Projekt domu Lea II (z wiatą) WRC2531

Cena projektu: 2 300 zł

Promocja Archipelag

Udostępnij
Pow. użytkowa
83,12 m²
Min. szer. działki
18,9 m
Wysokość budynku
8,16 m
Pow. zabudowy
97,55 m²
Kubatura
327,03 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
165 m²
EUco
37 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1 pod wiatą

Opis projektu

Dom Lea II (z wiatą) jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Lea (wersja A) bianco. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Lea II (z wiatą) odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Dom zawiera jednostanowiskową wiatę garażową. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt Lea II (z wiatą) to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.

Rzut kondygnacji projektu Lea II (z wiatą) - Rzut parteru

1 wiatrołap
1,79 m²
2 hall + schody
7,19 m²
3 kuchnia
5,91 m²
4 spiżarnia
1,3 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
19,32 m²
6 pokój
9,95 m²
7 łazienka
2,27 m²
8 kotłownia
6,67 m²
9 wiata jednostan.
20,38 m²
razem
54,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Lea II (z wiatą) - Rzut poddasza

1 korytarz
4,66 m²
2 pokój
8,1 m²
3 pokój
7,01 m²
4 pokój
9,4 m²
5 łazienka
6,22 m²
razem
35,39 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Lea II (z wiatą) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Lea II (z wiatą)
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Kosztorys opracowany przez autora projektu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 178 600 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy, bloczki betonowe 24 cm, ocieplenie styropian 15 cm. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy firmy H+H 24 cm, ocieplenie styropian 20 cm. Ściany wewnętrzne: nośne murowane, beton komórkowy firmy H+H 24 cm i 12 cm. Podłoga na gruncie: płyta betonowa, ocieplenie styropian 15 cm. Strop: międzypiętrowy gęstożebrowy Teriva. Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 30 cm, dachówka płaska Bergamo.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Recenzje projektu Lea II (z wiatą)

  – 0 głosów

Projekt domu Lea II (z wiatą) należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Lea II (z wiatą)

Projekt domu Lea (wersja A) bianco

Projekt domu Lea G1

Lea G1

83 m²

Projekt domu Lea (wersja B) bianco

Projekty podobne do Lea II (z wiatą) WRC2531

Projekt domu L-9 Dom tradycyjny

Projekt domu Eco 2 bez garażu [B] -210