Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
313 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na II kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
72 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
192 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
49 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
124,40 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
201 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
201 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
163,70 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
906,60 m³
Powierzchnia dachu
298 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7 m
Szerokość elewacji
14,30 m
Długość elewacji
17,60 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,30 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25,60 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,52 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Aneks na paliwo stałe
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Wersja technologiczna: murowana - beton komórkowy. Strop: Vector firmy Konbet Poznań. Typ schodów: brak. Konstrukcja dachu: drewniana krokwiowo-jętkowa. Typ ogrzewania: Kocioł na gaz. Dostępna wersja z paliwem stałym: Tak. Dostępna wersja z pompą ciepła: Tak. Ściany zewnętrzne: 24 cm beton komórkowy Solbet Optimal. Ściany wewnętrzne: 24 cm beton komórkowy Solbet Optimal. Ściany wewnętrzne działowe: 12 cm beton komórkowy Solbet Optimal.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys elektroniczny
450 zł
350 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Kosztorys drukowany
260 zł
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Dodatkowy egzemplarz projektu
350 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
195 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
500 zł
Projekty ogrodzeń
152 zł
Pokaż więcej (2)
Opis projektu
Dom Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy został stworzony na wzór popularnego projektu Koniczynka - murowana – beton komórkowy. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie.
Projekt Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu znajdują się dwie komfortowe łazienki, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Koniczynka G2 (1364)
Adam Wielechowski
Zrealizowany przez nas projekt domu Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy KRD2503 wybrała właściwie moja żona, aczkolwiek ja w pełni poparłem tą decyzję. Ukazany na rysunkach budynek w całości bardzo przypadł jej do gustu, a metraż wydał się optymalny dla naszej rodziny. Od początku zależało nam na budowie domu o powierzchni ok. 120 m² z trzema sypialniami. Oprócz tego, dla małżonki bardzo istotna była praktyczna spiżarka przy kuchni oraz taras od tylnej strony. Dodatkowo, z racji niezbyt ciekawych doświadczeń związanych z wcześniejszym zalewaniem działki spodobało nam się, że dom usytuowany jest na lekkim podwyższeniu.Projektowa dokumentacja techniczna była dobrze opracowana, aczkolwiek w trakcie inwestycji natrafiliśmy na pewną nieścisłość. Okazało się, iż chcąc wykonać więźbę dachową musieliśmy skuć kawałek stropu znajdującego się nad przeszklonym wykuszem, gdyż w przeciwnym razie krokiew by się nie zmieściła. Współpracujący z nami fachowcy dobrze sobie z tym poradzili i wszystko udało się wykonać jak najbardziej poprawnie, jednak warto już wcześniej zwrócić na to uwagę. Pozostałe etapy przebiegły sprawnie i po naszej myśli. Prace postępowały w szybkim tempie i już po 1 roku i dwóch miesiącach od ich rozpoczęcia wprowadziliśmy się do nowego domu. Co prawda, do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie ostatnich drobnych wykończeń, aczkolwiek robimy je w między czasie i w żaden sposób nie przeszkadza to w pełni wygodnym mieszkaniu.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że decydując się na realizację projektu domu parterowego Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy KRD2503 śmiało można sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. Moim zdaniem zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest w pełni realne. Stawiając na budowę systemem gospodarczym etap „pod klucz” można zamknąć w ok. 500-550 tys. zł.Okno tarasowe w sypialni wydało nam się zbędne i postanowiliśmy z niego zrezygnować. Oprócz tego zmniejszyliśmy szerokość dwóch przeszkleń w salonie, a okna w garażu zwęziliśmy z 120 do 60 cm. Pozwoliło nam to uzyskać więcej miejsca na ścianie na powieszenie regałów. Dobrym pomysłem było także przeniesienie do tego pomieszczenia wyłazu strychowego. Dzięki temu chłodne powietrze z poddasza nie dostaje się do części mieszkalnej, a sufit w korytarzu wygląda w pełni estetycznie.Przewidziany w projekcie Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy KRD2503 układ pomieszczeń od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany, dlatego w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. W dalszym ciągu wnętrze posiada dla mnie same plusy. Nowy dom jest komfortowy i w całości spełnił nasze oczekiwania. Dodatkowo, podoba się także innym. Odwiedziło nas już osiem rodzin chcących oglądnąć zrealizowany projekt Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy KRD2503 na własne oczy. Wszyscy byli nim zachwyceni i zdecydowani na jego budowę. Polecam i pozdrawiam.
Adam Wielechowski
Zrealizowany przez nas projekt domu Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy KRD2503 wybrała właściwie moja żona, aczkolwiek ja w pełni poparłem tą decyzję. Ukazany na rysunkach budynek w całości bardzo przypadł jej do gustu, a metraż wydał się optymalny dla naszej rodziny. Od początku zależało nam na budowie domu o powierzchni ok. 120 m² z trzema sypialniami. Oprócz tego, dla małżonki bardzo istotna była praktyczna spiżarka przy kuchni oraz taras od tylnej strony. Dodatkowo, z racji niezbyt ciekawych doświadczeń związanych z wcześniejszym zalewaniem działki spodobało nam się, że dom usytuowany jest na lekkim podwyższeniu.Projektowa dokumentacja techniczna była dobrze opracowana, aczkolwiek w trakcie inwestycji natrafiliśmy na pewną nieścisłość. Okazało się, iż chcąc wykonać więźbę dachową musieliśmy skuć kawałek stropu znajdującego się nad przeszklonym wykuszem, gdyż w przeciwnym razie krokiew by się nie zmieściła. Współpracujący z nami fachowcy dobrze sobie z tym poradzili i wszystko udało się wykonać jak najbardziej poprawnie, jednak warto już wcześniej zwrócić na to uwagę. Pozostałe etapy przebiegły sprawnie i po naszej myśli. Prace postępowały w szybkim tempie i już po 1 roku i dwóch miesiącach od ich rozpoczęcia wprowadziliśmy się do nowego domu. Co prawda, do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie ostatnich drobnych wykończeń, aczkolwiek robimy je w między czasie i w żaden sposób nie przeszkadza to w pełni wygodnym mieszkaniu.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że decydując się na realizację projektu domu parterowego Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy KRD2503 śmiało można sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. Moim zdaniem zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest w pełni realne. Stawiając na budowę systemem gospodarczym etap „pod klucz” można zamknąć w ok. 500-550 tys. zł.Okno tarasowe w sypialni wydało nam się zbędne i postanowiliśmy z niego zrezygnować. Oprócz tego zmniejszyliśmy szerokość dwóch przeszkleń w salonie, a okna w garażu zwęziliśmy z 120 do 60 cm. Pozwoliło nam to uzyskać więcej miejsca na ścianie na powieszenie regałów. Dobrym pomysłem było także przeniesienie do tego pomieszczenia wyłazu strychowego. Dzięki temu chłodne powietrze z poddasza nie dostaje się do części mieszkalnej, a sufit w korytarzu wygląda w pełni estetycznie.Przewidziany w projekcie Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy KRD2503 układ pomieszczeń od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany, dlatego w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. W dalszym ciągu wnętrze posiada dla mnie same plusy. Nowy dom jest komfortowy i w całości spełnił nasze oczekiwania. Dodatkowo, podoba się także innym. Odwiedziło nas już osiem rodzin chcących oglądnąć zrealizowany projekt Koniczynka G2 - murowana – beton komórkowy KRD2503 na własne oczy. Wszyscy byli nim zachwyceni i zdecydowani na jego budowę. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki