Projekt domu Jurkowo średnie KRP1504

Cena projektu: 2 880 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
126,01 m²
Min. szer. działki
20 m
Wysokość budynku
8,55 m
Pow. zabudowy
102,7 m²
Kubatura
519,81 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
192,19 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Jurkowo średnie to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Jurkowo średnie to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Uwzględnionych w domu pięć przestronnych sypialni to optymalna opcja dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jurkowo średnie - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,96 m²
2 pokój dzienny
38,24 m²
3 kuchnia
7,34 m²
4 spiżarnia
3,13 m²
5 kotłownia
7,02 m²
6 wc
3,6 m²
7 pokój
14,07 m²
razem
79,36 m²

Rzut kondygnacji projektu Jurkowo średnie - Rzut poddasza

1 korytarz
4,64 m² (4,79 m²)
2 pokój
10,5 m² (14,81 m²)
3 pokój
10,33 m² (14,64 m²)
4 łazienka
7,5 m² (9,84 m²)
5 pokój
11,01 m² (15,33 m²)
6 pokój
12,67 m² (17,86 m²)
razem
56,65 m² (77,27 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jurkowo średnie na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jurkowo średnie
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

175 268 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Wysokość ścianki kolankowej: 0.81 m. Strop: płyta żelbetowa. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne + styropian. Ściany wewnętrzne: pustaki ceramiczne. Typ ogrzewania: kocioł gazowy lub kocioł na paliwo stałe. Inne: okna połaciowe Fakro.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dom-Projekt

Opinie mieszkańców domu Jurkowo średnie

Zdjęcie profilowe Daniel Janczewski
Daniel Janczewski
Zdecydowałem się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jurkowo średnie KRP1504. Budynek przede wszystkim spodobał mi się ze względu na ciekawy wygląd zewnętrzny, aczkolwiek przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń również przypadł mi do gustu. Dodatkowo, uwzględniona w nim liczba pokoi odpowiadała potrzebom naszej rodziny. Budowa nowego domu przebiegła bardzo sprawnie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy wiosną 2014 r., a już w następnym roku mogliśmy się wprowadzić. W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na większe problemy, jednakże pewna trudność pojawiła się w związku z wykonaniem lukarny nad wejściem. Dokumentacja techniczna nie zawierała obliczeń dotyczących wymiarów tego elementu, dlatego też musiałem zrobić to „na własną rękę”. Początkowo kilka firm, które poprosiłem o pomoc, nie potrafiło się tego podjąć, ale na szczęście udało mi się znaleźć doświadczonych cieśli, którzy wykonali lukarnę w oparciu o własne doświadczenie. Oprócz tej jednej nieścisłości nie mam do projektu żadnych zastrzeżeń - pozostałe tworzące go dokumenty były bardzo czytelne i nie zawierały błędów.

Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką Creaton. Duże znaczenie miała dla mnie kwestia ekonomiczności domu, dlatego też bryłę z zewnątrz ociepliłem styropianem grafitowym, a wszędzie wstawiłem energooszczędne, trzyszybowe okna. Na poddaszu zastosowałem wełnę mineralną 2x15cm o lambdzie 0,032. Na całej powierzchni parteru zainstalowałem system ogrzewania podłogowego, który doskonale się sprawdza. W pomieszczeniach jest ciepło i nawet nie mieliśmy potrzeby włączania grzejników. Nie mamy możliwości podłączenia do działki gazu ziemnego, więc zdecydowaliśmy się na wstawienie do kotłowni pieca na paliwo stałe. Co prawda, w tym roku zima była dosyć łagodna, ale i tak zużyliśmy naprawdę niewiele opału. Przez cały okres grzewczy zużyliśmy ok. 2 ton węgla. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszty realizacji projektu Jurkowo średnie KRP1504 - są one bardzo porównywalne do stanu faktycznego. Mi bez problemu udało się zmieścić w tej kwocie, tym bardziej, iż był to już trzeci budowany przeze mnie dom, a firma PSB u której zawsze nabywałem materiały zaproponowała mi naprawdę korzystne ceny.

Do oryginalnego projektu wprowadziłem tylko jedną modyfikację. Polegała ona na zmianie podtrzymujących drewnianych słupów przy wejściu na betonowe, gdyż wydało mi się to solidniejszym rozwiązaniem. Układ pomieszczeń od początku mi odpowiadał, więc w całości wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Co prawda, niektórzy znajomi sugerowali nam zamknięcie kuchni z uwagi na to, iż hałasy z niej dobiegające mogą być słyszalne w salonie, jednak nam zupełnie to nie przeszkadza. Wybór projektu Jurkowo średnie KRP1504 okazał się dla nas naprawdę trafną decyzją. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jurkowo średnie

  – 0 głosów

Projekt domu Jurkowo średnie należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jurkowo średnie

Projekt domu Jurkowo średnie 33

Jurkowo średnie 33

131,69 m²

Projekt domu Jurkowo małe

Jurkowo małe

101,25 m²

Projekty podobne do Jurkowo średnie KRP1504

Projekt domu Tomaszów 35

Tomaszów 35

128,36 m²

Projekt domu Jeżyna -150 3D

Jeżyna

137,85 m²

Projekt domu Paczkowice 55m

Paczkowice 55m

120,83 m²

Projekt domu Żarowo 1m

Żarowo 1m

132,32 m²

Projekt domu Miechów

Miechów

124,5 m²

Projekt domu Oleśnica

Oleśnica

114,68 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych