Projekt domu Karolinka G1 WRC1688

Cena projektu: 2 500 zł 2 100 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 10 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
121 m²
Min. szer. działki
20,7 m
Wysokość budynku
8,46 m
Pow. zabudowy
110,1 m²
Kubatura
413,89 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
201 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Karolinka G1 jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Karolinka G1 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Uwzględniona na dole toaleta świetnie sprawdzi się w trakcie odwiedzin gości, natomiast poddasze dysponuje komfortową, w pełni funkcjonalną łazienką. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Karolinka G1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,97 m²
2 hall + schody
11,4 m²
3 kuchnia
8,82 m²
4 jadalnia
10,54 m²
5 pokój dzienny
22,3 m²
6 wc
2,21 m²
7 kotłownia
4,45 m²
8 garaż jednostan.
20,09 m²
razem
83,78 m²

Rzut kondygnacji projektu Karolinka G1 - Rzut poddasza

1 korytarz
2,7 m²
2 pokój
13,09 m²
3 pokój
10,02 m²
4 pokój
11,57 m²
5 pokój
14,84 m²
6 łazienka
9,54 m²
razem
61,76 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Karolinka G1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Karolinka G1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

228 670 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, blachodachówka. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk strukturalny. Stolarka: drewniana lub PCV .

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Karolinka G1

Zdjęcie profilowe werosia88
werosia88

Wybraliśmy projekt domu Karolinka G1 WRC1688 głównie ze względu na przewidziany w nim układ wnętrza, który wydał nam się bardzo wygodny. Przede wszystkim do gustu przypadło nam rozmieszczenie pomieszczeń na parterze.

Podczas realizacji mieliśmy kilka trudności, jednak nie były one związane bezpośrednio z postawieniem budynku. Projekt nie uwzględniał piwnicy, na której mi zależało, więc robiąc jego adaptację musieliśmy zmieniać wszystkie wyliczenia konstrukcyjne.

W naszym przypadku piwnica została wymurowana z tradycyjnych bloczków betonowych 24 cm, które następnie ociepliliśmy styropianem 10cm. Do postawienia całego budynku użyłem białych pustaków gazobetonowych o grubości 24cm. Nie chciałem stosować Phorothermu, gdyż w mojej prywatnej opinii cechuje go niska izolacyjność cieplna i na terenach leśnych czy też bardziej wilgotnych potrafi przyjmować duże ilości wilgoci z zewnątrz. Mimo iż projektant przewidywał 12cm warstwę ocieplenia zewnętrznego, ja pokryłem bryłę akustycznym styropianem 15cm. Wełna mineralna na poddaszu jest położona krzyżowo bez żadnych mostków termicznych o łącznej grubości prawie 40cm. Strop wyłożyłem paraizolacyjną folią z ekranem aluminiowym i dociepliłem styropianem 8 cm.

Muszę przyznać, iż jestem bardzo zadowolony z wprowadzonych modyfikacji, ponieważ moim celem było takie ocieplenie budynku, aby temperatura wewnątrz domu wynosiła 21-22 stopnie zwłaszcza latem . Dzięki wszystkim parametrom, które zastosowałem nasz dom rewelacyjnie trzyma ciepło i moje założenia się sprawdziły. Aby utrzymywać w pomieszczeniach pożądaną przeze mnie temperaturę, wystarczą mi 3 tony ekogroszku na cały rok włączając w to oczywiście grzanie wody. Na niedużą ilość potrzebnego opału ma również wpływ zastosowany przez nas system grzewczy, gdyż w całym domu zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Co prawda nie jest to jakiś nowy sposób ogrzewania ale w naszym przypadku się sprawdził doskonale. Aby wszystkie moje założenia się sprawdziły trzeba było również pomyśleć o dobrych oknach i myślę, że dopiero to dało pożądany efekt.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karolinka G1 WRC1688 postanowiłem wprowadzić drobne zmiany. Zamieniłem miejscami kotłownię z małą łazienką na parterze, a dodatkowo przesunąłem klatkę schodową o 30cm. Był to z mojej strony dobry pomysł, gdyż dzięki przeniesieniu schodów mam w przyszłości możliwość wstawienia drzwi do pokoju nad garażem, nie mówiąc już o większej klatce schodowej. Niestety przy pierwotnej ich lokalizacji nie można było tego zrobić. Warto o tym pomyśleć na etapie adaptacji, gdyż przestrzeń nad garażem jest naprawdę duża i robienie tam zwykłego strychu jest moim zdaniem marnowaniem miejsca. Na takiej powierzchni spokojnie można zrobić sypialnię czy pokój rekreacyjny. Ostatnią kosmetyczną zmianą jaką wprowadziliśmy było skrócenie ścianki kuchennej (od strony wejścia) o ponad 1m i wstawienie w to miejsce słupa dzięki temu kuchnia jest otwarta z jadalnią i resztą częścią domu. Metraż domu wybudowanego według projektu Karolinka G1 WRC1688 jest wręcz idealny dla mojej rodziny i jestem zadowolony z naszego wyboru. Ten budynek jest naprawdę prosty w budowie, a sam projekt jest bardzo czytelny. Wszystkie wymiary i parametry zostały w nim doskonale rozrysowane i nawet zupełny laik nieznający się na konstrukcjach budowlanych jest w stanie go rozczytać. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe adamC81
adamC81

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Karolinka G1 WRC1688, gdyż pasował nam cały układ tego domu. Wygląd zewnętrzny był prosty, a jednocześnie inny niż wszystkie. Żadnych szczególnych cech nie musiał spełniać, jednak wszystkie te, które miał przypadły nam do gustu i wybór padł na niego.

Wprowadzaliśmy zmiany, jednak były one tak niewielkie, że już nawet nie pamiętam co zmieniliśmy. Prace na budowie przebiegły bez problemowo, więc była to dla nas ogromna radość z takiego obrotu sytuacji. Projekt domu Karolinka G1 WRC1688 był bardzo czytelny i przejrzysty żaden z wykonawców nie zgłaszał nam jakichkolwiek uwag. Piec mamy wielofunkcjny węgiel-drewno, koszty są naprawdę zadowalające. Z całą pewnością mogę go polecić.

Wejście domu i jego front mamy na wschodzie, natomiast wykusz i salon skierowane są na południowy zachód. Przy takim umieszczeniu domu na działce jest idealnie. W naszych pomieszczeniach jest zawsze jasno i przytulnie, nie możemy narzekać na brak światła. Układ pomieszczeń dla mojej czteroosbowej rodziny jest idealny. Bardzo nam się podoba dom z poddaszem, ponieważ wtedy jest oddzielona strefa dzienna od nocnej. To dobre rozwiązanie. Dom jak najbardziej nadaje się do rodzin z małymi dziećmi.

Szybka realizacja tego domu dała nam wiele radości. Dzięki temu mogliśmy szybciej zamieszkać w naszym wymarzonym domu. Mamy również dużo miejsca na przyjmowanie gości na święta czy inne uroczystości rodzinne, których jest kilka w ciągu roku. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Karolinka G1 WRC1688 jest bardzo dobrą opcją dla rodzin z dziećmi. Warto go wybrać, bo jest prosty, a zarazem bardzo praktyczny w użytkowaniu. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Karolinka G1

  – 0 głosów

Projekt domu Karolinka G1 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Karolinka G1

Projekt domu Karolinka G2 (bliźniak) -400

Projekty podobne do Karolinka G1 WRC1688

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 -300

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33 -300

Projekt domu BW-10 wariant 5 -100

BW-10 wariant 5

131,2 m²

Projekt domu Juliusz Mały

Juliusz Mały

112,8 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29 -300

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2 -300

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych