Projekt domu Peronia 2 WRW1175

Cena projektu: 2 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
142,91 m²
Min. szer. działki
23,42 m
Wysokość budynku
8,77 m
Pow. zabudowy
157,86 m²
Kubatura
566,02 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
259,12 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Peronia 2 jest inną propozycją znanego projektu Peronia. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Peronia 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. Posiada garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Peronia 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono na parterze toaletę dla gości oraz dwie łazienki na poddaszu dla domowników. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Peronia 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,46 m²
2 hall
7,18 m²
3 kuchnia
9,91 m²
4 spiżarnia
1,81 m²
5 jadalnia
13,64 m²
6 pokój dzienny
28,61 m²
7 wc
1,78 m²
8 pom. gospodarcze
9,33 m²
9 garaż dwustan.
34,03 m²
razem
111,75 m²

Rzut kondygnacji projektu Peronia 2 - Rzut poddasza

1 hall
5,95 m²
2 łazienka
8,7 m² (11,35 m²)
3 pokój
14,45 m² (18,2 m²)
4 pokój
12,51 m²
5 garderoba
2,05 m² (4,31 m²)
6 garderoba
2,61 m² (4,02 m²)
7 pokój
16,79 m² (21,73 m²)
8 garderoba
5 m² (7,62 m²)
9 łazienka
6,46 m² (9,77 m²)
10 strych
20,19 m² (24,46 m²)
razem
94,71 m² (119,92 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Peronia 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Peronia 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

204 368 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

303 986 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
43 640 zł

stan surowy otwarty
133 521 zł

stan surowy zamknięty
27 207 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe parter i poddasze - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 16 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Peronia 2

Zdjęcie profilowe justyna3006
justyna3006
Szukając odpowiedniego projektu naszego przyszłego domu największą uwagę zwracaliśmy na przewidziany w nim układ parteru. Ze względu na to, iż jesteśmy liczną rodziną szczególnie zależało nam na dużych rozmiarach jadalni i salonu. Spore znaczenie miał dla nas również dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia znajdująca się na jego tyle z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, tak abyśmy nie musieli nosić opału przechodząc przez część mieszkalną. Wraz z mężem chcieliśmy także, aby w naszej sypialni znajdowała się garderoba oraz prywatna łazienka. Dodatkowo interesował nas budynek o prostej, dwuspadowej konstrukcji dachu. Wszystkie nasze kryteria spełniał projekt Peronia 2 WRW1175.

Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej i wszystko udało im się zrealizować zgodnie z założonym planem. Cała inwestycja trwała ok. 2 lat - rozpoczęliśmy ją wiosną 2014 r, a na chwilę obecną (czerwiec 2016 r.) zostało nam wykonanie jedynie kilku zewnętrznych prac związanych z zagospodarowaniem przestrzeni wokół domu. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger, zaś jego izolację tworzy 18 cm warstwa grafitowego styropianu Austrotherm. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach został pokryty dachówką ceramiczną. Uważam, że cena inwestycji oszacowana przez architekta zgadza się z realiami i można się nią sugerować. W naszym przypadku koszta były bardzo zbliżone do sugerowanych.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Peronia 2 WRW1175 wprowadziliśmy kilka drobnych zmian. Zmieniliśmy lokalizację wejścia do spiżarki i obecnie zamiast od kuchni, można dostać się do niej od strony hallu. Dodatkowo na górze powiększyliśmy najmniejszy z pokoi kosztem pierwotnie przewidzianej w nim garderoby. Nie jestem zwolenniczką kominków w salonie, dlatego też postanowiłam zrezygnować z tego elementu w części wypoczynkowej. Świetnym pomysłem było również podzielenie strychu - jedna cześć służy nam jako pomieszczenie do przechowywania, zaś w drugiej zrobiliśmy praktyczną pralnię. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej, dzięki czemu poddasze jest teraz bardziej przestronne.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu Peronia 2 WRW1175. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał i w dalszym ciągu widzimy w nim same plusy. Część dzienna została świetnie zaplanowana. Mimo tego, iż jest w całości otwarta, widać w niej wyraźny podział pomieszczeń określający ich przeznaczenie. Telewizor znajduje się w znacznej odległości od jadalni, co sprzyja rodzinnej atmosferze podczas posiłków. Dodatkowo, jej wymiary w pełni nas satysfakcjonują. Wstawienie do niej dużego, 4,5 m stołu nie stanowiło żadnego problemu. Komfortowy salon z kolei tworzy typowo wypoczynkową strefę. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe konek86
konek86
Od początku byliśmy zainteresowani domem o prostej, nieskomplikowanej formie bryły, który wewnątrz uwzględniałby dużą ilość powierzchni użytkowej. Metraż przewidziany w projekcie domu Peronia 2 WRW1175 w pełni nas satysfakcjonował, a duże rozmiary salonu wyjątkowo przypadły nam go gustu. Oprócz tego, zewnętrzny wygląd budynku bardzo spodobał się mojej żonie i ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

W trakcie inwestycji nie natrafiliśmy na żadne komplikacje, a wykonawcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Co prawda, na etapie adaptacji wprowadziliśmy jedną zmianę w konstrukcji, aczkolwiek nie wynikała ona z błędu architekta, a jedynie naszych indywidualnych upodobań. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku zaledwie jeden rok. Ściany zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków Solbet, strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś na dachu zastosowaliśmy dachówkę marki Röben. Moim zdaniem architekt poprawnie oszacował koszty postawienia domu w stanie surowym zamkniętym i myślę, że bez problemu można zmieścić się w sugerowanej kwocie.

Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Peronia 2 WRW1175 został świetnie przemyślany i od początku spełniał nasze oczekiwania. Z tego względu nie mieliśmy potrzeby wprowadzania do niego żadnych zmian. Jedynie wnękę przewidzianą na taras przyłączyliśmy do części mieszkalnej. Dzięki temu salon stał się jeszcze większy, co bardzo nas satysfakcjonuje. Moim zdaniem wnętrze naszego domu posiada same plusy. Wszystko jest w nim dokładnie tak jak chciałem, dlatego przyszłym Inwestorom tego projektu mogę jedynie poradzić, aby pilnowali i kontrolowali prace zatrudnionych fachowców.

Jesteśmy 4-osobową rodziną, a powierzchnia nowego domu jest dla nas w pełni komfortowa. Metraż jest naprawdę spory, a co za tym idzie - uwzględniono na nim dużą ilość pokoi, które dodatkowo są bardzo przestronne. Uważam więc, że nawet o wiele większa liczba domowników mogłaby swobodnie zamieszkać w takim domu, tym bardziej iż przewidziany nad garażem strych, doskonale nadaje się do zaadaptowania na dodatkową sypialnię, co również zrobiliśmy.

Wybór projektu domu z dwustanowiskowym garażem Peronia 2 WRW1175 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Nieskomplikowana bryła sprawia, że budynek jest łatwy w realizacji, a funkcjonalne wnętrze spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Może jedynie kotłownia mogłaby być nieco większa, aczkolwiek jej wymiary nie stanowią kłopotu. Zmieściliśmy w niej piec na pellet, a sam opał z racji niewielu miejsca w kotłowni przechowujemy w przestrzeni pod dachem. Pozostałe pomieszczenia są z kolei naprawdę spore. Każdy kto nas odwiedza jest pod wrażeniem dużej ilości miejsca i bardzo chwali przestronność naszego domu. Z dużego metrażu szczególnie zadowolone są nasze dzieci, które mogą swobodnie bawić się w salonie i ganiać się po całym domu. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Rafał292
Rafał292
Wyborem odpowiedniego dla naszej rodziny projektu domu zajęła się moja żona. Głównym wymaganiem odnośnie domu, jakie ustaliliśmy na samym początku była obecność minimum trzech sypialni na górnej kondygnacji. Spośród wielu oglądanych propozycji spełniających to kryterium, żonie najbardziej spodobał się projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Peronia 2 WRW1175 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Wszystkie prace budowlane przebiegły sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Projekt pod względem konstrukcyjnym był jak najbardziej poprawnie sporządzony, a współpracujący z nami wykonawcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi zadaniami. Inwestycję udało nam się zakończyć w korzystnym czasie. Od momentu rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minął rok i dziewięć miesięcy.

Budynek został postawiony przy użyciu bloczków wapienno-piaskowych firmy Silikaty Barlinek. Strop w całości wykonaliśmy w żelbetowej, monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką. Przy zastosowaniu powyższych materiałów, realizacja projektu domu Peronia 2 WRW1175 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 300 tys. zł.

Projekt domu Peronia 2 WRW1175 został dobrze przemyślany, jednak aby w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, postanowiliśmy wprowadzić w nim pewne drobne zmiany. Ściany działowe na poddaszu nieco poprzesuwaliśmy - mamy dwie córki, więc chcieliśmy aby miały one w miarę równe pokoje. Dodatkowo, powierzchnię strychu nad garażem, zaadaptowaliśmy na zrobienie kolejnej sypialni. Na tylnej ścianie salonu wstawiliśmy jeszcze jedno okno, tak iż obecnie mamy w tym miejscu w całości przeszkloną ścianę.

W domu zrealizowanym w projekcie domu Peronia 2 WRW1175 mieszkamy trzy miesiące i na chwilę obecną w dalszym ciągu dostrzegam w układzie same plusy. Muszę jednak przyznać, że obecnie chyba zdecydowałbym się na coś o mniejszym metrażu. Wnętrze jest bardzo przestronne, a sypialnie wyjątkowo spore i myślę że nieco mniejsze również byłyby jak najbardziej wygodne. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Peronia 2

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Rafał292 buduje ten dom  08.12.2017 08:50

Projekt domu Peronia 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Peronia 2

Projekt domu Peronia

Peronia

136,44 m²

Projekty podobne do Peronia 2 WRW1175

Projekt domu Karmelita Gold 2M -100 3D iDesigner

Karmelita Gold 2M

148,99 m²

Projekt domu Karmelita 2M -100 3D iDesigner

Karmelita 2M

138,35 m²

Projekt domu Alandra 2M -200 3D iDesigner

Alandra 2M

131,98 m²

Projekt domu Torina BIS 2M -200 3D iDesigner

Torina BIS 2M

131,54 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -100 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Torina 2M -200 3D

Torina 2M

133,99 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych