Projekt domu Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055

Cena projektu: 2 395 zł 2 227 zł Oszczędzasz 168 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
99,9 m²
Min. szer. działki
19 m
Wysokość budynku
7,59 m
Pow. zabudowy
80,3 m²
Kubatura
588 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Salsa z garażem 1-stanowiskowym zakłada dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym z możliwością dobudowy garażu oraz pomieszczenia gospodarczego. Budynek ma tradycyjną formę, przekrytą dachem dwuspadowym, jednak zdobienia elewacji oraz balkony nadają mu szczególnego charakteru. Ze względu na swoją wielkość może zostać usytuowany na wąskiej działce, niemniej jednak jest w stanie pomieścić rodzinę typu 2+3. Strefa dzienna domu znajduje się na parterze. Przestronny salon z wyjściem na taras, wprowadzającym do wnętrza więcej światła, połączony jest z półotwartą kuchnią. Aby wizualnie rozgraniczyć przestrzenie kuchni i pokoju dziennego zaplanowano barek. We wnętrze salonu wkomponowano kominek, stanowiący jego charakterystyczny element i nadający mu przytulności. Strefa nocna zlokalizowana jest na poddaszu. Trzy duże sypialnie dają naprawdę wiele miejsca do stworzenia komfortowej przestrzeni dla rodziny. Pomiędzy pomieszczeniami znajduje się jasna łazienka. Do największego z pokoi przylega strych, w którym można zorganizować okazałą garderobę. Dodatkowo sypialnie posiadają dostęp do dwóch balkonów, zapewniając domownikom atrakcyjny zakątek do relaksu. Ponadto na parterze zaplanowano mały hall, skąd przechodzi się do łazienki oraz dodatkowego pokoju, który można zaadaptować jako gabinet lub pokój gościnny. Niewielki wiatrołap przy wejściu łączy część mieszkalną z garażem (opcjonalnie), a także chroni wnętrze domu przed chłodem i pozwala utrzymać czystość. Atrakcyjnym elementem budynku jest taras, elegancko wkomponowany w elewację. Częściowo zacieniony przez balkon, stworzy spokojne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców. Projekt domu Salsa z garażem 1-stanowiskowym wyróżnia się wyraźnym podziałem stref dziennej i nocnej oraz optymalną wielkością pomieszczeń, by spełnić oczekiwania większej rodziny. Bryła budynku jest bardzo zgrabna, a zarazem oryginalna dzięki elementom przyciągającym wzrok jak półokrągłe balkony, wejście do domu czy taras.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Salsa z garażem 1 stanowiskowym - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
9,4 m²
3 kuchnia
8 m²
4 pokój dzienny
27,1 m²
5 pokój
8,1 m²
6 łazienka
3,5 m²
7 pom. gospodarcze
8,3 m²
8 garaż jednostan.
19,3 m²
razem
87,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Salsa z garażem 1 stanowiskowym - Rzut poddasza

9 hall
7,1 m²
10 pokój
10,7 m²
11 pokój
8,5 m²
12 pokój
8,2 m²
13 łazienka
5,5 m²
14 strych
razem
40 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Salsa z garażem 1 stanowiskowym w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Salsa z garażem 1 stanowiskowym na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

129 738 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Zwarta sylwetka przekryta tanim dachem dwuspadowym z przedłużoną połacią na garażu oraz prosta konstrukcja i tradycyjne materiały to klucz do taniej budowy własnego domu. Salsę zaprojektowaliśmy ze ścianami z bloczków z gazobetonu, stropem Teriva i ekonomiczną, prstą więźbą z drewna. Jej dokumentacja dostępna jest także w wariancie lustrzanego odbicia.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Opinie mieszkańców domu Salsa z garażem 1 stanowiskowym

Zdjęcie profilowe nik76
nik76
Przy wyborze projektu zwracaliśmy uwagę na to, żeby koszty budowy domu nie były wysokie. Dzięki temu, iż projekt domu Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055 ma prostą konstrukcję dachu i nieskomplikowaną bryłę, idealnie wpasował się w nasze kryteria. Chociaż metraż w tym tym domu jest nieduży, to wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze rozmieszczone.

Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych problemów. Do budowy użyliśmy cegieł firmy Wienerberger, które obłożyliśmy 12cm warstwą styropianu grafitowego. Gdybym użył do izolacji zwykłego, białego styropianu, musiałoby to być pewnie minimum 15cm. Myślę, że jeśli ktoś ma taką możliwość, to warto pomyśleć na etapie adaptacji o poszerzeniu bryły. W domu mamy zainstalowany kominek z płaszczem wodnym. Ciepło rozprowadzane jest do grzejników, które znajdują się w każdym pomieszczeniu. Co prawda mamy w kotłowni miejsce na zamontowanie pieca, jednak nie ma na razie potrzeby tego robić. Kominek w zupełności nam wystarcza. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku modyfikacji w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055. Został usunięty wspólny dla dwóch sypialni balkon. Był on dla nas całkowicie zbędny. Wąskie drzwi balkonowe zastąpiłem dużymi oknami. Dzięki temu w tych pokojach jest teraz bardzo jasno i nie było potrzeby dostawiania okien połaciowych. Naprawdę dobrym rozwiązaniem było podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak. Gdyby nie ten zabieg to skosy w pomieszczeniach na poddaszu byłyby za niskie. Teraz można bez problemu wstawić łóżka przy ścianach. Zdecydowaliśmy się na powiększenie garderoby w największej sypialni. W projekcie miała ona 1,30m szerokości, jednak my postanowiliśmy poszerzyć ją do 1,50m. Myślę, że można by było zrobić 1,70m, ponieważ pokój jest duży, a garderoba to naprawdę przydatne pomieszczenie. Najbardziej jestem zadowolony ze zmiany położenia drzwi do garażu. W pierwotnej wersji projektu znajdowały się one od strony wiatrołapu. Ja zdecydowałem się przekształcić schody w ten sposób, aby można było pod nimi zrobić przejście do garażu od razu z hallu. W wiatrołapie zaś, wstawiliśmy dużą szafę z drzwiami przesuwnymi. Wchodząc do domu nikt nie musi się zastanawiać, gdzie powiesić kurtkę.

Dobrym pomysłem jest tez zrobienie pralni w kotłowni. Zdecydowałem się na projekt domu Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055 w wersji lustrzanego odbicia. Dzięki temu dom usytuowany na działce jest w ten sposób, że okna od salonu, kuchni i łazienki znajdują się po stronie południowej. Część dzienna jest dobrze oświetlona praktycznie przez cały dzień. Nawet zimą, gdy na dworze jest chłodno, ale słońce świeci, to do domu przez szyby wpada ciepło. Taras znajduje się po stronie zachodniej i w tym miejscu słońce pokazuje się koło godziny 16:00. W okresie letnim mamy tam przyjemny cień. W naszym domu na stałe mieszkają 4 osoby. Myślę, ze przy takiej ilości pokoi jest to optymalna liczba domowników. Gdyby ktoś chciał, to można zamieszkać tam w piątkę, jednak wtedy trzeba by było zaadaptować mały pokój na dole na sypialnię. My mamy tam pokój gościnny i takie pomieszczenie bardzo się przydaje, gdy ktoś przyjedzie w odwiedziny. W naszym nowym domu mieszka nam się naprawdę dobrze. Koszty jego budowy nie są duże, a jego rozkład jest bardzo funkcjonalny. Polecam go innym, mającym zamiar wybudować swój własny dom. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Przemek1055
Przemek1055
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055. Posiadamy niezbyt szeroką i jednocześnie dosyć długą działkę, więc wymiary tego budynku świetnie na nią pasowały. Oprócz tego, uwzględniony przez architekta układ pomieszczeń wyjątkowo przypadł nam do gustu ze względu na swoją funkcjonalność.

Nasza budowa odbyła się bez większych problemów, aczkolwiek na pewną trudność natrafiliśmy w związku z różnicą poziomów między garażem, a częścią mieszkalną. Z tego względu wykonanie wykończeń nie było do końca łatwe, ale na szczęście udało nam się to zrobić. Myślę jednak, że warto rozważyć wyrównanie poziomu całego budynku. Łuk wejściowy ukazany na wizualizacji nie był uwzględniony w projekcie technicznym. Ten element przypadł nam jednak do gustu i postanowiliśmy z niego nie rezygnować. Zamiast murowanego łuku, do jego wykonania użyliśmy styropianu.

Cała inwestycja trwała w naszym przypadku zaledwie rok. Ściany powstały z ceramicznych pustaków Porotherm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Uważam, iż architekt poprawnie wyliczył koszty postawienia domu w stanie surowym zamkniętym i śmiało można sugerować się podaną kwotą.

Niedaleko naszej miejscowości znajduje się elektrownia. Z tego względu mieliśmy możliwość podłączenia działki do rurociągu ciepłowniczego, zaś ciepłociąg spięty jest przez wymiennik. To bardzo wygodne, gdyż nie musimy martwić się o zakup opału czy ciągłe dokładanie węgla do pieca. Zastosowane przez nas rozwiązanie wiąże się z kosztami ok. 300 zł./mies. w sezonie grzewczym.

Do projektu Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian - w całości zrealizowaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Układ pomieszczeń w dalszym ciągu posiada dla mnie same plusy, aczkolwiek na chwile obecną rozważyłbym rezygnację z balkonów, które nie są nam do końca potrzebne.

Wraz z żoną mamy jedno dziecko, więc metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Powierzchnia jest dosyć spora, dlatego myślę że nawet 4-5 osobowej rodzinie mieszkałoby się wygodnie. Wnętrze przewidziane w projekcie Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055 w całości spełnia nasze oczekiwania, a sam projekt śmiało mogę polecić innym Inwestorom. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Mateusz1055
Mateusz1055
Wybór projektu naszego przyszłego domu w całości powierzyłem mojej żonie, dla której spore znaczenie przy dokonaniu ostatecznej decyzji miała dobrze prezentująca się konstrukcja bryły. Forma budynku ukazana na wizualizacji projektu Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055 wyjątkowo przypadła małżonce do gustu, dlatego też finalnie decydowaliśmy się na jego realizację. Elementami, które spodobały się szczególnie są oryginalne ozdobniki przy cokole na każdym załamaniu bryły.

Cała inwestycja odbyła sprawnie i bez żadnych komplikacji, a fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej. Jedyne zastrzeżenia mieli do pierwotnej lokalizacji pieca CO, aczkolwiek bez problemów udało nam się rozwiązać tą kwestię. Wszystko przebiegło sprawnie i w stosunkowo niedługim czasie. Fundamenty wylaliśmy jesienią 2013 r., a obecnie (sierpień 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam jedynie wykończenie elewacji. Do postawienia budynku użyliśmy bloczków Solbet 36 cm. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva, zaś polecaną przez architekta dachówkę zastąpiliśmy blachodachówką.

Uważam, że jak najbardziej można sugerować się kwotą oszacowaną w kosztorysie. Wiele w tej kwestii zależy jednak od tego, na jaką metodę budowy zdecyduje się Inwestor. Chcąc zlecić całościową budowę jednej firmie, zmieszczenie się w podanych kosztach byłoby mało prawdopodobne, jednak wystarczy poświęcić nieco własnego czasu, a będzie to w pełni realne. Na początku, koszty kompleksowej budowy zleciliśmy do wyceny firmom, jednak okazało się że w takim przypadku robocizna będzie kosztować nas dosyć sporo. Postawiliśmy więc zrobić to inaczej. Do wykonania inwestycji zatrudniliśmy fachowca, jednak budowę podzieliliśmy na kilka etapów. Wspólnie przyjęliśmy taką metodę, że jeśli my jako Inwestorzy będziemy zadowoleni z dotychczasowej pracy wykonawcy, powierzymy mu kolejne. Dzięki takim ustaleniom, fachowiec wszystko robił dokładnie, a dodatkowo udzielał nam rabatów.

W projekcie Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055 nanieśliśmy pewne zmiany. Jak wcześniej wspomniałem, umiejscowienie pieca CO w górnej łazience nie wydało nam się do końca trafionym pomysłem, dlatego też w pełni funkcjonalną kotłownię wykonaliśmy w pomieszczeniu gospodarczym za garażem. Z tego względu pomiędzy nim a salonem musieliśmy wymurować komin, więc jednocześnie kominek przewidziany w strefie dziennej przenieśliśmy na równoległą ścianę. Dodatkowo, aby dobrze doświetlić bliźniacze sypialnie na górze, wstawiliśmy w nich po jednym oknie połaciowym. Bardzo dobrym pomysłem było także powiększenie rozmiarów garderoby kosztem części znajdującego się obok pokoju, gdyż pierwotnie była ona nieco za mała. Tą modyfikację szczerze polecam innym Inwestorom Salsy.

Nasz nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania - wybór projektu Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055 okazał się dla nas świetną decyzją. Wnętrze jest funkcjonalne i jak dla mnie posiada same plusy. Układ parteru jest przestronny, a komunikacja pomiędzy pomieszczeniami naprawdę wygodna. Szczególnie widać to w przypadku kuchni, do której wejść można zarówno z salonu jak i bezpośrednio z głównego hallu. Rozmieszczenie na piętrze także zostało dobrze przemyślane. Pokoje są ustawne, a układ korytarza na tej kondygnacji to bardzo ciekawe rozwiązanie, które zwraca uwagę wszystkich odwiedzających nas gości ze względu na niestandardowy kształt. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Salsa z garażem 1 stanowiskowym

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Jelena6690 10.09.2018 13:16

Projekt domu Salsa z garażem 1 stanowiskowym należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Salsa z garażem 1 stanowiskowym

Projekt domu Salsa 2 -182

Salsa 2

108,3 m²

Projekty podobne do Salsa z garażem 1 stanowiskowym WRN1055

Projekt domu Dom przy Kalinowej 3

Projekt domu APS 227

APS 227

103,3 m²

Projekt domu D146

D146

94,05 m²

Projekt domu Majka Twist - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Alicja -610

Alicja

96,61 m²

Projekt domu Mgiełka -250

Mgiełka

95,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych