Projekt domu Sezam 2 WOF1027

Cena projektu: 2 590 zł 2 290 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 31 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
102,2 m²
Min. szer. działki
21,09 m
Wysokość budynku
6,94 m
Pow. zabudowy
129,47 m²
Kubatura
622,36 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
202 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Dom parterowy Sezam 2 to idealna opcja dla rodziny typu 2+3. Budynek ma bardzo prostą bryłę o nowoczesnym charakterze, przełamaną kompozycją z drewnianej okładziny, kontrastującą z ciemna dachówką. Z uwagi na brak okien na jednej z elewacji, dom można wykorzystać jako segment zabudowy bliźniaczej. Ponadto projekt należy do grupy domów energooszczędnych. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców. Wejście do domu prowadzi poprzez wiatrołap, bezpośrednio do otwartej strefy dziennej, dlatego by delikatnie rozgraniczyć poszczególne przestrzenie, pośrodku umieszczono kominek. Dzięki temu można odróżnić, gdzie kończy się hall, a gdzie zaczyna pokój dzienny. Jednolita przestrzeń salonu, jadalni oraz kuchni ze spiżarnią wychodzi dużym przeszkleniem na taras z tyłu domu, wskutek czego pomieszczenie jest bardzo słoneczne. Odrębny, wyraźnie zaznaczony korytarz prowadzi do pomieszczeń strefy prywatnej, gdzie przewidziano trzy sypialnie, łazienkę, toaletę oraz pomieszczenie gospodarcze, wyposażone w osobne wyjście na zewnątrz, co zdecydowanie ułatwi transport opału do domu. Foremny kształt pokoi pozwoli dowolnie je zaaranżować, dając dodatkowo możliwość zastosowania szaf wnękowych. Niewielkie rozmiary domu Sezam 2 oraz jego prostokątny plan sprawią, że z racji regularnych kształtów będzie on łatwiejszy do ogrzania. Budynek jest praktyczny i spełnia wszystkie potrzeby cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny. Odznacza się przy tym atrakcyjnym wyglądem, urozmaiconym asymetryczną elewacją.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sezam 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,46 m²
2 hall
3,82 m²
3 pokój dzienny + kuchnia
37,51 m²
4 pokój
13,44 m²
5 pokój
12,49 m²
6 pokój
11,02 m²
7 łazienka
4,94 m²
8 pom. gospodarcze
6,17 m²
9 wc
1,54 m²
10 korytarz
6,25 m²
11 spiżarnia
1,56 m²
razem
102,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sezam 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

139 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe. Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy. Konstrukcja dachu drewniana. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną. Ogrzewanie: gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Sezam 2

Zdjęcie profilowe malakurka
malakurka
W momencie gdy zakupiliśmy projekt Sezam 2 WOF1027 był on projektem nowym i my byliśmy jedną z pierwszych rodzin, która zdecydowała się na jego realizację. Wybraliśmy go, ponieważ od początku zależało nam na domu parterowym o nie za dużym metrażu, a nieskomplikowana bryła tego budynku od razu nas urzekła. Ponadto, pracuję w branży związanej z pokryciami dachowymi, więc wiedziałem, że prosta, dwuspadowa konstrukcja więźby będzie szybka i ekonomiczna w realizacji.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne przeszkody i wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Zdecydowaliśmy się na zmianę zalecanej technologi i nasz dom postawiliśmy w systemie szkieletowym. Co prawda, koszty takiej inwestycji są porównywalne do murowanej, aczkolwiek jest ona znacznie szybsza do wykonania, a nam zależało na czasie. Pierwsze prace fundamentowe zaczęliśmy 7 października 2013 r., a już po dwóch miesiącach budynek był gotowy w stanie surowym zamkniętym. Na okres zimy wstrzymaliśmy budowę, a następnie zaczęliśmy wykonywanie wykończeń. Łącznie (nie licząc przerwy) całą inwestycję udało nam się zamknąć w przeciągu ok. 6 miesięcy. Na dachu zastosowaliśmy blachę na rąbek - jest to nowoczesne rozwiązanie, które dodatkowo zapewnia szybką realizację pokrycia więźby.

Na powierzchni kuchni, wiatrołapu i łazienki zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Zdecydowaliśmy się na zamontowanie kondensacyjnego pieca gazowego, który w naszym przypadku sprawdza się bez zarzutu. Dom jest ekonomiczny, a rachunki za miesięczne zużycie są naprawdę nieduże. W sezonie grzewczym wynoszą one ok. 220-260 zł. łącznie z grzaniem wody użytkowej. Pomieszczenia są dosyć równe, więc ciepło rozchodzi się miarowo.

Powierzchnię projektu Sezam 2 WOF1027 powiększyliśmy do 109 m², a oprócz tego wprowadziliśmy stosunkowo niewielkie zmiany. Pierwotnie wejście do spiżarki znajdowało się od strony kuchni, jednak my postanowiliśmy je zabudować, aby uzyskać więcej miejsca na szafki. Drzwi do tego pomieszczenia wstawiliśmy na wprost salonu. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z kominka w części dziennej.

Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Ja z żoną mamy własną sypialnię, a dwójka naszych dzieci swoje oddzielne pokoje, więc wszystkim mieszka się naprawdę wygodnie. Uważam, że większy dom nie byłby nam potrzebny - gdy dzieci dorosną, pewnie wyprowadzą się do własnych mieszkań, a poza tym na mniejszej powierzchni łatwiej jest utrzymać porządek.

Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i spełnia moje oczekiwania. Komunikacja między pokojami jest wygodna, a w korytarzu domownicy mogą się minąć bez problemu. Otwarta powierzchnia części dziennej jest bardzo przestronna co jest zaletą, aczkolwiek takie rozwiązanie ma także swoje minusy - podczas przygotowywania posiłków w kuchni, w salonie słychać każdą czynność z tym związaną. Dodatkowo, bardzo podoba nam się wyraźny podział na strefy dzienną/ogólnodostępną oraz nocną/prywatną.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Sezam 2 WOF1027. Budynek jest uroczy i prezentuje się bardzo estetycznie. Poza tym, jest również niepozorny. Z zewnątrz wydaje się dosyć mały, jednak po wejściu do środka okazuje się, że powierzchnia jest spora i komfortowa. Dom jest oszczędny w utrzymaniu i bardzo dobrze nam się w nim mieszka. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe syczka
syczka
Szukaliśmy z żoną projektu niedużego domu parterowego z dwuspadowym dachem. Projekt domu Sezam 2 WOF1027 nie tylko spełniał nasze wymagania, ale również bardzo spodobał nam się pod kątem układu pomieszczeń i wyglądu zewnętrznego.

Dom udało nam się zbudować bez problemów i cała realizacja przebiegła zgodnie z planem. Większość materiałów użytych do budowy były takie, jak zalecał projektant. Ścianki wymurowaliśmy z MAXów, a całość ociepliliśmy białym styropianem. Myślę, że budynek o tym metrażu nie jest jakoś szczególnie drogi w postawieniu. W każdym bądź razie koszty budowy były w naszym przypadku takie, jakich się spodziewaliśmy.

Ze względu na to, iż mamy łatwy dostęp do drewna postanowiliśmy ogrzewać dom standardowym piecem na paliwo stałe. W naszym przypadku było to najbardziej rozsądne rozwiązanie. Ze względu na to, że kotłownia w projekcie domu Sezam 2 WOF1027 jest dostosowana do piecyka gazowego, postanowiliśmy powiększyć ją kosztem małej ubikacji. Nieco żałuję, iż wcześniej nie pomyślałem nad tym, aby przesunąć komin bliżej ściany od korytarza.

Zdecydowaliśmy się na projekt w wersji lustrzanej i dzięki temu salon mamy po stronie południowo-zachodniej. Praktycznie od godziny 11:00 mamy w części dziennej słońce, aż do samego wieczoru.

Jesteśmy standardową rodziną liczącą dwoje dorosłych i dwójkę dzieci. Metraż naszego domu przy tej liczbie domowników jest w sam raz. Cieszę się z wyboru projektu domu parterowego Sezam 2 WOF1027 i jestem zadowolony z każdego pomieszczenia, które udało nam się zrealizować. Śmiało mogę polecić innym ten projekt. Pozdrawiam.
Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu parterowego Sezam 2 WOF1027 wyjątkowo przypadł nam do gustu, a dodatkowo wiedzieliśmy, iż po zastosowaniu w nim jedynie niewielkich zmian, w pełni dostosujemy go do wszystkich naszych oczekiwań. Na nasz wybór wpływ miała również prosta konstrukcja bryły oraz dwuspadowy dach - nasza działka znajduje się w starej części wsi, więc taka forma budynku świetnie wpisywała się w zabudowę na tym obszarze.

Dokumentacja techniczna została dobrze wykonana i nie mamy do niej żadnych zastrzeżeń. Co prawda, podczas budowy natrafiliśmy na kilka komplikacji, jednak nie były one spowodowane projektem. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam ok. 2 lat. Do wymurowania ścian wykorzystaliśmy bloczki Ytong. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem, a następnie całość pokryliśmy sylikonowym tynkiem firmy Baumit. Izolację poddasza wykonaliśmy przy pomocy wełny mineralnej Roockwool, zaś dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Myślę, że w kwestii postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym, śmiało można sugerować się oszacowanym kosztorysem - cena inwestycji w naszym przypadku była nawet niższa.

Projekt Sezam 2 WOF1027 przewiduje bezpośrednie wejście z części mieszkalnej do kotłowni. Takie rozwiązanie dobrze sprawdziłoby się przy ogrzewaniu gazowym lub olejowym, jednak my zdecydowaliśmy się na zamontowanie pieca na ekogroszek. Kocioł opalany paliwem stałym generuje dym i pył - aby nie dostawały się one do pozostałych pomieszczeń postanowiliśmy zrezygnować z drzwi do kotłowni od strony korytarza. Obecnie dostać się do niej można jedynie od podwórka, a ściany w części mieszkalnej dzięki temu się nie brudzą.

Przestrzeń małego korytarzyka w kotłowni, przy którym oryginalnie miało znajdować się wejście przeznaczyliśmy na zrobienie małej ubikacji, zaś jej pierwotną powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki. Obecnie ma więc ona kształt litery L, a w uzyskanej wnęce wykonaliśmy prysznic. Świetnym pomysłem była zmiana lokalizacji kominka. W projekcie znajdował się on dosyć blisko kuchni, a ja obawiałam się, iż rozpalony będzie za bardzo nagrzewał to pomieszczenie. Kominek przenieśliśmy więc do salonu na ścianę między strefą wypoczynkową a kotłownią. Muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę - kominek roztacza w salonie przyjemne ciepło i miło popatrzeć na tlący się ogień wypoczywając na kanapie. Kolejną modyfikacją było podniesienie przestrzeni na poddaszu o jeden bloczek, dzięki czemu zyskaliśmy większą powierzchnię strychu. Gdybyśmy w przyszłości chcieli zaadaptować go na użytkowy również mamy taką możliwość - na tej kondygnacji poprowadziliśmy instalacje, zwiększyliśmy wysokość nadproży a także wstawiliśmy okna w ścianach szczytowych. Dodatkowo nieco wydłużyliśmy daszek nad frontowymi drzwiami - dzięki temu budynek mimo dosyć współczesnej bryły zyskał bardziej swojski charakter i lepiej wpisał się w okoliczny wygląd. Zmianą, która nie wynikała już z naszych upodobań było zmniejszenie spiżarni o kilka centymetrów. W tym pomieszczeniu architekt przewidział zrobienie podciągu, a wykonawca w całości zabudował ten element, co spowodowało skrócenie spiżarki, ale mimo to w dalszym ciągu dobrze spełnia swoją funkcję.

Po kilku wprowadzonych modyfikacjach dom zrealizowany według projektu Sezam 2 WOF1027 jest dla nas idealny i myślę, że obecnie już nic więcej bym w nim nie zmieniła. Wewnętrzny układ jest bardzo funkcjonalny, a pomieszczenia mają odpowiednie wymiary i w łatwy sposób można praktycznie je umeblować. Szczególnie podoba mi się czytelny podział na część dzienną - dostępną dla gości oraz prywatną/nocną - to naprawdę dobre rozwiązanie. Powierzchnia naszego domu jest w pełni komfortowa dla naszej 3-osobowej rodziny. Planujemy z mężem jeszcze jedno dziecko i jestem przekonana, że nawet przy czwórce domowników będzie nam równie wygodnie. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe led
led
Zdecydowaliśmy się na projekt Sezam 2 WOF1027, ponieważ w całości spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam na niedużym domku, w którym ilość sypialni byłaby dostosowana do potrzeb naszej rodziny. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń przypadł nam do gustu ze względu na swoją funkcjonalność, a dodatkowo architekt przewidział w nim ciekawe rozwiązania. Spodobało nam się, iż przy kuchni znajduje się praktyczna spiżarka, a ponadto oprócz głównej łazienki zaplanowano również osobną ubikację.

Rozpoczęcie budowy nieco przesunęło się w czasie, ponieważ po zakupie projektu musieliśmy załatwić wszelkie niezbędne formalności w związku z inwestycją. Po otrzymaniu pozwolenia mogliśmy zacząć pierwsze prace i na szczęście od tego momentu wszystko przebiegło zgodnie z planem. Realizacja nowego domu, łącznie z wykonaniem wykończeń zajęła nam zaledwie rok. Ściany postawiliśmy przy użyciu ceramicznych pustaków, a następnie ociepliliśmy je warstwą styropianu. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Sądzę, że kosztorys został prawidłowo oszacowany i bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca z podajnikiem na ekogroszek, jednak kotłownia przewidziana w projekcie Sezam 2 WOF1027 wydała nam się nieco za mała, aby być w pełni przystosowaną do tego rozwiązania. Z tego względu postanowiliśmy zastosować zmianę w oryginalnym układzie i do kotłowni przyłączyliśmy powierzchnię WC. Kolejną wprowadzoną przez nas modyfikacją było powiększenie spiżarki kosztem części korytarza. Większy metraż tego pomieszczenia sprawia, że jest ono o wiele bardziej funkcjonalne, więc myślę że warto rozważyć tą poprawkę.

Innych zmian nie nanosiliśmy, aczkolwiek teraz pomyślałabym nad zmniejszeniem rozmiaru okna w kuchni. Jest ono naprawdę spore i nieco utrudnia ciekawe umeblowanie tego pomieszczenia. Mniejsze przeszklenie pozwoliłoby na szerszy wachlarz możliwości aranżacyjnych i warto mieć to na uwadze. Myślę, że dobrym pomysłem będzie także przesunięcie okna w salonie - dzięki temu wstawienie w nim nawet bardzo dużej sofy nie będzie stanowiło problemu.

Wybór projektu domu parterowego Sezam 2 WOF1027 był dla nas trafioną decyzją. Jego powierzchnia jest idealna dla naszej 3-osobowej rodziny. Myślę, że małżeństwu z dwójką dzieci również byłoby w pełni komfortowo zamieszkując taki metraż. Układ pomieszczeń w nowym domu w całości nam odpowiada, a szczególnie cieszy mnie duży i przestronny salon. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Sezam 2

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

milagros12345 15.03.2017 21:33

Projekt domu Sezam 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sezam 2

Projekt domu Sezam -300 3D iDesigner

Sezam

77,84 m²

Projekt domu Sezam 3 -300

Sezam 3

117,52 m²

Projekt domu Sezam 4 -300

Sezam 4

120 m²

Projekt domu Sezam 2 G1 -300

Sezam 2 G1

102,2 m²

Projekt domu Sezam 2 energo -300

Sezam 2 energo

102,2 m²

Projekt domu Sezam modern -300

Sezam modern

77,84 m²

Projekty podobne do Sezam 2 WOF1027

Projekt domu Tracja 2 3D iDesigner

Tracja 2

99,38 m²

Projekt domu Mokka -300 3D iDesigner

Mokka

98,84 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Mokka 6 -300 3D iDesigner

Mokka 6

109,85 m²

Projekt domu Tracja

Tracja

103,9 m²

Projekt domu Tracja 2 Teriva

Tracja 2 Teriva

99,38 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych