Projekt domu Kalamis 2 WRW1122

Cena projektu: 3 090 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
168,27 m²
Min. szer. działki
24,91 m
Wysokość budynku
8,73 m
Pow. zabudowy
163,32 m²
Kubatura
685,21 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
282,15 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Kalamis 2 został stworzony na wzór popularnego projektu Kalamis. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Kalamis 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Kalamis 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kalamis 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,03 m²
2 garderoba
1,74 m²
3 kuchnia
8,5 m²
4 spiżarnia
1,88 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
32,72 m²
6 pokój
13,44 m²
7 hall
12,73 m²
8 łazienka
4,99 m²
9 kotłownia
6,49 m²
10 garaż dwustan.
44,52 m²
razem
130,04 m²

Rzut kondygnacji projektu Kalamis 2 - Rzut poddasza

1 hall
12,09 m² (12,57 m²)
2 pokój
14 m² (16,85 m²)
3 garderoba
5,91 m² (11,75 m²)
4 pokój
13,58 m² (19,43 m²)
5 pokój
13,83 m² (16,68 m²)
6 łazienka
8,64 m² (12,62 m²)
7 pom. gospodarcze
4,06 m² (9,53 m²)
8 garderoba
4,73 m² (7,01 m²)
9 łazienka
7,86 m² (15,29 m²)
10 garderoba
4,54 m² (6,66 m²)
razem
89,24 m² (128,39 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kalamis 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kalamis 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

216 371 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

299 201 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
49 218 zł

stan surowy otwarty
140 787 zł

stan surowy zamknięty
26 366 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 20 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Kalamis 2

Zdjęcie profilowe ANNA i TOMASZ z ZACHODNIOPOMORSKIEGO
ANNA i TOMASZ z ZACHODNIOPOMORSKIEGO
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kalamis 2 WRW1122. Rozwiązaniem, które szczególnie przypadło mi do gustu jest uwzględnienie okna w łazience na parterze, co wbrew pozorom nie występuje zbyt często. W większości projektów które oglądaliśmy, łazienki zlokalizowane były w ten sposób, iż nie miały dostępu do światła dziennego, co nie do końca mi odpowiadało. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał mi się w kwestii wizualnej - trzeba przyznać, że ozdobne lukarny nadają bryle wyjątkowego charakteru.

Cała budowa odbyła się naprawdę sprawnie. Nie mieliśmy podczas niej żadnych problemów, a fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej. Postawienie oraz wykończenie domu trwało stosunkowo krótko, gdyż łącznie zajęło niecałe 1,5 roku. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do wysokiej jakości nabywanych materiałów. Architekt uwzględnił w technologii budowy użycie produktów średniej klasy w dosyć niskich cenach, aczkolwiek w naszym przypadku zostały one zmienione. Co prawda, z tego względu koszty inwestycji były znacznie wyższe od sugerowanych, jednak dla nas priorytetem było to, aby budynek był jak najbardziej ekonomiczny w późniejszej eksploatacji.

Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego Ytong, dach pokryliśmy dachówką, zaś strop wykonaliśmy w lanej betonem konstrukcji. Na elewacji zamiast płytek fasadowych zastosowaliśmy ręcznie formowane, klinkierowe cegły. Warstwa izolacyjna miała dla nas szczególne znaczenie, dlatego zwiększyliśmy tą zalecaną w projekcie. Bryłę ociepliliśmy 20 cm styropianem, aczkolwiek ze względu na montaż rolet zewnętrznych, na niektórych fragmentach ścian musieliśmy zmniejszyć jego grubość. System ogrzewania podłogowego zainstalowaliśmy na obu kondygnacjach. Posadzkę na parterze wyłożyliśmy płytkami gresowymi, zaś na poddaszu mamy panele podłogowe. Przyszłym Inwestorom odradzam jednak to drugie rozwiązanie, gdyż za sprawą paneli różnica temperatur między kondygnacjami jest wyraźnie odczuwalna i czasem wynosi nawet 3 °C. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła, która świetnie się sprawdza. Dodatkowo, zainstalowaliśmy wentylację mechaniczną z rekuperatorem, dzięki czemu powietrze, które dostaje się do domu jest cieplejsze w porównaniu ze zwykłą wentylacją.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom oraz grubej warstwie izolacyjnej udało nam się uzyskać zamierzony efekt - dom jest ciepły i energooszczędny. Po dwóch najmroźniejszych miesiącach ubiegłej zimy rachunek za prąd opiewał na kwotę 1200 zł. Uważam,że to naprawdę niewiele, zważywszy na to, iż jest to łączny koszt za ogrzewanie pomieszczeń, wody użytkowej oraz za korzystanie ze wszystkich elektrycznych sprzętów w domu, w tym kuchenki przy 4-osobowej rodzinie.


Do projektu Kalamis 2 WRW1122 wprowadziliśmy pewne zmiany. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki na rzecz powiększenia kuchni, która teraz jest w całości zabudowana. Co prawda początkowo postawiliśmy ścianki tworzące schowek, jednak po trzech dniach postanowiliśmy je wyburzyć. Muszę przyznać, że był to bardzo dobry pomysł i naprawdę warto to rozważyć. Kosztem wnęki w hallu powiększyliśmy wiatrołap,a oprócz tego nie stawialiśmy w nim ścianek działowych. Nie potrzebowaliśmy prywatnej łazienki w sypialni, dlatego wejście do niej wykonaliśmy od strony korytarza - teraz jest ona dostępna dla wszystkich domowników. Dodatkowo zarówno ją, jak i sypialnię powiększyliśmy kosztem znajdującej się między nimi garderoby. Powierzchnię drugiej łazienki przeznaczyliśmy na zrobienie dużej, praktycznej pralnio-suszarni. Z racji zastosowania pompy ciepła i rekuperatora zrezygnowaliśmy z większości kominów - zostawiliśmy tylko ten od kominka w salonie. Zamiast półokrągłych okien w lukarnach, wstawiliśmy tradycyjne, które są mniej kłopotliwe przy montażu rolet. Z tego samego względu, okna przy wykuszu oddzieliliśmy murkami. Dwa przeszklenia w garażu zamieniliśmy na jedno większe - taki sam zabieg zastosowaliśmy w łazience, aczkolwiek w niej mamy szyby mleczne. Dzięki tej zmianie, okna od frontu (w kuchni i łazience) są symetryczne, co znacznie lepiej się prezentuje. Nie wykonywaliśmy ozdobnych murków, zarówno z przodu jak i tyłu domu, ponieważ nawet przy zachowaniu uwagi istnieje ryzyko ich obtłuczenia. Oryginalny taras wydał nam się nieco mały, dlatego też wykonaliśmy go prawie na całej długości budynku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu Kalamis 2 WRW1122 i oprócz wprowadzonych zmian nie chciałabym w nim już nic więcej poprawiać. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne i w całości spełnia nasze oczekiwania. Wszystko jest dokładnie tak jak chcieliśmy. Pozdrawiamy wszystkich, którzy zdecydują się na budowę tego jak i również innego domu i życzymy szybkiego oraz udanego ukończenia inwestycji.

Recenzje projektu Kalamis 2

  – 0 głosów

Projekt domu Kalamis 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kalamis 2

Projekt domu Kalamis

Kalamis

152,86 m²

Projekty podobne do Kalamis 2 WRW1122

Projekt domu Torino

Torino

179,9 m²

Projekt domu E-189

E-189

160,9 m²

Projekt domu Diogenes 2

Diogenes 2

157,74 m²

Projekt domu Adonis G2

Adonis G2

159,14 m²

Projekt domu Huragan 2 -350

Huragan 2

161,2 m²

Projekt domu Biały Dom -150

Biały Dom

184 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych