Projekt domu Owidiusz WRW1079

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,28 m²
Min. szer. działki
22,28 m
Wysokość budynku
8,04 m
Pow. zabudowy
142,65 m²
Kubatura
579,85 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
263,09 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Owidiusz odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Owidiusz to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Owidiusz jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Owidiusz - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,32 m²
2 hall
9,15 m²
3 kuchnia
10,39 m²
4 spiżarnia
1,4 m²
5 jadalnia
9,99 m²
6 pokój dzienny
24,96 m²
7 pokój
10,37 m²
8 łazienka
4,05 m²
9 pom. gospodarcze
5,82 m²
10 garaż jednostan.
21,12 m²
razem
103,57 m²

Rzut kondygnacji projektu Owidiusz - Rzut poddasza

1 hall
4,54 m² (4,94 m²)
2 łazienka
6,63 m² (10,24 m²)
3 pokój
11,06 m² (15,88 m²)
4 pokój
12,44 m² (15,78 m²)
5 garderoba
4,52 m² (6,83 m²)
6 pokój
15,46 m² (21,52 m²)
7 strych
19,26 m² (32,54 m²)
razem
73,91 m² (107,73 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Owidiusz na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Owidiusz
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

226 116 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 20 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Owidiusz

Zdjęcie profilowe katerinka
katerinka
Projekt domu Owidiusz WRW1079 zdecydowanie spodobał nam się wizualnie i na tamtą chwilę pasował nam taki układ pomieszczeń, jak zaproponowany w nim. Bryła domu była też w miarę nowoczesna, więc to nam odpowiadało. Całość budynku ociepliliśmy lepiej niż podawał to projekt, bo daliśmy aż 20cm styropianu. Do tego w całym domu mamy ogrzewanie podłogowe, które przekazuje ciepło od pieca na ekogroszek. Za nami dopiero pierwsza i dosyć łagodna zima, więc ciężko ocenić, czy jest to ekonomiczne. Choć pierwsze rachunki wskazują na to, że koszty są raczej niewysokie. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Owidiusz WRW1079 oceniam całkiem dobrze. Dla naszej trójki ilość pomieszczeń czy metraż domu są bardzo dobre. Pomieszczenie nad garażem zaadaptowaliśmy na pokój dla syna. Jest to największy pokój sypialniany w domu, więc syn czuje się w nim bardzo dobrze. W projekcie doszło także do kilku zmian. Otóż, zamiast dwóch małych okien w salonie zrobiliśmy jedno duże dwuczęściowe i oczywiście przeszklone wyjście na taras. Zmieniliśmy także wykusz, nadając mu bardziej nowoczesny wygląd. Zrezygnowaliśmy ze ściętych rogów i nadaliśmy mu kształt prostokątu. Całość jest kompletnie przeszklona. Przede wszystkim te dwa rozwiązania dodają domowi nowoczesnego wyglądu. A także elewacja i wystrój wnętrz, który udało nam się zrobić bardzo ciekawie w 3-4 kolorach. Wykusz ustawiony od strony wschodniej i wielkie okno w salonie zapewniają, że w domu jest bardzo jasno przez cały dzień. Budowa naszego domu przebiegała raczej sprawnie i obyło się bez większych problemów. Chociaż wynikła pewna sytuacja ze schodami. Nie wiem do końca czy odpowiedzialna jest za to ekipa, czy może błąd tkwi w samym projekcie. Po wylaniu schodów okazało się drzwi do przejścia do garażu nie będą otwierać się w stronę domu, a jedynie w stronę garażu, bo schody przeszkadzają. Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Owidiusz WRW1079. Jednak myślę, że teraz byłoby to coś bardziej nowoczesnego. Nadal jednak bardzo podoba nam się nasz obecny dom. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe karol83_2011
karol83_2011
Wybraliśmy projekt domu Owidiusz WRW1079, ponieważ podobał nam się jego wygląd zewnętrzny, a jego układ pomieszczeń wydawał nam się funkcjonalny. Zależało nam na garażu i na spiżarni przy kuchni. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, bez kłopotów. Projekt domu Owidiusz WRW1079 był łatwy do odczytania. Nie sprawiał fachowca kłopotu. Piec mamy na gaz. Koszty ekspoloatacji są zadowalające. Nasz pierwszy rachunek za gaz wynosił 180 zł, natomiast drugi 130 zł. Nie wiem, jak będzie później, gdy przyjdzie mroźniejsza zima. Dom ociepliliśmy styropianem 15 cm i na poddaszu 25 cm. Zrobiliśmy kilka modyfikacji, nie zmieniając konstrukcji domu. Postawiliśmy ściankę 75 cm między kuchnią a jadalnią, stoi tam lodówkę. Postawiliśmy też z drugiej strony murek dzielący kuchnię i jadalnię oraz taki, który odgradza kuchnię i przedpokój. Stoi tam szafka i dzięki temu przestrzeń jest bardziej wykorzystana. Zrobiliśmy też wylewane schody, a pod nim schowek. Wejście do kotłowni zrobiliśmy w garażu przy wyjściu na ogród. Strych podzieliliśmy na dwie nie proporcjonalne części. Z lewej strony są drzwi i jest tam pomieszczenie gospodarcze. Zrobiliśmy tam okna dachowe. Natomiast w pierwszej części zrobiliśmy garderobę. Zrezygnowaliśmy natomiast z garderoby w pokoju na poddaszu i jej kosztem powiększyliśmy pokój nad wykuszem. Poszerzyliśmy też balkony na szerokość okien (z przodu i z tyłu). W jadaln, w miejscu drzwi przesuwnych, zrobiliśmy okno takie jak w salonie (1,5*1,5). Wykusz mamy lany i są 3 duże okna. Powiększyliśmy drzwi, z których się wychodzi z salonu na taras. Okno w kuchni podmurowaliśmy o 20 cm. Mamy tam zlew, więc inaczej nie moglibyśmy otworzyć okna.

Kuchnia usytuowana jest od wschodu, a wykusz od południa. Pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone w ciągu dnia. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny dla mojej rodziny. Moja rodzina liczy trzy osoby na chwilę obecną, jednak docelowo ma być pięcioosobowa. Myślę, że ilość pokoi oraz metraż jest idealny dla takiej rodziny. Salon mamy bardzo przestronny, więc możemy przyjmować gości. Cieszymy się, że zakończyliśmy już budowę. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Owidiusz WRW1079. Ten dom to strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe dw80
dw80
Wybraliśmy projekt domu Owidiusz WRW1079, ponieważ spełniał wszystkie nasze wymagania. Zależało nam na domu z poddaszem użytkowym i na garażu. Chodziło nam również o odpowiednie nachylenie dachu i ilość pokoi. Budowa przebiegła bez większych przeszkód. Projekt domu Owidiusz WRW1079 był czytelny. Jednak dostrzegliśmy błąd- schody był zbyt strome i je zmienialiśmy. Teraz na szczęście już jest dobrze i bardzo dobrze się je użytkuje. Piec mamy na węgiel i drewno. Prowadzimy działalność i koszty są wyższe niż w zwykłym gospodarstwie domowym. Oczywiście liczyliśmy się z tym. Warto zwrócić uwagę na kotłownię. Jeśli ktoś ma piec węglowy, to może się nosić brud do pomieszczeń. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie tam przedsionka i ten problem by się rozwiązał. Oprócz schodów wprowadzaliśmy jeszcze inne modyfikacje. Oddzieliliśmy kuchnię od salonu. Sądzę również, że okna w salonie nie są odpowiednie, jeśli jest taras i dlatego z tych małych zrobiliśmy duże. Postanowiliśmy także podnieść ściankę kolankową o jeden pustak oraz garderobę na poddaszu połączyliśmy dla dwóch pokoi. Pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone w ciągu dnia, a słońce przemieszcza się ku kuchni. Układ pomieszczeń jest tutaj bardzo dobry i nadaje się zarówno dla osób starszych, jak i rodzin z małymi dziećmi. W tym domu jest bardzo duży wiatrołap, co jest ogromnym plusem. My jeszcze zrobiliśmy w nim szafę wnękową kosztem gabinetu. Moja rodzina liczy pięć osób i ilość pomieszczeń jest idealna. Sypialnie dla dzieci są na poddaszu, a nasza jest nad garażem. Na parterze natomiast w naszej części dziennej mamy miejsce na przyjmowanie goście. Salon z jadalnią jest bardzo przestronny, mieści się ponad 20 osób. Robiliśmy już komunię i chrzciny, sprawdziło się wszystko idealnie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, możemy także kogoś przenocować. Nasz sukces to bardzo szybka realizacja, ponieważ w ciągu roku już mieszkaliśmy w domu. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Owidiusz WRW1079 jest dla nas idealny, nie zamieniłabym go na inny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Owidiusz

  – 0 głosów

Projekt domu Owidiusz należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Owidiusz

Projekt domu Owidiusz 2

Owidiusz 2

131,28 m²

Projekty podobne do Owidiusz WRW1079

Projekt domu Noelia BIS -100 3D iDesigner

Noelia BIS

129,73 m²

Projekt domu Noelia Modern -100 3D iDesigner

Noelia Modern

119,02 m²

Projekt domu Alion -200 3D

Alion

136,35 m²

Projekt domu Avanti -224

Avanti

139,7 m²

Projekt domu Puk 3 -200 3D

Puk 3

131,04 m²

Projekt domu Galilea Mała -100

Galilea Mała

133,26 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych