Projekt domu Słoneczny z garażem WAH1100

Cena projektu: 2 990 zł 2 392 zł Oszczędzasz 598 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
89,78 m²
Min. szer. działki
23,68 m
Wysokość budynku
5,33 m
Pow. zabudowy
135,67 m²
Kubatura
439 m³
Kąt nach. dachu
24°
Pow. dachu
196 m²
EUco
63,2 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Słoneczny z garażem to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Słoneczny z garażem to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W domu przewidziano zarówno komfortową łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Słoneczny z garażem - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,46 m²
2 wc
1,17 m²
3 hall
6,59 m²
4 łazienka
6,82 m²
5 pokój
11,8 m²
6 pokój
11,56 m²
7 pokój
9,93 m²
8 pokój dzienny + jadalnia
27,13 m²
9 kuchnia
7,95 m²
10 garaż jednostan.
20,66 m²
razem
107,07 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Słoneczny z garażem na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

114 741 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: żelbetowe wylewane. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczna max + styropian. Strop: wiązary kratownicowe drewniane. Elewacje: tynk cienkopowłokowy. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Słoneczny z garażem

Zdjęcie profilowe Tadeusz23903
Tadeusz23903
Wcześniej mieszkaliśmy w dosyć dużym domu, jednak parę lat temu wszystkie nasze dzieci wyprowadziły się już do własnych mieszkań. Wraz z żoną stwierdziliśmy więc, że tak duży metraż nie jest nam potrzeby, tym bardziej iż koszty utrzymania takiego budynku nie należą do niskich. Postanowiliśmy więc wybudować nowy dom o mniejszej powierzchni, a że jesteśmy już na emeryturze i wchodzenie po schodach staje się mało komfortowe chcieliśmy również aby był on parterowy. Spośród oglądanych propozycji ostatecznie wybraliśmy projekt domu Słoneczny z garażem WAH1100. Jego wymiary wydały nam się optymalne dla naszej dwójki i idealnie mieściły się na zakupioną przez nas działkę. Dodatkowo tworząca go prosta konstrukcja była gwarantem stosunkowo niskich kosztów budowy. Projekt spodobał się nam również ze względu na wewnętrzny układ. Rozwiązaniem, które w tej kwesti najbardziej przypadło nam do gustu jest lokalizacja pomieszczenia technicznego z piecem. Znajduje się ono między kuchnią a łazienką, więc odkręcając wodę nie musimy długo czekać na jej ogrzanie, co wiąże się z mniejszymi rachunkami za wodę i gaz.

Cała inwestycja przebiegła bardzo sprawnie. Wszystkie prace wykonywaliśmy wedle zaleceń projektowych, a fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy. Realizację udało nam się zakończyć w błyskawicznym tempie. Zaczęliśmy na początku listopada 2014 r., a że zima w tamtym okresie nie była bardzo mroźna nie musieliśmy robić długich przerw. Do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się już w czerwcu następnego roku. Ściśle trzymaliśmy się wytycznych architekta i tym samym do budowy użyliśmy zalecanych przez niego materiałów. Ściany powstały więc z pustaków ceramicznych, strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką. Przy zastosowaniu powyższych produktów koszty naszej inwestycji były bardzo zbliżone do oszacowanej przez projektanta kwoty, więc myślę że inni Inwestorzy projektu domu Słoneczny z garażem WAH1100 spokojnie mogą sugerować się podanym kosztorysem. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do odpowiedniej izolacji budynku, a w całym domu zamontowaliśmy okna wysokiej klasy, co teraz przekłada się na korzystne koszty eksploatacji. Piecykiem gazowym ogrzewamy dom oraz wodę użytkową, a dodatkowo do gotowania korzystamy z kuchenki gazowej. Łączne rachunki za gaz za cały ubiegły rok rozliczeniowy wyniosły niecałe 2,5 tys.zł.

Układ wnętrza zaproponowany w projekcie domu Słoneczny z garażem WAH1100 od początku wydał się nam bardzo dobrze przemyślany, dlatego w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie zmienić lokalizację wejścia do pomieszczenia technicznego i obecnie drzwi do niego prowadzące znajdują się od strony salonu. Dzięki temu w kuchni uzyskaliśmy więcej miejsca na wstawienie szafek. Aż trzy sypialnie nie były nam potrzebne, dlatego też zmieniliśmy przeznaczenie jednej z nich i zamieniliśmy ją na praktyczną pralnio-suszarnię. Oprócz tego wprowadziliśmy kosmetyczne przesunięcia w ściankach działowych, aczkolwiek wynikało to jedynie z faktu, iż chcieliśmy dopasować wymiary pokoi do możliwości wstawienia w nich mebli z poprzedniego domu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji przejrzeliśmy z żoną naprawdę sporo różnych propozycjii, więc wybór projektu domu parterowego Słoneczny z garażem WAH1100 był bardzo dokładnie przemyślany. Nowy dom jest funkcjonalny, komfortowy i w całości spełnia wszystkie nasze oczekiwania - jest dokładnie taki jak chcieliśmy od samego początku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Słoneczny z garażem

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Tadeusz23903 buduje ten dom  27.04.2017 09:26

Projekt domu Słoneczny z garażem należy do kategorii

Projekty podobne do Słoneczny z garażem WAH1100

Projekt domu Terrier 4 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Terrier 3 z garażem -500 3D

Projekt domu Roberto II -250

Roberto II

81,7 m²

Projekt domu Bursztyn -658

Bursztyn

91,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych