Projekt domu Słoneczny z poddaszem WAH1101

Cena projektu: 2 750 zł 2 200 zł Oszczędzasz 550 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
89,78 m²
Min. szer. działki
24,04 m
Wysokość budynku
6,9 m
Pow. zabudowy
141,66 m²
Kubatura
439 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
213,2 m²
EUco
65,97 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Słoneczny z poddaszem jest inną propozycją popularnego projektu Słoneczny z garażem. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi. Projekt domu Słoneczny z poddaszem to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Słoneczny z poddaszem to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Autor projektu przewidział w nim zarówno łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Część nocna składa się z dwóch sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Słoneczny z poddaszem - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,46 m²
2 hall
6,59 m²
3 wc
1,17 m²
4 łazienka
6,82 m²
5 pokój
11,8 m²
6 pokój
11,56 m²
7 pokój
9,93 m²
8 pokój dzienny + jadalnia
27,13 m²
9 kuchnia
7,95 m²
10 pom. gospodarcze
3,37 m²
11 kotłownia
6,66 m²
12 garaż jednostan.
19,23 m²
razem
115,67 m²

Rzut kondygnacji projektu Słoneczny z poddaszem - Rzut poddasza

1 strych
41,21 m² (95,02 m²)
razem
41,21 m² (95,02 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Słoneczny z poddaszem na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

136 740 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

125 496 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
41 496 zł

stan surowy otwarty
79 723 zł

stan surowy zamknięty
15 521 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe Ściany - dwuwarstwowe: gazobeton + wełna mineralna lub styropian. Strop: drewniany belkowy. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Słoneczny z poddaszem

Zdjęcie profilowe Maria i Jarosław
Maria i Jarosław

Od początku zależało nam na nie za dużym domku, którego powierzchnia będzie spełniać potrzeby naszej 4-osobowej rodziny. Oglądaliśmy z mężem wiele różnych projektów, jednak Słoneczny z poddaszem WAH1101 wyjątkowo przykuł naszą uwagę. Ujęło nas w nim funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń oraz nieskomplikowana konstrukcja bryły.

Zatrudnieni przez nas fachowcy nie zgłaszali żadnych trudności podczas realizacji, a wszystko odbyło się sprawnie i stosunkowo szybko. Rozpoczęliśmy budowę 4 maja, a do nowego domu wprowadziliśmy się już 1 czerwca następnego roku. Cieszę się, iż koszty całej inwestycji nas nie przerosły i sądzę, że bez problemu można sugerować się kwotą wyliczoną przez projektanta.

Ściany budynku powstały przy użyciu ceramicznych pustaków, które następnie ociepliliśmy styropianem. Pomieszczenia oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, a w tamtym roku potrzebowaliśmy ok. 5 ton opału. Był to jednak nasz pierwszy sezon grzewczy, podczas którego mury musiały jeszcze dobrze wyschnąć, więc myślę że tej zimy zużycie ekogroszku będzie mniejsze.

Jedyną zmianą, jaką wprowadziliśmy do oryginalnego projektu Słoneczny z poddaszem WAH1101 była rezygnacja ze ścianki działowej między dwoma mniejszymi sypialniami i stworzenie tym samym jednej większej. Myślę jednak, że na chwilę obecną zdecydowałabym się jeszcze na zamknięcie kuchni na salon. Otwarta część dzienna jest obecnie bardzo często stosowanym rozwiązaniem, aczkolwiek wydaje mi się, że sprawdza się tylko wtedy, gdy ktoś gotuje sporadycznie. W przypadku codziennego przygotowywania posiłków, kuchenne zapachy w salonie mogą jednak przeszkadzać. Oprócz tego, nie widzę w naszym nowym domu, żadnych innych minusów.

Budynek usytuowany jest na działce w ten sposób, iż front znajduje się po stronie północnej, zaś taras mamy od południa. Przy takim ułożeniu nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych okien czy też zwiększania ich rozmiarów, gdyż wszędzie mamy wystarczająco dużo światła.

Po przeprowadzce z 40m² mieszkania w bloku do nowego domu, największe wrażenie wywarła na mnie jego przestronność. Na tak dużej powierzchni mieszka nam się naprawdę komfortowo, a każdy z czwórki domowników ma swoją własną, prywatną przestrzeń. Uważam, że wybór projektu domu parterowego Słoneczny z poddaszem WAH1101 był dla nas świetną decyzją. Bryła nie posiada wykuszy, licznych ozdobników czy lukarn na dachu, więc budynek jest niedrogi w budowie. Dodatkowo koszty jego późniejszej eksploatacji również nie są wysokie, co jest dużą zaletą. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe marianetka
marianetka

Szukając projektu przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na funkcjonalność wnętrza. Chcieliśmy też, aby koszty jego realizacji nie były zbyt duże. Oprócz tego, mojej żonie zależało na spiżarce przy kuchni, a mi na budynku parterowym. Projekt domu Słoneczny z poddaszem WAH1101 odpowiadał naszym wymaganiom, więc zdecydowaliśmy się na jego zakup.

Ściany naszego domu powstały przy użyciu pustaków MAX, a dach pokryliśmy blachodachówką. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, a w trakcie budowy nie mieliśmy żadnych problemów. System ogrzewania podłogowego zastosowaliśmy we wszystkich pomieszczeniach z wyjątkiem trzech sypialni, w których mamy kaloryfery. Budynek został dobrze ocieplony, dlatego też rachunki za gaz są w naszym przypadku dosyć niskie. Za pomocą pieca gazowego ogrzewamy pomieszczenia i wodę użytkową, a w sezonie zimowym kosztuje nas to ok. 400-500 zł na 2 miesiące.

Na chwilę obecną nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na zrobienie kominka z płaszczem wodnym. Na początku gdy paliłem w kominku bez rozprowadzenia, w salonie było bardzo ciepło w przeciwieństwie do sypialni. Czujnik temperatury znajduje się właśnie w pokoju dziennym i gdy tam temperatura była wysoka, piec gazowy nie ogrzewał pozostałych pomieszczeń. W związku z tym postanowiłem zainstalować turbinę i nawiewy rozprowadzające ciepłe powietrze do łazienki i dwóch sypialni.

Sądzę, że rozmieszczenie pokoi w projekcie domu Słoneczny z poddaszem WAH1101 zostało dobrze przemyślane, więc zdecydowałem się nie wprowadzać zmian w układzie ścianek działowych. Cały budynek natomiast poszerzyliśmy o 60cm od frontowej strony. Oprócz tego, nad garażem zrobiliśmy normalny, dwuspadowy dach, który jest o 0,5 m niższy niż konstrukcja właściwa. Muszę przyznać, że dzięki temu bryła lepiej się prezentuje. Bardzo dobrym pomysłem było także przeniesienie kominka na ścianę przy spiżarni. Gdyby znajdował się w pierwotnie przewidzianym miejscu, mielibyśmy kłopot z praktycznym ustawieniem mebli i telewizora w salonie. Przy obecnej lokalizacji kominek z niczym nie koliduje, a pokój dzienny stał się bardziej funkcjonalny.

Taras, zgodnie z projektem, zrobiliśmy poprzez wylanie betonowej płyty. Jeśli jednak budowałbym się jeszcze raz, to z pewnością użyłbym do tego tradycyjnej kostki brukowej, gdyż koszt takiego wykonania jest znacznie mniejszy. Warto również zastanowić się nad usytuowaniem okapu kuchennego z wentylatorem. Dobrze będzie przenieść go na komin, ponieważ gdy przygotowuje się posiłki, wentylator głośno szumi i słychać w salonie.

W naszym przypadku garaż znajduje się na północ, natomiast część dzienna jest oświetlona z trzech stron. Okno kuchenne wychodzi na zachód, w salonie- na południe, a drzwi tarasowe na wschód. Dzięki temu w strefie wypoczynkowej mamy jasno przez cały dzień. Takie ułożenie domu szczególnie dobrze sprawdza się zimą, gdyż wpadające przez przeszklenia słońce dodatkowo nagrzewa pomieszczenia.

Cieszę się, iż udało nam się samodzielnie zaprojektować wnętrze naszego domu. Aranżacje są nowoczesne i świetnie się prezentują. Odwiedzający nas goście są mile zaskoczeni, gdy dowiadują się, że zrobiliśmy to samodzielnie. Jestem zadowolony z realizacji projektu domu parterowego Słoneczny z poddaszem WAH1101 i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Słoneczny z poddaszem

  – 0 głosów

Projekt domu Słoneczny z poddaszem należy do kategorii

Projekty podobne do Słoneczny z poddaszem WAH1101

Projekt domu AJR_03_A1 -350

AJR_03_A1

98,6 m²

Projekt domu Bastek z garażem 1-st. [A] -350

Projekt domu APS 259

APS 259

83,9 m²

Projekt domu Sofia IV LMB41c -350

Sofia IV LMB41c

83,22 m²

Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. [A] -350

Projekt domu Rafael IV G1 (30 stopni)

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych