Projekt domu Ozyrys WRW1033

Cena projektu: 3 000 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
144,59 m²
Min. szer. działki
22,65 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
147,69 m²
Kubatura
575 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
248 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Średniej wielkości dom z poddaszem Ozyrys będzie doskonałą propozycją dla 4-5 osób, ceniących wygodę, ale również atrakcyjną architekturę. Na szczególną uwagę zasługuje wyraźnie zaznaczone wejście oraz prosta, stonowana elewacja urozmaicona jedynie opaskami wokół okien. Do domu wchodzi się poprzez wiatrołap połączony z hallem. Prowadzi on do pokoju gościnnego oraz położonych poniżej jego poziomu łazienki i pomieszczenia gospodarczego z wyjściem do garażu. Dalej korytarz otwiera się na kuchnię, będącą w rzeczywistości aneksem kuchennym. Dzięki odpowiedniej aranżacji istnieje możliwość oddzielenia jej od pokoju dziennego. Przy schodach na poddasze, naprzeciwko kuchni przewidziano łatwo dostępną spiżarnię. Pokój dzienny to duże pomieszczenie, zawierające w sobie również jadalnię. Wnętrze urozmaicono narożnym kominkiem, przeszklonym wykuszem oraz wyjściem do ogrodu. To tam domownicy wspólnie spędzają czas, gotują, przyjmują gości, dlatego całą strefę dzienną zaplanowano tak, by docierało tam jak najwięcej światła. Część prywatną ulokowano na dwóch poziomach. Całe poddasze przeznaczono na trzy obszerne sypialnie, mające do dyspozycji własne balkony. Jeden z pokoi wyposażono również w garderobę. Niżej, na półpiętrze ulokowano łazienkę oraz pojemny strych. Największą zaletą domu Ozyrys jest przestronna i nasłoneczniona strefa dzienna, wyróżniająca się bardzo ciekawym wyglądem. Elementy wnętrza takie jak wyeksponowane schody, narożny kominek czy kuchnia oddzielona barkiem, czynią je interesującym i reprezentacyjnym.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ozyrys - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,99 m²
2 hall
9,63 m²
3 pokój
10,03 m²
4 kuchnia
9,92 m²
5 jadalnia
11,54 m²
6 pokój dzienny
27,55 m²
7 pom. gospodarcze
11,82 m²
8 spiżarnia
1,93 m²
9 łazienka
3,45 m²
10 garaż jednostan.
23,66 m²
razem
113,52 m²

Rzut kondygnacji projektu Ozyrys - Rzut poddasza

1 hall
7,47 m² (8,36 m²)
2 łazienka
10,58 m² (14,04 m²)
3 pokój
14,87 m² (21,53 m²)
4 pokój
12,84 m² (15,99 m²)
5 garderoba
3,63 m² (8,75 m²)
6 pokój
17,16 m² (24,92 m²)
7 strych
9,05 m² (23,66 m²)
razem
75,6 m² (117,25 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ozyrys na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ozyrys
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

267 375 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 16 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Ozyrys

Zdjęcie profilowe jarek1-22
jarek1-22

Mamy całkiem sporą działkę, więc mogliśmy sobie pozwolić na wybór projektu domu Ozyrys WRW1033. Spodobał nam się w nim układ pomieszczeń odpowiednio dostosowany dla czteroosobowej rodziny, a także ciekawa bryła z czterospadowym dachem.

Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy ani tym bardziej z samym projektem. Także obyło się bez żadnych komplikacji i w grudniu minie już rok odkąd zamieszkaliśmy w nowym domu. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie węglowe i dodatkowo kominek w salonie, wcześniej oczywiście odpowiednio ocieplając dom. Ściany mamy obłożone 15cm styropianem grafitowym oraz zainwestowaliśmy w dobrej jakości okna na niemieckich profilach. Ostatnia zima nie była w żaden sposób sroga, więc i koszty ogrzewania wiele nie wynosiły, a opalałem się głównie drewnem - węgla używałem znacznie rzadziej.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Ozyrys WRW1033 to zdecydowanie dobry pomysł. My nie wprowadzaliśmy do projektu absolutnie żadnych zmian. Wszystko powstało zgodnie z rozwiązaniami projektanta i nie żałujemy tego, chociaż pewnie teraz powiększyłbym garaż do dwustanowiskowego i może łazienkę na dole, jeśli byłaby taka możliwość. Reszta sprawdza się bez zarzutu i cieszy fakt, że na dole mamy do dyspozycji tak ogromną przestrzeń. Ilość pomieszczeń bezbłędnie odzwierciedla potrzeby rodziny typu 2+2, więc żyje nam się całkiem wygodnie. Uważam także, że wnętrze jest dobrze doświetlone (poza kotłownią, ale to raczej nie jest najważniejsze pomieszczenie). Dom jest ustawiony wejściem do wchodu, więc otwarta przestrzeń na dole jest bardzo jasna od rana do wieczora.

Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z tego wyboru. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Ozyrys WRW1033 oceniam naprawdę dobrze i dobrze się mieszka w domu zrealizowanym wg niego. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe MBMM
MBMM

Przyznam, że decyzja o wyborze odpowiedniego dla nas projektu domu nie należała do najłatwiejszych. Na początku myśleliśmy o czymś, co swoim wyglądem będzie zbliżone do dworku, potem o domach nowoczesnych, by na końcu (głównie ze względu na jego układ pomieszczeń) wybrać Ozyrysa WRW1033. Bardzo odpowiadało nam rozplanowanie parteru i to, że w bryle domu był także przewidziany garaż.

Przez brak czasu nasza budowa trwała trzy lata, więc mieszkamy w nowym domu dopiero od miesiąca. Zdecydowaliśmy się docieplić dom lepiej niż przewidywał to projekt oraz wstawić piec na pellet. Wcześniej mieliśmy też takie rozwiązanie w naszym poprzednim domu - był on większy, a koszty rocznego ogrzewania nie przekraczały sześciu tysięcy. Uznaliśmy więc, że przy dobrym ociepleniu mniejszego domu będą one jeszcze niższe.

Jestem bardzo zadowolona z układu pomieszczeń w projekcie domu Ozyrys WRW1033. Mamy dosłownie wszystko to, czego chcieliśmy i na chwilę obecną nic bym nie zmieniła. Dla czterech osób jest to bardziej niż wygodny metraż. Ilość pomieszczeń także jest odpowiednia. Na dole powstał gabinet męża, a pomieszczenie nad garażem jest miejscem zabaw dzieci. Całość wnętrza jest także bardzo dobrze doświetlona i cieszymy się, że nie zrezygnowaliśmy z okien dachowych. Wtedy poddasze mogłoby być ciut ciemne. Nie robiliśmy jednak pojedynczego wyjścia na taras z salonu, lecz jednocześnie wydłużyliśmy w nim okna do jakichś czterdziestu centymetrów nad ziemią.

Mimo, iż spośród wszystkich innych projektów Ozyrys WRW1033 podobał nam się najbardziej, to i tak dokonaliśmy w nim paru zmian. powiększyliśmy łazienkę na dole o część kotłowni, która po wydłużeniu garażu została przeniesiona na jego tył. Dzięki temu udało się także stworzyć małą pralnie w łazience. A kotłownia na tyle garażu to praktyczniejsze rozwiązanie przy tego rodzaju ogrzewaniu- do domu nie dostają się dym czy nieprzyjemne zapachy spalania. Zrezygnowaliśmy też z wiatrołapu, dzięki czemu nawet jak wchodzi do domu naraz więcej osób, to bez problemu wszyscy się mieszczą.

Z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Ozyrys WRW1033 jestem bardzo zadowolona. Może tylko wykusz mógłby być prosty. Układ pomieszczeń sprawia, że czujemy się w nim bardzo swobodnie. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe piguła112
piguła112

Projekt domu Ozyrys WRW1033 spodobał mi się od razu, ponieważ od początku szukałam czegoś w tym stylu. Miałam jeszcze na oku Tyberiusza, ale wydał mi się trochę zbyt mały. Najbardziej spodobała mi się bryła budynku, konstrukcja dachu, duży taras i balkony. Zależało mi także na otwartej przestrzeni na dole. Nie chciałam żadnych ścianek między salonem, jadalnią i kuchnią, więc nasz wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.

Z racji tego, iż bardzo chcieliśmy zrealizować właśnie ten projekt musieliśmy zmienić działkę. Inspektor nadzoru budowlanego i konserwator zabytków nie wyrazili zgody na jego budowę ze względu na znajdujący się obok pas zieleni. W tym miejscu musiałby powstać całkiem inny budynek: prosty i z dwuspadowym dachem. Na szczęście była możliwość zamiany działkami ze znajomymi i wybudowaliśmy się po prostu po drugiej stronie ulicy.

Podczas całej budowy nie mieliśmy żadnych problemów, aczkolwiek pojawiły się małe trudności z wciągnięciem krokwii na dach. Są to 4 belki ważące po 500 kg. Nie przewidzieliśmy tego, że będą one takie ciężkie i musieliśmy wynajmować dźwig. Ściany postawiliśmy z pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy dachówką 12V BRAAS w kolorze czarny kryształ. Cała budowa przebiegła dość szybko i zajęła nam 16 miesięcy.

W domu zainstalowaliśmy piec z podajnikiem na ekogroszek. Pracuję w służbie zdrowia i do pracy idę zazwyczaj na 2-3 dni. Mąż też pracuje na zmiany i nie możemy sobie pozwolić, aby cały czas palić i dokładać do kotła. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie właśnie ze względu na wygodę. Gdy zaczynają się zimne dni to rozpalamy piec i do wiosny go nie wygaszamy. Wszystko robi za nas podajnik, który mąż uzupełnia raz w tygodniu. W dodatku mamy też programator temperatur i sami ustalamy, jak ciepło chcemy mieć w poszczególnych pomieszczeniach.

Dwa lata minęły zanim zdecydowałam się na projekt domu Ozyrys WRW1033. Jego układ pomieszczeń podobał mi się na tyle, że praktycznie nic nie musiałam w nim zmieniać. Oprócz dwóch małych poprawek wszystko jest zrobione tak, jak w oryginalnej wersji. Za radą kominiarza postanowiliśmy zrobić wejście do kotłowni od strony garażu i zamurować te z części mieszkalnej. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tej decyzji, gdyż kurz nie osadza nam się w domu. Dwa małe okienka z przodu budynku zamieniliśmy na takie samo, które znajduje się w małym, frontowym pokoju. Umieściliśmy je w łazience, w której okno nie było przewidziane. Dzięki temu mamy widno w tym pomieszczeniu, a bryła z zewnątrz ładniej się prezentuje.

Nasz salon położony jest od strony południowo-wschodniej. Całą część dzienną mamy oświetloną praktycznie od rana do wieczora. Trochę ciemniej jest natomiast w łazienkach i pokojach z przodu domu, ale nie jest to żadnym problemem. Najważniejsza dla mnie jest duża ilość słońca w jadalni i kuchni, która jest moim ulubionym pomieszczeniem. Betonowy murek między nią a wykuszem zastąpiłam meblami i mam tam zrobioną wyspę. Przez cały dzień praktycznie wszystko kręci się wokół kuchni. Nawet jak ktoś nas odwiedza, to już nie patrzy na salon, tylko siada przy blacie na krzesełkach barowych.

Duża powierzchnia części dziennej świetnie nadaje się do urządzenia przyjęcia. Połączenie salonu z jadalnia jest bardzo funkcjonalne, a gdy zaczyna się sezon letni można przyjąć gości na tarasie i rozpalić tam grilla.

Bardzo się cieszę z ukończonej realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ozyrys WRW1033. Z wielkim utęsknieniem czekałam na przeprowadzkę do naszego nowego domu. Właściwie mogliśmy zamieszkać w nim jakieś 2-3 miesiące wcześniej, ale chciałam mieć już wszystko gotowe i urządzone. Teraz, gdy ktoś pyta mnie, jak się nam mieszka, mówię tylko, że żałuję, że tak późno. W naszym domu podoba mi się wszystko i nic bym już nie zmieniała. Mam wszystko to, co chciałam i jestem bardzo zadowolona. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Ozyrys

  – 0 głosów

Projekt domu Ozyrys należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ozyrys

Projekt domu Ozyrys G2

Ozyrys G2

144,72 m²

Projekty podobne do Ozyrys WRW1033

Projekt domu Dandys 1

Dandys 1

147,3 m²

Projekt domu Tyberiusz

Tyberiusz

140,1 m²

Projekt domu Ariadna I

Ariadna I

135,9 m²

Projekt domu Solon

Solon

131,23 m²

Projekt domu Rumcajs z garażem -300

Rumcajs z garażem

157,8 m²

Projekt domu Delos

Delos

135,49 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych