Projekt domu Kwiat Paproci 74 KRN1031

Cena projektu: 1 310 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
76,95 m²
Min. szer. działki
17,66 m
Wysokość budynku
6,33 m
Pow. zabudowy
97,64 m²
Kubatura
458,4 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu Kwiat Paproci 74 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Kwiat Paproci 74 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu znajduje się jedna komfortowa łazienka. Uwzględnione w domu dwie przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Kwiat Paproci 74 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,11 m²
2 hall
8,56 m²
3 pokój
11,76 m²
4 pokój dzienny
20,6 m²
5 łazienka
4,76 m²
6 pokój
11,76 m²
7 kotłownia
4,64 m²
8 kuchnia
11,76 m²
razem
76,95 m²

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kwiat Paproci 74 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kwiat Paproci 74
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

113 729 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
29 862 zł

stan surowy otwarty
69 288 zł

stan surowy zamknięty
14 579 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 30 cm + 10 cm ocieplenie. Ściany wewnętrzne nośne: pustak ceramiczny 19 cm. Ściany wewnętrzne działowe: pustak ceramiczny 12 cm. Strop nad parterem: żelbetowy. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Klasyczny Dom

Opinie mieszkańców domu Kwiat Paproci 74

Zdjęcie profilowe jozluk
jozluk
Po podjęciu decyzji o wybudowaniu własnego domu postanowiłem sprzedać swoje mieszkanie. Uzyskana kwota musiała starczyć mi zarówno na zakup działki jak i postawienie i wykończenie budynku, dlatego też szukałem projektu, który będzie tani w realizacji. Projekt Kwiat Paproci 74 KRN1031 spełniał ten warunek, a dodatkowo wydał mi się bardzo funkcjonalny. Spodobały mi się duże rozmiary kuchni z uwzględnionym w niej aneksem jadalnianym, a ilość pokoi spełniała moje oczekiwania. Dodatkowo, architekt przewidział wykonanie pomieszczenia gospodarczego, które jest naprawdę praktycznym rozwiązaniem.

Na samym początku inwestycji natrafiłem na pewien kłopot wynikający z warunków planu zagospodarowania przestrzennego, które określają, iż wszystkie budynki w mojej okolicy muszą posiadać kalenicę prostopadłą do drogi. Co prawda, mogłem zdecydować się na przeprojektowanie konstrukcji dachu, ale obawiałem się, że dom nie będzie wyglądał już tak dobrze. Ostatecznie musiałem ustawić go bokiem. Z tego względu, schodki tarasowe wykonałem w kierunku drogi, a także postanowiłem zabudować ganek, gdyż przy takim usytuowaniu, drzwi frontowe znalazły się po nawietrznej stronie.

Z samą budową nie miałem już żadnych problemów. Dokumentacja techniczna nie zawierała błędów, a prosta konstrukcja budynku sprawiła, iż jego realizacja była łatwa i przebiegła w bardzo krótkim czasie. Pierwsze prace rozpocząłem 25 grudnia 2013 r. Ówczesna zima była bardzo łagodna, co umożliwiło wykonywanie prac w tym okresie i zakończenie całej inwestycji już na początku lipca 2014 r. Ściany zostały wymurowane z bloczków Silka 24 cm, a dach pokryłem blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu, zaś izolację poddasza tworzy wełna mineralna o grubości 15 cm oraz podwójna folia paroizolacyjna. Przy zastosowanych materiałach dom jest naprawdę ekonomiczny. Na całej jego powierzchni zainstalowałem system ogrzewania podłogowego i tym samym całkowicie zrezygnowałem z grzejników. Z gazu korzystam do ogrzania pomieszczeń i wody użytkowej oraz gotowania, gdyż w kuchni zamontowałem kuchenkę gazową. Miesięczne rachunki za to rozwiązanie wynoszą mnie średnio 200 zł, co uważam jest bardzo korzystną kwotą. Jestem również zadowolony z kosztów całej inwestycji. Bez problemu zmieściłem się w oszacowanej kwocie, jednak muszę zaznaczyć, iż wiele prac wykonałem własnymi siłami.

Do projektu Kwiat Paproci 74 KRN1031 wprowadziłem kilka zmian. Świetnym pomysłem było przesuniecie kominka bliżej środka ścianki działowej w salonie, tak iż obecnie znajduje się on prawie na równi z krótką ścianką przy łazience. W oryginalnej wersji komin wychodził praktycznie z kalenicy, jednak ze względu na zastosowanie na dachu podwójnej blachy osłonowej, wolałem go nieco odsunąć od centralnej części więźby. To rozwiązanie poprawiło również ustawność wnętrza. Gdy odwiedza mnie większa ilość gości, nie mam żadnego problemu aby w salonie rozłożyć w poprzek stół o sporych rozmiarach.

Uważam, że warto również rozważyć zwiększenie wysokości ogniomurków, które oryginalnie są dosyć niskie. W moim przypadku mają one 25 cm wys. (po pokryciu dachu blachodachówką wystają na 22 cm.) co moim zdaniem prezentuje się bardziej korzystnie. Takie rozwiązanie polecam szczególnie osobom, które zdecydują się na zastosowanie dachówki ceramicznej, która jest grubszym materiałem niż blacha. Kolejną modyfikacją było wydłużenie wiatrołapu do poziomu ścianek nośnych w pokoju i kuchni. Dzięki temu zyskałem więcej miejsca na ściągnięcie butów i powieszenie kurtek, co bardzo się przydaje gdy zapraszam znajomych. Postanowiłem doświetlić salon i wstawiłem w nim jedno dodatkowe okno o wymiarach 90x90 cm. Takie same przeszklenia zastosowałem również na strychu na ścianach szczytowych. Oprócz tego, nieco zmniejszyłem okno w łazience, co pozwoliło mi na wstawienie w niej kabiny prysznicowej.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Kwiat Paproci 74 KRN1031, który w całości spełnił moje oczekiwania. Wnętrze jest bardzo funkcjonalne, a pokoje przestronne. Pomieszczenie gospodarcze jest naprawdę praktyczne i rewelacyjnie spełnia swoją funkcję - służy mi jako kotłownia, pralnio-suszarnia oraz zaplecze magazynowe. Dom podoba się nie tylko mi, ale również wszystkim odwiedzającym mnie gościom, a nawet zdarza się, że projekt chwalą i pytają o niego zupełnie obcy ludzie. Wszyscy są bardzo zaskoczeni, ponieważ z zewnątrz budynek wygląda na malutki, jednak po wejściu do środka okazuje się, że jest w nim naprawdę sporo miejsca. Z czystym sumieniem mogę polecić innym ten projekt. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kwiat Paproci 74

  – 0 głosów

Projekt domu Kwiat Paproci 74 należy do kategorii

Projekty podobne do Kwiat Paproci 74 KRN1031

Projekt domu Tebe paliwo stałe

Tebe paliwo stałe

83,92 m²

Projekt domu Sezam -300 3D iDesigner

Sezam

77,84 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 15 -200

Projekt domu Doppio -300

Doppio

80 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 12 -200

Projekt domu Dom przy Bukowej 11 -200

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych