Projekt domu Rozeta 2 WRW1014

Cena projektu: 2 950 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,71 m²
Min. szer. działki
23,6 m
Wysokość budynku
8,89 m
Pow. zabudowy
150,9 m²
Kubatura
577 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
273 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Rozeta 2 jest opcją popularnego projektu Rozeta. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Rozeta 2 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, przez co jest tani w budowie. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Rozeta 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono na parterze toaletę dla gości oraz dwie łazienki na poddaszu dla domowników. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Rozeta 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,23 m²
2 hall
7,71 m²
3 pokój
10,06 m²
4 kuchnia + jadalnia
16,32 m²
5 spiżarnia
2,03 m²
6 pokój dzienny
26,69 m²
7 wc
1,72 m²
8 pom. gospodarcze
4,73 m²
9 garaż dwustan.
36,8 m²
razem
109,29 m²

Rzut kondygnacji projektu Rozeta 2 - Rzut poddasza

1 hall
6,95 m² (7,12 m²)
2 pokój
17,45 m² (21,36 m²)
3 pokój
12,45 m² (16,35 m²)
4 pokój
12,45 m² (16,35 m²)
5 łazienka
10,45 m² (14,35 m²)
6 garderoba
2,9 m²
7 łazienka
3,3 m²
8 strych
23,9 m² (37,8 m²)
razem
89,85 m² (119,53 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Rozeta 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Rozeta 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

258 744 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki wapienno-piaskowe - 24 cm + działowe - beton komórkowy 12 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy płytowy gr. 14 i 24 cm nad garażem - gęstożebrowy Teriva I bis. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym: - nad budynkiem głównym jętkowo-płatwiowa z płatwiami i słupkami stalowymi - nad garażem jętkowa. Schody wewnętrzne: żelbetowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Rozeta 2

Zdjęcie profilowe CT Valdi
CT Valdi

Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 wybraliśmy ze względu na prostą bryłę domu i dwuspadowy dach oraz ciekawy układ pomieszczeń w środku. Zależało nam na dużej otwartej przestrzeni na parterze, którą zapewniał właśnie ten projekt.

W nowym domu mieszkamy już od roku. Nie mieliśmy żadnych problemów z budową, czy projektem, więc wszystko posuwało się do przodu w miarę sprawnie. Ogrzewamy się ekogroszkiem i mamy też do dyspozycji kominek, z którego od czasu do czasu korzystamy. Przy standardowym ociepleniu budynku, koszty, jakie ponosimy w sezonach zimowych, są naprawdę całkiem przystępne. Nasz dom jest raczej ekonomiczny.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Rozeta 2 WRW1014 jest jak najbardziej odpowiedni dla naszej czteroosobowej rodziny. Ja z mężem cieszymy się, że przy sypialni mamy osobną łazienkę i garderobę. To naprawdę duży komfort i swoboda, a przede wszystkim duży plus na koszt naszej prywatności. Na parterze zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoju, dzięki czemu teraz mamy tam naprawdę dużą i otwartą przestrzeń, z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Zdecydowaliśmy się także podnieść dach nad pomieszczeniem nad garażem, aby było ono ciut większe i można było się tam wygodniej poruszać. Mamy tam mały składzik i suszymy tam ubrania - póki co nie ma potrzeby inaczej adaptować tego pokoju. Wnętrze domu jest bardzo jasne - wszystkie okna zostały według założeń projektu, a wejście mamy od południa.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Rozeta 2 WRW1014. Za drugim razem wybór byłby dokładnie taki sam. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Hubert59
Hubert59

Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 wpadł mi w oko od razu. Spośród reszty projektów ten wydawał mi się najbardziej funkcjonalny.

Wprowadziliśmy się pół roku temu i właśnie minął pierwszy sezon grzewczy. Mam ogrzewanie na gaz i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Koszty są naprawdę przystępne, a poza tym jest to naprawdę czysty sposób ogrzewania.

Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 jest bardzo dobrze przemyślany. Ja nie wprowadzałem żadnych poprawek i jestem przekonany, że wszystko jest na swoim miejscu. Układ pomieszczeń i wygodna komunikacja w domu to plus tego projektu domu. Wnętrze jest także bardzo dobrze doświetlone za sprawą optymalnego rozkładu i rozmiaru okien. Cieszy fakt, że inni oglądają się za naszym domem. Odkąd się wprowadziliśmy wokół nas powstało kilka kolejnych domów, podobnych do naszego. Świadczy to, że wybór był właściwy, a ludzie doceniają podobne rozwiązania. Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 nie potrzebuje nanoszenia zmian, których jestem przeciwnikiem. Zmiany często okazują się niepotrzebne i nietrafione, a dobry projekt nie powinien być zmieniany, jeśli nie chcemy zepsuć efektu końcowego.

Dlatego, moim zdaniem, warto jest realizować projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Rozeta 2 WRW1014 według założeń projektanta. My jak najbardziej jesteśmy z nich zadowoleni i mieszka nam się bardzo komfortowo. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe wpmariolka
wpmariolka

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta 2 WRW1014 wybrała właściwie moja żona, gdyż po prostu przypadł jej do gustu. Spodobał nam się szczególnie oryginalny taras za domem, dodatkowo zależało nam na dwustanowiskowym garażu.

Jak przy większości tego typu inwestycji, podczas budowy pojawiły się drobne, techniczne problemy, aczkolwiek nie było to nic wielkiego, co miałoby wpływ na całościową realizację. Ściany naszego domu zostały postawione przy użyciu pustaków Suporex. Z racji tego, iż nasza działka znajduje się w pobliżu lasu, przed budową zauważyłem, że dach naszych sąsiadów jest pokryty mchem. Aby tego uniknąć musielibyśmy użyć naprawdę wysokiej jakości dachówki, której koszty są jednak spore. Zastosowaliśmy więc bardzo połyskową blacho-dachówkę, która zmniejsza ryzyko zarastania pokrycia. Teraz, gdy nasz budynek stoi już kilka lat mech pojawił się w jednym miejscu od strony północnej, jednak na terenie naszego zamieszkania chyba nie da się tego w całości uniknąć.

W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek o mocy 25kW, a w salonie mamy jeszcze kominek. Muszę przyznać, że przy tym rozwiązaniu jestem naprawdę zadowolony z kosztów ogrzewania takiej powierzchni. Wcześniej mieszkaliśmy w bloku na 60m2 i rachunki wychodziły dużo drożej, porównując metraż i warunki życia. W czasie zimy zużywam przeważnie ok. 3 ton ekogroszku. Tona tego opału kosztuje ok. 900zł, więc w skali roku wydajemy na niego ok 3 tysięcy. Rachunki w poprzednim mieszkaniu wynosiły nas ok. 200zł/mies. co daje kwotę ponad 2 tysięcy rocznie za 60m2. Reasumując - własny dom jest dla nas o wiele bardziej korzystny pod względem finansowym. Dodatkowo budynek świetnie trzyma ciepło, gdyż został ocieplony 12cm warstwą styropianu, a na poddaszu wyłożyłem 25cm wełny mineralnej.

Z racji tego iż projekt domu Rozeta 2 WRW1014 nie przewidywał piwnicy, postanowiliśmy ją doprojektować, a oprócz tego wprowadziliśmy w nim kilka innych zmian. Zmodyfikowaliśmy nieco konstrukcję dachu i usunęliśmy w nim obie lukarny. Dzięki temu, udało nam się wygospodarować pomieszczenie nad poddaszem, które licząc po podłodze ma 50m2. Wiadomo, iż skosy nie pozwalają na to, aby w pełni funkcjonalnie wykorzystać całą tą powierzchnię, jednak i tak jest tam sporo miejsca. Czasem żartujemy z żoną, że gdybym wstawił tam okno połaciowe i doprowadził ogrzewanie, mielibyśmy dodatkowy pokój. Myślę jednak, że gdy zajdzie taka potrzeba bez problemu możemy wykorzystać to pomieszczenie w sposób użytkowy. Póki co, funkcjonuje ono jako strych. Z racji tego, iż bardzo zależało mi na dużym salonie, postanowiłem usytuować kuchnię w miejscu sypialni na parterze, a jej powierzchnię przyłączyłem do otwartej części dziennej. Pomieszczenie nad garażem o wymiarach 6x6m zaaranżowaliśmy na normalny pokój z kompletem mebli wypoczynkowych. Obecnie jestem w trakcie namawiania mojej żony na wstawienie tam stołu bilardowego i mam nadzieję, że uda mi się ją przekonać :).

Gdybym budował nasz dom jeszcze raz, rozważyłbym zmniejszenie wnęki na taras, aby jeszcze bardziej powiększyć salon. Część, w której znajduje się kominek, sofa i telewizor jest wystarczająco duża. Strefa jadalniana z przeszkleniem mogłaby być jednak nieco większa, gdyż w tym miejscu postawiliśmy duży stół na 12 osób.

Oprócz kilku zastosowanych modyfikacji, nie widzę nic co w naszym domu wymagałoby poprawki. Najbardziej jestem zadowolony z efektownego tarasu i przestronnego salonu. Całą rodziną bardzo miło spędzamy w nim czas zwłaszcza podczas zimowych wieczorów przy rozpalonym kominku, który tworzy niesamowity nastrój. Wybór projektu domu Rozeta 2 WRW1014 uważam za naprawdę trafny i godny polecenia. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Katarzyna248
Katarzyna248

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Rozeta 2 WRW1014 ze względu na przewidziany w nim układ pomieszczeń, który bardzo przypadł nam do gustu. Zależało mi na otwartej na salon kuchni, dodatkowym pokoju na parterze i dużym strychu, a ilość sypialni na poddaszu jest w nim idealnie dopasowana do potrzeb naszej rodziny.

Postanowiliśmy wprowadzić zmianę zalecanych do budowy materiałów i kosztem szerokości pustaka daliśmy większą warstwę styropianu. Zamiast przewidzianych 36cm bloczków do postawienia ścian użyliśmy pustaków Ytong 24cm i ociepliliśmy je styropianem 12cm. Cała budowa poszła sprawnie i wszystko odbyło się zgodnie z planem.

W domu zainstalowaliśmy pompę ciepła i muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Nie dość, że potrafi ogrzać cały dom w ekonomiczny sposób, to również służy nam do grzania wody, gdyż pompę mamy zintegrowaną ze zbiornikiem na ciepłą wodę. Ze względu na to, iż jest to jedno z najnowocześniejszych systemów grzewczych, taka inwestycja wiąże się na początku ze sporymi kosztami, ale jednocześnie jest opłacalna w późniejszym użytkowaniu. We wszystkich pomieszczeniach, łącznie z garażem zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe i sprawdza się to rewelacyjnie.

Ze względu na to, iż zależało mi w domu na dużej ilości szerokich okien, zmieniłam ich układ i rozmiar na całym parterze. Nie chciałam mieć ich również dzielonych, więc zamiast dwóch małych okienek w kuchni wstawiłam jedno duże. Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 przewidywał w salonie wnękę na zadaszony taras, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Dzięki temu część dzienna jest teraz bardziej przestronna, a o powierzchnię wnęki została powiększona jadalnia. Na poddaszu zlikwidowaliśmy oba balkony, a zamiast małej, prywatnej łazienki w sypialni małżeńskiej zrobiliśmy większą garderobę.

Najbardziej w naszym domu podoba mi się otwarta i przestronna przestrzeń na parterze. To tutaj toczy się nasze rodzinne życie. Gdy tak jak my ma się małe dzieci, jest to naprawdę świetne rozwiązanie - maluchy bawią się w salonie, a ja będąc w kuchni mam je cały czas w zasięgu wzroku. To samo dzieje się gdy przyjmujemy gości. Przygotowując dla nich poczęstunek mogę swobodnie z nimi rozmawiać i tym samym poświęcać im swoją uwagę. Jesteśmy również z mężem bardzo zadowoleni z naszej sypialni. To naprawdę duży i przestronny pokój, a w dodatku mamy w nim garderobę.

Na chwilę obecną mamy dwoje małych dzieci i mieszka z nami moja mama. Dodatkowo mamy jeszcze dużego psa i wszyscy doskonale mieścimy się na takim metrażu. Każdy z nas ma w naszym domu, swój własny kawałek podłogi i razem mieszka nam się naprawdę dobrze. Cieszę się, iż wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta 2 WRW1014. To była świetna decyzja i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe trojkat
trojkat

Wybraliśmy projekt domu Rozeta 2 WRW1014, ponieważ wizualnie nam najbardziej odpowiadał, musiał również zmieścić się na działce. Wcześniej widzieliśmy na żywo ten dom u kogoś. To, co zobaczyliśmy ostatecznie nas przekonało. Byliśmy zachwyceni tą realizacją, więc postanowiliśmy ją odzwierciedlić.

Dokonaliśmy drobnych modyfikacji: skróciliśmy trochę garaż i poszerzyliśmy salon o ten uskok. Prace na budowie przebiegły według naszego planu, a projekt domu Rozeta 2 WRW1014 był czytelny. Piec mamy na gaz i ogrzewanie podłogowe. Koszty eksploatacyjne są bardzo przystępne.

W pomieszczeniach w ciągu dnia jest bardzo jasno. To zasługa tego, że taras mamy od południa, a wejście od północy. Pomieszczenia są bardzo praktycznie i funkcjonalnie usytuowane w domu. Jedyne, co bym jeszcze teraz zmienił, to powiększyłbym wiatrołap. Nasza rodzina liczy trzy osoby, więc mamy sporo miejsca. Najbardziej się cieszymy z tego, że w końcu budowa się ukończyła. To nasz ogromny sukces, że postawiliśmy swój własny dom.

Na chwilę obecną nic bym nie zmienił w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym Rozeta 2 WRW1014, jestem z niego zadowolony. Jest dla nas odpowiedniej wielkości i jeśli odwiedzają nas goście, to także mamy gdzie ich ulokować. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Rozeta 2

  – 0 głosów

Projekt domu Rozeta 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Rozeta 2

Projekt domu Rozeta

Rozeta

133,82 m²

Projekt domu Rozeta 3

Rozeta 3

133,41 m²

Projekty podobne do Rozeta 2 WRW1014

Projekt domu Ajaks Bis G2 -200 3D

Ajaks Bis G2

127,26 m²

Projekt domu Lisandra 2M -100 3D iDesigner

Lisandra 2M

122,9 m²

Projekt domu Alandra 2M -200 3D iDesigner

Alandra 2M

131,98 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -100 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Karmelita 2M -100 3D iDesigner

Karmelita 2M

138,35 m²

Projekt domu Torina BIS 2M -200 3D iDesigner

Torina BIS 2M

131,54 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych