ciekawej, kopertowej konstrukcji dachu. Spośród propozycji spełniających to kryterium, ostatecznie zrealizowaliśmy projekt domu Śnieżka N BSB1088. Prace przebiegały w błyskawicznym tempie, gdyż do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się już po 9 miesiącach od ich rozpoczęcia.

Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, aczkolwiek uwzględniono w niej jedno niefortunne rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę już na etapie adaptacji. W trakcie budowy okazało się że belka wzmacniająca przebiegająca nad klatką schodową bardzo mocno wystaje, tak iż po wejściu na pierwotnie prowizoryczne schody zahaczałem o nią wchodząc na górę. Kierownik budowy zalecił więc fachowcom wprowadzenie zmiany, polegającej na zastosowaniu dodatkowego zbrojenia i całościowym schowaniu podciągu w stropie. Na szczęście udało się to zrobić i obecnie korzystanie ze schodów jest w pełni komfortowe. Dobrym pomysłem kierownika i cieśli było również wzmocnienie więźby dachowej oraz wykonanie punktów podparcia dachu w ściankach działowych tworzących górne pomieszczenia. Takie rozwiązanie pozwoliło całkowicie wyeliminować wolnostojące słupy podtrzymujące, dzięki czemu pokoje na poddaszu są teraz w pełni ustawne.

W kwestii użytych materiałów postanowiliśmy ściśle trzymać się zaleceń architekta. Tym samym do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm P+W 25 cm. Strop zgodnie z projektem zrobiliśmy w żelbetowej monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną Bogen Reform 11. Muszę jednak przyznać, że koszty naszej inwestycji znacznie przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie i z tego co wiem, inni Inwestorzy również się w niej nie zmieścili. Uważam więc, że realizując projekt domu Śnieżka N BSB1088 od razu bezpieczniej jest założyć większe wydatki. Izolacja domu jest zgodna z wytycznymi, a dom ogrzewamy za pomocą pompy ciepła. W sezonie grzewczym rachunki za prąd wynoszą ok. 300 zł/mies., przy czym jest to kwota za całościowe jego zużycie (pompa + światło + użytkowanie wszystkich elektronicznych sprzętów). Podejrzewam więc, że samo ogrzewanie kosztuje nas max. 150 zł, co moim zdaniem jest naprawdę korzystną kwotą.

Gdy rozpoczynaliśmy budowę projektu domu Śnieżka N BSB1088 oglądaliśmy fora budowlane i sugerowaliśmy się radami innych Inwestorów, co pozwoliło nam na wprowadzenie w nim kilku ciekawych pomysłów. Garaż powiększyliśmy do rozmiarów dwustanowiskowego, co spowodowało jednocześnie zwiększenie powierzchni nad nim. Tym samym na półpiętrze udało nam się wygospodarować dodatkowo praktyczną pralnię. Zrezygnowaliśmy z wejścia do kuchni za kominkiem, a powstałą w ten sposób wnękę przeznaczyliśmy na wstawienie szafy w zabudowie. Ponadto, do kuchni przyłączyliśmy metraż garderoby, a wiatrołap został poszerzony kosztem części powierzchni znajdującej się obok łazienki. Obecnie więc nie mamy w niej kabiny prysznicowej, a jedynie toaletę i umywalkę. Aby zwiększyć przestrzeń poddasza podnieśliśmy nieco ściankę kolankową. Oprócz tego nad półpiętrem wykonaliśmy świetlik dachowy. Na chwilę obecną zastanawiam się również nad wstawieniem okna połaciowego w największej sypialni, gdyż z racji naprawdę sporych rozmiarów jest w niej nieco za ciemno.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Śnieżka N BSB1088. Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany - wnętrze jest komfortowe i praktyczne w codziennym użytkowaniu. Kilka drobnych zmian w całości dopasowały go do naszych oczekiwań i obecnie nowy dom spełnia je w 100%. Jego metraż jest moim zdaniem optymalny dla 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Śnieżka N

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

gambrynus 12.04.2017 15:36

Projekt domu Śnieżka N należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Śnieżka N

Projekt domu Śnieżka N 2G -350

Śnieżka N 2G

139,21 m²

Projekt domu Śnieżka K -320

Śnieżka K

129,49 m²

Projekt domu Śnieżka K 2G -350

Śnieżka K 2G

139,21 m²

Projekty podobne do Śnieżka N BSB1088

Projekt domu Rumcajs N -320

Rumcajs N

128,83 m²

Projekt domu Sindbad N -320

Sindbad N

123,85 m²

Projekt domu Staś z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Amfora

Amfora

131,6 m²

Projekt domu Galaktyka I

Galaktyka I

135,1 m²

Projekt domu APS 168

APS 168

139,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych