Projekt domu Kasjopea 3 WAH1241

Cena projektu: 3 690 zł 2 952 zł Oszczędzasz 738 złOferta ważna do 28 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
172,7 m²
Min. szer. działki
20,65 m
Wysokość budynku
8,55 m
Pow. zabudowy
166,24 m²
Kubatura
792 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
250,68 m²
EUco
63,19 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Kasjopea 3 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Kasjopea. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Kasjopea 3 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Kasjopea 3 to dom piętrowy, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie znalazła się jedna komfortowa łazienka na parterze oraz dodatkowe dwie na piętrze. W projekcie przewidziano pięć sypialni, które będą odpowiednie dla 5-7 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Kasjopea 3 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kasjopea 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,6 m²
2 hall
12,72 m²
3 łazienka
3,95 m²
4 pom. gospodarcze
2,29 m²
5 pokój
13,37 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
42,58 m²
7 kuchnia
14,64 m²
8 kotłownia
8,9 m²
9 garaż dwustan.
32,95 m²
razem
135 m²

Rzut kondygnacji projektu Kasjopea 3 - Rzut piętra

1 korytarz
7,99 m²
2 pokój
15,23 m²
3 pokój
15,37 m²
4 pokój
7,28 m²
5 pokój
16,29 m²
6 garderoba
4,15 m²
7 łazienka
7,02 m²
8 łazienka
5,98 m²
9 pom. gospodarcze
2,55 m²
razem
81,86 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kasjopea 3 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kasjopea 3
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

209 661 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Kasjopea 3

Zdjęcie profilowe ALLLLA
ALLLLA
Planując budowę domu od razu wiedzieliśmy, że nie interesują nas pomieszczenia ze skosami, dlatego skupiliśmy się na znalezieniu projektu domu z pełnym piętrem.Oprócz tego, zależało nam na dużym, przestronnym salonie oraz dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle. Oglądnęliśmy kilkadziesiąt różnych propozycji, aż natrafiliśmy na projekt Kasjopea 3 WAH1241. Spełnia wszystkie powyższe kryteria, a dodatkowo w całości bardzo nam się spodobał i ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Budowa przebiegła sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Co prawda, praca z niektórymi fachowcami nie była do końca satysfakcjonująca, ale finalnie wszystko udało się wykonać jak najbardziej poprawnie. Projekt technicznie był dobrze opracowany, a jedyna kwestia która nas zadziwiła dotyczyła zadaszeń, pod którymi uwzględniono płyty gipsowo-kartonowe zamiast stropu. Postanowiliśmy więc zrobić w tym miejscu strop, tak jak pod pozostałą powierzchnią domu, co uważam jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Cała inwestycja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała w naszym przypadku ok. 2 lat. W kwestii materiałów staraliśmy trzymać się zaleceń zawartych w projekcie Kasjopea 3 WAH1241. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop tworzy konstrukcja Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Koszty naszej realizacji były bardzo zbliżone do kwoty oszacowanej w kosztorysie. Na etapie stanu surowego zamkniętego spokojnie udało nam się zmieścić w kwocie 196 tys. zł.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu piętrowego Kasjopea 3 WAH1241 został bardzo funkcjonalnie przemyślany, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Zdecydowaliśmy się jednak na zamianę prywatnej łazienki w sypialni na garderobę, zaś powierzchnię pierwotnie przewidzianej przyłączyliśmy do środkowego pokoju. Oprócz tego, nie stawialiśmy krótkich ścianek tworzących pralnię w łazience, a wnękę na szafę w hallu wydłużyliśmy o 1 m. Myślę, że obecnie rozważyłbym również wydłużenie garażu oraz powiększenie kotłowni kosztem części znajdującego się obok gabinetu.

Wybór projektu domu Kasjopea 3 WAH1241 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wnętrze jest wyjątkowo praktyczne, a nowy dom w całości spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Świetnym pomieszczeniem jest z pewnością otwarta, a jednocześnie oddzielna jadalnia. Znajduje się zaraz przy kuchni, co jest bardzo wygodne, a dodatkowo okna w tym miejscu wychodzą na południe. Dzięki jadalnia jest doskonale oświetlona, co sprzyja miłej atmosferze podczas wspólnych posiłków. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe simply
simply
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Kasjopea 3 WAH1241, ponieważ odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Budynek jest jednocześnie długi i wąski, dlatego idealnie pasował do wymiarów zakupionej działki. Ponadto, od początku interesował nas dom z pełnym piętrem. Przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał się nam funkcjonalny i uwzględniał rozwiązania na jakich nam zależało - otwartą i przestronną przestrzeń na parterze oraz gabinet przy salonie. Wiedzieliśmy także, że z łatwością dopasujemy wnętrze do wszystkich naszych oczekiwań, a ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam wizualnie.

Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze opracowana, jednak było w niej również kilka rozwiązań, które nie zostały do końca przemyślane. Niektóre uwzględnione w projekcie założenia okazały się trudniejsze w wykonaniu lub wymagały pewnych modyfikacji. Dotyczyło to na przykład braku ściany przy spoczniku, który był o nieco za mały lub też nie pasującej do pozostałych przeszkleń wysokości okna w gabinecie. Na szczęście były to drobne sprawy i nie wpłynęły na przebieg inwestycji. Współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim sobie poradzili, a prace postępowały sprawnie i po naszej myśli.

Myślę, że jeśli komuś bardzo zależy projekt Kasjopea 3 WAH1241 można w całości zrealizować w przeciągu jednego roku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż dosyć ciężko jest znaleźć ekipy fachowców, które są doświadczone i sprawdzone, a jednocześnie oferując stosunkowo niskie stawki za robociznę, planując inwestycję warto liczyć się z czasem ok. dwóch lat od rozpoczęcia budowy do zamieszkania.

Budynek powstał w dużej mierze z materiałów przewidzianych przez autora projektu Kasjopea 3 WAH1241. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Dom stoi już od dłuższego czasu, dlatego na chwilę obecną trudno jednoznacznie oszacować mi poniesione koszty. Wydaje mi się, iż stan surowy otwarty to koszt ok. 150-180 tys. zł, więc w zależności od doboru okien, stan surowy zamknięty może wiązać się z wydatkami ok. 180-210 tys. zł.

Projekt domu piętrowego Kasjopea 3 WAH1241 od początku bardzo przypadł nam do gustu, a kilka drobnych modyfikacji w całości dopasowało go do naszych oczekiwań. Zlikwidowałem środkowy pokój na górze, a częścią jego powierzchni powiększyliśmy znajdującą się obok garderobę. Pozostały metraż przeznaczyliśmy na zrobienie drugiej garderoby z wejściem od tylnej sypialni. Dodatkowo, w obu garderobach wstawiliśmy nieduże przeszklenia. Postanowiliśmy zrezygnować z balkonów, a w kotłowni zrobiliśmy bezpośrednie wyjście na zewnątrz. Przestrzeń nad garażem wykorzystaliśmy jako stryszek - dostać się można do niego dzięki wysuwanym schodom w garażu. W gabinecie i pralni wstawiliśmy drzwi przesuwne, dzięki czemu pomieszczenia zyskały na ustawności. Prawie na całej powierzchni parteru zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, co szczerze polecam innym Inwestorom. Ponadto, dodatkowe przeszklenia wstawiliśmy w garażu, zaś w salonie zrezygnowaliśmy z małego okna, powiększając jednocześnie dużą witrynę.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu z garażem dwustanowiskowym Kasjopea 3 WAH1241. Po wprowadzonych zmianach dostrzegam w domu same plusy - układ pomieszczeń jest funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Biorąc pod uwagę, iż budowa domu to poważna inwestycja na lata, a wybór projektów jest ogromny, uważam że decyzja o realizacji projektu Kasjopea 3 WAH1241 była jak najbardziej trafiona. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kasjopea 3

  4,5 – 4 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

ALLLLA buduje ten dom  04.12.2017 10:20

ALLLLA buduje ten dom  04.12.2017 10:22

simply buduje ten dom  04.12.2017 10:37

ALDREDS 27.02.2018 21:47

Projekt domu Kasjopea 3 należy do kategorii

Projekty podobne do Kasjopea 3 WAH1241

Projekt domu Helios -710 3D iDesigner

Helios

157,19 m²

Projekt domu Kasjopea 7 -738 3D iDesigner

Kasjopea 7

175,95 m²

Projekt domu Kasjopea 7 B -738 3D iDesigner

Kasjopea 7 B

175,95 m²

Projekt domu Karo 3D

Karo

188 m²

Projekt domu Piryt - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Murator M117a Poranna rosa - wariant I

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych