Projekt domu Keos 2 WRW1095

Cena projektu: 2 640 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
133,03 m²
Min. szer. działki
22,63 m
Wysokość budynku
7,2 m
Pow. zabudowy
228,96 m²
Kubatura
475,09 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
342,21 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Keos 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Keos. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Keos 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że oryginalnie się prezentuje. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Keos 2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Uwzględnione miejsce w kuchni na wyspę z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu znajdują się dwie komfortowe łazienki, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Keos 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,53 m²
2 hall
8,7 m²
3 kuchnia
12,52 m²
4 spiżarnia
1,81 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
37,13 m²
6 korytarz
8,82 m²
7 pokój
12,11 m²
8 łazienka
3,82 m²
9 garderoba
3,5 m²
10 pokój
14,61 m²
11 pokój
12,11 m²
12 łazienka
8,17 m²
13 pom. gospodarcze
4,2 m²
14 pom. gospodarcze
5,74 m²
15 garaż dwustan.
35,14 m²
razem
173,91 m²

Rzut kondygnacji projektu Keos 2 - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
33,89 m² (181,95 m²)
razem
33,89 m² (181,95 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Keos 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Keos 2
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
84 075 zł

stan surowy otwarty
113 325 zł

stan surowy zamknięty
24 193 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 298 046 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: belki drewniane. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Keos 2

Zdjęcie profilowe piotri1
piotri1
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Keos 2 WRW1095, ponieważ w całości bardzo przypadł nam do gustu. Ukazany na rysunkach budynek prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie i w kwestii wizualnej w pełni nas satysfakcjonował. Wpływ na jego wybór miał także układ wnętrza, który wydał się nam naprawdę funkcjonalnie zaplanowany i uwzględniał wszystkie interesujące nas pomieszczenia. Od początku interesował nas salon połączony z kuchnią, a dodatkowo spodobało nam się iż w jednej z sypialni architekt uwzględnił praktyczną garderobę

Wszystkie prace budowlane postępowały sprawnie i po naszej myśli. Na szczęście podczas budowy nia natrafiliśmy na żadną sytuację, mającą wpływ na jej przebieg. Całą inwestycję, od rozpoczęcia wykopów fundamentowych, do zamieszkania w pełni wykończonym i wyposażonym domu, udało nam się zrealizować w przeciągu 3 lat. Budynek został wymurowany przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm. Zmieniliśmy sugerowaną przez architekta metodę wykonania stropu i w naszym przypadku tworzy go konstrukcja Teriva. Dach pokryliśmy blachodachówką. Przy zastosowaniu powyższych materiałów, koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 200 tys. zł.

Projekt domu Keos 2 WRW1095 od początku w całości nam odpowiadał, dlatego postanowiliśmy wykonać go zgodnie z oryginalną wersją. Jedyną, małą zmianą było przyłączenie powierzchni pralni do znajdującej się obok kotłowni. Obecnie myślę, że dobrym pomysłem byłby ponadto lekkie wydłużenie garażu, tak aby kosztem jego części móc poszerzyć pom. gospodarcze o ok. 0,5 m. Dodatkowo, teraz ewentualnie pomyślałbym nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby nieco powiększyć pokoje dzieci.

Od początku wiedziałem, że decyzja o realizacji projektu domu parterowego Keos 2 WRW1095 będzie dla nas jak najbardziej trafiona i w dalszym ciągu jestem z niej zadowolony. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i w tej kwestii dostrzegam same zalety. W nowym domu mieszka się nam z pełnym komfortem. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Keos 2

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

piotri1 buduje ten dom  18.01.2018 14:48

Projekt domu Keos 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Keos 2

Projekt domu Keos

Keos

127,2 m²

Projekt domu Keos 1

Keos 1

127,68 m²

Projekty podobne do Keos 2 WRW1095

Projekt domu Dom na Parkowej 3D

Dom na Parkowej

122,39 m²

Projekt domu HomeKoncept-36 -300 3D

HomeKoncept-36

125,8 m²

Projekt domu Murator M176 Nowe możliwości

Projekt domu Natalia 3

Natalia 3

120,23 m²

Projekt domu APS 269

APS 269

124,1 m²

Projekt domu Domena 102 B

Domena 102 B

137,09 m²