Projekt domu Perła WRN1014

Cena projektu: 2 395 zł 2 275 zł Oszczędzasz 120 złOferta ważna do 31 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132 m²
Min. szer. działki
18,7 m
Wysokość budynku
9,01 m
Pow. zabudowy
115,8 m²
Kubatura
425 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Perła jest średnich rozmiarów, parterowym domem jednorodzinnym o użytkowym poddaszu. W równomiernie rozłożonej bryle zawarto także garaż na jedno stanowisko. Statyczny, tradycyjny budynek zwieńczono namiotowym dachem o dużych lukarnach na trzech połaciach. Sąsiadujące z nim naroże poświęcono na podcień, który częściowo osłania taras. Z przodu cofnięto nieco centralne drzwi wejściowe dodatkowo zadaszając je niewielkim balkonem. Rozplanowane na dwóch kondygnacjach wnętrze zapewni komfort 4-5 osobowej rodzinie. Dość skoncentrowana bryła zmieści się nawet na średniej działce. Przestrzeń otwartej strefy dziennej w głębi parteru została optycznie podzielona na dwa obszary. Przylegający do bocznej ściany garaż “wypchnął” otwartą na pokój dzienny kuchnię do kameralnego naroża od strony ogrodu. Zarówno z niej jak i z garażu dostępne jest duże pomieszczenie gospodarcze, które może służyć jako wygodna spiżarnia. Wykusz poszerza strefę przejściową między kuchnią a dużym pokojem dziennym, w który z kolei “wbija” się płytki podcień. W jego narożu zamontowano kominek. Całkowicie otwarte jednobiegowe schody znalazły się na wewnętrznej ścianie salonu - w przestrzeni pod nimi można ustawić szafy lub regały, a także sprzęt RTV. Półotwarty, poprzeczny hall łączy część dzienną z wiatrołapem (z niego także można dostać się do garażu) i prywatną enklawą w przednim narożu budynku. Kameralny pokój i drobna, przylegająca do niego łazienka zostały odseparowane od pozostałych pomieszczeń. Przez środek strefy nocnej na poddaszu biegnie duży hall, zakończony lukarną z balkonem. Tworzy on niedużą, półprywatną przestrzeń. Tuż przy niej znajduje się najmniejszy z trzech średnich pokoi - doświetla go para okien połaciowych. Dwa pozostałe powiększono o lukarny i prywatne garderoby. Duża łazienka znalazła się w narożu; wydzielone z niej dodatkowe pomieszczenie może służyć jako pralnia i/lub suszarnia. Reprezentacyjna bryła Perły kryje w sobie bardzo funkcjonalne i otwarte wnętrze. Wiele prostych rozwiązań znacznie podniosło komfort użytkowania budynku. Zazębiony z częścią dzienną garaż łączy się przez pomieszczenie gospodarcze z kuchnią - bardzo upraszcza to problem rozładowywania i gromadzenia produktów spożywczych. Przylegające do ściany schody praktycznie nie zabierają miejsca stając się bardzo efektownym elementem pokoju dziennego. Dodatkowe pomieszczenie przy łazience na poddaszu także przysłuży się ogólnej wygodzie użytkowania. Kilka dodatkowych zalet, jak np. narożny kominek przy podcieniu, zadaszony taras czy wreszcie kameralny fragment hallu na poddaszu, przesądzają o doskonałej funkcjonalności domu. Ponadto wszystkie pomieszczenia (na obu kondygnacjach) są świetnie doświetlone.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Perła - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,9 m²
2 hall
5,1 m²
3 kuchnia
10,7 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
32,5 m²
5 pokój
8,3 m²
6 łazienka
3 m²
7 pom. gospodarcze
4,5 m²
8 garaż jednostan.
20,1 m²
razem
88,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Perła - Rzut poddasza

9 hall
12,8 m²
10 pokój
13,4 m²
11 pokój
14,3 m²
12 pokój
9,5 m²
13 pom. gospodarcze
2,8 m²
14 garderoba
3,1 m²
15 łazienka
8,1 m²
razem
64 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Perła na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

179 002 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Projekt przewiduje wykonanie ścian z bloczków gazobetonowych docieplonych od zewnątrz, ale można użyć też innego materiału zgodnie ze zmianami wprowadzanymi na etapie adaptacji. Strop jest gęstożebrowy, więźba drewniana i możliwe jest zastosowanie pokrycia dachówką cementową, ceramiczną, albo innym materiałem wybranym przez inwestora. Elewacje są w całości tynkowane, wraz z cokołami.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Opinie mieszkańców domu Perła

Zdjęcie profilowe lukaszenko
lukaszenko
Wybór projektu domu Perła WRN1014 to była robota mojej żony. Chociaż bez zastanowienia jestem w stanie pochwalić ten wybór. Spodobał jej się przede wszystkim czterospadowy dach i trzy lukarny na poddaszu. W czasie trwania budowy przebywaliśmy z żoną za granicą, a doglądali jej moi rodzice. Jednak na tyle, ile mi wiadomo nie było żadnych problemów w czasie realizacji. Ekipa ze wszystkim poradziła sobie bez problemu, a my cieszymy się dokładnie takim domem, jaki chcieliśmy. W grudniu minie już rok odkąd się wprowadziliśmy. Do tego domu wybraliśmy piec na ekogroszek, co było raczej dobrym rozwiązaniem - taki piec jest prawie bezobsługowy, a jednocześnie jego eksploatacja jest całkiem ekonomiczna. Przy standardowym ociepleniu oraz ogrzewaniu podłogowym na dole i grzejnikach na górze przez ostatnią zimę spaliłem tylko 3,5 tony opału. Wydaje się, że nawet przy sroższej zimie koszty nie powinny znacznie wzrosnąć, jeśli w ogóle. Układ pomieszczeń w projekcie domu Perła WRN1014 jest naprawdę dobry. Korytarze są odpowiedniej szerokości, więc nie ma żadnych problemów komunikacyjnych - no może klatka schodowa mogłaby być większa. I tak już zmieniliśmy stronę, od której wchodzimy na górę. Wejść możemy od wiatrołapu, a nie od salonu jak zakładał to projekt. Cieszy ta ogromna przestrzeń salonu i kuchni, ale osobiście chwalę sobie dodatkowy pokój na dole. Uważam, że takie pomieszczenie na dole jest bardzo przydatne. Póki co, jest nas trójka i żyjemy w domu bardzo wygodnie. Już niedługo pojawi się czwarta osoba, ale wątpię, że jakkolwiek negatywnie wpłynie to na wygodę użytkowania domu. W domu jest też bardzo jasno - nawet zdecydowaliśmy się usunąć dwa okna w przestrzeni salonu i kuchni. Nie ma jednego z okien na ścianie w salonie, gdzie były dwa, a także mniejszego okna w części jadalnej. Myślę, że teraz jest optymalnie i więcej przeszklenia nie jest niezbędne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Perła WRN1014. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmienił ani też nie zamienił się na inny. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe KORA9
KORA9
Odpowiedniego dla nas projektu domu szukaliśmy bardzo długo, bo aż 3 lata. Nic nas nie goniło i mogliśmy wybrać ten, naszym zdaniem, idealny. Od początku jednak dobrze wiedzieliśmy, czego szukamy. Miał to być dom o prostej i zwartej bryle, w której znajdzie swoje miejsce także garaż. Poza tym, chcieliśmy mieć na dole dodatkowy pokój oraz poddasze użytkowe, które zawsze ma ciekawy klimat. I dlatego nasz wybór padł na projekt domu Perła WRN1014. Zanim jednak rozpoczęliśmy budowę, pojechaliśmy obejrzeć dom do Państwa, którzy już w nim mieszkają. Dom był taki, o jaki nam chodziło. Mimo że mieszkamy w domu już prawie dwa lata, to wciąż czujemy jego nowość - dobre pierwsze wrażenie trwa do dziś. Bardzo wysoko oceniam układ pomieszczeń w tym projekcie domu. Garderoby przy dwóch pokojach na górze to naprawdę dobre rozwiązanie, a i taras nas wciąż zachwyca (może dach nad nim mógłby być trochę dłuższy). Jedynym ryzykiem było umieszczenie pralni na górze - w razie awarii może być nieciekawie; póki co sprawdza się jednak bez zarzutu. W domu jest bardzo jasno - usytuowanie strony tarasowej od południowego-zachodu to był strzał w dziesiątkę. Jesteśmy trzyosobową rodziną (z dorosłą już córką) i, powiem, szczerze, że lepiej dostosowanego po względem ilości pomieszczeń domu do naszych potrzeb nie potrafię sobie wyobrazić. Perła WRN1014 jest także bardzo gościnny. Imprezy nawet piętnastoosobowe to żaden problem, a i jest gdzie przenocować gości. Nasza budowa trwała w sumie trzy lata. Wszystko działo się etapami. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że całość udało się wykończyć, tak jak sobie to zakładaliśmy. I ogromnie się cieszymy, że nasz dom jest także atrakcyjny dla innych. Często obserwujemy, jak przejeżdżający zwalniają, żeby obejrzeć nasz dom, który przykuwa uwagę atrakcyjną bryła i ciekawą kolorystyką. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Perła WRN1014 opatrzyliśmy jednak kilkoma poprawkami, aby jeszcze lepiej dostosować go do swoich potrzeb. Przede wszystkim został częściowo podpiwniczony. Tam też znajduje się teraz kotłownia z piecem na ekogroszek i miejsce na jego składowanie. W ramach pierwotnie zamierzanej kotłowni przy kuchni powstała spiżarnia, którą żona bardzo chwali. Ścianka kolankowa także poszła w górę o jeden pustak - wiadomo, chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać powierzchnię na poddaszu. Niestety musieliśmy zrezygnować z okien w dachu po stronie górnej łazienki na rzecz świetlików - mieszkamy za blisko sąsiada, aby pozwolić sobie na okna dachowe. Projekt domu Perła WRN1014 chwyta za serce i naprawdę chce się w nim mieszkać. Oceniam go bardzo wysoko i polecam z czystym sumieniem. Aktualnie nie zamieniłbym tego domu na żaden inny.
Zdjęcie profilowe michasko
michasko
Nasza wąska działka nieco ograniczała nam wybór projektu domu. Perła WRN1014 najlepiej do niej pasowała - szukaliśmy takiego domu o ciekawym wyglądzie zewnętrznym. Perła wpadła nam w oko z uwagi na nieprzeciętny dach i na to, że uwzględniono garaż w obrębie bryły domu. Niebagatelne znaczenie miały również układ i ilość pomieszczeń. Ze względu na to, że zdecydowałem się na piec na ekogroszek, musiałem kosztem garażu, poszerzyć kotłownię o ok. 30cm oraz zlikwidować drzwi przejściowe do kuchni. Natomiast pojawiły się drzwi z kotłowni na zewnątrz - jest to bardzo praktyczne rozwiązanie; np. aby wyrzucić popiół nie trzeba przechodzić przez garaż. Wszędzie, gdzie położyliśmy ceramiczne podłogi zamontowaliśmy też ogrzewanie podłogowe, a w sypialniach ze szwedzkimi podłogami są klasyczne kaloryfery. Koszty ogrzewania są jak najbardziej do przyjęcia; jesteśmy zadowoleni z wybranych rozwiązań i efektów z nimi związanych w postaci niskich kosztów eksploatacji. Zlikwidowaliśmy podcień na tarasie, tym samym zwiększyliśmy salon, pozwoliło to na bardzo dobre doświetlenie wnętrza. Teraz otwarta przestrzeń na parterze jest niezwykle jasna i ciepła. Światło słoneczne wpada od strony południa i świetnie dogrzewa nam dom. Jak dla czteroosobowej rodziny to dom jest wystarczający. Zostawia też rezerwę w postaci pokoju dla gości. Uważam także, że na stałe pięć osób także żyłoby w nim komfortowo. Otwarta przestrzeń na dole pozwala na wspólne spędzanie czasu - jednak wszystko ma swoje plusy i minusy. Przygotowując cokolwiek w kuchni można swobodnie rozmawiać z osobami z salonu, jednocześnie czasami krzątanie się w kuchni zakłóca ciszę i uniemożliwia spokojny seans telewizyjny. Zaletą projektu domu Perła WRN1014 jest również stryszek, który można zagospodarować na składzik lub pomieszczenie o podobnym przeznaczeniu. Przy realizacji projektu domu zastosowaliśmy jednak kilka zmian. Usunęliśmy prysznic z łazienki na dole i teraz jest to tylko toaleta dla gości. Brodzik z prysznicem wstawiliśmy jednak do górnej łazienki (trochę ją przy tym powiększając). Pomyśleliśmy, że w ten sposób zostawimy cały rozgardiasz na piętrze (nie trzeba schodzić z ubraniami na dół i robić tam bałaganu) , a dół pozostanie poukładny i zawsze otwarty dla gości. Likwidując drzwi do garderoby w jednej z górnych sypialni, wstawiliśmy te drzwi na korytarzu. Garderoba w ten sposób stała się ogólnodostępna. Udało się także zabudować słup w tej sypialni - stworzyliśmy w tym miejscu wnękę i wstawiliśmy szafę. Cieszymy się wyborem projektu domu parterowego z użytkowym poddaszem Perła WRN1014. Mimo że mieliśmy ten wybór ograniczony, to Perła idealnie pasuje do naszej rodziny. Całość naprawdę wciąż robi na nas wrażenie (mieszkamy półtora roku), a przede wszystkim cieszymy się z otwartego salonu i tej dużej przestrzeni na dole. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Perła

  – 0 głosów

Projekt domu Perła należy do kategorii

Projekty podobne do Perła WRN1014

Projekt domu Faun N -320

Faun N

137,54 m²

Projekt domu APS 164

APS 164

143,9 m²

Projekt domu Hermiona

Hermiona

138,2 m²

Projekt domu Koral -120

Koral

131,1 m²

Projekt domu APS 114

APS 114

139,2 m²

Projekt domu Alassio -130

Alassio

132 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych