Projekt domu Kaspian WRW1098

Cena projektu: 3 050 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,5 m²
Min. szer. działki
24,09 m
Wysokość budynku
8,08 m
Pow. zabudowy
152,51 m²
Kubatura
561,09 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
285,34 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Kaspian to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Kaspian to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kaspian - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,14 m²
2 hall
11,29 m²
3 pokój
10,13 m²
4 spiżarnia
1,02 m²
5 kuchnia
10,14 m²
6 jadalnia
9,89 m²
7 pokój dzienny
24,78 m²
8 pom. gospodarcze
6,86 m²
9 garaż jednostan.
23,26 m²
10 łazienka
4,23 m²
razem
105,74 m²

Rzut kondygnacji projektu Kaspian - Rzut poddasza

1 hall
4,76 m² (5 m²)
2 łazienka
6,61 m² (9,11 m²)
3 pokój
12,31 m² (17,34 m²)
4 pokój
12,04 m² (13,95 m²)
5 garderoba
4,16 m² (7,33 m²)
6 pokój
16 m² (21,86 m²)
7 strych
25,01 m² (39,35 m²)
razem
80,89 m² (113,94 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kaspian na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kaspian
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

245 061 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 18 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, okładzina klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego opracowania. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Kaspian

Zdjęcie profilowe Mariusz3335
Mariusz3335
Decydując się na budowę własnego domu, przede wszystkim zależało nam, aby budynek posiadał poddasze użytkowe. Oprócz tego, szczególną uwagę zwracaliśmy na funkcjonalny układ pomieszczeń. Pierwotnie byliśmy z żoną zainteresowani projektem domu Dorian, jednak okazało się że był on jeszcze w fazie przygotowań, a nam zależało na szybkim zakupie. Na szczęście znaleźliśmy bardzo podobną propozycję i ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Kaspian WRW1098.

Cała inwestycja odbyła się bardzo sprawnie. Współpracowaliśmy z doświadczoną firmą, która kompleksowo zajęła się postawieniem budynku od fundamentów, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Budowa przebiegła naprawdę szybko. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w październiku 2014 r., a już w grudniu 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Do wymurowania wszystkich ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Ściany zewnętrzne postawiliśmy z bloczków o szerokości 30 cm, nośne wewnętrzne - 25 cm, zaś działowe z 10 cm. Zmieniliśmy nieco zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i na całej powierzchni wykonaliśmy go w żelbetowej konstrukcji. Dach pokryliśmy systemową blachodachówką Venecja. Mogę szczerze polecić ten materiał, gdyż wyglądem imituje dachówkę ceramiczną i tym samym świetnie się prezentuje, a jednocześnie jest niedużym obciążeniem dla więźby.

Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został dobrze wyliczony i zmieszczenie się w podanej kwocie jest jak najbardziej realne. Dom ogrzewamy za pomocą kondensacyjnego dwufunkcyjnego pieca gazowego, a do ogrzewania wody w okresie letnim wspomagają go usytuowane na dachu solary. W okresie jesiennym wystarcza nam ok. 200 m³ gazu, zaś już w bardziej mroźnych, zimowych miesiącach zużywamy ok. 320 m³ łącznie z C.U.W. przy 4-osobowej rodzinie.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Kaspian WRW1098 od początku wydał się nam bardzo dobrze przemyślany, dlatego wykonaliśmy go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z krótkich ścianek działowych tworzących spiżarnię. Zamiast niej przy wejściu do kuchni postawiliśmy dużą szafę, która w kwestii przechowywania żywności również świetnie się sprawdza, a uniknęliśmy zbędnego murowania i wstawiania drzwi. Dodatkowo podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość dwóch pustaków. Dzięki temu skosy stały się łagodniejsze i tym samym przestrzeń poddasza jest bardziej przestronna. W pomieszczeniu nad garażem dołożyliśmy dwa okna połaciowe od tylnej strony, a dodatkowo wydzieliliśmy w nim niedużą pralnię. Świetny pomysłem było także wstawienie okna schodami. Szczerze polecam to rozwiązanie, gdyż oryginalnie klatka schodowa byłaby jednak za ciemna, a dzięki przeszkleniu oświetlające ją słońce tworzy miłą i jasną przestrzeń. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na postawienie dodatkowego komina, który służy jako wentylacja małej łazienki, pralni oraz kanalizacji.

Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek jeśli przyszłym Inwestorom projektu domu Kaspian WRW1098 zależy na zmniejszeniu kosztów budowy, mogę polecić zmianę wykonania wykusza. W jego oryginalnej wersji, pomiędzy przeszkleniami nie ma murków czy innych podpór, toteż zrobienie tego elementu wymagało użycia sporej ilości stali i betonu. Prezentuje się bardzo ciekawie, ale wykonanie wykusza tradycyjną metodą pozwoli na znaczne oszczędności, więc warto to rozważyć.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kaspian WRW1098. W nowym domu mieszkamy już rok i z całym przekonaniem stwierdzam, że jest naprawdę funkcjonalny. Wnętrze jest przestronne, a jego układ w całości spełnia nasze oczekiwania. Miejsca mamy naprawdę sporo. Duża, małżeńska sypialnia z praktyczną garderobą to świetne rozwiązanie. Każde z dwójki naszych dzieci posiada swój własny pokój, a wszystkie pozostałe pomieszczenia są ustawne i dobrze usytuowane. Zewnętrznym elementem, z którego jestem bardzo zadowolony jest zadaszona wnęka przy głównym wejściu. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dzięki niej, mimo mocnych wiatrów z zachodniej strony jakie często zdarzają się na naszym rejonie, nawet podczas niepogody wejście jest czyste, suche i niezaśnieżone. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kaspian

  – 0 głosów

Projekt domu Kaspian należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kaspian

Projekt domu Kaspian 2

Kaspian 2

131,54 m²

Projekt domu Kaspian N

Kaspian N

131,49 m²

Projekt domu Kaspian 2N

Kaspian 2N

131,49 m²

Projekty podobne do Kaspian WRW1098

Projekt domu Noelia Modern -100 3D iDesigner

Noelia Modern

119,02 m²

Projekt domu Noelia BIS -100 3D iDesigner

Noelia BIS

129,73 m²

Projekt domu Avanti -135

Avanti

139,7 m²

Projekt domu Puk 3 3D

Puk 3

131,04 m²

Projekt domu Alion -200 3D

Alion

136,35 m²

Projekt domu Owidiusz

Owidiusz

131,28 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych