Projekt domu Ozyrys G2 WRW1134

Cena projektu: 2 950 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
144,72 m²
Min. szer. działki
23,6 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
161,79 m²
Kubatura
632 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
268 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Ozyrys G2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Ozyrys. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Ozyrys G2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Ozyrys G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Ozyrys G2 nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ozyrys G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,99 m²
2 hall
9,63 m²
3 pokój
10,03 m²
4 kuchnia
9,92 m²
5 jadalnia
11,54 m²
6 pokój dzienny
27,55 m²
7 spiżarnia
1,93 m²
8 łazienka
3,45 m²
9 pom. gospodarcze
11,82 m²
10 garaż dwustan.
36,31 m²
razem
126,17 m²

Rzut kondygnacji projektu Ozyrys G2 - Rzut poddasza

1 hall
7,47 m² (8,36 m²)
2 łazienka
10,68 m² (14,04 m²)
3 pokój
14,95 m² (21,53 m²)
4 pokój
12,84 m² (15,99 m²)
5 garderoba
3,63 m² (8,75 m²)
6 pokój
17,11 m² (24,89 m²)
7 strych
16,73 m² (36,31 m²)
razem
83,41 m² (129,87 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ozyrys G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ozyrys G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

274 540 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 16 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Ozyrys G2

Zdjęcie profilowe Mika2728
Mika2728

W Ozyrys G2 WRW1134 zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Zawsze marzyliśmy o takim właśnie domu parterowym z użytkowym poddaszem i garażem. Poza tym, gdy patrzyliśmy na projekt domu na stronie extradom.pl, to układ pomieszczeń od razu wydaje się czytelny - panują w nim ład i porządek. Zależało nam także na tym, aby kuchnia, salon i jadalnia były od strony południowo-zachodniej - pozwala to na “złapanie” światła słonecznego popołudniu, kiedy wracamy z pracy. Po ośmiu godzinach pracy to jedyny moment, gdy mamy okazję na ogrzanie się ostatnimi promienia słońca. Osobiście zależało mi na tym, aby wejście do łazienki na parterze nie było usytuowane blisko salonu i jadalni z wiadomych przyczyn, Ozyrys to gwarantuje.

Do Ozyrysa G2 WRW1134 wprowadziliśmy się dwa lata temu, na dzień dzisiejszy dom jest wreszcie wykończony, pozostały prace w ogrodzie. To, że można realizować go etapami, uważam za dużą zaletę tego projektu domu. Dom jest niezwykle rodzinny a zarazem przestronny. Kolejnym plusem projektu domu są trzy pokoje na poddaszu, które są w miarę równe, więc sprawiedliwe – pokoje zajmuje trójka naszych dzieci. W pokoju nad salonem zlikwidowaliśmy garderobę, przenosząc ją do sypialni nad garażem, dzięki tej zmianie pokój nad kuchnią stał się większy i dorównał metrażem do pozostałych dwóch. Z myślą o naszych maluchach zamontowaliśmy bramki na schodach i wejściu do naszej sypialni, ponieważ zabiegowe schody nie są dla nich najbezpieczniejsze. Dom jest także niezwykle ciepły, bo zarówno na dole, jak i na poddaszu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe (jedyny kaloryfer znajduje się w łazience, ale, powiem szczerze, jest zbędny) i zainwestowaliśmy w okna trzyszybowe, co było strzałem w dziesiątkę. Podczas realizacji projektu domu udało nam się spełnić nasze marzenie w postaci dodatkowego kominka w sypialni - wspólnie z mężem lubimy się przy nim relaksować. Niezwykle cieszę się również z położenia gresu polerowanego na parterze; nie wymaga on w ogóle więcej pracy niż panele na poddaszu, a daje wprost fantastyczny efekt.. Kolejnym dobrym rozwiązaniem było powiększenie okien w salonie (teraz są do samego dołu), pozwoliło to jeszcze bardziej doświetlić wnętrze. Jednak za nasz największy sukces przy tworzeniu nowego domu uważam to, że słuchaliśmy przede wszystkim samych siebie, a jeśli już pytaliśmy o coś doradców, to tylko tych, którym ufamy i którzy najlepiej znają się na danej sprawie.

Mimo tego, że projekt uznaliśmy za najlepszy to chcieliśmy go jak najbardziej dostosować do naszych potrzeb. I tak, nie obeszło się bez poprawek. Nigdy nie mogłam zrozumieć, dlaczego prawie we wszystkich projektach domów wiatrołap jest tak mały, a co za tym idzie - niepraktyczny (zwłaszcza przy odwiedzinach większej liczby osób - goście nie mogą się nawet swobodnie rozebrać z kurtek; a i nasza rodzinka do małych nie należy). Dlatego zlikwidowaliśmy pokój-gabinet na dole, dzięki czemu mamy teraz przestronną sień i jeszcze większą kuchnię, z której można wyjść na drugi taras. Ze względu na to, że zdecydowaliśmy się na ogrzewanie pompą ciepła, to nie dość, że rachunki za ogrzewanie są niskie, to jeszcze mogliśmy powiększyć dolną łazienkę, kosztem projektowej kotłowni; w związku z czym łazienka zyskała dwa małe okna frontowe (w przyszłości powstanie tam również sauna). Biorąc pod uwagę to, że posiadamy dwa duże auta, to powiększyliśmy garaż do wymiarów 7x7,5m - konsekwentnie pomieszczenie nad garażem stanowi teraz ogromną sypialnię małżeńską z kominkiem.

Projekt domu Ozyrys G2 WRW1134 to trafny wybór. Choć przyznam się, że na każdym etapie przekroczył on kosztorys, to niczego nie żałujemy. W końcu mieszkamy w domu, o jakim zawsze marzyliśmy i który perfekcyjnie do nas pasuje. Budowa nauczyła nas przede wszystkim cierpliwości - na pewne rzeczy czasem warto dłużej poczekać, potem sprawiają już tylko radość.

Recenzje projektu Ozyrys G2

  – 0 głosów

Projekt domu Ozyrys G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ozyrys G2

Projekt domu Ozyrys

Ozyrys

144,59 m²

Projekty podobne do Ozyrys G2 WRW1134

Projekt domu Dandys 1 G2

Dandys 1 G2

146,22 m²

Projekt domu Tyberiusz 2 3D iDesigner

Tyberiusz 2

148,13 m²

Projekt domu E-241 -300

E-241

140 m²

Projekt domu E-211 -300

E-211

146,1 m²

Projekt domu Solon 2

Solon 2

131,2 m²

Projekt domu Dom przy Malowniczej 3 NF40 -400

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych