Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

Projekt domu Kasjopea 3 WAH1241

Cena projektu: 3 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
172,7 m²
Min. szer. działki
20,65 m
Wysokość budynku
8,55 m
Pow. zabudowy
166,24 m²
Kubatura
792 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
250,68 m²
EUco
63,19 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Kasjopea 3 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Kasjopea. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Kasjopea 3 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Kasjopea 3 to dom piętrowy, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie znalazła się jedna komfortowa łazienka na parterze oraz dodatkowe dwie na piętrze. W projekcie przewidziano pięć sypialni, które będą odpowiednie dla 5-7 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Kasjopea 3 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kasjopea 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,6 m²
2 hall
12,72 m²
3 łazienka
3,95 m²
4 pom. gospodarcze
2,29 m²
5 pokój
13,37 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
42,58 m²
7 kuchnia
14,64 m²
8 kotłownia
8,9 m²
9 garaż dwustan.
32,95 m²
razem
135 m²

Rzut kondygnacji projektu Kasjopea 3 - Rzut piętra

1 korytarz
7,99 m²
2 pokój
15,23 m²
3 pokój
15,37 m²
4 pokój
7,28 m²
5 pokój
16,29 m²
6 garderoba
4,15 m²
7 łazienka
7,02 m²
8 łazienka
5,98 m²
9 pom. gospodarcze
2,55 m²
razem
81,86 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kasjopea 3 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kasjopea 3
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

209 661 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: TERIVA. Pokrycie dachu: dachówka. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Kasjopea 3

Zdjęcie profilowe ALLLLA
ALLLLA
Planując budowę domu od razu wiedzieliśmy, że nie interesują nas pomieszczenia ze skosami, dlatego skupiliśmy się na znalezieniu projektu domu z pełnym piętrem.Oprócz tego, zależało nam na dużym, przestronnym salonie oraz dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle. Oglądnęliśmy kilkadziesiąt różnych propozycji, aż natrafiliśmy na projekt Kasjopea 3 WAH1241. Spełnia wszystkie powyższe kryteria, a dodatkowo w całości bardzo nam się spodobał i ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Budowa przebiegła sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Co prawda, praca z niektórymi fachowcami nie była do końca satysfakcjonująca, ale finalnie wszystko udało się wykonać jak najbardziej poprawnie. Projekt technicznie był dobrze opracowany, a jedyna kwestia która nas zadziwiła dotyczyła zadaszeń, pod którymi uwzględniono płyty gipsowo-kartonowe zamiast stropu. Postanowiliśmy więc zrobić w tym miejscu strop, tak jak pod pozostałą powierzchnią domu, co uważam jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Cała inwestycja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała w naszym przypadku ok. 2 lat. W kwestii materiałów staraliśmy trzymać się zaleceń zawartych w projekcie Kasjopea 3 WAH1241. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop tworzy konstrukcja Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Koszty naszej realizacji były bardzo zbliżone do kwoty oszacowanej w kosztorysie. Na etapie stanu surowego zamkniętego spokojnie udało nam się zmieścić w kwocie 196 tys. zł.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu piętrowego Kasjopea 3 WAH1241 został bardzo funkcjonalnie przemyślany, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Zdecydowaliśmy się jednak na zamianę prywatnej łazienki w sypialni na garderobę, zaś powierzchnię pierwotnie przewidzianej przyłączyliśmy do środkowego pokoju. Oprócz tego, nie stawialiśmy krótkich ścianek tworzących pralnię w łazience, a wnękę na szafę w hallu wydłużyliśmy o 1 m. Myślę, że obecnie rozważyłbym również wydłużenie garażu oraz powiększenie kotłowni kosztem części znajdującego się obok gabinetu.

Wybór projektu domu Kasjopea 3 WAH1241 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wnętrze jest wyjątkowo praktyczne, a nowy dom w całości spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Świetnym pomieszczeniem jest z pewnością otwarta, a jednocześnie oddzielna jadalnia. Znajduje się zaraz przy kuchni, co jest bardzo wygodne, a dodatkowo okna w tym miejscu wychodzą na południe. Dzięki jadalnia jest doskonale oświetlona, co sprzyja miłej atmosferze podczas wspólnych posiłków. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe simply
simply
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Kasjopea 3 WAH1241, ponieważ odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Budynek jest jednocześnie długi i wąski, dlatego idealnie pasował do wymiarów zakupionej działki. Ponadto, od początku interesował nas dom z pełnym piętrem. Przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał się nam funkcjonalny i uwzględniał rozwiązania na jakich nam zależało - otwartą i przestronną przestrzeń na parterze oraz gabinet przy salonie. Wiedzieliśmy także, że z łatwością dopasujemy wnętrze do wszystkich naszych oczekiwań, a ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam wizualnie.

Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze opracowana, jednak było w niej również kilka rozwiązań, które nie zostały do końca przemyślane. Niektóre uwzględnione w projekcie założenia okazały się trudniejsze w wykonaniu lub wymagały pewnych modyfikacji. Dotyczyło to na przykład braku ściany przy spoczniku, który był o nieco za mały lub też nie pasującej do pozostałych przeszkleń wysokości okna w gabinecie. Na szczęście były to drobne sprawy i nie wpłynęły na przebieg inwestycji. Współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim sobie poradzili, a prace postępowały sprawnie i po naszej myśli.

Myślę, że jeśli komuś bardzo zależy projekt Kasjopea 3 WAH1241 można w całości zrealizować w przeciągu jednego roku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż dosyć ciężko jest znaleźć ekipy fachowców, które są doświadczone i sprawdzone, a jednocześnie oferując stosunkowo niskie stawki za robociznę, planując inwestycję warto liczyć się z czasem ok. dwóch lat od rozpoczęcia budowy do zamieszkania.

Budynek powstał w dużej mierze z materiałów przewidzianych przez autora projektu Kasjopea 3 WAH1241. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Dom stoi już od dłuższego czasu, dlatego na chwilę obecną trudno jednoznacznie oszacować mi poniesione koszty. Wydaje mi się, iż stan surowy otwarty to koszt ok. 150-180 tys. zł, więc w zależności od doboru okien, stan surowy zamknięty może wiązać się z wydatkami ok. 180-210 tys. zł.

Projekt domu piętrowego Kasjopea 3 WAH1241 od początku bardzo przypadł nam do gustu, a kilka drobnych modyfikacji w całości dopasowało go do naszych oczekiwań. Zlikwidowałem środkowy pokój na górze, a częścią jego powierzchni powiększyliśmy znajdującą się obok garderobę. Pozostały metraż przeznaczyliśmy na zrobienie drugiej garderoby z wejściem od tylnej sypialni. Dodatkowo, w obu garderobach wstawiliśmy nieduże przeszklenia. Postanowiliśmy zrezygnować z balkonów, a w kotłowni zrobiliśmy bezpośrednie wyjście na zewnątrz. Przestrzeń nad garażem wykorzystaliśmy jako stryszek - dostać się można do niego dzięki wysuwanym schodom w garażu. W gabinecie i pralni wstawiliśmy drzwi przesuwne, dzięki czemu pomieszczenia zyskały na ustawności. Prawie na całej powierzchni parteru zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, co szczerze polecam innym Inwestorom. Ponadto, dodatkowe przeszklenia wstawiliśmy w garażu, zaś w salonie zrezygnowaliśmy z małego okna, powiększając jednocześnie dużą witrynę.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu z garażem dwustanowiskowym Kasjopea 3 WAH1241. Po wprowadzonych zmianach dostrzegam w domu same plusy - układ pomieszczeń jest funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Biorąc pod uwagę, iż budowa domu to poważna inwestycja na lata, a wybór projektów jest ogromny, uważam że decyzja o realizacji projektu Kasjopea 3 WAH1241 była jak najbardziej trafiona. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kasjopea 3

  4,5 – 4 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

ALLLLA buduje ten dom  04.12.2017 10:20

ALLLLA buduje ten dom  04.12.2017 10:22

simply buduje ten dom  04.12.2017 10:37

ALDREDS 27.02.2018 21:47

Projekt domu Kasjopea 3 należy do kategorii

Projekty podobne do Kasjopea 3 WAH1241

Projekt domu Kasjopea 7 B 3D iDesigner

Kasjopea 7 B

175,95 m²

Projekt domu Helios 3D iDesigner

Helios

157,19 m²

Projekt domu Kasjopea 7 3D iDesigner

Kasjopea 7

175,95 m²

Projekt domu Karo 3D

Karo

188 m²

Projekt domu Piryt - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Murator M117a Poranna rosa - wariant I

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych