Projekt domu Ariel BSA1929

Cena projektu: 3 600 zł 3 250 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
128,14 m²
Min. szer. działki
22,14 m
Wysokość budynku
7,32 m
Pow. zabudowy
202,64 m²
Kubatura
784 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
319,62 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Ariel to dom jednorodzinny, parterowy z dachem kopertowym oraz wysuniętym do przodu, dwustanowiskowym garażem. Stosunkowo niski i rozłożysty wymaga większej działki. Tradycyjna forma i jasna, prosta elewacja przełamana dużymi przeszkleniami, sprawiają, że dom wpisuje się we współczesne trendy. Projekt Ariel stanowi idealną propozycję dla modelu rodziny typu 2+2. Pokój dzienny i otwarta na niego kuchnia, oddzielone są subtelnie niewielką jadalnią tworząc razem strefę dzienną. Usytuowanie jej od strony południowo-zachodniej i wyposażenie w wysokie okna, zapewni intensywne doświetlenie wnętrz. W okresie zimowym ciepło oraz rodzinną atmosferę dodatkowo wzmocni zaprojektowany kominek. Przy znajdującej się w pobliżu strefy wejściowej kuchni zaproponowano niewielką spiżarnię, która z łatwością pomieści domowe przetwory oraz zapasy. Strefa nocna to dwie mniejsze sypialnie, łazienka oraz duża sypialnia z osobną garderobą oraz łazienką.Taka kombinacja pomieszczeń nie tylko zapewni domownikom komfort prywatności, ale również przyczyni się do lepszej organizacji przestrzeni. Elementem przykuwającym uwagę w projekcie Ariel jest obszerny, wielopłaszczyznowy taras otaczający budynek z dwóch stron. Jest on przede wszystkim atrakcyjny wizualnie, ale stanowi też doskonałe miejsce relaksu na zewnątrz domu. Mocną stroną projektu domu Ariel jest praktyczne rozmieszczenie odpowiednio doświetlonych pomieszczeń. Zastosowane połączenie kuchni z pokojem dziennym to popularne rozwiązanie, które nadaje wnętrzom przestrzenności, a także sprzyja integracji domowników. Szczególną uwagę należy zwrócić na prostą i elegancką formę budynku, urozmaiconą oryginalnym tarasem. Z kolei duży garaż, mogący pomieścić dwa samochody, sprawia, że Ariel to idealna propozycja dla zmotoryzowanej rodziny.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ariel - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,47 m²
2 hall
13,89 m²
3 wc
2,01 m²
4 pokój
11,47 m²
5 łazienka
5,36 m²
6 pokój
16,53 m²
7 garderoba
4,25 m²
8 łazienka
4,47 m²
9 pokój
14,08 m²
10 pokój dzienny + jadalnia
32,54 m²
11 kuchnia
9,37 m²
12 spiżarnia
2,84 m²
13 kotłownia
5,86 m²
14 garaż dwustan.
31,9 m²
razem
160,04 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie
Kreator 3D Oglądaj projekt Ariel w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ariel na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

293 651 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 25°. Dostępna wersja kąt 30°. Stropy: System Stropowy TECHNOBETON lub strop drewniany. Ściany: 2-warstwowe - beton komórkowy SOLBET 24 cm + styropian Termo Organika. Ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe. Stolarka: brama garażowa i drzwi zewnętrzne Hormann.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Projekt dostępny w wersji ze stropem drewnianym lub systemem stropowym TECHNOBETON. Przy składaniu zamówienia bardzo prosimy o podanie wybranej wersji stropu w projekcie.

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Ariel

Zdjęcie profilowe Krzysztof1929
Krzysztof1929
Od początku zależało nam na domu parterowym oraz dwustanowiskowym garażu przewidzianym w jego bryle. Przeglądnęliśmy naprawdę wiele projektów spełniających te kryteria, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt Ariel BSA1929, który przypadł nam do gustu również pod innymi względami. Przewidziany w nim układ pomieszczeń spełniał nasze oczekiwania i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać w nim wielu zmian. Oprócz tego, wyjątkowo spodobało nam się rozwiązanie polegające na uwzględnieniu garderoby i prywatnej łazienki w jednej z sypialni. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy - wszystko przebiegło szybko i zgodnie z planem. Kierownik nie zgłaszał błędów w dokumentacji technicznej, a wszystkie wyliczenia projektowe były jak najbardziej poprawne. Realizacja trwała stosunkowo krótko, gdyż już po siedmiu miesiącach od pierwszego „wbicia łopaty” mogliśmy wprowadzić się do nowego, wykończonego domu. Moim zdaniem, architekt poprawnie oszacował koszt postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i sądzę, że spokojnie można zmieścić się w podanej kwocie. Do wymurowania domu użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex. Zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej o wysokość dwóch pustaków, co znacznie zwiększyło przestronność górnej kondygnacji. Z racji tego, proponowany w projekcie drewniany strop zamieniliśmy na konstrukcję Teriva. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość użytkowego zaadaptowania poddasza, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 20 cm warstwa białego styropianu cechującego się najlepszymi dostępnymi na rynku parametrami odnośnie przenikalności cieplnej. Dach pokryliśmy wysokiej jakości blachodachówką firmy Blachy Pruszyński.

Dom oraz wodę użytkowa ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Aktualnie jesteśmy już po drugim sezonie grzewczym od zamieszkania. Po pierwszej zimie piec został dobrze wyregulowany, a mury zdążyły wyschnąć i dobrze się wygrzać, więc mogę określić już faktyczne koszty takiego rozwiązania. W całym sezonie grzewczym łączne rachunki za gaz wynoszą ok. 1500-1800 zł. Do projektu domu parterowego Ariel BSA1929 wprowadziliśmy kilka drobnych zmian. Nieco zwęziliśmy wymiary pomieszczenia gospodarczego, a także zmieniliśmy kształt głównej łazienki, która obecnie ma formę trapezu. Ścięcie po skosie jednej z jej ścianek pozwoliło na uzyskanie większej przestrzeni w korytarzu. Oryginalnie garaż nie posiadał żadnych przeszkleń, dlatego też postanowiliśmy doświetlić go za pomocą luksferów. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. W całym domu wstawiliśmy długie witryny, rezygnując tym samym z tradycyjnych okien. Dodatkowo, zwiększyliśmy rozmiary tej w salonie - okno typu HST zastosowaliśmy praktycznie na całej ścianie części wypoczynkowej i prezentuje się to naprawdę rewelacyjnie.

Wybór projektu Ariel BSA1929 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Architekt doskonale zaplanował układ pomieszczeń - wnętrze naszego domu jest funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Pokoje są przestronne i bardzo ustawne, dzięki czemu nie mieliśmy żadnych problemów z ich umeblowaniem. Jedyną radą, którą mógłbym przekazać Inwestorom, którzy zdecydują się na ten czy też inny projekt, to rozważenie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją - to nowoczesne rozwiązanie jest praktyczne i zmniejsza koszty eksploatacji budynku. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Michał Sikora
Michał Sikora
Od początku zależało nam na niewielkim domu, ponieważ wiedzieliśmy, że gdy dzieci dorosną, to wyprowadzą się do swoich mieszkań i duży metraż nie będzie nam potrzebny. Dodatkowo chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Z projektów, które spełniały te wymagania, Ariel BSA1929 najbardziej spodobał się mojej żonie, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Budowałem systemem gospodarczym i praktycznie wszystkie prace związane z postawieniem nowego domu wykonałem samodzielnie. Posiadam uprawnienia kierownika budowy, dlatego też mam spore doświadczenie w tej dziedzinie. W trakcie inwestycji nie natrafiłem na żadne trudności. Dokumentacja techniczna była czytelna i nie mam do niej zastrzeżeń. Wszystko udało mi się zrealizować sprawnie i w krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych, do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu minęło zaledwie 11 miesięcy.

Fundamenty wykonałem z betonowych bloczków, a następnie zaizolowałem je Pecimorem 2K i 12 cm warstwą Styroduru. Do postawienia ścian użyłem pustaków H+H, zaś bryłę z zewnątrz ociepliłem grafitowym styropianem o grubości 15 cm. Na poddaszu zastosowałem wełnę mineralną, a dach pokryłem blachodachówką Venecja. Dom ogrzewamy ekogroszkiem. W przeciągu całego sezonu grzewczego zużyliśmy 4 tony opału nabytego za łączną kwotę 3200 zł.

Moim zdaniem, kwota oszacowana w kosztorysie jest nieco przesadzona i myślę, że projekt Ariel BSA1929 można bez większego problemu zrealizować mniejszymi kosztami. Inwestycja wyniosła ok. 140 tys. zł, jednak ze względu na duży wkład własnej pracy wiele zaoszczędziłem na robociźnie. Uważam jednak, że nawet przy zatrudnieniu firmy Inwestor powinien zmieścić się w kwocie ok. 160 tys. zł.

Do oryginalnej wersji projektu wprowadziłem jedynie niewielkie zmiany. Powiększyłem jeden z pokoi, a także zrezygnowałem z małego WC przy kotłowni. Drzwi tarasowe uwzględnione w mniejszej sypialni zamieniliśmy na tradycyjne okno. Inne modyfikacje nie były konieczne, aczkolwiek teraz z pewnością rozważyłbym wykonanie wykuszu w jadalni i myślę, że takie rozwiązanie warto wziąć pod uwagę.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Ariel BSA1929. Mamy z żoną dwójkę dzieci i metraż naszego domu jest optymalny dla takiej liczby domowników. Wewnętrzny układ pomieszczeń jest funkcjonalny i spełnia nasze oczekiwania, a w garażu bez problemu mieszczą się dwa samochody. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe marela
marela
Przy wyborze idealnego projektu priorytetem było dla nas to, aby dom był w pełni komfortowy w użytkowaniu dla naszego niepełnosprawnego dziecka. Najważniejsze było więc uwzględnienie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie. Oprócz tego, zwracaliśmy uwagę na udogodnienia komunikacyjne jak szerokie korytarze czy brak progów. Przeglądnęliśmy z żoną wiele propozycji budynków parterowych, a spośród nich finalnie wybraliśmy projekt domu Ariel BSA1929. Jego wnętrze zostało odpowiednio przemyślane, a dodatkowo budynek w całości bardzo przypadł nam do gustu.

Budowa przebiegła sprawnie, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Starostwo nakazało nam jednak zmianę kąta nachylenia dachu z 25° do 35°. Co prawda, większa powierzchnia dachu wpłynęła na wyższe koszty inwestycji, ale za to zyskaliśmy więcej miejsca na poddaszu. Aby nie marnować tej powierzchni postanowiliśmy zaadaptować ją na użytkową. Wszystkie prace udało się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie, gdyż cała realizacja łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęła nam ok. 1,5 roku.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Ytong Energo 24 cm. Strop zrobiliśmy w żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 10 cm warstwa styropianu. W sezonie letnim wodę użytkową ogrzewamy za pomocą powietrznej pompy ciepła, zaś w okresie zimowym do ogrzania wody i całego domu służy nam piec na ekogroszek. Podajnik zasypany 6 workami opału wystarcza nam na ok. 4-5 dni, więc miesięczne koszty zużycia ekogroszku w zimie to ok. 300-400 zł. Myślę, że jak przy takiej powierzchni domu (ogrzewamy również poddasze) wychodzi to całkiem ekonomicznie. Ogrzewając ekogroszkiem warto mieć na uwadze, aby ścianę między kotłownią a sypialnią wykonać z materiału odznaczającego się dobrymi parametrami akustycznymi, tak aby pracujący piec nie był słyszalny w pokoju. Układ wnętrza przewidziany w projekcie domu Ariel BSA1929 od początku nam odpowiadał, dlatego właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jedynie zmienić przeznaczenie garażu na pokój rehabilitacyjny dla syna i tym samym zamiast bramy garażowej mamy w tym miejscu okna. Z racji adaptacji poddasza wykonaliśmy również klatkę schodową. Zrobiliśmy ją kosztem dużej łazienki, zaś ją wykonaliśmy w miejscu pierwotnie małej ubikacji, którą powiększyliśmy przyłączając do niej część powierzchni hallu. Na górnej kondygnacji udało nam się uzyskać 3 pokoje, duży hall z aneksem, łazienkę z suszarnią oraz pralnię z magazynkiem. Jeśli przyszli Inwestorzy projektu Ariel BSA1929 również chcieliby zaaranżować górę, polecałbym zastanowienie się nad innym rozwiązaniem dotyczącym słupów podtrzymujących kalenicę. Warto wcześniej pomyśleć nad ich rozsądnym podzieleniem i rozmieszczeniem, tak aby poddasze było w pełni przestronne i łatwiejsze w zagospodarowaniu.

Podczas dokonywania wyboru przejrzeliśmy i przeanalizowaliśmy ogrom różnych projektów, toteż decyzja o realizacji projektu domu Ariel BSA1929 była bardzo dokładnie przemyślana. Rozkład pomieszczeń w nowym domu w pełni nam odpowiada i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni - jak dla nas posiada same plusy. Pozdrawiam
Zdjęcie profilowe picus1302
picus1302
Wybierając idealny projekt domu największą uwagę zwracałem na uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Priorytetem było dla mnie funkcjonalne rozmieszczenie całego wnętrza oraz usytuowanie kotłowni, a spośród wszystkich propozycji do gustu najbardziej przypadł mi projekt domu Ariel BSA1929.

Mieszkamy w małej miejscowości bez możliwości podłączenia instalacji gazu ziemnego, a dodatkowo zakupiliśmy działkę niedaleko lasu. Z tego względu wiedzieliśmy, że dom będziemy ogrzewać za pomocą tradycyjnego pieca opałowego, więc kotłownia za garażem z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz wydała mi się idealnym rozwiązaniem. Spodobała mi się także obecność praktycznych pomieszczeń jak garderoba czy spiżarka, a oprócz tego od początku zależało nam na budynku parterowym. . Cała realizacja przebiegła sprawnie i jestem z niej naprawdę zadowolony. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym i jednocześnie postanowiliśmy nie śpieszyć się za bardzo. Wszystko zostało dokładnie i poprawnie wykonane. Fundamenty wylaliśmy w listopadzie 2014 r., a następnie zostawiliśmy je do odstania przez zimę. W 2015 r. postawiliśmy budynek w stanie surowym zamkniętym z instalacjami, a w 2016 r. ruszyliśmy z pracami wykończeniowymi. Do nowego domu wprowadziliśmy się w styczniu 2017 r.

Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy w tradycyjnej monolitycznej żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że przy realizacji projektu domu Ariel BSA1929 można śmiało sugerować się kosztorysem, a zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest w pełni realne. Z racji tego, iż budowaliśmy metodą gospodarczą i wiele prac wykonałem samodzielnie, z łatwością udało mi się znacznie obniżyć podane w nim koszty.

Duże znaczenie miała dla mnie właściwa izolacja domu, dlatego też postanowiłem nie oszczędzać w tej kwestii - uważam, że lepiej wydać nieco więcej na ocieplenie i cieszyć się niskimi kosztami ogrzewania. Zdecydowałem się na nieco grubszą, niż zalecana w projekcie, warstwę muru. Zamiast pustaków 24 cm zastosowałem te o grubości 30 cm, a następnie pokryłem je 15 cm styropianem. Taką samą warstwę tego materiału ułożyłem na stropie, zaś w podłodze na gruncie mamy 20 cm. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne trzyszybowe okna. Budynek jest ekonomiczny, a dodatkowo zeszła zima była stosunkowo łagodna, toteż ilości zużytego przez nas drewna były naprawde znikome. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru przeanalizowaliśmy naprawdę sporo różnych propozycji, więc decyzja o zakupie projektu domu parterowego Ariel BSA1929 była dokładnie przemyślana. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń od początku w całości spełniał nasze oczekiwania i w dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje. Nowy dom jest funkcjonalny i jak dla mnie posiada same plusy - mieszka się nam w nim naprawdę komfortowo. Pozdrawiam.
Dom spełniał nasze oczekiwania, miał mieć proste kształty i łatwy konstrukcyjnie dach, co przełoży się na ekonomiczność inwestycji.

Recenzje projektu Ariel

  4,9 – 15 głosów

5
93%
4
7%
3
0%
2
0%
1
0%

patraf 28.01.2018 11:18

Kaarroo 17.10.2019 09:38

paulkaam 09.08.2018 14:11

j.jaworowiczka 22.08.2018 12:40

kamil.dds buduje ten dom  17.10.2016 11:31

Miro25 buduje ten dom  22.10.2016 19:02

marta1990 buduje ten dom  25.10.2016 12:13: Jak dla mnie najlepszy wybór.Najpiękniejszy jaki się Nam spodobał. Wprowadziliśmy kilka zmian i wyszło naprawdę super. Nigdy nie zmienilabym zdania co do wyboru projektu;-) gorąco polecam;-)

Malgorzatab9 buduje ten dom  28.10.2016 10:36: Według mnie to jeden z lepszych projektów. Nie za duży, nie za mały - w sam raz dla mojej rodziny. Zdecydowałam się na jego realizację i już nie mogę się doczekać zamieszkania!

picus1302 buduje ten dom  04.05.2017 13:51

Mat1991 buduje ten dom  16.06.2017 17:47: Buduje ten dom:-)

kamik-k1 09.12.2016 18:38

,iro 09.04.2017 16:06

marela buduje ten dom  27.04.2017 11:57

czesiu1988 30.04.2017 11:47

Projekt domu Ariel należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ariel

Projekt domu Ariel 5 -350 3D

Ariel 5

139,03 m²

Projekt domu Ariel 4 -350 3D iDesigner

Ariel 4

139,03 m²

Projekt domu Ariel 6 -350 3D

Ariel 6

128,52 m²

Projekt domu Ariel 2 -350 3D

Ariel 2

107,16 m²

Projekt domu Ariel 7 -350 3D

Ariel 7

221 m²

Projekt domu Ariel 3 -350 3D

Ariel 3

128,43 m²

Projekty podobne do Ariel BSA1929

Projekt domu Dostępny D45 wariant II 3D iDesigner

Projekt domu Ardenowice mg 2

Ardenowice mg 2

123,2 m²

Projekt domu Wymarzony 6 3D iDesigner

Wymarzony 6

123,72 m²

Projekt domu Dom przy Kwiatowej 3 bis -700

Projekt domu Dom przy Kwiatowej 3 -700

Projekt domu Asan -350 3D

Asan

137,23 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych