Projekt domu Rumianek 2A 2 garaże WRD1172

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
158,5 m²
Min. szer. działki
24,1 m
Wysokość budynku
9,38 m
Pow. zabudowy
167,7 m²
Kąt nach. dachu
42°
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Rumianek 2 wersja A jest średniej wielkości domem jednorodzinnym, którego wnętrze rozkłada się na parterze i poddaszu użytkowym. Duży, dwustanowiskowy garaż wciągnięto w obręb ścian. Tradycyjną bryłę o rozbudowanej tektonice spaja namiotowy dach, w którego trzech połaciach pojawiły się lukarny. Z parteru wydzielono dwa płytkie, wsparte na słupach podcienie: jeden pośrodku fasady, nad strefą wejściową, a drugi w tylnym narożu - osłania on fragment dużego tarasu. Obok, w bocznej ścianie, zaprojektowano spory wykusz. Przednia i tylna lukarna zaopatrzone są w drobne balkony. Tak rozbudowany budynek będzie dobrze służył nawet 6 osobom, wymaga jednak dużej działki. Przestronna strefa dzienna na parterze otwiera się zaraz za wiatrołapem. Duży pokój dzienny z jadalnią ma dostęp do “wbijającego” się w naroże podcienia, za którym rozciąga się wielki, dostępny przez drzwi w wykuszu oraz tylnej ścianie taras. Na wewnętrznej ścianie zamontowany jest kominek. Pół-zamknięta, duża kuchnia znalazła się w narożu od strony ulicy, a obok niej usytuowano dostępną z hallu przy wiatrołapie spiżarnię. Przez sam środek budynku poprowadzono ścianę, która separuje część wspólną od pozostałych pomieszczeń. Z salonu dostępna jest zlokalizowana za nią przestrzeń prywatna, połączona z komunikacją. Otwarte, dwubiegowe schody sąsiadują w niej z dużym, ukrytym w głębi pokojem i obsługującą parter łazienką naprzeciwko. Obydwa pomieszczenia dostępne są z kameralnego hallu pomiędzy schodami a częścią dzienną. Z powyższym obszarem zazębia się strefa techniczna, do której można dostać się z wiatrołapu. Dwa duże pomieszczenie gospodarcze łączą się z garażem: pierwsze - przechodnie - dostępne jest także z wiatrołapu, drugie natomiast znalazło się z tyłu i posiada wyjście do ogrodu. Strefa nocna obejmuje całe poddasze, włącznie z klatką schodową, która już na parterze wciągnięta jest w obręb pomieszczeń prywatnych. Na kondygnacji rozmieszczono trzy duże, zaopatrzone w lukarny pokoje. W wysuniętym narożu nad garażem zlokalizowano ogromną łazienkę, przy której pojawiło się dodatkowe, doświetlane przez okno połaciowe pomieszczenie gospodarcze. Można urządzić w nim pralnię połączoną z suszarnią. Rumianek 2 wersja A został bardzo wyraźnie podzielony na dwie strefy. Część prywatna obejmuje kondygnację wraz z prowadzącymi na nią schodami i przestrzenią wokół nich. Dzięki temu użytkowanie skomunikowanej bezpośrednio z wejściem strefy dziennej w żaden sposób nie koliduje z aktywnością w obrębie strefy nocnej - ani fizycznie, ani akustycznie. Sama przestrzeń wspólna została podzielona na mniejsze obszary, dzięki zastosowaniu elementów takich jak wykusz, czy podcień. Cała bryła jest bardzo rozrzeźbiona - jej tektonikę podporządkowano funkcjonalności poszczególnych wnętrz. Atutami projektu są dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, dzięki którym z łatwością rozwiążemy wiele problemów, związanych np. z magazynowaniem lub suszeniem odzieży.

Rzut kondygnacji projektu Rumianek 2A 2 garaże - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 pom. gospodarcze
5,1 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
42,8 m²
4 łazienka
4,1 m²
5 schody
2,6 m²
6 pokój
15,7 m²
7 kuchnia
9,4 m²
8 spiżarnia
2,1 m²
9 garaż dwustan.
29,7 m²
10 pom. gospodarcze
6,7 m²
razem
121,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Rumianek 2A 2 garaże - Rzut poddasza

1 hall + schody
23,4 m²
2 pokój
15,9 m²
3 pokój
15,3 m²
4 łazienka
14 m²
5 pom. gospodarcze
7,5 m²
razem
76,1 m²

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Rumianek 2A 2 garaże na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Rumianek 2A 2 garaże

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

291 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz. Okna połaciowe: Velux.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Recenzje projektu Rumianek 2A 2 garaże

  – 0 głosów

Projekt domu Rumianek 2A 2 garaże należy do kategorii

Projekty podobne do Rumianek 2A 2 garaże WRD1172

Projekt domu Poema 2 -208

Poema 2

159,8 m²

Projekt domu Ascot DCP201

Ascot DCP201

154,43 m²

Projekt domu Bolonia DCP270

Bolonia DCP270

160,28 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych