Projekt domu Lapis 2 WRN1020

Cena projektu: 2 595 zł 2 387 zł Oszczędzasz 208 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
139,3 m²
Min. szer. działki
19,3 m
Wysokość budynku
7,46 m
Pow. zabudowy
132 m²
Kubatura
465 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
5 (3 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Lapis 2 został stworzony na wzór popularnego projektu Lapis. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Lapis 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Lapis 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Lapis 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,1 m²
2 hall
2,4 m²
3 kuchnia
9,1 m²
4 pokój dzienny
32,6 m²
5 korytarz
6,1 m²
6 pokój
11,7 m²
7 pokój
10,6 m²
8 łazienka
4,5 m²
9 wc
2 m²
10 pom. gospodarcze
4,3 m²
11 garaż jednostan.
18 m²
razem
105,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Lapis 2 - Rzut poddasza

12 hall
11,1 m²
13 pokój
14,9 m²
14 pokój
9,4 m²
15 pokój
9,4 m²
16 łazienka
4,3 m²
17 garderoba
2,8 m²
razem
51,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Lapis 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

180 871 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

148 199 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
38 223 zł

stan surowy otwarty
117 958 zł

stan surowy zamknięty
24 690 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

W budynku zastosowano ściany z betonu komórkowego ocieplonego z zewnątrz, strop oraz więźbę dachową z drewna. Do pokrycia dachu w projekcie użyto dachówki zakładkowej, a elewacje otynkowano. Materiały i technologie można zmienić podczas adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Opinie mieszkańców domu Lapis 2

Zdjęcie profilowe Kamil1020
Kamil1020
Zdecydowałem się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Lapis 2 WRN1020, ponieważ spełniał moje oczekiwania pod kątem wymagań, które założyłem sobie na samym początku. Uwagę zwracałem przede wszystkim na rozmieszczenie pokoi, ale wiele innych czynników również miało wpływ na moją decyzję. Postawienie naszego domu odbyło się bez żadnych problemów, aczkolwiek na etapie budowy postanowiliśmy wprowadzić zmianę w konstrukcji dachu. Razem z fachowcami zauważyliśmy, iż zadaszenia nad frontem i tarasem wyjdą dużo wyżej od drzwi. Widziałem inną realizację tego projektu i duża luka między tymi elementami nie wygląda atrakcyjnie. W naszym wypadku zadaszenia zostały wydłużone i opuszczone nieco niżej, a dodatkowo oparłem je na legarach. Teraz wygląda to zdecydowanie lepiej. Ściany zewnętrzne naszego domu zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Wienerberger, natomiast wewnątrz wykonaliśmy je przy użyciu silikatowych bloczków. Był to dobry pomysł, ponieważ silikaty są praktyczniejsze, jeżeli chodzi o późniejsze wieszanie czy mocowanie wszelkiego rodzaju rzeczy. Bryłę ociepliliśmy białym styropianem o grubości 14 cm i taka warstwa izolacyjna bardzo dobrze się sprawdza w kwestii właściwości termicznych budynku zarówno latem jak i zimą. Sprawia to również fakt, iż wszędzie wstawiliśmy energooszczędne, trzyszybowe okna. Dom ogrzewamy gazem i w ubiegłym roku wyniosło nas to ok. 2600 zł na sezon grzewczy. Projekt domu Lapis 2 WRN1020 przewiduje podciąg przebiegający przez środek salonu, jednak moim zdaniem wyglądałoby to nieestetycznie. Aby nie wykonywać tego elementu, w części dziennej postawiłem słupek, na którym opiera się konstrukcja stropu. Oprócz tego zrezygnowałem z zabudowanej klatki schodowej i zrobiłem otwarte, dwuzabiegowe schody. Dzięki temu przestrzeń na parterze jest bardziej przestronna. Zmieniłem przeznaczenie małej ubikacji na dole i teraz mamy tam spiżarnię. Toaleta w tym miejscu nie była za bardzo potrzebna, ponieważ na parterze mamy wystarczających rozmiarów łazienkę, którą dodatkowo nieco powiększyliśmy kosztem narożnego pokoju. Jesteśmy rodziną 4-osobową i metraż naszego domu jest dla nas nawet minimalnie za duży, aczkolwiek większa powierzchnia daje większą wygodę. Ilość sypialni na poddaszu jest dla nas optymalna, więc dwa pokoje na parterze użytkujemy tylko sporadycznie. Myślę, że w domu wybudowanym zgodnie z projektem Lapis 2 WRN1020 z pełnym komfortem mogłaby zamieszkać nawet 5-6 osobowa rodzina. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Lapis 2

  – 0 głosów

Projekt domu Lapis 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Lapis 2

Projekt domu Lapis -176

Lapis

90,2 m²

Projekty podobne do Lapis 2 WRN1020

Projekt domu E-167

E-167

151,5 m²

Projekt domu Małgosia EE garaż -250

Projekt domu Murator C307 Wieczorowy

Projekt domu Małgosia E garaż -250

Małgosia E garaż

143,4 m²

Projekt domu Grosella

Grosella

126 m²

Projekt domu Milaczek -150

Milaczek

153,15 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych