Projekt domu Otwarty 4 WAH1582

Cena projektu: 4 990 zł 3 992 zł Oszczędzasz 998 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
171,54 m²
Min. szer. działki
20,08 m
Wysokość budynku
9,15 m
Pow. zabudowy
188,55 m²
Kubatura
1 174 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
266,84 m²
EUco
22,9 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Otwarty 4 został stworzony na wzór popularnego projektu Otwarty. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Otwarty 4 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Otwarty 4 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocną tworzy pięć sypialni, które dobrze sprawdzą się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Otwarty 4 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,93 m²
2 hall
13,13 m²
3 kuchnia
11,94 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
43,7 m²
5 łazienka
3,36 m²
6 pokój
12,04 m²
7 kotłownia
5 m²
8 garaż dwustan.
38,19 m²
razem
132,29 m²

Rzut kondygnacji projektu Otwarty 4 - Rzut poddasza

1 korytarz
8,55 m²
2 pokój
18,82 m² (22,8 m²)
3 pokój
9,02 m² (12,04 m²)
4 pokój
13,06 m²
5 garderoba
5,04 m² (6,73 m²)
6 łazienka
4,26 m² (5,81 m²)
7 łazienka
7,93 m² (10,06 m²)
8 pokój
15,77 m² (18,78 m²)
razem
82,45 m² (97,83 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Otwarty 4 w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Otwarty 4 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Otwarty 4
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

265 653 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Otwarty 4

Zdjęcie profilowe Roberto1582
Roberto1582
Największe znaczenie przy wyborze projektu domu miał dla nas zewnętrzny wygląd budynku. Spośród propozycji, które oglądaliśmy pod względem wizualnym najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Otwarty 4 WAH1582, którego bryła prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Kwestia wnętrza miała dla nas drugorzędne znaczenie, gdyż wiedzieliśmy, że uwzględniony w nim układ ścianek działowych pozwoli nam na wprowadzenie zmian, które w całości dopasują go do naszych potrzeb. Duży wpływ na naszą decyzję miały również wymiary budynku, który doskonale mieścił się na naszej wąskiej działce.

Trzeba przyznać, że dosyć skomplikowana konstrukcja była wymagająca w realizacji, aczkolwiek w trakcie budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Do technicznej strony projektu nie mam zastrzeżeń. Co prawda, pewne wyzwanie stanowiło wykonanie górnego tarasu, którego podwieszenia opierają się na płatwiach więźby dachowej, ale na szczęście udało nam się poprawnie wykonać tą konstrukcję. Inwestycję udało nam się zakończyć po ok. 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac, przy czym pewne obsunięcia w czasie wynikły z powodu doboru kilku nieodpowiednich fachowców.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Silka, a następnie ociepliliśmy je 20 cm warstwą wełny mineralnej. Drewno klejone nabyliśmy w firmie z siedzibą w Niemczech, gdyż było ono dużo tańsze i lepsze jakościowo w stosunku do oferowanego przez polskich producentów. Zmieniliśmy zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go w konstrukcji filigranowej. Mimo, iż jest to rozwiązanie nieco droższe od systemu Teriva, jest dużo szybsze i łatwiejsze w wykonaniu. Dach pokryliśmy prostą dachówką cementową. Koszty naszej inwestycji były dużo wyższe niż oszacowane - realizacja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 450 tys. zł. Wpływ na taką różnicę cen miała wprowadzona przez nas zmiana, polegająca na zastosowaniu większej ilości przeszkleń w ścianie szczytowej. Dodatkowo, wszystkie wstawione przez nas okna i drzwi cechują się aluminiowymi profilami i systemem potrójnej szyby.

Projekt domu Otwarty 4 WAH1582 przewiduje kuchnię całkowicie otwartą, jednak my postanowiliśmy oddzielić ją ścianką działową od jadalni, dzięki czemu uzyskaliśmy w niej więcej miejsca na wstawienie szafek. Ponadto, takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, gdy przyjmujemy gości. W kotłowni zamiast tradycyjnego okna wstawiliśmy drzwi z szybą matową, dzięki czemu możemy do niej wejść bezpośrednio z zewnątrz. Zrezygnowaliśmy z wewnętrznych drzwi w wiatrołapie, a także zrezygnowaliśmy ze słupów przy dużym przeszkleniu w salonie, które oryginalnie otwierało się na szerokość 180 cm. Zamiast tego wstawiliśmy przesuwną witrynę otwieraną na 3,20 m. Jedną z łazienek na poddaszu nieco powiększyliśmy kosztem części znajdującego się obok pokoju, zaś prywatną połączyliśmy z sypialnią wstawiając miedzy nimi szybę zamiast ścianki G-K. Doskonałym pomysłem była instalacja klimatyzacji w pokojach na poddaszu. Za sprawą dużej ilości przeszkleń, w lecie bardzo się nagrzewają, więc szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Otwarty 4 WAH1582 była dobrze przemyślana, dlatego też oprócz wprowadzonych modyfikacji nie widzę w nim nic co wymagałoby zastosowania jeszcze dodatkowych poprawek. Naniesione zmiany w całości dopasowały go do wszystkich naszych potrzeb, a w nowym domu mieszka nam się z pełnym komfortem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Dawid K.
Dawid K.
Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Otwarty 4 WAH1582. Ukazany na rysunku budynek wydał nam się niesamowicie atrakcyjny i spośród innych jakie oglądaliśmy, ten najbardziej przypadł nam do gustu pod względem wizualnym. Duży wpływ na nasz wybór miało również praktyczne wnętrze, tym bardziej iż od początku zależało nam na przestronnej strefie dziennej z dużym salonem.

Budowa przebiegła całkiem sprawnie. Prace postępowały zgodnie z planem, aczkolwiek w trakcie natrafiliśmy na jedną trudność odnośnie konstrukcji dachowej. Uwzględniona w projekcie klejona więźba ma bardzo nietypowe przekroje, z racji czego z nalezienie zgodnej z zaleceniami więźby zajęło nam sporo czasu i była dosyć kosztowna. Na szczęście pozostałe etapy udało się zakończyć po naszej myśli i w naprawdę korzystnym czasie. Pierwsze wbicie łopaty nastąpiło 16 marca 2015 r., a do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się rok później - 5 marca 2016 r.

Budynek został postawiony z ceramicznych pustaków Porotherm. Na posadzkach zastosowaliśmy wylewki anhydrytowe, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. W całym domu wstawiliśmy 3-szybowe okna wysokiej jakości. Muszę przyznać, że koszty naszej realizacji były sporo wyższe od tych podanych w kosztorysie - w naszym przypadku wyszło to prawie dwa razy drożej. Sama więźba kosztowała nas ok. 40 tys. zł, a pokrycie ok. 100 tys. zł.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Otwarty 4 WAH1582 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest idealny i w całości spełnia nasze oczekiwania. Mój szwagier jest architektem, więc na etapie adaptacji konsultowałem z nim układ i ewentualne modyfikacje. Szwagier stwierdził jednak, że projekt wykonany jest na tyle dobrze, iż nie widzi potrzeby wprowadzania w nim jakichkolwiek zmian. Wszystko jest wyjątkowo funkcjonalne, a obecnie zdecydowałbym się jedynie na przyłączenia prywatnej łazienki do powierzchni sypialni, gdyż trzy łazienki w domu nie są w zasadzie konieczne. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Otwarty 4

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Dawid K. buduje ten dom  10.11.2017 14:32

Projekt domu Otwarty 4 należy do kategorii

Projekty podobne do Otwarty 4 WAH1582

Projekt domu AJR 09 A2 a -300

AJR 09 A2 a

156,5 m²

Projekt domu AJR_09 -300

AJR_09

160,8 m²

Projekt domu Doskonały 2 3D

Doskonały 2

170,9 m²

Projekt domu Hektor

Hektor

182,1 m²

Projekt domu Doskonały 2 en

Doskonały 2 en

164,9 m²

Projekt domu Murator M158 Leśny koncert

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych