Projekt domu Nemezjusz 2 WRW1212

Cena projektu: 2 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
147,7 m²
Min. szer. działki
22,56 m
Wysokość budynku
8,82 m
Pow. zabudowy
155,33 m²
Kubatura
613,7 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
270,77 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Nemezjusz 2 jest alternatywą popularnego projektu Nemezjusz. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Nemezjusz 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Nemezjusz 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Nemezjusz 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,3 m²
2 hall
2,67 m²
3 kuchnia
10,26 m²
4 spiżarnia
2,13 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
32,84 m²
6 pokój
10,17 m²
7 łazienka
3,33 m²
8 pom. gospodarcze
5,24 m²
9 garaż dwustan.
38,39 m²
razem
110,33 m²

Rzut kondygnacji projektu Nemezjusz 2 - Rzut poddasza

1 hall
7,16 m² (7,28 m²)
2 pokój
13,91 m² (15,22 m²)
3 garderoba
4,4 m² (6,94 m²)
4 łazienka
6,61 m² (10,41 m²)
5 korytarz
2,43 m²
6 pom. gospodarcze
3,33 m² (4,59 m²)
7 łazienka
7,06 m² (11,34 m²)
8 pokój
18,02 m² (19,42 m²)
9 garderoba
1,52 m² (3,17 m²)
10 pokój
13,99 m² (19,43 m²)
11 garderoba
2,57 m² (3,7 m²)
12 strych
12,86 m² (15,54 m²)
razem
93,86 m² (119,47 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Nemezjusz 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Nemezjusz 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

186 402 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

283 954 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
44 266 zł

stan surowy otwarty
118 119 zł

stan surowy zamknięty
24 017 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12/16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 16 i 20 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa zakładkowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Nemezjusz 2

Zdjęcie profilowe Nemezjusz
Nemezjusz
Od początku byliśmy zainteresowani realizacją domu o dosyć dużych gabarytach. Chcieliśmy, aby jego metraż wynosił ok. 150 m², a oprócz tego priorytetem był dla nas dwustanowiskowy garaż uwzględniony w bryle. Wraz z żoną oglądnęliśmy naprawdę wiele propozycji spełniających powyższe kryteria, ale szczęśliwie w końcu natrafiliśmy na projekt domu Nemezjusz 2 WRW1212. Analizując przewidziany w nim wewnętrzny układ wspólnie doszliśmy do wniosku, że posiada on wszystkie niezbędne dla nas pomieszczenia i jest zaplanowany w naprawdę funkcjonalny sposób. Ostatecznie więc zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie i wszystko zostało zrobione z wcześniej założonym planem. Cała inwestycja odbyła się w stosunkowo krótkim czasie, gdyż łącznie z wykonaniem wszelkich prac wykończeniowych trwała niecałe 2 lata. Do postawienia ścian użyliśmy silikatowych bloczków, a dach pokryliśmy blachodachówką. Strop wykonaliśmy w dwojakiej konstrukcji - nad jedną częścią domu zastosowaliśmy system Teriva, zaś pozostałą powierzchnię tradycyjnie zazbroiliśmy i wylaliśmy betonem. Decydując się na budowę projektu domu Nemezjusz 2 WRW1212 warto moim zdaniem wziąć pod uwagę nieco wyższe koszty w stosunku do oszacowanych. Odnośnie etapu stanu surowego zamkniętego sugeruję przyjąć ok. 30% różnicę kosztów. Projekt domu Nemezjusz 2 WRW1212 uwzględnia bardzo praktyczny i wygodny układ pomieszczeń. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować ze ścianki działowej między pomieszczeniem gospodarczym a kotłownią, tworząc tym samym jedną większą. Oprócz tego lekko zmodyfikowaliśmy konstrukcję schodów, tak aby nieco obniżyć wysokość pomiędzy tworzącymi ją stopniami. Dzięki temu schody są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo, pierwotnie zamkniętą, znajdującą się pod nimi przestrzeń przyłączyłem do wiatrołapu. Tym samym zyskałem w nim praktyczny schowek. Układ poddasza w całości został zgodny z oryginalną wersją, aczkolwiek aby powierzchnia góry była bardziej przestronna, delikatnie podnieśliśmy ściankę kolankową. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Nemezjusz 2 WRW1212. Nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy 5-osobową rodziną, a metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Myślę jednak, że większa ilość domowników również byłaby usatysfakcjonowana taką powierzchnią. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe jaczew
jaczew
Analizując projekt domu Nemezjusz 2 WRW1212 od razu wiedzieliśmy, że jego wybór to dla nas strzał w dziesiątkę. Na długo przed dokonaniem decyzji mieliśmy ustaloną wizję naszego idealnego domu, a Nemezjusz 2 WRW1212 spośród wszystkich był do niej najbardziej zbliżony. Przewidziany wewnętrzny układ został bardzo praktycznie zaplanowany i co ważne, uwzględnia wszystko czego potrzebowaliśmy i na czym zależało nam od samego początku. W szczególności skupiliśmy się na trzech w pełni wyposażonych łazienkach oraz czterech pokojach na górnej kondygnacji. Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Projekt był dobrze opracowany, fachowcy z łatwością wykonywali powierzone prace i finalnie wszystko udało nam się zakończyć w przeciągu niecałych dwóch lat. Budowę rozpoczęliśmy 1 kwietnia 2015 r., a już w październiku tego samego roku budynek stanął w stanie surowym zamkniętym. Następnie ruszyliśmy z pozostałymi etapami, a do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w lutym 2017 r.

Dom został postawiony przy użyciu bloczków z betonu komórkowego murowanych na zaprawę w piance. Zmieniliśmy zalecaną w projekcie metodę wykonywania stropu i zamiast systemem Teriva, zrobiliśmy go w tradycyjnej żelbetowej konstrukcji. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Przyznam, że decydując się na realizację projektu domu Nemezjusz 2 WRW1212 nie braliśmy pod uwagę kosztorysu oszacowanego przez architekta. Moja żona pracuje w firmie budowlanej i z racji tego od początku wiedzieliśmy, że będziemy korzystać z określonych materiałów, które niekoniecznie pokryją się z tymi w kosztorysie. Okazało się jednak, że mimo to koszty naszej realizacji były bardzo zbliżone do podanej w nim kwocie. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Nemezjusz 2 WRW1212 od początku spełniał wszystkie nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy wykonać go zgodnie z oryginałem. Udało nam się jednak praktycznie zagospodarować przestrzeń pod schodami, robiąc w tym miejscu schowek gospodarczy z wejściem od strony garażu. Świetnym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej o wysokość 1,5 pustaka. Dzięki temu, górne pomieszczenia stały się przestronniejsze oraz bardziej ustawne i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.

Decyzja o wyborze projektu Nemezjusz 2 WRW1212 była przez nas bardzo dokładnie przemyślana i jesteśmy z niej naprawdę zadowoleni. Dokładnie takiego domu szukaliśmy od samego początku i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne, wygodny w codziennym użytkowaniu i w całości nas satysfakcjonuje. Jesteśmy 4-osobową rodziną i taki metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Każdy z domowników ma swoja własną, prywatną przestrzeń, a dodatkowo mamy jeszcze dwa wolne pokoje. Jeden z nich funkcjonuje jako gościnny, zaś w drugim urządziliśmy biuro. Są one jednak na tyle duże, że spokojnie mogą służyć jako sypialnie i tym samym myślę, że taki dom będzie odpowiedni nawet dla małżeństwa z 4-5 dzieci. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Konrad233
Konrad233
Szukając odpowiedniego projektu, przede wszystkim musiałem wziąć pod uwagę wymiary naszej działki, tak aby budynek dobrze się w nią wpasował. Oprócz tego, bardzo istotny był dla mnie duży, dwustanowiskowy garaż uwzględniony w bryle. Spośród propozycji spełniających wymagania w powyższych kwestiach, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Nemezjusz 2 WRW1212. Przewidziany w nim układ pomieszczeń był najbliższy naszej wizji idealnego domu. Od początku marzyliśmy o właśnie takim rozkładzie wnętrza, dlatego wiedzieliśmy że nie będziemy musieli wprowadzać do niego żadnych większych zmian, a tego chcieliśmy uniknąć.

Wszystkie prace związane z realizacją projektu domu Nemezjusz 2 WRW1212 przebiegły po naszej myśli. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie, a całą inwestycję zakończyliśmy naprawdę szybko. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam zaledwie jeden rok. Ściany budynku zostały wymurowane z bloczków wapienno-piaskowych marki Silka. Strop wykonaliśmy w systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną firmy Röben. Uważam, że podany przez architekta kosztorys dotyczący realizacji projektu domu Nemezjusz 2 WRW1212 do stanu surowego zamkniętego został dobrze opracowany. Moim zdaniem jest to jak najbardziej realna kwota i spokojnie można się nią sugerować. W naszym przypadku udało się nawet obniżyć koszty inwestycji na tym etapie, ponieważ zdecydowałem się poświęcić trochę swojego czasu na znalezienie możliwości uzyskania korzystnych rabatów cenowych porównując oferty różnych hurtowni.

Prywatna łazienka w sypialni małżeńskiej nie wydała nam się koniecznym rozwiązaniem, dlatego postanowiliśmy przyłączyć jej powierzchnię do garderoby, która teraz jest naprawdę spora. Oprócz tego zamurowaliśmy przejście z wiatrołapu do garażu. Innych zmian nie wprowadzaliśmy i w dalszym ciągu nie dostrzegam takiej potrzeby - wszystko jest dokładnie tak jak chcieliśmy od samego początku.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Nemezjusz 2 WRW1212 okazała się dla naszej rodziny prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wszyscy jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani nowym domem i mieszka się nam w nim z pełnym komfortem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe SylwiaaM
SylwiaaM
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Nemezjusz 2 WRW1212, ponieważ spełniał wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Metraż niecałych 150 m² wydał się nam w pełni komfortowy, a przewidziany w nim układ wnętrza został bardzo funkcjonalnie przemyślany. Przede wszystkim spodobał się nam fakt, iż uwzględniono w nim praktyczne pomieszczenia dodatkowe na jakich od początku nam zależało. Bardzo istotna była dla nas pralnia, spiżarka przy kuchni oraz garderoba w każdej sypialni. Oprócz tego, ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam pod kątem wizualnym. Inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Prace postępowały po naszej myśli i wszystko udało nam się zakończyć w naprawde krótkim czasie. Od daty otrzymania pozwolenia na budowę, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło zaledwie 14 miesięcy. Budynek został postawiony przy użyciu białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką. Zależało nam na czasie, a szybkie zakończenie inwestycji wiązało się z większymi wydatkami. Tym samym, koszty naszej budowy przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Projekt domu Nemezjusz 2 WRW1212 od początku bardzo nam się spodobał, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy zmienić jednak sugerowaną konstrukcję schodów, ponieważ zabiegowe nie wydały nam się dobrym rozwiązaniem zwłaszcza przy małych dzieciach. Zamiast nich wykonaliśmy w pełni wygodne schody ze spocznikiem. Strych o sporych rozmiarach przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowego pokoju. Zrezygnowaliśmy w nim z dwóch okien połaciowych, a jednocześnie wstawiliśmy standardowe okno na ścianie szczytowej.

Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością rozważyłabym przyłączenie tarasowego podcienia do powierzchni salonu. Część sypialni nad tarasem nie ma podparcia, dlatego to miejsce wymaga zastosowania dużej ilości stali zbrojeniowej. Przyznam, że było to dosyć kosztowne, gdyż wyniosło nas ok. 15 tys. zł. Wyrównanie tylnej bryły domu byłoby tańsze, a dodatkowo powiększyłby się salon.

Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Nemezjusz 2 WRW1212. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, a nowy dom jest komfortowy i w całości spełnił nasze oczekiwania. Na szczególną pochwałę zasługuje również umiejscowienie kominka. Zlokalizowano go rogu części dziennej, dzięki równomiernie ogrzewa cały parter, mimo braku jakiegokolwiek rozprowadzenia. Ponadto, kominek znajduje się zaraz przy schodach i tym samym ciepło dostaje się również do pokoi na górze. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Nemezjusz 2

  4,7 – 3 głosy

5
67%
4
33%
3
0%
2
0%
1
0%

SylwiaaM buduje ten dom  04.12.2017 09:45

jaczew buduje ten dom  01.08.2017 12:38

Konrad233 buduje ten dom  10.11.2017 15:00

Projekt domu Nemezjusz 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Nemezjusz 2

Projekt domu Nemezjusz

Nemezjusz

137,44 m²

Projekty podobne do Nemezjusz 2 WRW1212

Projekt domu Karmelita 2M -100 3D iDesigner

Karmelita 2M

138,35 m²

Projekt domu Karmelita Gold 2M -100 3D iDesigner

Karmelita Gold 2M

148,99 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -100 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Torina 2M -200 3D

Torina 2M

133,99 m²

Projekt domu Kendra 2M -200 3D iDesigner

Kendra 2M

135,48 m²

Projekt domu Karmelita Modern 2M -100 3D

Karmelita Modern 2M

147,68 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych