Projekt domu Kalamis WRW1118

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
152,86 m²
Min. szer. działki
22,55 m
Wysokość budynku
8,73 m
Pow. zabudowy
139,38 m²
Kubatura
576,79 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
246,07 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Kalamis zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Kalamis to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kalamis - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,03 m²
2 garderoba
1,74 m²
3 kuchnia
8,5 m²
4 spiżarnia
1,88 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
32,72 m²
6 pokój
13,44 m²
7 hall
12,73 m²
8 łazienka
4,97 m²
9 kotłownia
7,64 m²
10 garaż jednostan.
22,3 m²
razem
108,95 m²

Rzut kondygnacji projektu Kalamis - Rzut poddasza

1 hall
9,56 m² (10,04 m²)
2 pokój
16,42 m² (19,75 m²)
3 garderoba
2,9 m² (7,53 m²)
4 pokój
13,6 m² (19,44 m²)
5 pokój
13,3 m² (15,9 m²)
6 łazienka
7,67 m² (14,89 m²)
7 garderoba
2,54 m² (4,9 m²)
8 łazienka
7,86 m² (15,23 m²)
razem
73,85 m² (107,68 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kalamis na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kalamis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

267 413 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 20 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Kalamis

Zdjęcie profilowe Marcin1118
Marcin1118
Zdecydowałem się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kalamis WRW1118, który odpowiadał mi właściwie pod wszystkimi względami. Największą uwagę przy wyborze przywiązywałem do układu pomieszczeń, a w tym przypadku został on naprawdę dobrze przemyślany. Oprócz tego, iż wnętrze od razu wydało mi się funkcjonalne, architekt przewidział w nim rozwiązania, na których od początku mi zależało. Interesowały mnie szczególnie wymiary i lokalizacja kotłowni, a także duży, przestronny salon oraz otwarta na niego kuchnia.

Podczas inwestycji nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Cała konstrukcja powstała zgodnie z zaleceniami uwzględnionymi w projekcie, co nie stanowiło to dla fachowców trudności. Wykonawcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej i nie zgłaszali w niej błędów. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2013 r., a już w 2016 r. dom był gotowy do zamieszkania.

Użyte przez nas materiały odznaczają się dobrą jakością. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków 25 cm marki Wienerberger. Strop zgodnie z wytycznymi architekta wykonaliśmy w konstrukcji Teriva (gotowe belki zalewane betonem). Zamiast murowanych kominów zastosowaliśmy systemy kominowe firmy Leier, a dach pokryliśmy dachówką. Trzeba jednak przyznać, iż chcąc zastosować powyższe produkty, należy liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami niż oszacowane w kosztorysie. Największe wydatki wiązały się z realizacją dachu. Drewno potrzebne do skonstruowania więźby kosztowało ok. 20 tys., a zakup samej dachówki to ok. 40 tys. zł. - nie licząc transportu i robocizny.

Co prawda zeszłej zimy nie mieszkaliśmy jeszcze w domu, aczkolwiek ogrzewaliśmy w nim, gdyż wewnątrz trwały już prace wykończeniowe. W naszej miejscowości nie ma możliwości podłączenia się do instalacji gazowej, dlatego też zdecydowaliśmy się na wstawienie do kotłowni pieca na ekogroszek i sprawdza się on naprawdę dobrze. Mimo iż bryłę ociepliłem standardową 12 cm warstwą styropianu, przez cały sezon grzewczy zużyliśmy tylko 2,5 tony opału.

Do projektu Kalamis WRW1118 nie potrzebowałem wprowadzać zmian - jego oryginalna wersja od początku spełniała moje oczekiwania. Na chwilę obecną w dalszym ciągu nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby zastosowania poprawek. Przyszli Inwestorzy mogą moim zdaniem zastanowić się jedynie nad wybudowaniem osobnego garażu, a powierzchnię przewidzianego w bryle przeznaczyć na dodatkowy pokój.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu Kalamis WRW1118. Mamy dwójkę małych dzieci i powierzchnia naszego domu jest dla nas w pełni komfortowa. Wnętrze jest funkcjonalne i uważam, że usatysfakcjonuje nawet większą rodzinę. Pomieszczeń jest sporo, przestronna jadalnia jest w stanie pomieścić wiele osób przy jednym stole, a dzięki niestandardowej ilości uwzględnionych w domu łazienek w tej kwestii nie będzie sporów pomiędzy domownikami. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Piotr2002
Piotr2002
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Kalamis WRW1118, ponieważ w całości bardzo nam się spodobał - właściwie takiego szukaliśmy od samego początku. Wizualny wygląd budynku z zewnątrz wyjątkowo przypadł nam do gustu, a przewidziane w nim wnętrze uwzględniało interesujące rozwiązania. Przede wszystkim zależało nam na dużym, przestronnym salonie oraz dolnej łazience z oknem, aby mieć w niej dostęp do światła dziennego i móc swobodnie wywietrzyć ją po kąpieli.

Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Prace postępowały jak najbardziej sprawnie i wszystko odbyło się po naszej myśli. Całą budowę udało nam się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Już po roku od jej rozpoczęcia mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Ściany budynku powstały przy użyciu bloczków z betonu komórkowego tzw. Suporex. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy częściowo systemem Teriva i w konstrukcji żelbetowej. Dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący realizacji projekty Kalamis WRW1118 do stanu surowego zamkniętego. Myślę, że zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne i śmiało można się nią sugerować.

Projekt domu Kalamis WRW1118 od początku wydał się nam świetnie przemyślany, a dostosowanie go do wszystkich naszych oczekiwań wymagało jedynie kilku zmian. Postanowiliśmy nieco poszerzyć bryłę od strony garażu, tak iż obecnie ma on 4,5 m szerokości i jest w pełni wygodny w użytkowaniu. Zamurowaliśmy przejście z pokoju do łazienki, a prowadzące do niej drzwi wykonaliśmy od strony korytarza tak, że obecnie dostęp do niej mają wszyscy domownicy. Z kolei do powierzchni pierwotnie głównej łazienki przyłączyliśmy metraż garderoby robiąc z tych pomieszczeń dodatkową sypialnię.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kalamis WRW1118 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Układ wnętrza jest funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu, a w nowym domu dostrzegam same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kalamis

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Piotr2002 buduje ten dom  02.11.2017 10:09

Projekt domu Kalamis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kalamis

Projekt domu Kalamis 2

Kalamis 2

168,27 m²

Projekty podobne do Kalamis WRW1118

Projekt domu APS 212 NEW

APS 212 NEW

137,7 m²

Projekt domu Dom przy Słonecznikowej

Projekt domu APS 212

APS 212

137,7 m²

Projekt domu Diogenes

Diogenes

142,6 m²

Projekt domu Viva 2 -130

Viva 2

146,2 m²

Projekt domu Zoltan Karo - murowana – ceramika

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych